Lyon – Nantes 2:0 (kon.) | Bordeaux – Dijon 3:1 (kon.) | Lille – Méty 3:1 (kon.)
Monaco – Amiens 0:0 (kon.) | Štrasburk – Nice 1:1 (kon.) | Troyes – Caen 3:1 (kon.)
Lille OSC
3:1 (2:0)
FC Méty
Sobota 28.04.2018, 20:00 • Stade Pierre-Mauroy, Lille • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 35. kolo

Domácí celek potvrdil roli favorita a vyhrává tento zápas poměrem 3:1. Rozhodl první poločas, který fotbalisté Lille vyhráli 2:0. (21:55:56)

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 5:7. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 11:12.

90+5

90+5
    Gólman domácího celku bude vykopávat.

90+3
    Mike Maignan zůstává ležet na trávníku.

90+3
    Méty rozehrávají rohový kop, centr před branku byl zblokovaný.

90+3
    Thiago Mendes byl faulovaný, rozehrávat tak budou domácí tým.

90+2
    Hosté kombinují na útočné polovině, mnoho šancí k vidění není.

90+1
    Domácí fanoušci a hráči slaví výhru v tomto zápase.

90
    Renaud Cohade rozehrává rohový kop. Nastavovat se budou tři minuty.

90
    Probíhá poslední minuta hry ve druhém poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

88
    Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Georges Mandjeck, přichází Farid Boulaya.

88
    Mike Maignan vykopává od své branky.

87
    Mathieu Dossevi vedl akci svého celku, k zakončení se přes dobrou defenzivní hru domácího celku nedostal.

87
    Dostáváme se do finální fáze zápasu, hraje se spíše na polovině hrací plochy.

86
    Žlutou kartu dostává Fallou Diagné (FC Méty).

84
    Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Yassine Benzia, přichází Kouadio-Yves Dabila.

82
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, domácí celek vede o dva góly, a tak pokračuje dál v aktivní hře.

80
    Dostáváme se do poslední desetiminutovky zápasu, Lille hraje dál aktivně. Yassine Benzia vypálil z dobré pozice, jeho ránu kryje Ejdži Kawašima.
    77. Yves BISSOUMA - 3:1

77
    Lille právě vstřelilo branku!
    A je to jasné, domácí celek tento zápas zvládne vyhrát. První ránu, kterou vyslal YVES BISSOUMA, dokázal brankář zneškodnit, na dorážku byl krátký. Asistence: Nicolas Pépé.

76
    Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Emmanuel Rivière, přichází Ibrahima Niane.

76
    Lille stále vede o jednu branku, nicméně Méty se pokouší o vyrovnání.

75
    Nicolas Pépé byl faulovaný, rozehrávat budou na útočné polovině domácí fotbalisté.

74
    Volný kop pro domácí, rozehrávat ho bude Anwar El Ghazi na útočné polovině.

73
    Vykopávat bude hostující brankář.

72
    Rohový kop pro domácí celek, hra se bez výraznější šance přelévá ze strany na stranu.

72
    Danijel Milićević rozehrává rohový kop z druhé strany. Centr před branku byl nepřesný, a tak hraje domácí obrana.

71
    Mathieu Dossevi rozehrával rohový kop. Centr se snesl před branku, míč kryje gólman Mike Maignan.

70
    Dvacet minut hry zbývá do konce zápasu, domácí Lebogang Mothiba dobře vypálil. Jeho rána byla zblokovaná.

69
    Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Florent Mollet, přichází Danijel Milićević.

68
    Nicolas Pépé vyslal pěknou přihrávkou spoluhráče do střelecké pozice, jenže nedokázal zpracovat.

67
    Centr se snesl před branku, hostující brankář kryje gólman míč.

67
    Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Luiz Araújo, přichází Anwar El Ghazi.

67
    Yassine Benzia bude rozehrávat rohový kop.

65
    Iván Balliu kombinuje se svými spoluhráči na útočné polovině. Následně dlouhý centr nedokázal Mathieu Dossevi zpracovat. Je z toho autové vhazování.

63
    Hraje se spíše na polovině hrací plochy, mnoho střeleckých příležitostí tato pasáž zápasu nenabízí.

61
    Luiz Araújo centroval před branku, střelecký pokus byl zblokovaný.

60
    Lille se pokouší něco vymyslet na útočné polovině, zakončoval Yves Bissouma, jehož rána byla zblokovaná. Následně hostující obránce následně tečoval míč a je z toho rohový kop.

