Finsko – Rusko 5:4 (kon.) | USA – Švédsko 1:3 (kon.) | Francie – Slovensko 1:7 (kon.)
Švýcarsko – Kanada 0:5 (kon.)
Finsko
5:4 (2:2, 1:2, 2:0)
Rusko
Neděle 22.04.2018, 12:30Mistrovství světa do 18 let • Skupina B

To je ode mě z Traktor arény pro tuto chvíli vše, přeji příjemný zbytek dne. (14:56:33)

Třetí třetina nabídla skoro infarktovou podívanou, která nakonec vyzněla lépe pro hokejisty Finska. Ti nejprve vyrovnali, když se z rychlého protiútoku trefil obránce Peetro Sepälä. V 53. minutě potom otočil vývoj utkání svým druhým gólem Niklas Nordgren, jehož teč z mezikruží nakonec Finsku vyhrála zápas. Finové přestáli závěrečný ruský tlak bez újmy a nakonec vítězí v pohledném klání 5:4. V tabulce skupiny B tedy zůstávají na první příčce.

Nejlepší hráč Finska: Jesperi Kotkaniemi.
    Nejlepší hráč Ruska: Amir Miftachov.

60:00

59:58
    Puk letí ven z finského pásma, tohle už Rusové nezvládnou.

59:50
    Ochoťuk pálil od modré čáry, jeho tvrdá pumelice jen zaduněla o zadní mantinel.

59:20
    Teď míří Miftachov na střídačku a Rusové hrají v šesti bez brankáře!

58:59
    Finsko se brání velice dobře a nedovoluje Rusku hru bez gólmana.

58:34
    Puk znovu letí až k Miftachovovi.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny a Rusové stále nemohou najít na Finy ten správný recept.

57:41
    Zavgorodnij střílel z levého kruhu, Annunen nic neviděl, ale dokázal zakročit.

57:15
    Puk je opět ve středním pásmu, tohle Finům vyhovuje.

56:50
    Salmela nahodil puk za finskou branku, Rusové musejí začít od znovu.

56:38
    Miftachov prozatím zůstává v bráně.

56:38
    Finové vyhodili puk na zakázané uvolnění. Dočkáme se ruské hry bez brankáře?

55:58
    Rusové jsou kompletní a můžou začít pomýšlet na snahu o vyrovnání.

55:54
    Utunen pálil z první z pravého kruhu, jeho rána jen zaduněla o zadní mantinel.

55:18
    Sorkinovi se povedlo vyhodit puk do středního pásma, Rusko se osvobozuje.

54:44
    Nevasaari se protlačil do zakončení z pravé strany, Miftachov svůj tým podržel.

54:32
    Honka si najel na pravý kruh na přihrávku zpoza branky, jeho pokus z první na branku neprošel.

54:11
    Obrovskou šanci měl Ranta, který dostal přihrávku mezi kruhy a střílel nikým nehlídaný! Jeho rána však mířila jen do náručí Miftachova.

Dnešní utkání sleduje 7496 diváků.

53:58
    A pozor, další problém pro Rusy! Kirill Marčenko (RUS) dostává dvouminutový trest za podražení a Finové mohou své vedení znásobit.

52:55
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Máme tu další obrat ve skóre! Hokejisté Suomi se usadili v útočném pásmu a po kombinaci vypálil od modré čáry obránce Kokkonen. Jeho tvrdou střelu potom tečoval za záda bezmocného Miftachova NIKLAS NORDGREN. Asistence: Mikko Kokkonen a Jesperi Kotkaniemi.

52:32
    Kotkaniemi drží puk za ruskou brankou, Finové jsou nastěhovaní v pásmu Ruska.

51:54
    Finové jsou kompletní.

51:39
    Podkolzin se natlačil před Annunena do zakončení, ale v tísni mířil mimo bránu.

51:09
    Až teď se to povedlo Marčenkovi a Rusko rozjíždí přesilovkovou kombinaci.

50:49
    Finové se brání velmi dobře, Rusové se ne a ne usadit v útočné třetině.

50:11
    Ranta ujel v oslabení po pravé straně a dostal se do zakončení z vrcholu kruhu, jenže jeho pokud Miftachov vyrazil.

49:54
    Anttoni Honka (FIN) si půjde odpykat dvě minuty za držení a Rusové si mohou vzít vedení zpět.

