Žilina – Dunajská Streda 2:3 (kon.) | Trenčín – Slovan Bratislava 1:3 (kon.)
2:3 (0:1)
DAC 1904 Dunajská Streda
sk Neděle 22.04.2018, 15:20 • Pod Dubňom, Žilina • Niké liga • O titul

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:20.

Príjemný dobrý deň zo Žiliny, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 6. kola nadstavbovej časti futbalovej Fortuna ligy, časti o zisk majstrovského titulu, v ktorom futbalisti MŠK Žilina privítajú na svojom trávniku hráčov DAC Dunajská Streda. Zápas sa začína o 15:20, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Žiline zatiaľ jarná časť súťaže vôbec nevychádza podľa predstáv. Aktuálne patrí Šošonom v tabuľke priebežné štvrté miesto so ziskom 44 bodov, čo zatiaľ znamená neúčasť tímu v európskych pohárových súťažiach. To sa už Žiline nepodarí ani cez Slovnaft Cup, keďže v týždni hráči MŠK zo súťaže vypadli po domácej remíze 0:0 s MFK Ružomberok (v RK prehra 1:2). V poslednom doterajšom ligovom zápase Žilinčania prehrali práve v Dunajskej Strede 3:1 a tak majú svojmu súperovi dnes čo vracať. Trénerom tímu je Adrián Guľa, najlepším strelcom je Samuel Mráz, ktorý zaznamenal 13 gólov.

Dunajskej Strede vychádza aktuálna sezóna nad očakávania. Tréner Marco Rossi vytiahol svoj tím už na druhú pozíciu v tabuľke našej najvyššej súťaže so ziskom 51 bodov. V poslednom doterajšom zápase Dunajskostredčania porazili na domácom trávniku práve Žilinu pomerom 3:1. Najlepším strelcom tímu je Erik Pačinda, ktorý zaznamenal 10 presných zásahov. Aktuálne je síce zranený, ale skvele ho nahrádza Vakoun Issouf Bayo, ktorý v troch zápasov vsietil tri góly.

Zápas sa pod Dubňom začína o 15:20, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.

Úvodné zostavy:

MŠK Žilina: Volešák – Vallo, Kaša, Hancko, Holúbek – Bichakhchyan, Diaz, Škvarka (C) – Jánošík, Mráz, Mihalík.
    Náhradníci: Mandous – Balaj, Kubík, Pečovský, Chvátal, Králik, Káčer.

FC DAC Dunajská Streda: Macej – Šatka, Huk, Záhumenský – Živković, Herc, Ljubicić (C), Pambou, Davis – K. Vida, Bayo.
    Náhradníci: Jedlička – Kontár, Divković, Mervo, Koné, Liašenko, Rymarenko.

Rozhodca: Sedlák – Hrčka, Tomčík.

V Žiline dnes vládne krásne slnečné počasie, podmienky ideálne pre výborný futbal.

Oba tímy máme na trávniku, o malú chvíľu sa teda začne samotný zápas.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

1
    Úvodný výkop zápasu v prospech futbalistov Dunajskej Stredy.

1
    Prvý dlhý center Kristiána Valla po pravej čiare nebol dostatočne presný, po zisku loptu idú dopredu hostia.

2
    Žilina začína aktívne, po ďalšom centri, tentoraz z ľavej strany, musel loptu odkopnúť ďaleko do poľa jeden z obrancov DAC.

3
    Tentoraz sú pri lopte hostia, Davis sa uvoľnil na ľavej strane, lenže jeho center do šestnástky Žiliny rovnako nemal dostatočnú presnosť.

4
    Od úvodu vládne v Žiline skvelá futbalová atmosféra, hráčov DAC dnes prišla podporiť mohutná fanúšikovská enkláva zo Žitného ostrova.

5
    Výborná akcia domácich, pretože Jaroslav Mihalík s obrovským prehľadom vysunul do šance kapitána Žiliny Michala Škvarku, ktorý však zoči voči Macejovi napálil loptu len do brankára hostí!

6
    Bayo je na hrote DAC aktívny, v tomto momente ho však čisto zastavil Dávid Hancko.

6
    Veľká šanca hostí! Kapitán Dunajskej Stredy Marin Ljubičić ostal osamotený pred Volešákom, loptu však poslal tesne vedľa pravej tyče žilinskej bránky!