59
    Kévin Malcuit rozehrává od své branky, nikam se fotbalisté domácího celku neženou.

58
    Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Thiago Maia, přichází Thiago Mendes.

57
    Domácí hrající v červených dresech se snaží hrát aktivně, ale zatím bez výraznější šance.

56
    Lille rozehrává od své branky, následně vypálil Nicolas Pépé, jeho pokus byl zblokovaný.

55
    Florent Mollet se pokoušel probojovat do zakončení, jeho rána byla zblokovaná.

53
    Hostující celek hraje aktivněji, domácí hráči mají problémy se vrátit k aktivní hře, kterou se prezentovali v prvním poločase.

52
    Hraje se na polovině hrací plochy, mnoho šancí k vidění není, Hra je uklidnila.
    49. Nolan ROUX - 2:1

49
    Tým Méty právě vstřelil branku! Je sníženo na rozdíl jediné branky. Hostující celek se propracoval do střelecké pozice a NOLAN ROUX prostřelil brankáře soupeře. Méty první výraznější šanci proměnily. Asistence: Mathieu Dossevi.

47
    Nicolas Pépé centroval před branku, jeho projektil vyrazil gólman.

46
    V nezměněných sestavách pokračuje zápas druhým poločasem.

46

Dva góly jsme viděli v prvním poločase. Ve třinácté minutě se dostal domácí celek do vedení, které bylo navýšené ve druhé minutě nastavení. Méty mají velké problémy s přechodem do útočné fáze.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+2
    45+2. Nicolas PÉPÉ - 2:0

45+2
    V samotném závěru poločasu se dostává domácí celek do šance, kterou dokázal proměnit. Krásnou ránou ze střední vzdálenosti se prosazuje NICOLAS PÉPÉ. Asistence: Luiz Araújo.

45+2
    Lille rozehrává volný kop. Yves Bissouma centroval před branku, jeho pokus odvrátila obrana.

45+1
    Dvě minuty se budou nastavovat nad rámec prvního poločasu.

45
    Uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

45
    Probíhá poslední minuta hry v prvním poločase.

44
    Fallou Diagné se pokoušel probojovat do pozice, ze které by se dalo ohrozit branku.

43
    Lille se pokouší navýšit své vedení. Nyní zakončoval Thiago Maia, jehož rána končí mimo.

42
    Domácí celek se dostal ke střele. Rána Leboganga Mothiba končí vysoko nad brankou.

40
    Dostáváme se do finální fáze hry v prvním poločase, domácí celek vede o jednu branku. Méty také mají nějaké šance, ale problémy s přesností.

38
    Ejdži Kawašima skvěle kryje šanci soupeře. Lebogang Mothiba se dostal do brejku, jeho projektil byl nedostatečně důrazný, a tak mohl gólman zasáhnout.

38
    Emmanuel Rivière pálil z velké dálky, jeho rána končí nad brankou. Jeho projektil nebyl nejpovedenější.

37
    Hraje se na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nikam nežene. Mnoho šancí tento zápas nenabízí.

36
    Mike Maignan bude vykopávat od své branky, sledujeme hodně nepřesných zakončení.

35
    Deset minut hry zbývá do konce prvního poločasu, sledujeme aktivnější hru hostujícího celku.

34
    Florent Mollet pálil z dobré pozice, jeho rána z první končí nad brankou. Rozehrávat tak bude domácí brankář.

33
    Ejdži Kawašima vykopává od své branky, jeho výkop míří na útočnou polovinu.

32
    Florent Mollet vybojoval míč na polovině hrací plochy, následně jeho spoluhráči o míč přišli. Směr hry se tak otáčí.

31
    Thiago Maia bude doošetřovaný za postranní čárou.

30
    Po ofsajdu domácích bude vykopávat hostující gólman. Následně byl Yves Bissouma faulovaný.

29
    Hráči v bílém se snaží něco vymyslet, Renaud Cohade hledal marně spoluhráče, jeho přihrávka postrádala přesnost.

28
    Hraje se spíše na polovině hrací plochy, mnoho šancí k vidění není.

27
    Hosté se propracovali do šance, centr směřoval před branku, obrana domácích si dokázala poradit.

25
    Lebogang Mothiba se pokoušel propracovat do střelecké pozice, přes obránce Diagnéa se nedostal.

24
    Méty kombinují na své polovině, nemohou se propracovat do výraznější střelecké pozice. Hosté mají problémy s přechodem do útočného pásma.

