Heerenveen – Feyenoord 2:3 (kon.) | Utrecht – Venlo 1:0 (kon.) | Sparta Rotterdam – Heracles 2:5 (kon.)
Alkmaar – Zwolle 6:0 (kon.) | Willem II – Arnhem 2:2 (kon.) | Eindhoven – Groningen 0:0 (kon.)
Excelsior – Ajax 1:2 (kon.) | Kerkrade – Den Haag 2:3 (kon.) | Twente – Breda 1:1 (kon.)
SC Heerenveen
2:3 (0:2)
Feyenoord Rotterdam
Neděle 06.05.2018, 14:30 • Abe Lenstra Stadion (Heerenveen) • Nizozemská Eredivisie • 34. kolo

Ode mě je to vše, těším se na Vás příště. (16:24:36)

Zápas skončil. Závěr byl opravdu úžasný a viděli jsme v posledních 15 minutách hned tři branky a jednu neproměněnou penaltu. V prvním poločase vsítili hosté dva góly zásluhou Berghuise. O vyrovnání se postarali domácí v rozmezí jedné minuty. Skóroval Bruijn a van der Heijden nasměroval míč do vlastní sítě. Rozhodující gól padl v 90. minutě, kdy se trefil střídající Basaçikoglu. 2:3.

Držení míče: 42 % : 58 %.
    Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 8:5. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 15:11.

90+3

90+2
    Zdá se, že domácí už nemají dostatek sil na to, aby vyrovnali.

90+1
    Nastavovat se budou tři minuty!
    90. Bilal BASAÇIKOGLU - 2:3

90
    Feyenoord právě vstřelil branku!
    Tak přece nakonec jde Feyenoord do vedení! Dost možná rozhodující gól zápasu vsítil BILAL BASAÇIKOGLU. Krásně si navedl míč na pravou nohu a parádní střelou překonal Hansena. Pro domácího brankáře byl tento pokus naprosto nechytatelný.

88
    Robin van Persie mohl rozhodnout tento zápas! Dostal od Tapiy ideální míč a šajtlí se snažil přehodit Hansena. Jeho rána skončila asi metr nad břevnem.

86
    Tento fotbal je v těchto chvílích opravdu bláznivý. Hra se nahoru a dolů a šance střídá šanci.

84
    Na opačné straně se řítili hosté do protiútoku! Basaçikoglu běžel a snažil se obloučkem překonat brankáře. Nakonec míč vykopl z brankové čáry domácí bek.
    83. Penalta

83
    Jordy Bruijn (SC Heerenveen) neproměňuje pokutový kop. Bruijn si vybral levý dolní roh brány hostů. Nevystřelil moc přesně a důrazně, a tak Bijlow zasáhl.

82
    Žlutou kartu dostává Ridgeciano Haps (Feyenoord Rotterdam).

82
    Penalta pro Heerenveen! Velká šance na to, aby domácí otočili zápas!
    80. Jan-Arie van der Heijden - 2:2

80
    Heerenveen právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno! Centr z pravé strany z nohy Dumfriese si srazil JAN-ARIE VAN DER HEIJDEN nešťastně přímo do své brány. Bijlow s tím nemohl nic dělat, protože míč šel do jeho protipohybu.
    79. Jordy BRUIJN - 1:2

79
    Domácí jsou ve hře! Dlouhý centr z levé strany z nohy Zeneliho přistál na zadní tyči na noze nekrytého JORDYHO BRUIJNA, který vsítil branku na 1:2.

Daniel Fekets

Branky: 79. Bruijn, 80. van der Heijden (vla.) – 11. S. Berghuis, 41. S. Berghuis, 90. Basaçikoglu

Karty:   14. Ghoochanneijhad (HEE), 37. Bulthuis (HEE) – 21. van der Heijden (FEY), 82. Haps (FEY)

Neproměněná penalta: 83. Bruijn (HEE), brankář Bijlow zneškodnil

SC Heerenveen: Hansen – Dumfries, Höegh, Bulthuis, Woudenberg (46. Schmidt) – Kobajaši, Thorsby, Vlap (46. Bruijn) – Rojas (63. Veerman), Ghoochanneijhad (C), Zeneli.
    Náhradníci: Bekkema, van der Steen – Bruijn, Hornkamp, Schmidt, Naess, Veerman, van Amersfoort.

Feyenoord Rotterdam: Bijlow – Diks, Botteghin, van der Heijden, Haps – Tapia, Toornstra (C), S. Amrabat – S. Berghuis, Vente (67. van Persie), Boëtius (67. Basaçikoglu).
    Náhradníci: Ten Hove, Jones – Malacia, van Beek, Vilhena, Nieuwkoop, Hansson, El Ahmadi, van Persie, N. Jörgensen, Basaçikoglu.

Rozhodčí: D. Makkelie