49:40
    Kakko se protáhl do zakončení po pravé straně, jenže jeho pokus minul branku.

48:58
    Sepälä uklidňuje hru za vlastní klecí, Finové útočí.

48:38
    Hirvonen se pere o kotouč za ruskou brankou, ale proti dvěma protihráčům nemá moc šanci.

47:59
    Rusové jsou poněkud opaření a Finové se snaží strhnout vedení na svou stranu.

47:20
    Je vyrovnáno! Finové se vydali do rychlého protiútoku, který vedl Tanus. Ten vystřelil z vrcholu pravého kruhu a jeho ránu vyrazil Miftachov jen na levý kruh přesně na hůl obránce PEETRA SEPÄLY, jenž neměl problém zakončit do odkryté sítě. Asistence: Kristian Tanus.

46:42
    Zavgorodnij vystihl na útočné modré finskou rozehrávku, jenže jeho přízemní střela skončila pouze v Annunenově lapačce.

46:05
    Kakko nabil mezi kruhy volnému Nordgrenovi, který ale při střele ztratil rovnováhu.

45:31
    Ochoťuk vyhodil puk jen na zakázané uvolnění a bude se tak vhazovat před Miftachovem.

45:03
    Rusové jsou opět kompletní, Finům se přesilovka příliš nepovedla.

44:29
    Žabrejev se navíc dostal do úniku po levé straně, jeho pokus z ostrého úhlu však Annunen vyrazil mimo.

44:14
    Rusové se osvobozují, oslabení zatím zvládají dobře.

43:55
    Nahození ze středního pásma si Annunen pohlídal a pohotově rozehrál.

43:40
    Kotkaniemi pálil z levého kruhu, Miftachov nemusel zasahovat, protože před ním střelu zblokoval obětavý Misjul.

43:09
    Ruslan Ischakov (RUS) dostává dvě minuty za podražení.

42:56
    Hirvonen nahazuje puk za ruskou branku, ale nikdo z jeho spoluhráčů se nemá k tomu, aby šel do souboje.

42:23
    Finové mají potíže projít přes střední pásmo, které si Rusové dobře hlídají.

41:54
    Po Honkově nahození za ruskou branku je odpískáno zakázané uvolnění. Bude se vhazovat před Annunenem.

41:23
    Tanus udržel pásmo, ale následnou střelu Seppäly od modré Miftachov v pohodě chytil.

40:43
    Ranta dobře vybojoval puk za ruskou brankou, ale Finům se nepovedlo z jeho práce nic vytěžit.

40:12
    Marčenko protečoval puk do útočné třetiny a Rusové jdou do útoku.

40:01

Druhé dějství nabídlo podobně jako první velmi atraktivní podívanou. Diváci v Traktor aréně se hokejem opravdu baví a mají se na co koukat, přestože se na gól se čekalo až do 36. minuty. To se do vedení dostala ruská sborná díky brance Ivana Morozova, na kterého navázal o chvilku později Pavel Dorofejev. Finům se ale devět sekund před sirénou podařilo v přesilovce vyrovnat gólem Sampa Ranty. Po čtyřiceti minutách však stále vedou Rusové. Uvidíme, jestli se Finům povede duel otočit na svou stranu.

Další třetina začne přibližně ve 14:16.

40:00

39:51
    Tak to je odpověď v podání hokejistů Suomi! Nevasaari zavezl kotouč za Miftachovu branku, odkud potom přesně našel mezi kruhy hůl SAMPA RANTY, který skvěle z první prostřelil ruského brankáře a dostal Finy na dostřel. Asistence: Arttu Nevasaari a Jesperi Kotkaniemi.

39:26
    Galeňuk ihned po buly vyhazuje puk přes všechny čáry, Rusové se osvobozují.

39:17
    Vladislav Michajlov (RUS) dostává dvouminutový trest za hákování a Finové mají možnost do přestávky snížit.

38:55
    Rusové se už nikam neženou, spíše chtějí do konce dějství udržet dvougólové vedení.

38:27
    Podkolzin vyvezl puk z obranné třetiny a se spoluhráči ho jen odevzdali Finům.

37:49
    Sorkin se protáhl až k zakončení z pravé strany, jenže z ostrého úhlu Annunena nepřekvapil.

37:40
    Kotkaniemi pálil z levého kruhu, Miftachov puk vyrazil ramenem do ochranné sítě.