23
    Ejdži Kawašima vykopává míč od své branky, kde končí míč po nepřesné kombinaci Lille.

22
    Žlutou kartu dostává Moussa Niakhaté (FC Méty).

21
    Dvacet minut hry je pryč, sledujeme aktivní hru Lille. Domácí celek vede o jednu branku. Hráči v bílém se nemohou propracovat do výraznější šance.

18
    Méty se pokouší něco vymyslet před brankou soupeře, ale domácí obrana je velmi pozorná.

16
    Mnoho šancí k vidění není, hraje se spíše na polovině hrací plochy.
    13. Luiz ARAÚJO - 1:0

13
    Domácí celek se dostává do vedení, povedenou ránou se mimo dosah brankáře prosazuje LUIZ ARAÚJO. Asistence: Nicolas Pépé.

12
    Domácí se dostali na útočnou polovinu, centr před branku byl nepřesný.

10
    Deset minut hry je pryč, Mike Maignan vykopává od své branky, akce domácích pokračovala dál.

8
    Méty vykopávaly ze své poloviny, následně akci vedl Julian Palmieri. Georges Mandjeck vypálil z výborné pozice, jeho rána se odrazila od tyčky zpět do hry.

6
    Nicolas Pépé výborně vypálil, skvěle zasáhl gólman. Ejdži Kawašima dokázal zastavit také následnou ránu Thiago Maia.

5
    Méty se musí bránit aktivní hře domácích. Thiago Maia hledal před brankou spoluhráče, akce domácích ale končí nepřesným centrem.

4
    Lille rozehrává od své branky, nikam se nežene. V poklidném tempu kombinuje Kévin Malcuit a Edgar Ié.

3
    Domácí celek se nemůže propracovat do výraznější šance.

2
    Ejdži Kawašima vykopává od své branky, sledujeme klidný úvod zápasu. Ani jeden celek se nikam nežene. Mnoho šancí v úvodu zápasu nevidíme.

2
    Domácí hráč v červeném, hosté v bílém.

2
    Kévin Malcuit má k dispozici autové vhazování na útočné polovině.

1

Lille OSC: Maignan – Malcuit, Edgar Ié, Soumaoro, Mendyl – Bissouma, Maia – Araújo, Benzia, Pépé – Mothiba.
    Náhradníci: Kouakou – Ballo-Touré, Dabila, El Ghazi, Soumaré, Mendes, Ponce.

FC Méty: Kawašima – J. Palmieri, Diagné, Niakhaté, Balliu – Cohade, Mandjeck – Roux, Mollet, Dossevi – Rivière.
    Náhradníci: Didillon – Boulaya, Milićević, Nguette, Niane, Rivierez, Selimovic..

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Lille OSC odehrálo 34 zápasů s bilancí 7-8-19 a získalo 29 bodů. V tabulce je na předposlední pozici. Z posledních pěti zápasů prohrálo hned čtyři. Nestačilo na Monako 1:2, Amiens 0:1, Bordeaux 1:2 a Marseille 1:5.

FC Méty odehrály 34 zápasů s bilancí 6-8-20 a získaly 26 bodů. V tabulce jsou na poslední dvacáté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrály jediný. Porazily Rennes 2:1. Nestačily na Lyon 0:5. Remizovaly s Nantes 1:1, Štrasburkem 2:2 a Caen 1:1.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky francouzské Ligue 1. V tomto zápase proti sobě nastoupí Lille OSC a FC Méty.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Jan Prošek

Branky: 13. Araújo (Pépé), 45+2. Pépé (Araújo), 77. Bissouma (Pépé) – 49. Roux (Dossevi)

Karty:   22. Niakhaté (MTZ), 86. Diagné (MTZ)

Lille OSC: Maignan – Malcuit, Edgar Ié, Soumaoro, Mendyl – Bissouma, Maia (58. Mendes) – Araújo (67. El Ghazi), Benzia (84. Dabila), Pépé – Mothiba.

FC Méty: Kawašima – J. Palmieri, Diagné, Niakhaté, Balliu – Cohade, Mandjeck (88. Boulaya) – Roux, Mollet (69. Milićević), Dossevi – Rivière (76. Niane).
    Náhradníci: Didillon – Boulaya, Milićević, Nguette, Niane, Rivierez, Selimovic.