Finsko – Rusko 5:4 (kon.) | USA – Švédsko 1:3 (kon.) | Francie – Slovensko 1:7 (kon.)
Švýcarsko – Kanada 0:5 (kon.)
Francie
1:7 (1:2, 0:3, 0:2)
Slovensko
Neděle 22.04.2018, 16:30Mistrovství světa do 18 let • Skupina B

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

FRANCIE

Francouzi za sebou mají na šampionátu dva zápasy, ani v jednom však favorita zaskočit nedokázali. V úvodním duelu podlehli domácímu Rusku 1:7, když jedinou branku vstřelil Dubé na konci utkání v přesilovce. Proti Finům drželi Francouzi dlouho skóre 0:0, nakonec se ale tým Suomi zmátořil a slavil výhru 7:0.

Sestava z posledního zápasu:

Duquenne (Vazzaz) – Schmitt, Bourillon (C), Coffy, Coulaud (A), Salve, Allais, Bataillé – Plagnat, Dubé, Gallet – Chautant, Leroux, Bruche – Quattrone, Fabre, Dair – Mainot, Rabl, Guer.

SLOVENSKO

Také Slováci už na turnaji odehráli dvě utkání. Stejně jako Francie podlehli Finsku, když hned v úvodním duelu celého šampionátu sice dokázali vyrovnat z 0:2 na 2:2, Finové ale rychle zareagovali a vyhráli 5:2. Naopak radost Slovákům udělalo vítězství nad českým týmem, proti kterému zvládli velmi dobře první první třetinu, po níž vedli už 4:1. Náskok si pohlídali až do konce a po výsledku 5:2 si zapsali do tabulky první tři body. Gólem a dvěma asistencemi se na výhře podílel Maxim Čajkovič, dvě branky zaznamenal Michal Mrázik. Skvěle se proti Čechům ukázal také brankář Samuel Vyletelka, který ze 40 střel inkasoval pouze dvakrát a úspěšnost zákroků měl 95 %.

Vyletelka (Hlavaj) – Dlugoš, Turan, Ilenčík, Kňažko, Zekucia, Bučko, Česanec, Huděc – Sojka, Džugan (C), Mrázik – Okuliar, Kováčik (A), Čajkovič – Ferenyi, Paulíny, Tkáč – Sarvaš (A), Zůbek, Čederle.

Francie: Duquenne (Vazzaz) – Coulaud, Schmitt, Bourillon, Coffy, Allais, Bataillé – Plagnat, Rabl, Dubé – Gallet, Quattrone, Fabre – Dair, Chautant, Leroux – Bruche, Mainot, Guer – Rousseau.

Slovensko: Vyletelka (Hlavaj) – Dlugoš, Turan, Ilenčík, Kňažko, Zekucia, Bučko, Česánek, Huděc – Sojka, Džugan, Mrázik – Okuliar, Kováčik, Čajkovič – Ferenyi, Paulíny, Tkáč – Sarvaš, Zůbek, Čederle.

Oba týmy absolvovaly na ledové ploše čeljabinské Traktor arény rozbruslení, nyní nadchází čas pro rolbaře a utkání za necelých dvacet minut začne.

Slováci i Francouzi jsou nastoupeni na modré čáře a absolvují tradiční nástup.

Každý tým si dává poslední pokyny u vlastní branky.

00:01

01:20
    První závar před francouzskou brankou, kdy Duquenne odrazil puk jen před sebe a slovenští obránci se hnali za dorážkou. Obránce Francie byla ale rychlejší a poslal puk mimo nebezpečí.

03:15
    Slováci se nemohou usadit v útočném pásmu. Sotva chvíli drželi puk, jeden z obránců ho neudržel před modrou čárou a musí zakládat celý útok znovu.

04:23
    Další pokus o útok překazil rozhodčí, který odpískal ofsajd.

04:48
    A tak si první střelu připsali Francouzi, konkrétně pálil Fabre z mezikruží, Vyletelka ale neměl problém s vyražením puku.

06:15
    Rousseau nedokázal zpracovat puk, který se mu motal mezi nohama, kvůli čemuž nepřešel správně modrou čáru a rozhodčí píská další ofsajd.

06:15
    Při komerční přestávce vyzval hlasatel fanoušky obou týmů, aby se ozvali. Větší podporu mají v hledišti Slováci, ale také Francouzi zde mají své fandy. Taktor aréna je i přesto, že nehrajou domácí, opět minimálně z poloviny zaplněna.

08:13
    Pro Slovensko přichází první šance na vytvoření tlaku, Dair podrazil v obranném pásmu jednoho ze soupeřů a odsedí si dvě minuty na trestné lavici.