36:55
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Ruská sborná se trefuje znovu a vede už o dvě branky! PAVEL DOROFEJEV se zmocnil kotouče na levém kruhu, kde se zbavil obránce a kličkou si navedl puk mezi kruhy. Následně si položil brankáře Annunena a bekhendem zasunul puk po ledě k pravé tyčce. Asistence: Kirill Marčenko.

36:49
    Michajlov bekhendem vyzkoušel Annunenovu pozornost, ale finský brankář puk bez potíží lapil.

35:54
    Rusko opět vede a Traktor aréna je na nohou! IVAN MOROZOV po hezké kombinaci na jeden dotek z první tvrdě vypálil z levého kruhu a bez potíží trefil odkrytou finskou branku. Asistence: Danil Žuravljov a Alexander Žabrejev.

35:15
    Marčenko čekal mezi kruhy na přihrávku zpoza branky, ale puk k němu nedošel.

34:45
    Sampo Ranta (FIN) si půjde odpykat dvouminutový trest za nedovolené bránění brankáři a přesilovku bude mít také Rusko.

34:24
    Kokkonen rozehrává zpoza vlastní klece, ale nikam se příliš nežene.

33:39
    Ruská sborná je opět v plném počtu, Finové nedokázali využít svůj tlak.

33:37
    Honka pálil z první od modré čáry, ale jeho střelu zblokovali obránci do ochranné sítě.

33:22
    Kotkaniemi si sjel s pukem na levý kruh, ale jeho pokus jen zaduněl o zadní plexisklo.

32:55
    Nevasaari pálil z pravé strany, Miftachov si s jeho střelou poradil.

32:40
    Kotkaniemi nahrával křížem Kakkovi, ale do přihrávky vložili hůl obránci, takže druhý jmenovaný nemohl zakončovat.

32:15
    Tanus drží puk za brankou, ale Rusové jsou dobře postavení a neumožňují Finům kombinovat v předbrankovém prostoru.

31:46
    Podkolzin ihned po buly nabral rychlost na levé straně a vyvezl puk až do finské třetiny.

31:39
    Rusové se budou muset bránit. Pavel Dorofejev (RUS) totiž inkasuje dvě minuty za hákování a hokejisté Suomi se můžou na chvíli usadit daleko od své brány.

30:40
    Podkolzin se dostal do samostatného úniku a už od poloviny hřiště šel na Annunena úplně sám. Měl však asi až moc času na přemýšlení, protože se pokoušel o forhendový blafák, který mu vůbec nevyšel a finský brankář jen vykopl puk betonem.

30:06
    Rotenberg se málem dostal do úniku, ale na tři protihráče nestačil.

29:30
    Až teď vyvezli modří kotouč ven z vlastní třetiny a jedou střídat.

29:10
    Finové jsou kompletní, ale Rusko se nadále drží kolem Annunenovy klece.

28:49
    Rusové se usadili v útočném pásmu, ale ne a ne se dostat ke kloudnějšímu zakončení.

28:22
    Morozov míchá s pukem u levého hrazení v útočném pásmu, ale neví, komu by nahrál.

27:52
    Finové se osvobozují a dokonce dokázali ohrozit brankáře Miftachova.

27:29
    Romanov napřáhl na modré čáře ke střele z první, ale Annunen jeho pokus dokázal vytěsnit mimo.

27:10
    Niklas Nordgren (FIN) půjde pykat na trestnou lavici za hákování a Rusko má další přesilovku.

26:52
    Morozov se po hezké nahrávce Spiridonova dostal do úniku, ale v tom se nedokázal přes posledního obránce propracovat do zakončení.

26:11
    Honka vystihl ruskou rozehrávku a dostal se ke střele od pravého hrazení, trefil však pouze obránce Ruska.

25:57
    Kakko se výborně zbavil soupeře v levém útočném kruhu, objel branku a zakončoval z pravého kruhu. Jeho pokus však postrádal razanci i přesnost.

25:22
    Tanus se natlačil do zakončení z pravé strany, jenže z bezprostřední blízkosti Miftachova nepřekonal.

25:00
    Modří si nedali pozor při přechodu středního pásma a píská se postavení mimo hru.

24:53
    Petman vybojoval puk za vlastní bránou a zhatil tak ruské plány na ohrožení Annunenovy klece.

24:06
    Podkolzin napřáhl ke střele z pravého kruhu, jenže Annunen jeho pokus viděl a bez potíží lapil.

