Crotone – Sassuolo 4:1 (kon.) | Atalanta BC – Janov 3:1 (kon.) | Bologna – AC Milán 1:2 (kon.)
Hellas Verona – Spal 1:3 (kon.) | Benevento – Udinese 3:3 (kon.) | Sampdoria – Cagliari 4:1 (kon.)
Fiorentina – Neapol 3:0 (kon.) | Turín – Lazio 0:1 (kon.)
Hellas Verona
1:3 (1:1)
Spal
Neděle 29.04.2018, 15:00Italská Serie A • 35. kolo

Ode mne je to dnes vše. Užijte si zbytek slunečného víkendu a u dalšího sportovního přenosu opět na počtenou. (17:06:49)

Držení míče: 42 % : 58 %.
    Střely na branku: 5:6.
    Střely mimo: 4:4.
    Rohy: 1:8.
    Ofsajdy: 2:1.
    Fauly: 16:14.

Dnešní záchranářský souboj mezi Hellasem Verona a Spalem končí! Na začátku druhého poločasu jsme viděli několik zajímavých situací na obou stranách. Gól však vstřelil až v 72. minutě hostující Felipe a poslal tak svůj tým do vedení. V závěru ještě stvrdil vítězství Spalu střelou z hranice vápna Kurtić.

90+5
    90+3. Jasmin KURTIĆ - 1:3

90+3
    Spal právě vstřelil branku!
    Je definitivně rozhodnuto o vítězi tohoto důležitého utkání. Costa našel na hranici vápna připraveného JASMINA KURTIĆE, který si míč zpracoval a poté jej levačkou poslal do levého dolního rohu Nicolasovy brány. 1:3.

90+2
    Gomis sbírá vysoký centr mířící do vápna Spalu.

90+1
    Hlavní rozhodčí opět nastavuje čtyři minuty.

90
    Na druhé straně míč skákal v pokutovém území, ale nikdo z veronských jej nedokázal usměrnit do brány.

89
    Od Kurtiće, který pod tlakem patičkou uvolnil spoluhráče, se míč dostal až do vápna na střelu, kterou pokryl Nicolas.

87
    Vypadalo to, že byl Lee podražen ve vápně, ale nebylo tomu tak. Jihorejský útočník pád nafilmoval a po zásluze tak vidí žlutou kartu.

85
    Hra pokračuje poté, co skončilo ošetřování Verdeho.

83
    Z následného rohu střílel z první Antenucci, který minul bránu.

82
    Paloschi sice obešel Nicolase, dostal se však do velkého úhlu a mezitím se domácí brankář zvládl vrátit a znemožnit mu zakončení.

80
    Costův centrovaný míč odvrací obrana Hellasu Verona.

79
    Spal se více drží na balonu a hraje přesně to, co momentálně potřebuje.

77
    Verde se nacházel v ofsajdu. Míč tak získávají hosté z Ferrary.

76
    Antenucci vystřelil zpoza vápna a jeho přízemní rána minula levou tyč soupeřovy brány.

74
    Pro domácí tak nastává velmi krizová situace, jestli dnes nevyhrají, tak se téměř jistě mohou rozloučit s nejvyšší soutěží pro příští sezonu.

72
    Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Simone Calvano, přichází Lee Seung-woo.
    72. FELIPE - 1:2

72
    Hosté přibližně dvacet minut před koncem otáčejí skóre utkání! Rohový kop Spalu rozehrál Costa, jeho centr prodloužil Vicari a FELIPE míč z voleje usměrnil do volné části brány. 1:2.

70
    Everton poslal míč na útočníka, ale ten se nacházel v ofsajdu.

69
    Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Sergio Floccari, přichází Alberto Paloschi.

68
    Mattiellův centr do vápna byl odvrácen obráncem.

67
    Calvano málem ztratil míč, ale nakonec to zvládl a rozehrál na spoluhráče.

65
    Calvano povedeným skluzem zastavil útok soupeře.

63
    Romulo hledal Cerciho, jenže jeho přihrávku vystihl jeden z hostujících hráčů.

62
    Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Matos, přichází Daniele Verde.

61
    Omlouvám se za krátké technické problémy, nyní by měl přenos pokračovat již normálně.

56
    Žlutou kartu dostává Thiago Cionek (Spal).

54
    Se zajímavými momenty se na začátku druhé půle roztrhl pytel. Při závaru ve vápbně byl nejspíše podkopnut Mattiello, rozhodčí však pokutový kop neodpískal.

