Stoke – Crystal Palace 1:2 (kon.) | Bournemouth – Swansea 1:0 (kon.) | Leicester – West Ham 0:2 (kon.)
Watford – Newcastle 2:1 (kon.) | West Brom – Tottenham 1:0 (kon.) | Everton – Southampton 1:1 (kon.)
Watford FC
2:1 (2:0)
Newcastle United
Sobota 05.05.2018, 16:00 • Vicarage Road, Watford • Anglická Premier League • 37. kolo

Příjemné sobotní odpoledne všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Dnes je na programu utkání 37. kola anglické Premier League, ve kterém se proti sobě postaví domácí Watford FC a hostující Newcastle United.

Začátek utkání: 16:00

WATFORD FC:
    Domácí tým se v tabulce ligy pohybuje v poměrně klidném středu tabulky. Bilance 10-8-18 a celkem 38 získaných bodů je pro watfordský celek poměrně přijatelným průběžným výsledkem, neboť tento celek hraje nejvyšší soutěž Anglie teprve od sezóny 2015/16. Dnešní utkání se bude hrát na stadionu ve městě Watford s kapacitou 21 577 diváků.
    V posledním utkání tento tým, ležící na řece Colne zajížděl na půdu Tottenhamu Hotspur, kde nakonec prohrál 2:0.

NEWCASTLE UNITED:
    Hostující celek na tom je podobně jak Watford, ale přece jen o pár bodů lépe. Newcastle se prezentuje bilancí 11-8-6, která jim stačí na průběžné 10. místo z 20 účastníků Premier League. V tomto utkání tedy není žádný velký favorit.
    V posledním utkání se Newcastle United představil před vlastním publikem a nakonec prohrál s posledním West Bromwichem Albionem, což byla poměrně velká a zbytečná ztráta. (0:1)

Watford FC:
    Karnezis – Janmaat, Cathcart, Kabasele, Holebas – Hughes, Doucouré, Capoue, Pereyra – Gray, Deeney.
    Náhradníci: Gomes – Britos, Richarlison, Deulofeu, Femenía, Mariappa, Sinclair.

Newcastle United:
    Dúbravka – Manquillo, Lascelles, Lejeune, P. Dummett – Shelvey, Diamé – Jacob Murphy, Ayoze Pérez, Kenedy – Gayle.
    Náhradníci: Darlow – Ritchie, Hayden, Joselu, Yedlin, Merino, Haidara.

Rozhodčí:
    R. East – S. Beck, A. Garratt.

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

1

1
    Rozehráli domácí, hrající ve žluto-černé kombinaci. Proti nim stojí hosté, kteří jsou oděni v bledě modrých dresech.

2
    Watford právě vstřelil branku!
    Tak to je opravdu rychlý začátek dnešního utkání! ROBERTO PEREYRA dostal přihrávku od Abdoulaye Doucourého a tváří v tvář s Dúbravkou vsítil první branku dnešního utkání – 1:0.
    2. Roberto PEREYRA - 1:0

4
    Watford nadále pokračuje v aktivní hře a Newcastle se zatím zdá bt poněkud zaskočený.

6
    Nyní se hosté trochu probrali. Zatím se však do vyložené šance nedostali.

7
    Troy Deeney si svým svižným pohybem otevřel cestu až před brankáře a pomalu se napřahoval ke střele. Gólman ovšem projevil svou odvahu, když útočícímu hráči skočil pod nohy a míč si přivlastnil.

8
    Hostující gólman Martin Dúbravka předvádí skvělý zákrok! Musel ukázat své kvality poté, co se Abdoulaye Doucoure dostal k dorážce v pokutovém území a pohotově zakončoval po zemi doprostřed branky.

9
    Watford měl možnost pokutového kopu, který ale nevyužil. Přetažený centr akci zastavil.

11
    Newcastle se již probouzí a nyní obléhá domácí branku, která ovšem zatím vcelku bez problému odolává.

12
    Andre Gray se na hranici vápna ocitl v šanci, které se hned pokusil využít. Jeho střelu zblokoval hostující obránce do bezpečí.

14
    Heurelho Gomes vykopl míč dopředu, kde ale nenašel žádného spoluhráče, a tak mají míč zadarmo hráči Newcastlu.

15
    Robero Pereyra nyní předvedl tvrdý zákrok na protihráče. Hlavní rozhodčí tento počin proti pravidlům nenechal bez povšimnutí.

17
    Dobrý přes nyní předvedli domácí borci, za který získali míč a sklidili potlesk obecenstva.

17
    Kenedy vyslal nebezpečnou střelu, kterou ale stačil jeden z obránců zblokovat.

18
    Domácí hráči mohli jít do slibné šance, avšak Troy Deeney tuto akci zbytečně zastavil a mezi tím se dokázali obránci hostujícího týmu vrátit.

