Finsko – Rusko 5:4 (kon.) | USA – Švédsko 1:3 (kon.) | Francie – Slovensko 1:7 (kon.)
Švýcarsko – Kanada 0:5 (kon.)
konec
Švýcarsko
0:5 (0:1, 0:3, 0:1)
Kanada
Neděle 22.04.2018, 16:40 • Arena Metallurg, Magnitogorsk, Rusko • Mistrovství světa do 18 let • Skupina A
Partner:
   
  To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek neděle a co nejlepší vstup do nového pracovního týdne. Na počtenou! (18:53:52)
   
  A je hotovo! Kanaďané prodlužují švýcarské trápení na letošním turnaji a po jednoznačném vítězství 5:0 si připisují do tabulky další tři body. Javorové listy si tak pojišťují průběžnou první příčku v tabulce magnitogorské skupiny A, zatímco reprezentanti s helvetským křížem na prsou budou muset porazit Bělorusko, pokud nechtějí hrát o záchranu.
   
  Statistické okénko
  Střely na branku: 17 – 39
  Trestné minuty: 26 – 12
  Využití přesilovek: 0/6 – 2/8
   
  Konec zápasu.
   
  59:20
  Tychonick vyhazuje, Schmid se za vlastní brankou dostává ke kotouči a rozehrává jej dopředu. Výrazně tím svým spoluhráčům usnadňuje návrat dopředu.
   
  58:38
  Severoamerický celek se stáhl k své brance, dopředu se už nijak nežene. Teď akorát pravidelně zneškodňuje švýcarské pokusy o útok.
   
  57:43
  Cameron Hillis (CAN) vleže omylem podrazil jednoho z protihráčů, když se snažil dostáhnout na kotouč, a je za to trestán. Následující chvíle stráví na trestné.
   
  56:51
  Do konce třetí části, a pravděpodobně i celého utkání, zbývá něco málo přes dvě minuty. Kanaďané se nyní opět usazují před brankou Akiry Schmida.
  55:32 Raphael LAVOIE - 0:5
   
  55:32
  Kanada právě vstřelila branku!
  Tak tohle bylo rychlé! Javorové listy přetavují početní výhodu v gól a vedou už o pět branek. Osm sekund po startu přesilovky se z levé strany kluziště rychlou střelou prosadil RAPHAEL LAVOIE. Asistence: Serron Noel, Ryan Merkley.
   
  55:24
  Nico Gross (SUI) jede na trestnou lavici za trochu spornou vysokou hůl, Švýcarsko tak čekají další dvě minuty v oslabení.
   
  54:47
  Cameron Hillis trefil z vysokého úhlu pouze vnější tyč soupeřovy klece, přičemž k odraženému kotouči se následně nejrychleji dostává jeden z jeho spoluhráčů.
   
  53:44
  Kanaďané jsou pevně usazeni před Schmidem a kombinují, halou se nese tiché bučení. Ruskému publiku se vývoj utkání očividně příliš nelíbí.
   
  52:04
  Další vyloučení Švýcarska, opět míří za katr Davyd Barandun (SUI). Tentokrát se provinil hákováním, za které dostává dvouminutový menší trest.
   
  51:44
  Ryan Merkley při přejezdu modré čáry uklouzl a přišel o kotouč, kanadská útočná akce tak končí poněkud předčasně. Dopředu míří hráči v červeném.
   
  50:30
  Rodrigue zachytil další ránu Nussbaumera a podržel puk. Po přerušení se do sebe za brankou pustili Thomas a Prysi, ani tentokrát se ale vylučovat nebude.
   
  49:48
  Nussbaumer se propracoval těsně před branku a zakončil, jenže zamířil moc vysoko a kotouč tak jen proletěl nad horní tyčí soupeřovy klece.
   
  49:05
  Šance na vstřelení čestného zásahu? Serron Noel (CAN) fauloval loktem a je za to patřičně potrestán dvouminutovým trestem, Švýcary čeká přesilovka.
   
  48:58
  Bowen Byram rozehrál kotouč z vlastního pásma dopředu, Švýcaři ovšem následný výpad Kanady vpřed rychle zneškodnili. Sami nyní míří dopředu.

  Vojtěch Martinek

  Branky a nahrávky: 5. Lafreniere (Noel, Bahl), 27. Dudas (McShane), 34. McShane (Foudy, Tychonick), 38. Wouters (Robertson, Bahl), 56. Lavoie (Noel, Merkley)


  Švýcarsko: A. Schmid (Hollenstein) – Gross, Barandun, Anex (A), Henauer, Villa, Moser (C), Prysi – Verboon, Nussbaumer, Vouillamoz – Mettler, Sopa, Wetter – Patry, de Nisco, Weibel – Barbei, Tanner, Wüest (A).
  Kanada: Rodrigue (Ellis) – Byram, Smith (C), Bahl, Merkley, Tychonick, McIsaac, Robertson – Thomas, Lafreniere, Dellandrea (A) – Veleno (A), McBain, Noel – Hillis, McShane, Dudas – Foudy, Wouters, Lavoie – Fonstad.

  Rozhodčí: Barcelo (FRA), Zrnic (SLO) – Nordlander (SWE), Šišlo (RUS).