Táborsko – Vlašim 1:0 (kon.) | Frýdek-Místek – Varnsdorf 1:1 (kon.) | Opava – Č. Budějovice 1:1 (kon.)
FC SILON Táborsko
1:0 (0:0)
FC Sellier & Bellot Vlašim
Sobota 05.05.2018, 16:00 • Hřiště v Kvapilově ulici, Tábor • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 26. kolo

Po bezbrankové první půli se nakonec Táborsko raduje z vítězství 1:0. Klid pro modrobílé přinesla 79. minuta, kdy se z penalty prosadil Zbyněk Musiol. To je z Tábora vše, loučí se Josef Janda. (17:48:35)

90

89
    Domácí už tahají čas. Nakrátko rozehraný roh končí po Šanderově zásahu v autu.

88
    Střídání v týmu FC MAS Táborsko: ze hřiště odchází Zbyněk Musiol, přichází Zdeněk Linhart.

85
    Do další šance se dral Souček, moc mu nechybělo.

82
    Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim: ze hřiště odchází Daniel Mareček, přichází Youssouf Dao.

80
    Domácí jsou i nadále při chuti, rozehrají roh.

79
    Táborsko právě vstřelilo branku!
    Řehák si vybral levou stranu, ovšem ZBYNĚK MUSIOL poslal míč doprostřed branky nahoru. Na domácí padla velká úleva a vedou nad Vlašimí 1:0.

78
    Penalta pro Táborsko! Míč si bere Musiol.

77
    Série domácích rohů zatím také ke gólu nevede.

76
    Nešický se chystal ke střele z hranice šestnáctky, nakonec ještě posunul doleva na Součka, jehož centr hledal hlavu Vandase. Z gólu se ovšem domácí příznivci opět radovat nemohou.

73
    Dobrá pozice končí signálem, který však dobře nekončí. Domácí míč ztratili a kupředu se žene Vlašim.

72
    Zajímavá standardka se rýsuje z boku kousek od hranice vlašimské šestnáctky.

70
    Střídání v týmu FC MAS Táborsko: ze hřiště odchází Matej Mršić, přichází Daniel Souček.

68
    Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim: ze hřiště odchází Ľubomír Ivanko-Macej, přichází Petr Plachý.

64
    Vandas se natlačil až před gólmana, nakonec ale nezakončil. Tohle vypadalo pro Táborsko hodně nadějně.

62
    Rychlé zvraty na hřišti. Nejprve se Táborsku nepodařil po rohu signál, z čehož vyrazili hosté do brejku. Rychlý postup jim ale zkazil praporek rozhodčího.

59
    Střídání v týmu FC MAS Táborsko: ze hřiště odchází Václav Prošek, přichází Pavel Vandas.

59
    Hosté rohový kop hodně přetáhli a na další šanci si budou muset zase počkat.

57
    Dnešní utkání sleduje 876 diváků.

54
    Ani na druhé straně centr na Musiola neskončil gólem.

52
    Tusjakův centr skončil ofsajdem. Z nadějné akce Vlašimi tak není nic.

49
    Nešický se dostal do zakončení, vlašimská obrana však míč nepropustila.

47
    Hosté vstoupili do druhé půle odvážně, zatím se však do zakončení nedostali.

46

První poločas končí remízou 0:0. Z počátku měli navrch hosté, poté se otěží chopilo domácí Táborsko. V největší šanci domácích minul branku Prošek. Druhý poločas začne asi v 17:03.

45

45
    Hadaščok se tlačil do zakončení z několika kroků, chyběl mu jen kousek.

44
    Tusjak si pohrál s Proškem a následný centr srazili domácí na roh.

42
    Gólovka Táborska! Na centr zleva si naběhnul Václav Prošek a z voleje křižnou střelou jen o kousek minul tyč. Tohle měl být gól!

41
    Po delší době se k zakončení dostali hosté. Březina se krásně opřel do míče a padající míč skončil kousek nad břevnem.

40
    Kopřiva se svíjí v bolestech, ošetření ale potřebovat nebude.

38
    Táborsko zavřelo svého soupeře do šestnáctky a snažilo se zakončit. Nakonec se míč odrazil mimo vápno, kde se do něj opřel z voleje Václav Prošek. Minul jen o kousek.

35
    Kučera při trestném kopu sice zeď překopnul, jenže trefil jen připraveného Řeháka.

33
    Hodně nepřesně rozehráli hosté standardku, která končí v autu.

31
    Dlouho se rodící akci Táborska zakončil Mršič střelou hodně nad branku.

29
    Žlutou kartu dostává Jakub Kopřiva (FC MAS Táborsko).