54
    Žlutou kartu dostává Antonio Caracciolo. (Hellas Verona FC).

53
    Z následného rohu domácí nic nevytěžili.

52
    Fares nebyl daleko od napravení svého vlastního gólu. Při protiútoku proběhl celé hřiště a jeho střela z hranice vápna byla tečovaná vedle brány!

52
    Spal kopal dva rohy v řadě, pro druhý si vyskočil Nicolas.

51
    Další tečovaná střela, tentokráte těsně minula tyč brány Verony!

50
    Střídání v týmu Hellas Verona FC: ze hřiště odchází Mattia Valoti, přichází Marco Fossati.

48
    Cionek zastavil Petkoviće běžícího po levém křídle.

47
    Mattiello se dostal k střele z pravé strany, která byla tečovaná obráncem. Nicolas však zareagoval a nohama míč odrazil!

46

První poločas dnešního záchranářského souboje je za námi. Viděli jsme vyrovnanou podívanou s několika střelami na obou stranách. Skóre otevřel ve 13. minutě domácí záložník Valoti, který využil průnikové přihrávky Petkoviće a přesně zakončil. V posledních sekundách poločasu však hosté srovnali díky vlastnímu gólu Farese.

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+5
    45+4. Mohamed FARES - 1:1

45+4
    Hosté na samotném konci nastavení vyrovnávají. Velmi smolný moment pro MOHAMEDA FARESE, které centr soupeře z levé strany odhlavičkoval o zem do levé šibenice vlastní brány. 1:1.

45+2
    Další centr už na Cerciho nedoletěl, protože jej odhlavičkoval obránce.

45+1
    Rozhodčí nastavuje 4 minuty.

45
    Cerci nakočil na Calvanův centr a hlavičkou trefil jen brankáře Gomise.

44
    Everton našel spoluhráče na pravém křídle, který odcentroval. Trefil jen soupeřova bránícího hráče.

43
    ...ze kterého vůbec nic nevytěžili, protože ztratili míč.

42
    Spal opět kombinuje na soupeřově polovině, ale nyní se domácí vrhají do protiútoku...

41
    Valoti faulován Felipem nedaleko poloviny hřiště.

39
    Floccari se v pokutovém území snažil protlačit do zakončení, to se mu ale nepodařilo.

38
    Po delší době domácí v útoku. Centr Romula z pravé strany do vápna byl odvrácen a následná Calvanova střela z první se nesetkala s úspěchem.

36
    Spal v posledních minutách hraje aktivněji než soupeř a vytváří si alespoň náznaky šancí. Verona od své vstřelené branky nic nevymyslela.

34
    Žlutou kartu dostává Everton Bilher (Spal).

34
    Z něj celek z Ferrary ale žádnou šanci nevytěžil.

33
    Tentokrát to už měl složitější, musel vyrážet Mattiellovu hlavičku na rohový kop.

32
    O chvíli později to z velké dálky zkusil Felipe sám. I tento pokus si Nicolas v klidu pohlídal.

31
    Další centr tohoto Brazilce už byl nebezpečnější, o chvíli později pálil Cionek, jenže jen doprostřed brány na Nicolase.

29
    Felipe centroval míč z půlky hřiště do pokutového území, tam ho odhlavičkoval domácí obránce do bezpečné zóny.

28
    Romulo přidržel Felipeho, míč tak získávají hráči Spalu.

27
    Felipe zůstává na zemi po střetu se soupeřem, drží se při tom za rameno. Bude ale pokračovat.

25
    Další nedovolený zákrok, tentokrát Cionek fauloval Petkoviće.

24
    Petkovićovi se však rána z přímého kopu vůbec nepovedla a míč skončil vysoko na tribuně.

23
    Valoti byl podražen nedaleko soupeřova vápna a Vicari tak vidí žluté ocenění.

21
    Na druhé straně se k míči na pravé straně pokutového území neprotlačil Cerci.

20
    Felipe našel Antenucciho, který však míč okamžitě ztratil.

19
    Domácí kapitán Romulo prověřil brankáře Gomise střelou zpoza vápna, ten s ní neměl nejmenší problém.

17
    Hosté se snaží na gól Verony odpovědět, do šance se však ještě nedostali.

16
    Nákop Felipeho skončil až u domácího brankáře Nicolase.

15
    Hosté rozehrávali standardní situaci, ale obrana Hellasu s ní neměla žádné problémy.
    13. Mattia VALOTI - 1:0

13
    Hellas Verona právě vstřelila branku!
    Tato akce už však byla naprosto v pořádku. Petković našel skvělou přihrávkou nabíhajícího MATTIU VALOTIHO, který brankáře překonal přesnou střelou k pravé tyči. 1:0.

