5:1 (2:0, 1:0, 2:1) Stav série: 1:0
Bulldogs Brno
Neděle 22.04.2018, 15:30 • VUT CESA Brno 1 • Baráž o Extraligu žen • 1. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Týmy K1 Florbal Židenice a Bulldogs Brno čeká první zápas baráže o extraligu žen.

Židenice budou bojovat o udržení v extralize poté, co v prvním kole play-down padly s Tatranem Střešovice 3:4 na zápasy. V druhém kole tak nastoupily proti Královským Vinohradům, které porazily také nejtěsnějším možným rozdílem 4:3 na zápas. Pražský celek tak na příští rok poslaly o ligu níž. Zato brněnský celek má ještě šanci soutěž udržet v baráži s jejich městskými rivalkami z Bulldogs Brno.

Florbalistky Bulldogs Brno v semifinále 1. ligy nejprve porazily 2:1 na zápasy Mladou Boleslav a v přímém souboji o extraligu prohrály s ve finále s Plzní 1:2.

Baráž se hraje na tři vítězné duely.

00:01

00:48
    První střela na branku letěla z hole brněnských Bulldogs.

01:46
    Zatím je to spíše takové prvotní oťukávání. Pro oba týmy jde o velmi důležitý zápas, navíc jde o brněnské derby.

02:15
    Asi poprvé v zápase se dostaly hráčky Židenic na útočnou polovinu. Jenže hostující florbalistky jsou v pozorně zatím pozorné.

03:15
    Židenice už hrají s balonkem o něco více, ale k první pořádné střele se zatím nedostaly.

04:20
    Až nyní vyslaly zajímavou střelu od pravého mantinelu, ale gólmanka hostí byla připravená.

05:37
    Hostující florbalistky teď kombinovaly za brankou Židenic, ale následně se provinily útočným faulem.

06:15
    I nadále se hraje vyrovnaný duel, ve kterém nám zatím výraznější šance chybí. Sledujeme hodně opatrný duel.

07:05
    Zajímavá střela jedné z domácích útočnic proletěla jen těsně vedle levé šibenice.

08:15
    Hra se nyní přelévá z jedné strany na druhou. Ale vše většinou končí v rozích.

08:50
    Židenice právě vstřelily branku!
    Máme tu první branku dnešního zápasu! Po necelých devíti minutách natáhla ke střele PETRA GRUFÍKOVÁ a hostující gólmance nedala vůbec žádnou šanci.
    Asistence: Martina Indrová.

09:21
    Obraz hry se ale téměř nemění ani po první brance dnešního duelu.

10:51
    Domácí florbalistky zahrávaly zajímavou standardní situaci, ale při střele sjel jedné z útočnic balonek z hokejky.

10:55
    A už je to o dva góly. Před brankou Markové vznikla nepřehledná situace a toho využila MARTINA INDROVÁ, která poslala balonek za bezmocnou brankářku.
    Bez asistence.

11:50
    Na balonku jsou momentálně více florbalistky Bulldogs, které kombinují na vlastní polovině a snaží se překonat pozornou obranu domácích.

12:30
    Jen co se dostaly hostující hráčky na útočnou polovinu, musela Krištofová řešit ošemetnou situaci před svojí brankou. A nakonec míček také končí v jejích rukavicích.

13:23
    Další útočný pokus domácích se rozbil o obranu Bulldogs.

14:10
    A Židenice už mohly vést o tři branky! Ze vzduchu trefila přesně balonek Eva Smutná, ale Marková předvedla famózní zákrok. Následně mohla dorážet Léblová, jenže před prázdnou brankou promáchla.

15:20
    Martina Indrová si naběhla po pravém mantinelu, natáhla ke střele a trefuje vzdálenější spojnici branky Markové.

16:13
    Po velkých šancích domácích florbalistek Bulldogs na chvilku uklidňují hru a drží míček za svojí brankou.

16:52
    Hráčky Židenic rozehrávaly standardku z pravého křížku, ale o míček rychle přišly.

17:44
    Rychlý útok Buldoček po pravé straně končí slaboučkou přízemní střelou, se kterou Krištofová neměla vůbec žádné problémy.

18:43
    Židenice jsou v druhé polovině první třetiny jasně lepším a nebezpečnějším celkem. I nyní se hraje na jejich útočné polovině.

19:49
    Hostující florbalistky se osvobozují z velkého tlaku a vyhazují přes celé hřiště.

