Feyenoord – Sparta Rotterdam 3:1 (kon.) | Breda – Heerenveen 3:0 (kon.) | Zwolle – Willem II 0:1 (kon.)
Ajax – Alkmaar 3:0 (kon.) | Heracles – Utrecht 2:2 (kon.) | Arnhem – Twente 5:0 (kon.)
Venlo – Kerkrade 1:4 (kon.) | Groningen – Excelsior 4:0 (kon.) | Den Haag – Eindhoven 3:3 (kon.)
NAC Breda
3:0 (2:0)
SC Heerenveen
Neděle 29.04.2018, 14:30 • Rat Verlegh Stadion, Breda • Nizozemská Eredivisie • 33. kolo

To by bylo z mé strany všechno. Já vám přeji příjemný zbytek slunečné neděle a u dalších textových přenosů zase někdy na počtenou. (16:29:41)

Situace před posledním kolem holandské ligy?
    Domácí Breda je vlastně už prakticky zachráněna a nebude muset hájit svou prvoligovou příslušnost v baráži. Roda sice ztrácí pouze tři body, má lepší H2H zápas, ale v Holandsku rozhoduje při stejném počtu bodů gólový rozdíl, což má o mnoho lepší Breda. Na druhé straně Heerenveen se propadnul o jedno místo a v posledním kole se bude ještě strachovat, aby příští zápas nebyl jejich poslední. Devátý Den Haag si stále brousí zuby na play-off o EL.

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 7:6. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 8:13.

Je dobojováno! Domácí tým NAC Breda dnes odehrál skvělý zápas a zaslouženě získal všechny tři body za přesvědčivou výhru 3:0. Domácí fanoušci se mohli radovat už v 6. minutě, kdy se parádně prosadil Paolo Fernandes . Další domácí jásot propuknul o šest minut později, kdy se další parádní brankou prosadil Mitchell te Vrede. To bylo co se týče branek z prvního poločasu vše. Ve druhé části jsme viděli pouze jednu branku, která padla opět na začátku. Pablo Marí si skvěle naběhnul na centrovaný míč a ukotvil domácí výhru 3:0. Hosté měli v některých chvílích světlé okamžiky, ale dnes to jednoduše na domácí Bredu nestačilo.

90+4

90+3
    To se nepodařilo. Rozhodčí za malý moment ukončí dnešní utkání, Breda uhájí všechny tři body za výhru 3:0.

90+3
    Umar Sadiq si při pokusu založení akce pomohl faulem. Heerenveen tedy má poslední šanci na zkorigování nepříznivého výsledku.

90+2
    Už i hostující brankář s odkopem nikde nespěchá. Martin Hansen jsi je vědom, že dnešní zápas je ztracený.

90+1
    Nastavený čas začíná odpískaným ofsajd domácího celku. Hráči Bredy se tedy musí vrátit do svých obranných pozic.

90
    Rozhodčí ve druhém poločase nastavil tři minuty nad rámec základní hrací doby.

89
    Po chvilce tady bal další roh pro domácí celek, který opět nebyl využit. Míč se dostal na hranici vápna, kde byl Sadiq. Ten branku hostů překopnul.

88
    Heerenveen se dokázal ubránit a míč odkopnout daleko do zámezí. Breda bude následně na polovině hřiště vhazovat aut.

87
    Umar Sadiq se ocitnul v pokutovém území na trávníku, ale ani tohle nestačilo pro odpískání penalty. Breda tedy bude rozehrávat rohový kop.

86
    Dnešní utkání sleduje 18 456 diváků.

85
    Střídání v týmu NAC Breda: ze hřiště odchází Mitchell te Vrede, přichází Umar Sadiq.

84
    Rohový kop pro domácí branku žádné nebezpečí nepřinesl. Nigel Bertrams si v klidu dojde pro míč a bude odkopávat od své branky.

83
    Čisté konto mohlo být fuč, protože Arno Verschueren si málem srazil míč do vlastní branky. Heerenveen bude rozehrávat rohový kop.

82
    Breda se začíná soustředit na uhájení svého čistého konta v tomto zápase. Heerenveen hraje vabank.

81
    Míč putuje z jedné strany na druhou a zpátky. Oba brankáři jsou v posledních minutách bez výraznější práce.