23:43
    Rusové vyhazují puk do středního pásma a jedou na střídačku, Finové teď měli velký tlak.

23:13
    Modří rozjeli kombinaci v útočné třetině, Kakko ale z hranice brankoviště nedokázal zakončit.

22:45
    Nordgrenovo nahození ze středního pásma si Miftachov pohlídal.

22:20
    Hráči Suomi jsou opět kompletní, Rusům se přesilovka nepovedla.

21:59
    Finové se zatím dobře brání, Rusko se nemůže usadit v útočné třetině.

21:37
    Rusové si nedali pozor při přechodu útočné modré a jejich prohřešek je posouzen jako úmyslný ofsajd.

20:53
    Finové ujeli v oslabení do přečíslení! Lundell nahrával před branku Petmanovi, který ale ve vyložené šanci netrefil bránu!

20:20
    Jesperi Kotkaniemi (FIN) si půjde sednout na trestnou lavici za podražení a Rusko bude hrát v početní výhodě.

20:09
    Ischakov se ihned po úvodním buly vrhl do útoku a vybojoval přesilovku.

20:01

Je za námi úvodní třetina duelu mezi dvěma největšími adepty na celkové vítězství ve skupině B. Finové vstoupili do zápasu lépe než domácí sborná. Modří si vypracovali tlak, který vyústil v první branku, o níž se postaral Niklas Nordgren. Rusové, hnaní dopředu zaplněnou Traktor arénou, však dokázali pár minut nato otočit brankami Alexandera Žabrejeva a Kirilla Marčenka. Hráči Suomi ale ještě do přestávky vyrovnali díky Kristianu Tanusovi. Po atraktivních dvaceti minutách tedy platí v Čeljabinsku nerozhodný stav 2:2.

Další třetina začne přibližně ve 13:24.

20:00

19:50
    Kotkaniemi ještě zkusil překvapit Miftachova pohotovou ranou z levé strany, ale z ostrého úhlu nezamířil přesně.

19:25
    Rusové pár sekund před koncem rozehrávají útočnou akci zpoza vlastní klece.

18:54
    Romanov pálil od levého hrazení, jeho tvrdou ránu Annunen bez potíží lapil.

18:37
    Ranta neslyšel píšťalku čárového rozhodčího a vypálil na Miftachova po odpískání ofsajdu. Chvilku to vypadalo na konflikt mezi protihráči, ale Ranta se nakonec ruskému brankáři omluvil a může se pokračovat bez vylučování.

18:19
    Žabrejev vzal přečíslení na sebe, ale tvrdou ranou z levého kruhu napálil pouze Salmelovu brusli.

17:59
    Ruská sborná opět posílá puk jen na zakázané uvolnění.

17:53
    Hirvonen si chtěl na útočné modré narazit se spoluhráčem, jenže do spolupráce se jim připletla ruská hokejka.

17:08
    Rusové vytlačili Finy až za jejich branku a modří tedy musejí začít s útočnou akcí znovu.

16:41
    Honka pálil ihned po buly od modré čáry, ale jeho pokus mířil hodně vedle brány.

16:35
    Žabrejev se mezi kruhy obětavě vrhl do střely od modré čáry a puk mu zůstal ve výstroji. Hra je tedy po delší době přerušena.

15:58
    Zavgorodnij pálil z levé strany, ale jeho rána z první nebyla přesná.

15:31
    Dorofejev se natlačil ke střele z pravé strany, jenže jeho slabý pokus gólman snadno vyrazil do rohu.

14:51
    Rusové se nebezpečné přesilovce Finů ubránili a jsou opět v plném počtu.

14:30
    Aaaltonen pálil z levého kruhu trefil po hezké individuální akci beton ruského gólmana.

13:59
    Nordgren zkoušel z pravé strany nahrát na teč mezi kruhy, ale trefil jen obránce v bílém.

13:10
    Ranta krátce po sobě pálil třikrát z levé strany, ale skvělý Miftachov zatím svůj tým drží!

12:51
    Nikita Ochoťuk (RUS) dostává dvouminutový trest za krosček a Finové mají možnost jít do vedení.

12:34
    Aaltonen si dobře pokryl puk u hrazení a vybojoval na svou osobu faul.

11:59
    Finové se snaží využít výhody naposledy skórujícího týmu a dál se tlačí dopředu.