28
    Frýdek po souboji s Nešickým zařval hodně bolestí, faul domácích to ale není.

27
    Kapitán Táborska Navrátil zastavil skvělým skluzem nebezpečně se rodící akci Vlašimi po pravém křídle.

26
    Nešický ze standardky branku hodně minul.

25
    Faul asi šest metrů před vápnem dává domácím zajímavou příležitost.

22
    Kopřiva nahrál do vápna Musiolovi, jehož pokus musel Řehák vytáhnout mimo tyče. Táborsko pomalu nabírá převahu a objevují se i první šance domácích.

21
    Žlutou kartu dostává Daniel Mareček (FC Sellier & Bellot Vlašim).

19
    Mršič předvedl hezké kličkování s míčem a jeho prudkou střelu musel gólman Vlašimi vyrazit na roh.

17
    Nešického zakroucený míč musel Řehák vytáhnout nad branku.

17
    Skopec srazil rukou Kopřivu a zastavil nadějně se rozvíjející akci Táborska.

16
    Slabé zakončení domácích borců mizí za brankou.

15
    Tusjak obral nadějně pronikajícího Proška. Na tribuně to jen zahučelo.

13
    V první šanci Táborska minul Musiol o kousek branku. Domácí útočník jen pročísl hlavu rukou.

12
    Toma vyhrál sprinterský souboj s Hadaščokem a domácí mohou být znovu v klidu.

10
    Řehák při rozehrávce podklouznul, aut pro domácí. Diváci zatím sledují hodně opatrný zápas bez šancí.

8
    Přetažený nákop končí znovu u Tomy, který krátce před ním lapil střelu doprostřed branky.

7
    Hosté jsou více u míče, jejich akce teď končí zblokovanou střelou.

5
    Ivankův průnik končí jen za domácí brankou, rozehraje Toma.

3
    Gólman Toma musel pro malou domů hodně z branky, vše zachránil odkopem do autu.

2
    První akci rozehrávají také hosté, zatím jen kolem středového kruhu.

1
    Rychlý nákop směrem dopředu končí u vlašimské branky.

1

Rozehrávku obstarají domácí.

V Táboře panuje krásné slunečné počasí a týmy už nastupují na trávník. Domácí Táborsko v modrobílém, hosté z Vlašimi v zeleném.

FC MAS Táborsko: Toma – Navrátil, Klusák, Zavadil, Prošek – Šandera, M. Kučera, Nešický, Kopřiva, Mršić – Musiol.
    Náhradníci: Matoušek – N'Gimbi, Blecha, Vandas, Souček, Dudl, Linhart.

FC Sellier & Bellot Vlašim: Řehák – Mareček, J. Štochl, Březina, Tusjak – Janda, Mil. Kadlec, Ch. Frýdek, Ivanko-Macej, Skopec – Hadaščok.
    Náhradníci: Čtvrtečka – Cabadaj, Dao, Plachý, Kučera, Zeman, Lalouček.

Podzimní utkání Táborska ve Vlašimi skončilo 22. října remízou 2:2. V zajímavém utkání rychle Vlašimští Jandovým gólem vedli, ovšem Táborsko trefami Mršiče a Musiola otočilo. Jenže čtvrt hodiny před koncem byl vyloučen Jakub Navrátil a domácí využili přesilovku k vyrovnání na 2:2 po pěti minutách Vyhnalem.

Fotbalisté Vlašimi na jaře na hřišti soupeře ještě nevyhráli. Před zmíněnou porážkou 0:4 ve Vítkovicích se doma předvedli v dobrém světle, když přehráli 3:1 Pardubice. Vlašim už je relativně v klidu, nicméně své jisté s 32 body na 9. pozici také ještě nemá.

Táborsko sehrálo poslední dva zápasy na hřištích soupeřů a nezískalo ani bod. Nejprve podlehlo 25. dubna 0:3 v Pardubicích, poté přivezlo v sobotu 28. dubna debakl 1:5 z Třince. Ani poslední domácí vystoupení neznamenalo zisk, v sobotu 21. dubna si výhru 1:0 odvezlo Znojmo. Nulový zisk se tak podepsal na situaci v tabulce. Předposlední Vítkovice smetly ve středu 4:0 právě Vlašim, čímž stáhly náskok Táborska na jediný bod.

Tuhý boj o záchranu ve FNL čeká v závěru druholigové sezony fotbalisty Táborska. Důležitou bitvu podstoupí svěřenci trenéra Romana Nádvorníka s nedalekou Vlašimí v sobotu 5. května od 16 hodin na hřišti v Kvapilově ulici v Táboře. Táborsko se aktuálně nachází na třinácté pozici, ovšem jen bod nad patnáctými Vítkovicemi, které se stále potácejí v sestupovém pásmu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.