7
    Tak to je obojstranne výborný úvod, zrejme sa teda dnes máme na čo tešiť!

8
    Vahan Bichakhchyan si robil priestor v strede poľa, tentoraz ešte individuálna akcia arménskemu mladíkovi v službách Žiliny nevyšla podľa predstáv.

9
    Bayo dobehol loptu až pri ľavej rohovej zástavke, poslal center pred Volešáka a hostia po obrannom zákroku Šošonov získavajú aspoň rohový kop.

10
    Z rohu však futbalisti DAC nič zaujímavé nevymysleli, dopredu tak idú hráči Žiliny.

10
    Máme za sebou úvodných 10 minút zápasu. Gól sme síce nevideli, ale nuda to dnes rozhodne nie je.

11
    Herc poslal výborný center na Baya, no Hancko loptu dokázal odvrátiť na rohový kop.

11
    Tretí rohový kop hosťujúceho tímu nebol ideálny, lopta však ostáva na kopačkách hráčov z Dunajskej Stredy.

12
    Rýchla kontra Žiliny po ľavej strane, Mihalík poslal parádnu prihrávku pred bránku hostí pre číhajúceho Lukáša Jánošíka, lenže Patrik Macej skvele čítal hru a loptu tesne pred Jánošíkom stihol odkopnúť!

13
    Patrik Macej už dnes predviedol dva nesmierne dôležité zákroky a zdá sa, že je z neho ústredná postava dunajskostredskej defenzívy.

14
    Herc si v šestnástke Žiliny spracoval ťažkú loptu, rozhodol sa pre strelu a minul bránku Miloša Volešáka.

15
    Bayo si kľučkou poradil s brániacim Filipom Kašom, dostal sa ku strele, no rovnako ako pred chvíľkou Herc minul svoj cieľ. Miloš Volešák si v tomto momente zrejme zhlboka vydýchol.

16
    Taktovka zápasu je však v týchto minútach jednoznačne v rukách hosťujúcich hráčov.

17
    Samuel Mráz v súboji fauloval Ľubomíra Šatku, ktorý je však v poriadku a bude pokračovať v zápase.

18
    Hostia stále výborne kombinujú a v týchto momentoch im patrí stred ihriska, čo robí mimoriadne vrásky domácim futbalistom Žiliny, ktorí na to vôbec nie sú doma zvyknutí.

18
    Nuž a žilinský kouč Adrián Guľa už stojí pri postrannej čiare a rázne rozdáva pokyny svojim hráčom.

19
    Davis sa snažil obhodiť si Hancka, ktorý bol posledným článkom žilinskej defenzívy pred Volešákom. Mladý stopér MŠK však predviedol kvalitný obranný zákrok a podržal svoj tím.

20
    Loptu majú stále viac na kopačkách futbalisti Dunajskej Stredy.

21
    Vahan Bichakhchyan predviedol parádne sólo cez trojicu hráčov hostí, napokon sa snažil vysunúť Michala Škvarku, čo sa mu však nepodarilo dostatočne presne.

22
    Marin Ljubičić zvádza tvrdé osobné súboje so Samuelom Mrázom, skúsený defenzívny štít hostí je zatiaľ úspešnejší.

23
    Bayo sa napriek obkľúčeniu trojicou hráčov domáceho tímu dostal ku strele, no táto lopta neznamenala pre Volešáka žiadnu vážnejšiu nepríjemnosť.

24
    Snaha o dlhú loptu za obranu Žiliny, Bayo je však napokon v postavení mimo hru.

25
    Lukáš Jánošík vyštartoval ako raketa s loptou po pravej strane, následný center pred bránku Patrika Maceja bol však veľmi nepresný.

26
    Christián Herc napriahol ku strele z diaľky, lopta narobila Volešákovi veľké problémy a dostala sa následne ku Bayovi, ktorý však netrafil priestor žilinskej bránky.

27
    Kardinálna chyba žilinskej obrany pri rozohrávke, k lopte sa dostal Christián Herc, ktorému však gólovú radosť zmaril skvelým zákrokom Miloš Volešák!