20:00

Je za námi prvních dvacet minut prvního barážového utkání, ve kterém proti sobě stojí dva brněnské celky – Židenice a Bulldogs. Po prvních dvaceti minutách jsou spokojenější Židenice, které zaslouženě vedou 2:0 a měly i další šance ke skórování. Hráčky Bulldogs se zatím k žádné výraznější šanci nedostaly. Uvidíme, co přinese druhá třetina.

20:01

20:18
    Úvodní buly prostřední třetiny vyhrály domácí florbalistky a hned se tlačily do útoku. Jenže jejich snaha končí pouze za brankou.

20:44
    Aneta Koláčková se postavila k volnému úderu, ale její střela z otočky byla hodně nepovedená.

21:41
    Veronika Vývodová prověřila Markovou propagační střelou od levého mantinelu.

22:32
    Hned dvě hráčky Židenic se dostaly krátce po sobě do zakončení. Jedna střela ze středu hřiště, následný dobrý zákrok Markové a poté nepovedená dorážka.

23:35
    Domácí florbalistky trpělivě kombinují na útočné polovině. Několikrát si vyměnily míček na levé straně, ale po pár přihrávkách o něj přišly.

24:41
    Veronika Praxová si seběhla na přihrávku z poloviny hřiště a střelou z první prověřila Markovou. Ta předvedla další povedený zákrok.

25:40
    Bulldogs dnes zatím na své soupeřky absolutně nemají a téměř ve všem nestíhají. Pokud budou chtít dnes uspět, musí svůj výkon o sto procent zlepšit.

26:36
    Další střela od Židenických ze středu hřiště končí nad brankou.

27:50
    První vážnější šance Bulldogs. Na přihrávku z levé strany si nabíhala jedna z útočnic a jen tak tak neusměrnila balonek do odkryté branky.

28:48
    Vypadá to, že to byla opravdu ojedinělá šance. Od té doby mají Židenice opět balonek stále pod kontrolou.

29:52
    Michaela Žáková zachytila přihrávku, která mířila přes celou šířku hřiště, seběhla si na pravou stranu a těsně minula vzdálenější tyč.

30:30
    Je za námi více jak polovina duelu a Židenice stále vedou 2:0 a dokonce měly několik dalších šancí.

31:12
    Už je to dokonce o tři branky. Za svatyní hostujícího týmu vybojovala balonek Aneta Federselová, která ho ideálně předložina před kasu na KAMILU PRAVCOVOU, která neměla problém trefit odkrytou část branky.
    Asistence: Aneta Federselová.

32:12
    Vyloučení v týmu K1 Florbal Židenice (Eva Smutná – 2 min., nadzvedání hokejky).

33:34
    Hostující tým má sice přesilovou hru, ale obranná čtveřice Židenic pracuje na výbornou.

34:12
    Židenice jsou v plném počtu.

35:19
    Hostující florbalistky zlepšily svůj výkon. Na velkou šanci zatím stále čekají.

36:19
    Po delší době si na míček sáhla také Krištofová a uklidňuje svůj celek.

37:36
    Hráčky v oranžových dresech, tedy hráčky Židenic, jsou opět na balonku a kontrolují zbytek druhé třetiny.

38:32
    Ještě se přeci jenom k balonku dostávají hostující florbalistky. Nicméně k žádnému zakončení zatím nedošlo.

39:50
    Vypadá to, že ve druhé třetině už se vůbec nic nestane.

40:00

Čtyřicet minut hry je za námi a domácí florbalistky Židenic ještě o gól navýšily svůj náskok. V první polovině jasně tlačily Bulldogs, které ale postupem času alespoň trochu vyrovnaly hru. Ale budou mít hodně co dělat, aby dnešní zápas dostaly alespoň do prodloužení. Zatím jim k tomu schází tři branky.

40:01

40:25
    Židenice pracují v dnešním zápase na výbornou a vypadá to, že v tom samém tempu budou pokračovat i v závěrečné třetině.

41:46
    Veronika Praxová pálila z pravé strany a Marková pěkným skokem zabránila čtvrté brance ve své kleci.

42:52
    A obrázek hry je stále stejný. Židenice jsou na balonku a florbalistky Bulldogs pouze na jejich zádech. Příliš jejich tempu nestíhají.

43:42
    Na chvilku se na útočnou polovinu podíval hostující tým, ale příliš se na ní neohřál. S míčkem pokračují Židenice.

44:30
    Momentálně nesledujeme příliš pohledný florbal. Vidíme spoustu chyb. Na straně Bulldogs už v zárodku, na straně Židenic ve finální fázi.

