FK Chrudim
9:4 (2:2) Stav série: 3:0
Sparta Praha
Pátek 27.04.2018, 17:00 • MSH Chrudim • Play off 1. futsal ligy • Finále

Chrudim je počtrnácté v klubové historii futsalovým mistrem. Ve finále porazila Spartu 3:0 na zápasy. Ani jeden duel neprohrála v play-off. Desátý titul pro Lukáše Rešetára. Dnes to byl parádní futsal, skvělý zápas! Rozhodně ten nejlepší, co nabídla finálová série. Domácí do něj vstoupili lépe, ale první poločas skončil remízou i díky krásné souhře Beleje s Brahimim.

Ve druhém poločase se nechal hloupě vyloučit Cupák. Chrudim šla do vedení 4:2, jenže hosté se nevzdali a po chybě Maxe v rozehrávce bylo srovnáno na 4:4. Následně v prodloužení Sparta hodně riskovala, hrála hlavně powerplay s Vahalou, ale Chrudim si pěti góly zajistila setrvání na českém trůnu. (19:15:31)

50. EVERTON - 9:4

50
    Chrudim právě vstřelila branku!
    EVERTON si seběhl na nahrávku lobem zprava na střed a z druhé vlny pálil ze svého pohledu do pravého dolního rohu branky.

50
    Beni Simitči pustil do hry Hájka, Sopa, Doležala či Horu.

49
    Chrudim už jen drží míč a snaží se, aby Sparta běhala.

49
    Doležal je poprvé v zápase na hrací ploše.

49
    Angellot to na levé straně zkusil sám, ale získal pouze pro sebe aut u vápna domácích.

48
    Marcelo prováhal moment na zakončení, následně vypálil zleva Brahimi mimo tři tyče.

48
    Chrudimští fanoušci už skandují: "Mistři, mistři!" Tohle vypadá na další titul pro ERA-PACK.

48
    Sparta pokračuje v powerplay a na hřišti s Marcelem, Belejem a Angellotem.
    47. MAX - 8:4

47
    Je (zřejmě) hotovo! 8:4. Felipe podle rozhodčích nefauloval Beleje a MAX zakončil po zemi z osy vlastní poloviny doprostřed prázdné branky. Bez asistence.

47
    Chyba Slováčka s Evertonem na leví straně a reagovat tak může Marcelo s Diegem.

47
    Litviněnko směroval balón do prázdné branky, ale Vahala skočil a levou rukou odehrál míč alespoň na roh.

46
    Slováček fauloval Diega, pátý faul domácích.

46
    Chrudim rozehrála druhou polovinu prodloužení.

Chrudim zvítězila v první polovině prodloužení 3:0 a je blízko obhajobě titulu. Sparta hrála většinu času v powerplay s Vahalou. Postupně se mezi střelce zapsali Roman Mareš z levé části vápna pod horní tyč, Everton hlavou z pivota a Lukáš Rešetár do prázdné branky. Domácí jsou blízko čtrnáctému titulu ve své historii.
    45. REŠETÁR - 7:4

Vít Muzikář

Branky: 3. Everton (Felipe), 11. R. Mareš (Felipe), 25. Rešetár, 28. Max, 41. R. Mareš, 43. Everton (Litviněnko.), 45. Rešetár (Felipe), 47. Max, 50. Everton – 8. Brahimi (Marcelo), 9. Belej (Brahimi), 28. Amadeu (Diego), 29. Brahimi

Karty:   33. R. Mareš (CHR), 40. Slováček (CHR) – 22. D. Cupák (SPA), 28. Amadeu (SPA)   22. D. Cupák (SPA)

FK Chrudim: Litviněnko (50- Žďanský, Hlouš) – Everton, R. Mareš, M. Mareš, Max, T. Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Doša, Rešetár (C), Slováček, Felipe
    Sparta Praha: Vahala (Bezstarosti, Cristiano) – Hájek, Brahimi, Amadeu, Marcelo, Diego, Belej, Angellot, D. Cupák (C), Hora, Sop, Doležal

Rozhodčí: O. Černý, Lasch – Šmíd