Washington – Pittsburgh 6:3 (kon.) | Nashville – Winnipeg 2:6 (kon.) | Tampa – Boston 3:1 (kon.)
Washington Capitals
6:3 (2:1, 0:2, 4:0) Stav série: 3:2
Pittsburgh Penguins
Neděle 06.05.2018, 01:25 • Capital One Arena, Washington • Play-off NHL • Semifinále V. konference

Československá stopa v utkání:
    1. Jakub Vrána (WSH) 1+2, dvě střely na branku, čas na ledě: 10:52
    2. Michal Kempný (WSH) 0+0, dvě střely na branku, čas na ledě: 16:45
    3. Dominik Simon (PIT) 0+0, žádná střela na branku, čas na ledě: 13:29 (04:18:31)

Hvězdy zápasu:
    1. Jakub Vrána (WSH) 1+2
    2. Jevgenij Kuzněcov (WSH) 1+2
    3. Braden Holtby (WSH) 36 zákroků, tři inkasované góly, 60 minut, úspěšnost zákroků – 92,3%

Washington je výhru od konferenčního finále. Pittsburgh zase prohru od toho, aby poznal poprvé od roku 2015, jaké to je být vyřazen v play-off. Jakub Vrána prožil velký večer, zaznamenal tři kanadské body. Hlavně vítěznou trefu na 4:3 v 56. minutě, kdy už se možná někdo chystal na prodloužení. Dumoulinovi připravil pozici pro bekhendový blafák Sheary, jenže bek Pens neuspěl.

Z kontru poté našel rozjetý Ovečkin Vránu před prázdnou brankou. Sledovali jsme velice zajímavé utkání, které rozhodně nenudilo. Zejména v první třetině se hrál skvělý hokej. Nakonec se série stěhuje do Pittsburghu na šestý zápas za stavu 3:2.

59:55 Lars ELLER - 6:3

59:55
    Washington právě vstřelil branku!
    Hosté sice vyhrál buly po pravé ruce Holtbyho. Jenže LARS ELLER stejně ujel všem a snadno trefil prázdnou branku po dobré práci Oshieho s Beaglem.

59:31
    Crosby číhal u pravé tyče, ale domácí drží dvoubrankový rozdíl ve skóre. Předtím poslal Beagle na led Hörnqvista.

59:21
    Icing Caps. V přerušené hře si povídají Beagle a Hörnqvist.

59:05
    Giuentzel nahazoval po levé straně, ale domácí poté odehráli kotouč do střední třetiny.

58:42
    Murray je opět na střídačce a hosté pokračují v powerplay.
    58:29 T. J. Oshie - 5:3

58:29
    T. J. OSHIE sebral zprava kotouč Kesselovi a z pravé části středního pásma poslal kotouč po ledě do prázdné branky při powerplay hostů. Bez asistence.

58:14
    Murray prchá na střídačku a hosté hrají v šesti.

58:01
    Crosby vyhrál buly ve středním pásmu nad Beaglem.

57:49
    Po zákroku Murrayho je hra přerušena.

57:33
    Määttä měl na zadní tyči na levé straně před sebou prázdnou branku, ale při tutové šanci mířil po nahrávce Malkina vedle bližší tyče.

57:03
    Utkání vrcholí, hala je na nohou, Hörnqvist svádí zprava souboj s Orpikem v útočném pásmu Pens.

56:36
    Chiasson měl kotouč na hokejce na levé straně, ale pouze šetřil čas.
    55:22 Jakub VRÁNA - 4:3

Vít Muzikář

Branky a nahrávky: 19. Carlson, 19. Connolly (J. Vrána, Eller), 41. Kuzněcov (J. Vrána, Niskanen), 56. J. Vrána (Ovečkin), 59. Oshie, 60. Eller – 3. Oleksiak (Brassard, Sheary), 25. Crosby (Kessel, J. Schultz), 28. Hörnqvist (Malkin, Kessel)

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Kempný, Carlson, Orlov, Niskanen, Orpik (A), Djoos – Ovečkin (C), Kuzněcov, Smith-Pelly – Stephenson, Bäckström (A), Oshie – Connolly, Eller, J. Vrána – Gersich, Beagle, Chiasson.
    Pittsburgh Penguins: M. Murray (DeSmith) – Dumoulin, Letang (A), Määttä, J. Schultz, Oleksiak, Ruhwedel – Guentzel, Crosby (C), Simon – Hagelin, Malkin (A), Hörnqvist – Rust, Sheahan, Kessel – Kühnhackl, Brassard, Sheary.

Rozhodčí: McCauley, Joannette – Murray, Berg