20
    Uplynulo 20 minut z dnešního utkání a zatím vedou domácí hráči, zásluhou branky Roberta Pereyry z 2. minuty. Uvidíme v prvním poločase ještě nějaký další?

22
    Oba týmy se snaží vysoce presovat a to jim zatím přináší ovoce. Tentokrát se takto dostal k míči hostující tým.

24
    Kenedy se provinil proti pravidlům, když podrazil svého protihráče a poslal ho k zemi. Roger East to dobře viděl a odpískáním faulu dal jasně najevo, že takové chování na hřišti tolerovat nebude.

26
    Obě obrany v pohodě odráží útoky protivníka, a tak se hraje hlavně ve středu hřiště.

27
    Kenedy se pokoušel najít svého spoluhráče centrem do vápna, ten byl ovšem zneškodněn soupeřovou obranou.

28
    A hostující gólman Martin Důbravka musí míč lovit ze sítě již podruhé! Roberto Pereyra se na ktraji hřiště dobře uvolnil a odcentroval přímo na nabíhajícího ANDREHO GRAYE, který již jen uklidil míč do odkryté branky – 2:0.
    28. Andre GRAY - 2:0

30
    Velmi sympatické na domácím mužstvu je, že nepolevuje, i když vede již 2:0.

32
    Ayoze Pérez se vydal na krátký sprint směrem na bránu soupeře a achtěl nahrát spoluhráči. Přihrávku se hostujícímu záložníkovi nepovedla a míče se zmocnil Watford.

33
    Po pěkné kombinaci se ke střele z hranice vápna dostal Jonjo Shelvey. Díky dobrému zákroku jednoho z obránců však zůstal brankář bez práce.

35
    Taktický faul na polovině soupeře předvedl Jacob Murphy.

36
    Newcastle měl míč na kraji hřiště, odkud odcentroval Jonjo Shelvey. Před bránou si na toto vybídnutí počkal bránící hráč, jehož odkop míří na roh.

37
    Z následného rohového kopu, který zahrával Shelvey se žádná šance nezrodila a hraje dál směrem k bráně hostů.

38
    Velice přísnou penaltu proti Newcastlu odpískal hlavní rozhodčí! Bude kopat Troy Deeney.

39
    Troy Deeney nabídnuté příležitosti nevyužil, když nadvakrát nedokázal překonat skvělého Dúbravku. Hraje se dál.

41
    Troy Deeney se ve vápně výborně zorientoval a zpracoval odražený balón, který následně vypálil po zemi doprostřed branky ve snaze prostřelit gólmana soupeře. Martin Dúbravka se však blýskl reflexivním zákrokem a obrovskou šanci nádherně likviduje.

42
    Žlutou kartu vyfasoval hostující záložník Ayoze Perez (Newcastle United).

44
    Hosté si nahrávají na soupeřové polovině. Bude z toho nějaká šance?

45
    Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty!

45+1
    Newcastle se ještě snaží jít do poslední akce směrem dopředu. Střednímu záložníkovi míč však uzmul protihráč a rozhodčí píská konec prvního poločasu.

45+2

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Máme za sebou první poločas utkání a zatím je stav příznivější pro domácí, kteří zásluhou Pereyry a Graye vedou nad svým soupeřem poměrem 2:0. Ve 39. minutě se vyznamenal exsparťanský gólman Martin Dúbravka, který nadvakrát skvěle vychytal Deeneyho (z penalty a následné dorážky). Newcastle se do žádné vyložené šance nedostal, a tak má ve druhém poločase co dohánět.
    Uvidíme co oba týmy předvedou ve druhém poločase. O tyto zážitky nepřijdete, pokud budete nadále sledovat tento onlajn přenos!
    Druhý poločas začne přibližně v 17:02.

46

46
    Ve druhém poločase se úvodní rozehrávky ujmuli hostující hráči.

47
    Andre Gray se snažil probít k brance přes Floriana Lejeuneho, kterého ovšem nepřesprintoval.

48
    Hostující hráči drží poměrně často míč pod svou kontrolou, ale nedokážou se dostat do pořádné akce přes dobře formovanou watfordskou obranou.

50
    José Holebas se nyní velice ochotně skácel k zemi a rozhodčí zapískal standardní situaci pro Watford.

51
    Ze standardky k žádnému přímému ohrožení hostující branky nedošlo a Dúbravka může rozehrávat od branky.

53
    V ofsajdu se ocitl jeden z hostujících hráčů. Hned po této akci dochází ke střídání na hostující straně.

53
    Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Jacob Murphy, přichází Matt Ritchie.

55
    Newcastle právě vstřelil branku!
    Hostující tým snižuje brankový rozdíl na 2:1! Javier Manquillo vyslal perfektní centr k bráně, kde si k míči našel cestu AYOZE PEREZ, který ve skluzu vsítil branku. Heurelho Gomes byl bez šance – 2:1.
    55. Ayoze PÉREZ - 2:1

56
    Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází Roberto Pereyra, přichází Gerard Deulofeu.