08:58
    Ilenčík poslal tvrdý projektil z modré čáry, puk ale prosvištěl jen vedle francouzské branky.

09:29
    Džugan si řekl o přihrávku, kterou následně také dostal. Duquenne ale dokázal rychle přesunout a puk vyrazit.

10:11
    Slovenským hráčům se první přesilovka příliš nepovedla. Dvě sekundy před jejím vypršením nedokázali obránci udržet puk v útočeném pásmu a po ofsajdu se vhazuje ve středním pásmu.

11:17
    Ani Francouzi zatím nezvládají rozehrávku, nyní se po nepřesné přihrávce píská zakázané uvolnění.

11:23
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Slováci z ničeho nic otevírají skóre. Ihned po buly se puk dostal na modrou čáru, odkud SAMUEL KŇAŽKO dostal až do branky i díky velmi dobré práci stínícího Čajkoviče. Asistence: Maxim Čajkovič, Kristian Kováčik.

12:59
    Slováci strávili více než 30 sekund za vlastní brankou, protože se jim nedařilo rozehrát.

13:25
    Rozhodčí posílám oba týmy do čtyř – Zekuciu za držení, Dair si odpyká trest za nafilmovaný pád.

14:02
    Francie dostává příležitost k vyrovnání. Na trestnou lavici totiž putuje Turan za nedovolené bránění a Francouzi si zahrají více než minutovou přesilovku čtyři na tři.

Slováci ale zvládli úvodní buly a osvobodili se.

14:40
    Plagnatova střela mířila nad vyrážečku, slovenský brankář ale zareagoval a vyrazil puk do ochranné sítě.

15:04
    Francie právě vstřelila branku!
    A je vyrovnáno! JULES GALLET si několik sekund podržel puk na vrcholu pravého kruhu, přesně zamířil a trefil se těsně nad beton Vyletelky. Asistence: Charles Schmitt.

15:40
    Francouzská radost trvala ale pouze pár sekund, Slováci jdou opět do vedení. MAXIM ČAJKOVIČ vystřelil zápěstím a i díky dobré pozici Okuliara puk doletěl až do branky. Asistence: Matěj Ilenčík, Oliver Okuliar.

17:29
    Dair se pokusil prostřelit slovenský blok, jeden z obránců ale jeho pokus srazil za slovenskou branku.

18:51
    Duquenne si poradil se skákavým pukem a vhazuje se v obranném pásmu Francie.

19:24
    Bruche nasadil dvěma slovenským hráčům jesle, na třetího ale nepřišel a do zakončení se nedostal.

19:28
    Slováci dostanou k dispozici další přesilovou hru po vyloučení Coulauda.

20:00

První třetina utkání mezi Francií a Slovenskem je u konce. Prvních deset minut se ani jeden tým nemohl srovnat s vlastní rozehrávkou a diváci neviděli jedinou větší šanci. Jako první udeřili Slováci, kteří z ničeho nic otevřeli skóre ve 12. minutě díky střele Knažka. V 16. minutě vyrovnal v přesilovce čtyři na tři Gallet, už po šestatřiceti vteřinách ale vrátil Slovákům vedení zpět střelou od modré Čajkovič. Slovensko tak po první třetině vede 2:1.

Na ledovou plochu právě naskakují rozhodčí a vzápětí přichází také vedoucí Slováci.

Nyní už na led naskočil také Duquenne, který přivedl Francouze.

20:01

20:33
    Slováci mají k dispozici ještě přesilovku z konce první části, po střele Kováčika se puk odrazil od betonu k osamocenému Okuliarovi, ten ale nezpracoval puk.

21:01
    Krásná individuální práce Čajkoviče, který se prokličkoval až k brance, odkud našel parádním pasem OLIVERA OKULIARA, který bez potíží zasunul puk do odkryté branky. Asistence: Maxim Čajkovič, Kristian Kováčik.

21:57
    Už to mohlo být o tři branky. Sám před francouzským brankářem se ocitl Paulíny, Duquenne byl ale úspěšnější a puk srazil do rohu kluziště.

22:09
    U slovenské branky zůstal po střetu ležet Česánek, po chvíli se ale za potlesku diváků a s pomocí spoluhráčů postavil a odjel na střídačku. Vypadá to, že bude v pořádku.

23:26
    Zůbkovu střelu sice francouzský gólman nezpracoval napoprvé, měl ale dostatek času se pro něj ještě natáhnout a vhazovat se bude v obranném pásmu Francie.

24:06
    V další nadějné šanci se objevil Sojka, z mezikruží ale trefil pouze Duquenna.

24:25
    Do šance se dostala poprvé v třetině také Francie, pokus Fabreho ale slovenského brankáře neohrozil.

