Kortrijk – Waregem 1:2 (kon.) | Eupen – Sint-Truiden 3:1 (kon.) | Lierse – Leuven 2:2 (kon.)
Waasland-Beveren – Mouscron 3:2 (kon.) | Lokeren – Antverpy 1:2 (kon.)
Waasland-Beveren
3:2 (1:1)
Royal Excel Mouscron
Sobota 05.05.2018, 20:00 • Freethiel Stadion, Beveren • Belgická liga • O Evropskou ligu

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (21:53:53)

Je konec. Waasland-Beveren se dvakrát dotáhl na soupeře a nakonec minutu před koncem rozhodl zápas ve svůj prospěch. Ve 13. minutě se Dorin Rotariu skvěle uvolnil na pravé straně, následně prošel přes dva hráče a zakončil do levé šibenice. O šest minut později si Isaac Kiese Thelin naběhl na centr z levé strany a srovnal stav na 1:1. Ve 32. minutě vypálil z velké dálky Benjamin Van Durmen, ale trefil pouze břevno. V 63. minutě poslal hosty do vedení Amallah, ale o sedm minut později srovnal Vanzo, který vypálil pumelici velké dálky. Nakonec minutu před koncem přišel centr Vanza do vápna, kde byl Kiese Thelin a ten zakončil přesně k pravé tyči a rozhodl o dnešní výhře Beverenu.

90+3

90+3
    Boljević s Petitem si asi ještě něco vyřikávali a byli odměněni žlutými kartami.

90+3
    Hosté získali volný kop a je to jejich poslední šance srovnat zápas.

90+2
    Hosté sice měli autové vhazování, ale následně se míče ujmuli domácí.

90+1
    Nyní míč skončil až u brankáře Merveille Gobleta, který ho posunul na pravou stranu a domácí kontrolují konec utkání.

90
    Rozhodčí nastavuje dvě minuty navíc.
    89. Isaac Kiese Thelin - 3:2

89
    Waasland právě vstřelil branku!
    Beveren jde minutu před koncem do vedení! Rohový kop byl rozehrán nakrátko, následně ale přišel centr Vanza, který doletěl až k noze ISAACA KIESE THELINA a ten zakončil přesně k pravé tyči! Asistence: Vanzo.

89
    Beveren získal rohový kop z levé strany a může tak rozhodnout dnešní utkání.

88
    Nyní to Beveren zkouší po levé straně, následně se hostující hráč dopustil faulu.

86
    Hosté se pokoušeli dostat ke střele, ale domácí vše vyřešili.

84
    Střídání v týmu Waasland-Beveren: ze hřiště odchází Louis Verstraete, přichází Olivier Myny.
    Střídání v týmu Royal Excel Mouscron: ze hřiště odchází Fabrice Olinga, přichází Clement Petit.

83
    Ovšem střela z přímého kopu šla pouze nad bránu Mouscronu.

82
    Střídání v týmu Waasland-Beveren: ze hřiště odchází Laurent Jans, přichází Joachim Van Damme.

81
    Nyní se hosté doputili faulu a Beveren má přímý kop.

80
    Následně si ovšem vzal míč do své moci gólman Merveille Goblet.

79
    Následně se hostující hráč dostal ke střele, ale Merveille Goblet předvedl dobrý zákrok a následuje rohový kop pro Mouscron.

Michal Raška

Branky: 19. Kiese Thelin, 70. Vanzo, 89. Kiese Thelin – 13. Rotariu, 63. Amallah

Karty:   9. De Schutter (WAS), 24. Foulon (WAS), 90+3. Boljević (WAS) – 40. Van Durmen (MOP), 68. Amallah (MOP), 90+3. Petit (MOP)

Držení míče: 44 % : 56 %.
    Střely na branku: 8:7. Střely mimo: 5:1. Rohy: 4:6.
    Waasland-Beveren: Goblet – Jans (82. Joachim Van Damme), De Schutter, Caufriez, Verburgh (46. Angban), Foulon – L. Verstraete (84. Myny), Vanzo, Schryvers – Boljević, Kiese Thelin.
    Náhradníci: Roef – Angban, Buatu Mananga, Demir, Myny, Ndiaye, Sadiko, Joachim Van Damme.

Royal Excel Mouscron: Bailly – Galitsios, Godeau, de Medina, Huyghebaert – Mbombo Lokwa, Aidara, Spahiu (65. Olinga, 84. Petit), Amallah, Van Durmen – Rotariu.
    Náhradníci: Werner – Debaisieux, Gulan, Jelavič, Olinga, Petit, Mohamed.

Rozhodčí: Kevin Van Damme – Thibaud Nijssen, Tom Vanpoucke