58
    Christian Kabasele (Watford FC) obdržel žlutou kartu za držení protihráče.

60
    Andre Gray dokázal získat míč ze sprintu se dvěma protivníky a ještě se mu povedlo odcentrovat. Tam byl ovšem jen hostující kapitán Jamaal Lascelles.

62
    Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází Troy Deeney, přichází Adrian Mariappa.

63
    Režie hry v posledních minutách je taková, že Newcastle útočí a Watford vysílá do brejků Andreho Graye, který svou rychlostí dělá obráncům hostů pěkně zabrat.

65
    To mohl být pěkně nešťastný vlastní gól. Hostující tým postupoval k bráně a odcentroval od praporku, odkud míč propadl až k obránci domácích, který to evidentně nečekal a málem si dal vlastní branku. Orestis Karnezis naštěstí pro domácí míč polapil.
    65.

67
    Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Javier Manquillo, přichází DeAndre Yedlin.

69
    Watford se hnal do protiútoku a získal z toho aut na hostující polovině. To vedoucímu týmu vyhovuje.

70
    Etienne Capoue poslal svého protihráče na párek a vystřelil ze střední vzdálenosti. Brankář se ale k zákroku nedostal, protože jeden z obránců vytěsnil střelu mimo tři tyče. Hráči týmu Watford mají k dispozici rohový kop.

71
    Watfordu se rohový kop nepovedl, a tak se hraje dál.

72
    Žlutou kartu dostává José Holebas (Watford FC).

72
    Před domácí bránou se vytvořil chuml hráčů a s trochou štěstí si s touto akcí domácí hráči dokázali poradit.

74
    Ayoze Pérez se nyní chytá za hlavu, když zamířil svůj pokus do boční sítě. Orestis Karnezis bude mít možnost odkopu.

76
    Newcastle svého soupeře tlačí a snaží se o vyrovnávací branku. Podaří se ještě nějakému týmu vsítit?

78
    Špatná rozehrávka domácích nyní málem dostala do šance hostujícího útočníka, který ovšem nezvládl své manévry s míčem a upadl.

79
    Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází Andre Gray, přichází Richarlison.

80
    Newcastlu United se stále krátí čas na vstřelení vyrovnávací branky. Dobře to jde vidět na rychlosti rozehrávky a práci s balónem.

82
    José Holebas rozehrával standardní situaci na hlavu svého Abdoulaye Doucourého, který byl daleko od branky, a tak střela postrádala razanci. Martin Dúbravka v pohodě míč chytil a rychle rozehrál dopředu.

84
    Richarlison se mohl pokusit o zakončení, avšak se těsně před tím chytil do ofsajdové pasti.

84
    Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Mohamed Diamé, přichází Mikel Merino.

87
    Domácí se nyní snaží vysoce presovat a nepustit Newcastle do tlaku, ze kterého by mohla padnout vyrovnávací branka.

88
    Nyní to skvěle udělali hostující hráči, kteří se probojovali do pokutového území a ke střele se dostal Mikel Merino. Tomu na poslední chvíli zablokoval pokus obětavý domácí obránce.

90
    Jonjo Shelvey (Newcastle) vysílá centr z rohového kopu. Obrana soupeře však zvládla pokrýt všechny útočící hráče a odvrací míč do bezpečí.

90
    Ayoze Perez se snažil zcela sám uvolnit, ale jeho průnik byl zastaven dobrým obranným zákrokem. Míč skončil mimo hrací plochu poté, co překročil brankovou čáru. Newcastle má k dispozici rohový kop.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty nad rámec základní hrací doby!

90+1
    Matt Ritchie (Newcastle) posílá nepřesný balón z rohového kopu do pokutového území. Následovat bude rohový kop. Hráči týmu Newcastle se už srocují v pokutovém území.

90+2
    Špatně kopnutý rohový kop dokázal polapit gólman Orestis Karnezis, který tak zamezil jednu z posledních šancí soupeře.

90+4
    Hostující hráči nyní doslova obléhají domácí branku a posílají tam jeden centr za druhým.

90+4

Je dobojováno! Domácí nakonec dokázali uhájit vedení, a tak tři body zůstávají doma. Newcastle ovšem ve druhém poločase výrazně zlepšil hru a pořádně potrápil obránce Watfordu, kteří měli zejména ke konci zápasu práce více než nad hlavu. V 55. minutě dokázal snížit na konečný stav 2:1 Ayoze Perez, který byl ve druhém poločase hodně aktivním hráčem.
    Dobrý zápas odehrál i exsparťanský gólman Martin Dúbravka, který si připsal několik dobrých zákroků, ze kterých jednoznačně vystupuje chycená penalta. Za obdržené branky tento hráč nemohl.