45:28
    Bulldogs jsou nyní trošku aktivnější a přebraly iniciativu. Uvidíme, na co to bude stačit.

46:43
    Bulldogs právě vstřelili branku!
    Hostující florbalistky přeci jenom snižují! Aneta Koláčková posílá přihrávku od pravého mantinelu na střed hřiště, kde stála NIKOLA DOMONKOSOVÁ. Ta střelou z první poprvé poslala balonek za záda Krištofové.
    Asistence: Aneta Koláčková.

47:26
    Vstřelený gól vlil evidentně Buldočkám novou krev do žil a ty vyslaly hned několik nebezpečných střel směrem na Krištofovou.

48:53
    Po delší době závar před brankou Markové. Ale hned několik dorážek skončilo buď na bránících hráčkách, nebo zákrokem hostující gólmanky. Stav se nemění.

49:46
    Bulldogs Brno kombinuje za vlastní brankou a jejich soupeřky na ně čekají na polovině hřiště. A hned o tuto hradbu těl se hostující útok rozbíjí.

50:40
    Už je za námi více jak polovina třetí třetiny a florbalistky Bulldogs stále ztrácejí dvě branky. Dokáží alespoň vyrovnat?

51:56
    Bulldogs jsou sice aktivnější, ale všechny jejich střely jsou z velké dálky a navíc na ně Krištofová vidí a nemá problém je lapit.

52:42
    Je to opět o tři branky. Chybu v rozehrávce hostujícího týmu zachytila Martina Indrová, která našla EVU SMUTNOU a ta už neměla problém překonat Markovou.

53:10
    Mohlo být rychle sníženo, ale hostující hráčky s dvěma střelami z dobrých pozic neuspěly. Jednou zasáhla Krištofová, podruhé šel míček až za zadní mantinel.

53:57
    Oddechový čas pro domácí.

54:42
    Bulldogs se snaží a tlačí se do zakončení, ale druhá branka jim zatím není přána. Aby udělaly něco s dnešním výsledkem, tak musejí především seřídit svou mušku.

55:08
    S největší pravděpodobností máme rozhodnuto. MONIKA DUNDELOVÁ totiž přidává pátou branku svého týmu, když přízemní střelou prostřeluje Markétu Markovou.

56:50
    Monika Léblová ukázala, jak má rychlé nohy. Nabrala balonek na své polovině, přesprintovala několik soupeřek, naběhla si na střed a jen výborný zákrok Markové zabránil šestému gólu.

57:54
    Zpoza branky přiletěla přihrávka na Anetu Federselovou, která sice dostala balonek za Markovou, ale balonek projel pouze těsně vedle levé tyče.

58:06
    Oddechový čas pro hosty.

58:39
    Hostující strážkyně svatyně předvedla další pěkný zákrok. Tentokrát vyráží balonek maskou mimo tři tyče.

59:49
    Pěkná individuální akce Moniky Léblové, která nakonec střelou z otočky posílá balonek nad branku.

Je za námi první zápas barážové série mezi Židenicemi a Bulldogs Brno. Úspěšnější byl domácí tým, který porazil své městské rivalky 5:1. Zpočátku utkání se hrál vyrovnaný florbal, ale postupem času převzaly Židenice otěže a po první třetině vedly 2:0. Ve druhé třetině svůj náskok ještě o gól vylepšily. V poslední části hráčky Bulldogs sice korigovaly stav, ale Židenice následně přidaly další dvě branky. Po vítězství 5:1 tak vedou Židenice v sérii 1:0.

Ode mě je to pro tuto chvíli vše a u dalšího onlajn přenosu na počtenou. (17:17:24)

Aleš Skok

Hledáme zpravodaje pro tým K1 Florbal Židenice. Více informací zde.

Branky a nahrávky: 9. P. Grufíková (Indrová), 11. Indrová, 32. Pravcová (Federselová), 53. Smutná (Indrová), 56. Dundelová (Federselová) – 47. Domonkosová (Koláčková)

K1 Florbal Židenice: Krištofová (Remešová) – Sedláčková, Pravcová, Drápalová, Valehrachová, Pospíšilová – Machů, Smutná, Dundelová – Léblová, Hřebíčková, Sejáková – Praxová, Federselová, Vývodová – Indrová, Knapová, P. Grufíková.
    Bulldogs Brno: Marková (Dvořáčková) – Žáková, Štěrbová, Ďurišová – Dostálová, Honcová, Koláčková – Obrovská, Bachratá, Domonkosová – Detková, Zamazalová, Pohlodková – Némethová.

Rozhodčí: Hudeček, Rochovanský