24:37
    Čajkovič byl příliš důrazný před francouzským brankářem a vyfasoval dvouminutový trest.

25:01
    Slováci ale zvládli vstup do oslabení skvěle, sám na gólmana se totiž hnal Paulíny, který zkusil bekhendovou kličku. Zvolil ale pomalé provedení a Duquenne jeho úmysl vystihl.

26:22
    Francouzi se přeci jen usadili v útočném pásmu, střela Galleta byla ale ztečována mimo.

26:32
    Volnou branku před sebou měl po Galletově přihrávce Bruche, zamířil ale těsně vedle.

27:18
    Fabreho bekhendový pokus byl tak slabý, že se ani nedostal k Vyletelkovi.

28:05
    Slováci si zahrají další přesilovou hru, Rousseau fauloval loktem.

28:43
    Mrázikovu střelu ztečoval francouzský obránce za branku, následnou bombu Turana vyrazil brankář betony.

29:20
    Okuliar hledal před brankou Kňažka, ten ale nedokázal usměrnit letící puk do brány.

30:10
    Francouzi sice přežili oslabení, hned vzápětí ale inkasují. Kováčik našel přímo před brankou volného SAMUELA KŇAŽKA, který přesnou trefou k levé tyči překonal počtvrté Duquenna. Asistence: Kristian Kováčik, Oliver Okuliar.

31:34
    Slováci se usadili v útočném pásmu, Mrázikova střela ale proletěla vedle branky.

32:45
    Před Zůbkem se otevřela prázdná brána, Duquenne ale famózně vymrštil beton a puk do branky nepustil.

33:47
    Francouzi se nyní pokusí o snížení v přesilové hře po vyloučení Turana za podražení.

34:16
    Francouzi sice drží útočné pásmo, ke střele se ale ještě nedostali.

34:48
    Galettův volej proletěl těsně vedle slovenské branky.

35:27
    Dube zkusil střelu z levého kruhu, Vyletelka ale drží svůj tým.

36:00
    Turan naskočil hned z trestné lavice a ujížděl v situaci jeden na jednoho na francouzského gólmana, ale soupeřům bek ho dokázal zastavit a obrat o kotouč.

36:53
    Mazácké zakončení teď ukázal ADAM PAULÍNY. Vybruslil si až před Duquenna, kterého si nejprve roztáhl, aby mu pak zasunul puk skrze betony do branky. Asistence: Kristian Kováčik.

37:56
    Dubé našel volného Plagnata, kterému ale střela nesedla a Vyletelkovi nezpůsobila žádné potíže.

38:18
    Necelé dvě minuty před koncem druhé dvacetiminutovky si Francie zahraje další početní výhodu. Na trestnou lavici poslali rozhodčí Dlugoše za podražení.

39:00
    Schmitt vypálil dvakrát od modré čáry, Vyletelka byl ale opět úspěšnější.

39:35
    Slováci se půl minuty před sirénou osvobozují a střídají.

39:48
    Ještě jedno vhazování v obranném pásmu Slovenska.

40:00

Také druhá třetina nabídla hned tři góly, tentokrát ale všechny vstřelili hráči Slovenska. Už ve 22. druhé minutě zvýšil na 3:1 Okuliar, kterého po parádní individuální akci našel prozatím nejproduktivnější Slovák Čajkovič. Čtvrtý slovenský gól vstřelil v polovině zápasu Kňažko a čtyřbrankové vedení zařídil čtyři minuty před sirénou Paulíny, který poslal puk do brány mezi betony Duquenna.

Třetí část začne přibližně v 18:05.

Střely na branku v druhé třetině: 15:18
    Střely na branku za obě třetiny: 19:27

Rozhodčí opět přichází na ledovou plochu jako první.

A už se dočkali také malí fanoušci, kteří čekali na hokejisti u průchodu z šaten, aby si s nimi mohli plácnout. Všichni aktéři jsou tak na svém místě a start třetí třetiny dělí už jen pár sekund.

40:00
    Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Valentin Duquenne, přichází Adrien Vazzaz.

40:01

40:18
    Slováci zvládli zbývajících 18 sekund v oslabení a oba týmy hrají v plném počtu.

41:00
    Uběhla sotva minuta ze třetí třetiny a Slováci přidávají šestý gól! OLIVER OKULIAR dostal křižnou přihrávku od Čajkoviče a zamířil přesně nad vyrážečku francouzského brankáře. Asistence: Maxim Čajkovič, Matěj Ilenčík.

41:23
    Uběhlo pouhých 23 sekund a Slovensko vede o šest branek. Druhý gól v utkání si připsal ADAM PAULÍNY. Asistence: Kristian Kováčik, Daniel Vladimir Tkáč.