13
    Ofsajd domácího celku.

12
    A nebude moci pokračovat, proto musí být vystřídán.

12
    Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Manuel Lazzari, přichází Filippo Costa.

10
    Lazzari byl po tomto souboji ošetřován.

8
    Cerci skončil po souboji ve vápně na zemi, rozhodčí však penaltu neodpískal a hra tak pokračuje.

7
    O chvíli později jej však ztratili a Floccari se vydal do protiútoku, svou střelou trefil jen obránce.

7
    Grassi pokazil vhazování na úrovni vápna a hráči Verony získávají míč.

5
    Domácí kombinují na své polovině a snaží si najít cestu do další šance, nyní rozehrával i brankář svým dlouhým nákopem.

3
    Bruno Petković dostal dobrou přihrávku do vápna. Z úhlu však minul tři tyče.

2
    Hosté se dostali do pokutového území soupeře, jenže Antenucci nastřelil před ním stojícího obránce.

1

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Hellas Verona FC: Nícolas – A. Ferrari, Caracciolo, Vuković, Fares – Rômulo, Valoti, Calvano – Matos, Petković, Cerci.
    Náhradníci: Coppola, Silvestri – Aarons, Bearzotti, Danzi, Felicioli, Fossati, Heurtaux, Lee Seung-woo, Souprayen, Tupta, Verde.

Spal: A. Gomis – Cionek, Vicari, Felipe – Lazzari, Everton Bilher, Grassi, Kurtić, Mattiello – Antenucci, Floccari.
    Náhradníci: Marchegiani, Poluzzi – Bonazzoli, F. Costa, Dramé, Esposito, Konate, Paloschi, Schiattarella, Schiavon, Šimić, Vitale..

Poslední vzájemné zápasy:

10.12.17 Spal – H. Verona 2:2
    20.02.17 H. Verona – Spal 0:0
    20.09.16 Spal – H. Verona 1:3

Spal

Hostující Spal na tom ale v tabulce není o moc lépe. Nachází se jen o místo výše než Hellas a má na kontě 29 bodů. (Na Hellas náskok 4 bodů, na nesestupové místo ztráta 2 body). Hostům by se hodně hodila výhra z tohoto utkání. Skóre Spalu je 30:55 a bilance je 5-14-15. Spal je společně s Turínem remízovým králem této sezony.

Poslední odehrané zápasy:

21.04.18 Spal - AS Řím 0:3
    18.04.18 Spal - Chievo 0:0
    15.04.18 Fiorentina – Spal 0:0

Hellas Verona FC

Dnešní domácí celek se dostal do poměrně krizové situace. V sestupových vodách se drží až na předposledním, konkrétně devatenáctém, místě. Po beznadějně posledním Beneventu mají též nejhorší obranu, která inkasovala již 68 gólů. Naopak hráči Verony vstřelili jen 28 branek. Jejich bilance též není lichotivá, je 7-4-23.

23.04.18 FC Janov – H. Verona 3:1
    18.04.18 H. Verona – Sassuolo 0:1
    15.04.18 Bologna – H. Verona 2:0

Zdravím vás u 35. kola nejvyšší italské fotbalové soutěže, Společně se zaměříme na utkání mezi týmy Hellas Verona FC a Spal.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Filip Krůza

Branky: 13. Valoti (Petković) – 45+4. Fares (vla.), 72. Felipe (Vicari), 90+3. Kurtić (F. Costa)

Karty:   54. Caracciolo (VRN), 87. Lee Seung-woo (VRN) – 23. Vicari (SPAL), 34. Everton Bilher (SPAL), 56. Cionek (SPAL)

Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 4:4. Rohy: 1:8. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 16:14.
    Hellas Verona: Nícolas – A. Ferrari, Caracciolo, Vuković, Fares – Rômulo, Valoti (50. Fossati), Calvano (72. Lee Seung-woo) – Matos (62. Verde), Petković, Cerci.

Spal: A. Gomis – Cionek, Vicari, Felipe – Lazzari (12. F. Costa), Everton Bilher, Grassi, Kurtić, Mattiello – Antenucci, Floccari (69. Paloschi).