28
    Nuž ale domáci futbalisti v týchto momentoch vôbec nehrajú dobre a prítomní diváci len nechápavo krútia hlavami.

29
    Holúbek sa snažil po ľavej strane vysunúť Samuela Mráza, ktorý však nemal rýchlosť a lopta tak končí za čiarou.

30
    Ďalšia obrovská šanca hostí, Živković prihrávkou z pravej strany našiel Baya, ktorý loptu z prvej poslal tesne vedľa Volešákovej bránky!

31
    Ďalšia strela hosťujúceho Baya, ktorý však namieril vysoko nad žilinskú bránku.

31
    Ďalšia šanca Baya, no tentoraz vystreliť nestihol. Nuž, Miloš Volešák, ak by mal dnes nejaké vlasy, tak si ich už určite zo zúfalstva trhá.

32
    V týchto momentoch je však pánom na trávniku Dunajská Streda, domáci sa potrebujú čo najskôr skonsolidovať, inak dnes vôbec nedopadnú dobre.

33
    Ďalší strelecký pokus hostí. Vida však strelou spoza šestnástky minul pravú tyč žilinskej bránky.

34
    Znovu útok hostí, tentoraz je však zastavený, pretože Bayo pri spracovaní lopty zahral rukou.

35
    Dunajská Streda dala gól!
    Hostia sa absolútne zaslúžene ujímajú vedenia, pretože Timotej Záhumenský poslal z ľavej strany výborný prízemný center do šestnástky Žiliny. Dávid Hancko loptu tečoval priamo pred KRISTOPHERA VIDU, ktorý ju nechytateľne napálil do vinkla Volešákovej bránky!

36
    Domáci fanúšikovia sú absolútne zamrznutí, horšie je, že ani z trávnika zatiaľ neprišiel potrebný impulz od hráčov.

37
    Po rohovom kope Jakuba Holúbeka sa lopta dostala až ku Samuelovi Mrázovi, ktorý však strelou z otočky našiel len nohy brániaceho Tomáša Huka.

38
    Vahan Bichakhchyan si pripravoval streleckú pozíciu, jeho následný pokus však zblokovala obetavá dunajskostredská defenzíva.

39
    Hostia sa po góle trošku stiahli a momentálne prenechali aktivitu domácim Žilinčanom.

40
    Do konca riadneho hracieho času prvého polčasu ostáva necelých 5 minút, Žilina zatiaľ zaslúžene prehráva s Dunajskou Stredou 0:1.

41
    Adrián Guľa pri postrannej čiare mohutne burcuje svojich hráčov. Uvidíme, či príde v polčasovej prestávke ku striedaniu v domácom tímu.

41
    Žltú kartu dostáva Filip Kaša (MŠK Žilina).

41
    Žltú kartu dostáva Vakoun Issouf Bayo (FC DAC Dunajská Streda).

42
    Z veľkej diaľky skúsil strelu Jakub Holúbek, no Patrik Macej nemal s jeho pokusom veľa práce a bez problémov si s touto strelou poradil.

43
    Živković skúšal center do šestnástky domáceho tímu, trafil však len brániaceho Jakuba Holúbeka.

44
    Domáci sa snažia v závere s výsledkom niečo urobiť, Mihalík sa k strele nedostal, no lopta skončila na kopačke Bichakhchyana, ktorý ju však trafil veľmi zle.

45
    Kristián Vallo sa snažil prebiť cez brániaceho Davisa, napokon je z toho rohový kop pre domáci tím.

45
    Michal Škvarka posadil loptu na hlavu Samuela Mráza, ktorý však hlavičkoval nad Macejovu bránku.

45
    Prvý polčas sa skončil.

Po prvom polčase máme v Žiline stav 0:1. O jediný gól tejto časti hry sa postaral v 35. minúte Kristopher Vida, ktorý zužitkoval dobrý center Timoteja Záhumenského. Druhý polčas sa začne približne o 16:20.

Úvod druhého polčasu sa trošku odkladá, pretože domáci fanúšikovia sa trošku odviazali, všetko by však už malo byť v poriadku.

46
    Začal sa druhý polčas.

46
    Výkop druhého polčasu patrí futbalistom Žiliny.

47
    Do druhého polčasu nastúpili oba tímy bez zmeny v zostavách.

47
    Davis posielal dobrý center pred Miloša Volešáka, všetko však vyriešil hlavičkou stopér Dávid Hancko.

47
    Obrovská šanca domácich, keď centrovaná lopta padla priamo pred Lukáša Jánošíka, ktorý bol sám pred Macejom. Ťažkú loptu však nespracoval úplne ideálne a tak Macej nemal príliš ťažkú prácu.