11:29
    Máme opět vyrovnáno! Finům se po delší době podařilo dostat Rusy pod tlak, který vyústil v Honkovu střelu z levého kruhu. Tu Miftachov sice vyrazil, ale jen před sebe, kde stál připravený KRISTIAN TANUS, jenž si bekhendovou kličkou položil gólmana a zakončil přesně k pravé tyčce. Asistence: Anttoni Honka a Sampo Ranta.

10:56
    Žuravljov prošel do útočné třetiny přes tři protihráče, ale do zakončení se nakonec nedostal.

10:24
    Utunen uklidňuje hru ve vlastní třetině, Finové se potřebují zformovat.

09:44
    Rotenberg se dostal k dorážce z levé strany, ale puk se mu svezl a branku minul.

09:28
    Honka se protáhl do zakončení z pravé strany, jenže jeho ránu Miftachov viděl a puk lapil.

08:40
    Nevasaari kličkuje s pukem za ruskou brankou, ale ne a ne najít mezírku, kterou by mohl nahrát mezi kruhy.

08:12
    Domácí sborná otáčí vývoj zápasu! KIRILL MARČENKO se v přesilovce dostal do samostatného úniku, který provedl znamenitě. Naznačil brankáři kličku do bekhendu, ale místo toho pohotově zakončil přesně nad Annunenovo rameno. Asistence: Danil Žuravljov a Amir Miftachov.

07:42
    Kim Nousiainen (FIN) ale vzápětí hasil ruský protiútok faulem a dostává menší trest za podražení.

07:24
    Hraje se v ruském obranném pásmu, Finové jsou aktivnější a snaží se vzít si vedení zpět.

07:06
    Nousiainen tvrdě pálil z první z pravého kruhu, Miftachov jeho ránu ovšem viděl a neměl problém zasáhnout.

06:59
    Lundell se dostal ke střele z bezprostřední blízkosti, jenže jeho pohotová rána zamířila pouze do náruče gólmana Miftachova.

06:09
    Ale jako bych to zakřikl! Rusové se dostali do rychlého protiútoku a svou první velkou šanci proměňují! ALEXANDER ŽABREJEV se dostal na pravé straně k dorážce Žuravljovy tvrdé střely a z první neměl problém zakončit do odkryté klece. Asistence: Dmitrij Žuravljov a Pavel Dorofejev.

05:45
    Hokejisté Suomi jsou zatím aktivnější a dál kombinují kolem Annunenovy klece.

04:52
    Traktor aréna je zticha, Finové otevírají skóre utkání! NIKLAS NORDGREN si skvěle udělal prostor na hranici ruského brankoviště, kam následně dostal nahrávku zpoza branky od Kotkaniemiho a střelou z první propálil bezmocného Miftachova. Asistence: Jesperi Kotkaniemi a Kaapo Kakko.

04:10
    Žabrejev se dostal k první střele na branku, když vzal na sebe přečíslení dvou proti jednomu. Jeho rána z levého kruhu však trefila pouze Annunenovu vyrážečku.

03:35
    Žuravljov se dostal s pukem do útočného pásma, jenže pak pokazil zpětnou přihrávku na modrou čáru.

03:11
    Finové hrají s pukem na holi a Traktor aréna začíná pískat.

02:42
    Kakko se dostal mezi kruhy k nebezpečné teči, jenže puk od jeho hole zamířil mimo bránu.

02:31
    Rusové si nerozuměli při rozehrávce a kotouč zamířil až na zakázané uvolnění.

02:21
    Oba týmy zatím hrají opatrně, ani jedna strana nechce udělat chybu.

02:10
    Finové si nedali pozor při přechodu útočné modré čáry a píská se postavení mimo hru.

01:44
    Podkolzin se protlačil do útočné třetiny podél pravého hrazení, jenže neměl dostatečnou podporu od spoluhráčů.

01:23
    Malyšev přihrál spoluhráči ve středním pásmu rukou, bude se vhazovat před Miftachovem.

00:57
    Ani Finové se nedostali do zakončení, ale alespoň donutili ruskou sbornou vyhodit puk na zakázané uvolnění.

00:06
    Rusové se hned po buly ženou dopředu, ale Annunen si bude muset na první zákrok ještě počkat.

00:01

Úvodní formace se staví na vhazování ve středu hřiště, za okamžik začínáme.

