Saint-Étienne – Bordeaux 1:3 (kon.) | Lyon – Troyes 3:0 (kon.) | Rennes – Štrasburk 2:1 (kon.)
Toulouse – Lille 2:3 (kon.) | Caen – Monaco 1:2 (kon.) | Dijon – Guingamp 3:1 (kon.)
Méty – Angers 1:2 (kon.) | Nantes – Montpellier 0:2 (kon.) | Marseille – Nice 2:1 (kon.)
Toulouse FC
2:3 (2:1)
Lille OSC
Neděle 06.05.2018, 17:00 • Stadium Municipal, Toulouse • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 36. kolo
    Na straně hostů zavládla po utkání obrovská radost a úleva.

Po závěrečném hvizdu vypukla mezi fotbalisty i realizačním týmem Lille obrovská radost! Olympique totiž dokázal v závěru zápasu otočit nepříznivý vývoj a výrazně zvýšil své šance na záchranu. Domácí ještě v 80. minutě vedli 2:1, ovšem pak využil špatně postavené zdi z přímého kopu Yves Bissouma a o tři minuty později dokonal velký obrat Nicolas Pépé. Domácí doplatili na pasivitu, se kterou odehráli celou druhou půli a o góly ve své síti si sami koledovali. Lille díky výhře opustilo dvě kola před koncem sestupové pásmo, naopak Toulouse se propadlo na barážovou osmnáctou pozici. (19:02:03)

90+3
    90+3. Červená karta po 2. žluté

90+3
    Jacques François Moubandje, který už měl žlutou kartu, podrazil unikajícího El Ghaziho. Pro obránce Toulouse tedy utkání po červené kartě končí!

90+1
    Luiz Araújo a Nicolas Pépé postupovali téměř sami na domácího brankáře! Prvně jmenovaný ho chtěl lobovat, což Lafont přečetl a následně míč zpacifikoval před dotírajícím Pépém! Domácí tedy ještě žijí.

90+1
    Rozhodčí nastaví ještě tři minuty!

90
    Luiz Araújo nyní drží míč u rohového praporku domácích, kde šetří čas.

88
    A mohlo být hotovo! Na konci rychlého protiútoku se ocitl Mendyl, který ještě hledal Nicolase Pépého. Ten ve skluzu těsně nedosáhl, jinak by měl zaděláno na hattrick.

87
    Domácí jsou zaskočeni a nedaří se jim dostat soupeře pod tlak. Hrají naopak hosté.

85
    Žlutou kartu dostává Jacques François Moubandje (Toulouse FC).

85
    Domácí doplatili na pasivitu, se kterou ve druhé půli hráli. Obrat Lille je rozhodně zasloužený, vždyť se po přestávce hrálo téměř na jednu bránu.

83
    Pépé vyfasoval žlutou kartu za svlečení dresu při gólové oslavě.
    83. Nicolas PÉPÉ - 2:3

83
    Lille právě vstřelilo branku!
    To je obrat jako hrom! Tři minuty po vyrovnávacím gólu poslal Luiz Araújo do samostatného úniku NICOLASE PÉPÉHO, který obešel vybíhajícího Lafonta a nasměroval míč do prázdné brány! Tohle je pro Lille obrovský krok k záchraně. Naopak domácí si zadělali na velké problémy.
    80. Yves BISSOUMA - 2:2

80
    Je vyrovnáno! YVES BISSOUMA z trestného kopu využil špatně postavené zdi soupeře, kterou obstřelil a balón zapadl k bližší tyči brány Toulouse. Lafont letěl vzduchem marně – 2:2.

79
    Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Max-Alain Gradel, přichází Yann Bodiger.

Martin Augustin

Branky: 9. Jean (Delort), 44. Jullien (Sangaré) – 5. Pépé (Malcuit), 80. Bissouma, 83. Pépé (Araújo)

Karty:   73. Yago (TOU), 78. Diop (TOU), 85. Moubandje (TOU) – 23. Bissouma (LIL), 83. Pépé (LIL)   90+3. Moubandje (TOU)

Držení míče: 30 % : 70 %.
    Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 2:4. Rohy: 1:3. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 6:12.
    Toulouse FC: Lafont – Amian, Diop, Jullien (C), Moubandje – Sangaré, Blin – Gradel (79. Bodiger), Somália (65. Sylla), Jean (68. Yago) – Delort.
    Náhradníci: Goicoechea – Sylla, Yago, Durmaz, Bodiger, Mubele, Boisgard.

Lille OSC: Maignan – Malcuit, Edgar Ié, Dabila, Mendyl – Bissouma, Amadou (C) (59. Mendes) – Pépé, Benzia (78. Ponce), Araújo – Mothiba (72. El Ghazi).
    Náhradníci: Kouakou – Alonso Mujica, El Ghazi, Ponce, Maia, Mendes, Ballo-Touré.

Rozhodčí: Turpin – Gringore, Zakrani