49
    Dunajská Streda je dnes nesmierne efektívna, pretože CHRISTIÁN HERC predviedol parádny prienik do šestnástky domáceho tímu, z veľkého uhla prestrelil Volešáka a lopta po odraze od ľavej tyče končí v žilinskej sieti.

50
    Žilina dala gól!
    Kristián Vallo poslal krásny zatočený center na hlavu SAMUELA MRÁZA, ktorý hlavičkou s pomocou tyče prekonal nešťastného Patrika Maceja v bránke hostí!

51
    Nuž, tak druhý polčas nám začína poriadne zostra. Loptu bude v tomto momente vykopávať od svojej bránky Patrik Macej.

52
    Tvrdá strela Matina Ljubičića z druhej vlny, Volešák bol tentoraz pozorný a loptu vyrazil ďaleko do poľa.

53
    Žilinčania sa musia vrhnúť do útoku, uvidíme, aké útočné plány pripravil Adrián Guľa v polčasovej prestávke pre svoju družinu.

54
    Lukáš Jánošík posielal z pravej strany center do šestnástky hostí, Vahan Bichakhchyan sa však ku strele nedostal.

55
    Obrovská šanca domáceho tímu, Jánošík sa dravo dostal do šestnástky hostí, lopta sa dostala až ku Mihalíkovi, ktorý ju však z dobrej pozície napálil priamo do Patrika Maceja.

56
    Žilina chystá dvojité striedanie, do hry prídu Miroslav Káčer a František Kubík.

56
    Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Vahan Bichakhchyan, prichádza Miroslav Káčer.

56
    Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Lukáš Jánošík, prichádza František Kubík.

57
    Rýchly útok domáceho tímu potiahol po ľavej strane Dávid Hancko, ktorý však centrom trafil len brániaceho Ľubomíra Šatku.

58
    Jaroslav Mihalík delovkou neprestrelil hradbu tiel pred Patrikom Macejom.

59
    Bayo sa predieral do útoku, mal ešte napravo voľného Vidu, no volil strelu a tá končí vysoko nad bránkou Miloša Volešáka.

59
    Obrovská chyba Jakuba Holúbeka, ktorý stratil loptu pri postrannej čiare. Tú získal Matin Ljubičić, posunul ju CHRISTIÁNOVI HERCOVI, ktorý pridáva svoj druhý gól v dnešnom zápase!

60
    Domáci však takmer mohli kontrovať, pretože František Kubík sa dostal do zakončenia, no o niekoľko centimetrov minul bránku Patrika Maceja.

61
    Nuž, máme za sebou hodinu hry a domáca Žilina prehráva s Dunajskou Stredou 1:3.

62
    Marin Ljubičić končí po súboji na trávniku, po krátkom oddychu však bude pokračovať bez problémov v zápase.

63
    Dnešné stretnutie sleduje 2510 divákov.

64
    Domáci zovreli hostí pred vlastnou šestnástkou, center Kristiána Valla však bez väčších problémov stiahol do svojej náruče Patrik Macej.

65
    Bayo sa snažil predrať do útoku, výborne ho však postrážil Filip Kaša. Adrián Guľa chystá aj tretie dnešné striedanie, do hry príde Filip Balaj.

66
    Veľká chyba domácich v rozohrávke, k lopte sa dostal Bayo, no jeho strelu výborne pokryl Miloš Volešák!

67
    Tak rozohrávka žilinského tímu je dnes doslova umením hrôzy.

67
    Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Jakub Holúbek, prichádza Filip Balaj.

68
    Prvé dnešné striedanie chystá aj tréner hostí Marco Rossi.

68
    Miroslav Káčer vymyslel výbornú kolmicu po ľavej strane pre Filipa Balaja, ktorý z veľkého uhla tvrdo vystrelil. Macej loptu síce stlmil, ale nezastavil a JAROSLAV MIHALÍK ju doťukol do prázdnej bránky hostí.

69
    Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Kristopher Vida, prichádza Marko Divković.

70
    Tak zápas má dnes skutočne grády, Žilinčania ukazujú obrovskú vôľu a obetavosť.

71
    V týchto momentoch sa snaží ťahať ofenzívu Žiliny Miroslav Káčer, obrana DAC si však naňho dáva veľký pozor.

72
    Žilinčania pokračujú v aktivite, získavajú rohový kop, ktorý rozohrá kapitán Michal Škvarka.