Oba týmy už nastupují na ledovou plochu. Finové budou hrát v modré sadě dresů, domácí Rusové v bílé.

Finsko: Annunen (Huhtamaa) – Thomson, Utunen (C), S. Salmela (A), Nousiainen, Seppälä, Honka, Kokkonen – Kotkaniemi, Nordgren, Kakko – Killinen, Ranta (A), Tanus – Aaltonen, Lundell, Nevasaari – Hirvonen, Moilanen, Petman.

Rusko: Miftachov (Isajev) – Galeňuk (A), Žuravljov (A), Malyšev (C), Misjul, Romanov, Ochoťuk, Žiljakov, Zamula – Morozov, Marčenko, Ischakov – Rotenberg, Zavgorodnij, Sorkin – Žabrejev, Dorofejev, Spiridonov – Michajlov, Podkolzin.

Rozhodčí: Pražák (CZE), Stano (SVK) – Kovacs (BLR), O'Connor (USA).

Rusko

Ruská sborná patřila před mistrovstvím k největším favoritům na zlatou medaili a tyto prognózy zatím v Čeljabinsku potvrzuje. Rusové vstoupili do turnaje hned večer prvního dne a zaplněné Traktor aréně udělali svým výkonem radost. Francii totiž domácí hokejisté jednoznačně přehráli a výhrou 7:1 dali ostatním týmům jasnou zprávu, že si jdou pro celkové prvenství. Ve svém druhém zápase narazili Rusové na českou reprezentaci, která je pořádně potrápila. Češi vedli nad sbornou po první třetině 1:0, jenže pak domácí otočili skóre a vedení udrželi až do konce. Výhru 3:2 však musela ruská reprezentace bránit v posledních sekundách zuby nehty. Před duelem o první místo ve skupině tedy dostalo Rusko od Čechů pořádné varování.

Sestava z posledního utkání:

Miftachov (Isajev) – Galeňuk (A), Žuravljov (A), Malyšev (C), Misjul, Romanov, Ochoťuk, Zamula, Žiljakov – Morozov, Marčenko, Ischakov – Sorkin, Rotenberg, Zavgorodnij – Dorofejev, Žabrejev, Spiridonov – Michajlov, Podkolzin

Finsko

Finové zatím kráčejí turnajem neporaženi. Ve dvou svých dosavadních utkáních nepoznali pachuť porážky a dokonce v nich ani jednou neprohrávali. Hráči Suomi byli aktéry vůbec prvního duelu čeljabinské skupiny, když nastoupili proti Slovensku. Seveřané si sice zápas zkomplikovali krátce po polovině hrací doby, kdy se povedlo Slovákům vyrovnat na 2:2, jenže potom potvrdili Finové roli favorita a dokráčeli si pro výhru 5:2. O den později pak hokejisté Suomi vyzvali trápící se Francii a duel s ní byl pro ně jen formalitou. Finsko zvítězilo jasně 7:0 a vyhouplo se na první místo tabulky skupiny B. Klání s domácím Ruskem však bude pro Finy první těžkou zkouškou. Uvidíme, jak se s ní poperou.

Huhtamaa (Patrikainen) – Thomson, Utunen (C), Nousiainen, S. Salmela (A), Kokkonen, Honka – Kotkaniemi, Nordgren, Kakko – Killinen, Ranta, Tanus (A) – Aaltonen, Lundell, Nevasaari – Hirvonen, Moilanen, Petman

Zdravím všechny hokejové fanoušky z ruského Čeljabinsku, který se stal spolu s Magnitogorskem dějištěm historicky dvacátého světového šampionátu hráčů do osmnácti let. Ve městě jižně od Uralu se ve 12:30 středoevropského letního času střetnou týmy Finska a Ruska. Pojďme se nyní na oba soupeře podívat o něco blíže.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Michal Toman

Branky a nahrávky: 5. Nordgren (Kotkaniemi, Kakko), 12. Tanus (Honka, Ranta), 40. Ranta (Nevasaari, Kotkaniemi), 48. Seppälä (Tanus), 53. Nordgren (Kokkonen, Kotkaniemi) – 7. Žabrejev (Žuravljov, Dorofejev), 9. Marčenko (Žuravljov, Miftachov), 36. Morozov (Žuravljov, Žabrejev), 37. Dorofejev (Marčenko)

Rozhodčí: Pražák (CZE), Stano (SVK) – Kovacs (BLR), O'Connor (USA)