44:15
    Po dvou rychlých gólech jsou Francouzi jako opaření Slováci se nikam neženou. Teď se jim nepovedla rozehrávka a rozhodčí odpískal zakázané uvolnění.

44:15
    U mantinelu spadl bez cizího zavinění Francouz Couland, který se velmi těžko zvedal z ledu a ihned se přemístil do šatny.

45:00
    Slovenskou akci zastavil ofsajd.

46:06
    Okuliar se hnal sám na brankáře, perfektní práci ale odvedl Schmitt, který slovenského útočníka dojel a obral ho o puk.

46:21
    Komerční přestávka.

47:09
    Dlugošovo nahození zastavil Vazzaz.

Utkání sleduje 4 590 diváků. Na mládežnický hokej je to skvělé číslo. Diváci v Čeljabinsku zatím na utkání chodí opravdu poctivě a aktivně fandí.

48:08
    Bruche se pokusil překvapit slovenského brankáře střelou od modré čáry, to se mu ale příliš nepodařilo.

48:16
    Nepřesná slovenská rozehrávka končí zakázaným uvolněním.

50:39
    Mainot střílel od modré čáry, puk se ale otřel hned o několik hráčů a skončil v rohu kluziště.

50:58
    Plagnat šermoval před slovenskou brankou ve snaze trefit skákavý kotouč, ani jeden pokus ale nebyl úspěšný.

51:47
    Okuliar prověřil francouzského brankáře střelou z nulového úhlu, francouzský gólman ale střelu vykryl.

53:11
    Džugan ujížděl s Čajkovičem v situaci dva na jednoho, slovenské dvojici ale kotouč ujel a k zakončení se nedostali.

54:53
    Zakázané uvolnění Francie.

55:18
    Vazzaz skočil po kotouči a po komerční pauze se bude vhazovat v obranném pásmu Francouzů.

56:01
    Tkáč dostal ideální přihrávku mezi kruhy, puk ale nezpracoval.

57:00
    K tvrdé bombě od modré čáry se napřáhl Turan, Vazzaz ale efektivním zákrokem lapačkou puk zastavil.

57:20
    Slováci, kteří mají v utkání už jisté vítězství, se příliš nikam neženou. A ani Francouzi, které čeká hned zítra utkání proti Čechům, nepředvádí žádné velké hokejové umění.

58:19
    Slovenská rozehrávka končí zakázaným uvolněním.

58:30
    Další zakázané uvolnění Slováků.

59:10
    Teď pro změnu zakázané uvolnění Francie. Utkání se opravdu už jen dohrává.

Slovensko si ve třetím utkání na turnaji připisuje druhou výhru. S Francií bojovala pouze v prvních deseti minutách, následně ale si ale s outsiderem Slováci s přehledem poradili i díky skvělému vystoupení Čajkoviče, který v utkání posbíral hned pět bodů za gól a čtyři asistence. Stejný počet bodů za pět asistencí má také Kristian Kováčik. Slováci tak mají po třech zápasech šest bodů, Francie nula a zítra nastoupí proti českému týmu.

Nejlepší hráči zápasu:

Jules Gallet (FRA) – Kristian Kováčik (SVK)

Ode mě je to dnes vše a sledujte i další přenosy z MS U18. Zítra je v Čeljabinsku na programu jen jeden zápas, a to Česko – Francie, který startuje v 16:30.

Hezký večer. (18:46:28)

Jakub Borovský

Branky a nahrávky: 16. Gallet (Schmitt) – 12. Kňažko (Čajkovič, Kováčik), 16. Čajkovič (Ilenčík, Okuliar), 22. Okuliar (Čajkovič, Kováčik), 31. Kňažko (Kováčik, Okuliar), 37. Paulíny (Kováčik, Čajkovič), 41. Okuliar (Čajkovič, Ilenčík), 42. Paulíny (Kováčik, Tkáč)

Francie: Duquenne (40. Vazzaz) – Coulaud, Schmitt, Bourillon, Coffy, Allais, Bataillé – Plagnat, Rabl, Dubé – Gallet, Quattrone, Fabre – Dair, Chautant, Leroux – Bruche, Mainot, Guer – Rousseau.
    Slovensko: Vyletelka (Hlavaj) – Dlugoš, Turan, Ilenčík, Kňažko, Zekucia, Bučko, Česanec, Huděc – Sojka, Džugan, Mrázik – Okuliar, Kováčik, Čajkovič – Ferenyi, Paulíny, Tkáč – Sarvaš, Zůbek, Čederle.

Rozhodčí: Alaire (CAN), Hoppe (GER) – Chaput (CAN), Nikulainen (FIN)