Saint-Étienne – Bordeaux 1:3 (kon.) | Lyon – Troyes 3:0 (kon.) | Rennes – Štrasburk 2:1 (kon.)
Toulouse – Lille 2:3 (kon.) | Caen – Monaco 1:2 (kon.) | Dijon – Guingamp 3:1 (kon.)
Méty – Angers 1:2 (kon.) | Nantes – Montpellier 0:2 (kon.) | Marseille – Nice 2:1 (kon.)
AS Saint-Étienne
1:3 (1:2)
Girondins Bordeaux
Neděle 06.05.2018, 15:00 • Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 36. kolo

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 5:5. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 12:12. (17:01:09)

Pět nastavených minut uplynulo a zápas tak končí ve prospěch Bordeaux, které se odváží ze Saint-Étienne výhru 3:1.

První půlhodina nepřinesla většího vzrušení. Až následně fauloval v pokutovém území Pablo Roberta Beriče a domácí zahrávali pokutový kop. Ten s přehledem proměnil osmadvacetiletý Rémy Cabella. Vedení domácího týmu ale trvalo jen několik sekund, hned po rozehrávce se dostal k hlavičce Sankharé a Ruffier byl bez šance. Bordeaux se dokonce podařilo vstřelit ještě jednu branku, po rohovém kopu se nejlépe zorientoval ve vápna Koundé, který u blízkosti prostřelil Ruffiera podruhé. Druhý poločas byl dlouho bez jediné střely. Až v závěru mohl srovnat krok z další penalty Cabella, ale ten byl vychytán Costilem. Na závěr přišla třetí branka Bordeaux o kterou se postaral Malcom.

90+5
    90+4. MALCOM - 1:3

90+4
    Bordeaux právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto! MALCOM měl před sebou na středu trávníku spoustu prázdného prostoru, udělal si rychlé dva kroky a vypálil k pravé tyči. Ani střelu ze střední vzdálenosti nedokázal Ruffier vyrazit.

90+3
    Domácím odskakuje balon od kopaček. Po další nepřesné přihrávka do vápna bude znovu rozehrávat Benoit Costil.

90+2
    Costilovi trvala rozehrávka o něco déle a hned dostává od hlavního rozhodčího žlutou kartu.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase čtyři minuty.
    90. Neproměněná penalta

90
    Rémy Cabella mohl v devadesáté minutě vyrovnat z druhé nařízené penalty, ale jeho střela k pravé tyči skončila jen v rukavicích Benoita Costila.

89
    Žlutou kartu dostává Igor Lewczuk (Girondins Bordeaux FC).
    89. Penaltový zákrok

89
    Pokutový kop pro Saint-Étienne! Velký zmatek před Costilem nejprve okořenila rána do břevna, poté ještě dorážel Berič, který pálil jen do ruky Lewczuka.

88
    Ani střídající Ntep se příliš nepředvedl. Jeho centr sebral ze vzdechu hned první bránícího hráč Bordeaux. Také Subotič se již zapojuje do útočení, nyní byl faulován.

87
    Domácí fanoušci tlačí Saint-Étienne k vyrovnání. Domácí si vytvářejí tlak u vápna soupeře, ale Costil zatím nemusil předvést žádný zákrok.

86
    Bordeaux zatím hlídá jednobrankové vedení postupnou kombinací. Lewczuk ale ztratil míč a poté musel hasit situaci faulem za žlutou kartu.

85
    Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Soualiho Meïté, přichází Igor Lewczuk.

84
    Po tvrdém středu zůstal ve středovém kruhu ležet Plašil. Hra ale pokračovala a Bamba se zničehonic ocitl v nadějné pozice, ale jeho pokus skončil jen na tyči.

83
    Zhruba deset minut i s nastavením zbývá domácímu týmu na srovnání stavu. Stejně daleko je ale Bordeaux od zisku třech bodů z trávníku soupeře.

Vít Schück

Branky: 29. Cabella (pen.) – 30. Sankharé (Sabaly), 37. Koundé, 90+4. Malcom

Karty:   45+3. Selnaes (SET) – 69. Lerager (BOR), 86. Lewczuk (BOR), 89. Lewczuk (BOR), 90+2. Costil (BOR)

Neproměněná penalta: 90. Cabella (SET), brankář Costil zneškodnil

Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 5:5. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 12:12.
    AS Saint-Étienne: Ruffier – Debuchy, Subotić, Perrin (C), Gabriel Silva – M'Vila, Selnaes (46. Bamba) – Monnet-Paquet (65. Ntep), Cabella, Hamouma – Berić.
    Náhradníci: Moulin – Théophile-Catherine, Ntep, Dioussé, M'Bengue, Bamba, Hernani.

Girondins Bordeaux: Costil (C) – Sabaly, Pablo, Koundé, Poundjé – Meïté (85. Lewczuk), Sankharé (43. Plašil), Lerager – Malcom, Braithwaite, Kamano (76. J. Cafú).
    Náhradníci: Poussin – Lewczuk, Plašil, Pellenard, J. Cafú, Vada, Laborde.

Rozhodčí: Moreira – Aube, Mouysset