73
    Nevydarený center Valla sa odrazil priamo pred Dávida Hancka, ktorý peknou strelou minul ľavý horný roh Macejovej bránky.

74
    Opticky to vyzerá, že futbalistom DAC dochádzajú fyzické sily a domáci sa to veľmi snažia využiť.

74
    Domáci síce dali gól, ale Miroslav Káčer bol podľa verdiktu čiarového rozhodcu v postavení mimo hru.

75
    Hostia z Dunajskej Stredy sa už nikam neponáhľajú, v Žiline majú zatiaľ na dosah vynikajúci výsledok.

76
    Filip Balaj sa snažil prebiť po pravej strane, cez Davisa sa však nepredral.

77
    Veľká šanca na strane hostí, Bayo sa mohol sám rútiť na Volešáka, no žilinský brankár výborne čítal hru a stihol loptu pred útočníkom hostí skryť do svojich rukavíc.

78
    Dnes nám teda v Žiline nuda rozhodne nehrozí, uvidíme, či sa ešte niektorému z tímov podarí vsietiť gól.

79
    Strelu Marina Ljubičića obetavo zblokoval Dávid Hancko. Nasledoval rýchly útok Žiliny, no Filip Balaj sa s loptu cez obrancu hostí nedostal.

80
    Tak Bayo má dnes asi dvojo pľúc, predviedol parádny šprint a centrom hľadal Davisa, ktorý však loptu nedokázal zasiahnúť.

81
    Ďalšia príležitosť domáceho celku, strela Michala Škvarku bola tečovaná na rohový kop.

81
    Ten rozohral práve žilinský kapitán, lopta však napokon skryl do svojich rukavíc Patrik Macej.

82
    Tak dej zápasu nám skvele graduje, Žilina sa snaží stoj čo stoj vyrovnať.

82
    Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Erick Davis, prichádza Souleymane Koné.

83
    Marco Rossi chystá sa tretie dnešné striedanie, do hry príde Bence Mervó.

84
    Šance sa nám striedajú na oboch stranách, no u hostí už je vidieť obrovský úbytok fyzických síl.

85
    Na trávniku ostáva ležať Christián Herc, ktorý musí byť ošetrený lekárom.

86
    Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Vakoun Issouf Bayo, prichádza Bence Mervo.

87
    Skrumáž pred Patrikom Macejom, na trávniku končí Filip Balaj, ale pokutový z toho napokon nebude.

88
    Blíži sa nám záver prvého polčasu, domáci futbalisti už musia vrhnúť všetky svoje sily do útoku.

89
    Futbalisti MŠK obliehajú šestnástku hostí, centrované lopty zo strán však obrana DAC bez väčších problém rieši.

90
    V druhom polčase bude hlavný rozhodca Sedlák nadstavovať minimálne tri minúty.

90+1
    Domáci sa veľmi snažia, ale je to už trošku zúfalé.

90+2
    Žltú kartu dostáva Christián Herc (FC DAC Dunajská Streda).

90+3
    V úplnom závere Dunajská Streda odoláva miernemu tlaku domáceho tímu.

90+3

S konštatovaním, že Žilina vo výbornom zápase podľahla na domácej pôde Dunajskej Strede 2:3 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok nedele. Dočítania priatelia. (17:12:01)

Dávid Švec

Branky: 50. Mráz (Vallo), 68. Mihalík (Balaj) – 35. K. Vida (Záhumenský), 49. Herc, 59. Herc (Ljubicić)

Karty:   41. Kaša (ZIL) – 41. Bayo (DUN), 90+2. Herc (DUN)

MŠK Žilina: Volešák – Vallo, Kaša, Hancko, Holúbek (67. Balaj) – Bichakhchyan (56. Káčer), Diaz, Škvarka (C) – Jánošík (56. Kubík), Mráz, Mihalík.

DAC 1904 Dunajská Streda: Macej – Šatka, Huk, Záhumenský – Živković, Herc, Ljubicić (C), Pambou, Davis (82. Koné) – K. Vida (69. Divković), Bayo (86. Mervo).

Rozhodčí: Sedlák – Hrčka, Tomčík