Rakousko – Rusko 0:7 (kon.) | J. Korea – Kanada 0:10 (kon.) | Švédsko – Česko 3:2 (kon.)
Německo – Norsko 4:5 (0:3 po s.n.) | Slovensko – Švýcarsko 0:2 (kon.) | Lotyšsko – Finsko 1:8 (kon.)
Jižní Korea
0:10 (0:2, 0:6, 0:2)
Kanada
Neděle 06.05.2018, 12:15 • Jyske Bank Boxen, Herning • Mistrovství světa • Skupina B

Kanada zvládla povinnost, Koreji dala desítku. Velice dobře se prezentoval ve svém prvním zápase na šampionátu Tyson Jost. Korejci byli aktivní především v první třetině, ale od druhé dvacetiminutovky se víceméně hrálo na jednu branku. Během 22. – 23. minuty dostali Asiaté tři góly a to je celkem položilo. Do toho vystřídali brankáře v 37. minutě. V posledním dějství už byl hokej celkem nudný. Utkání se pouze dohrávalo. V závěru ještě Radunske neměl špatnou pozici, ale Kanadě nepřekazil čisté konto. (14:33:13)

59:36
    Beauvillier kombinovali se spoluhráči za brankou soupeře, ale nakonec nikdo nezakončil na korejského brankáře.

59:02
    Parayko nahazoval po pravé straně kotouč do útočné třetiny, ale tam nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.

58:40
    Radunske zakončil zprava přes beka do betonu McElhinneyho a Kanada drží nadále čisté konto.

58:19
    McDavid se sice neprosadil proti dvěma hráčům na levém kruhu, ale vzápětí napálil Nugent- Hopkins z mezikruží břevno střelou bez přípravy.

57:53
    Postavení mimo hru Korejců na levé straně.

57:31
    Utkání se již a pouze dohrává, nyní bere rozehrávku Pulock a Bailey zprava.

57:01
    Seo se chopil rozehrávky na pravé straně, posléze se bojovalo ve středním pásmu, kde byla úspěšnější Kanada.

56:32
    Dubois, Edmundson a Murray sevřeli Koreu, ale kotouč nakonec zmizel vinou Kanady až na hokejku McElhinneyho.

56:04
    Murray získal kotouč, následně byl z pravého kruhu zablokovaný Horvat.

55:27
    Barzal si udělal výlet na levé straně po útočné třetině, ale nenahrál přesně bekhendem na druhou tyč, kde byl Eberle před prázdnou brankou.

54:51
    Po zákroku McElhinneyho nemohl zleva dorážet Radunske a rozehrává Barzal s Pulockem.

54:27
    Zase byl Nugent-Hopkins připravený na levé straně, ale brankáře nikterak neohrozil.

54:00
    Nugent-Hopkins vjel do levého rohu útočného pásma a z druhé strany zakončil zřejmě Schawrtz vedle zadní tyče.

53:20
    Murray čekal až Kanada vystřídá a měl kotouč na hokejce ve svém obranném pásmu následně na led naskočil například Schawrtz, jenž hraje na pravé straně.

52:48
    K vidění byla chyba Josta na levé straně u branky soupeře, ale Korea se ničemu vzápětí nedostala.

52:36
    Radunske byl na pravé straně přistižen v ofsajdu, komerční přestávka.

Vít Muzikář

Branky a nahrávky: 9. Nugent-Hopkins (Schwartz, McDavid), 18. Jost (Eberle, Barzal), 22. Parayko (McDavid, Ekblad), 22. R. O'Reilly (Barzal), 23. Dubois (Edmundson, Pageau), 28. B. Schenn (Ekblad, Jo. Bailey), 37. Jost (Horvat, Dubois), 37. Edmundson (Barzal, Beauvillier), 45. McDavid (Pulock, Dubois), 49. Eberle (Edmundson, Jost)

Jižní Korea: Dalton (37. Song-če Pak) – Young, Won-čon Kim, Ton-ko I, Regan, Plante (A), Hjon-ho O, Jong-čon Seo – Sang-uk Kim, Ki-song Kim, Jin-Hui Ahn – Radunske, Min-Ho Čo (A), Swift – Čin-kjo Pak, Čong-u Čon, Sang-hun Šin – Jong-čon I, Sang-u Šin, U-sang Pak (C) – Won-čong Kim.
    Kanada: McElhinney (Kuemper) – R. Murray, Parayko, Edmundson, Ekblad, Nurse, Pulock, Chabot – R. O'Reilly (A), B. Schenn (A), Jo. Bailey – Nugent-Hopkins, McDavid (C), Schwartz – Beauvillier, Barzal, Eberle – Jost, Dubois, Horvat – Pageau.

Rozhodčí: Gofman, Rantala – Kilian Oliver