Burnley – Bournemouth 1:2 (kon.) | Crystal Palace – West Brom 2:0 (kon.) | Huddersfield Town – Arsenal 0:1 (kon.)
Liverpool – Brighton 4:0 (kon.) | Manchester Utd. – Watford 1:0 (kon.) | Newcastle – Chelsea 3:0 (kon.)
Southampton – Manchester City 0:1 (kon.) | Swansea – Stoke 1:2 (kon.) | Tottenham – Leicester 5:4 (kon.)
West Ham – Everton 3:1 (kon.)
Liverpool FC
4:0 (2:0)
Brighton & Hove Albion
Neděle 13.05.2018, 16:00 • Anfield Road, Liverpool • Anglická Premier League • 38. kolo

Statistiky:
    Držení míče: 72 % : 28 %.
    Střely na branku: 11:1. Střely mimo: 5:0. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 3:6. (17:57:52)

Fotbalisté Liverpoolu se rozloučili s letošním ročníkem Premier League výhrou 4:0 nad Brightonem a zajistili si tak v konečné tabulce čtvrté místo, které znamená účast v příštím ročníku Ligy mistrů. Domácí si rozdělili góly rovnoměrně do obou poločasů. Ve 26. minutě otevřel skóre zápasu Mohamed Salah, jenž svým 32. zásahem sezóny překonal rekord soutěže. Ve 40. minutě pak hlavou upravil na 2:0 stoper Dejan Lovren. Po změně stran se ještě prosadili Dominic Solanke a Andrew Robertson, kteří si připsali své první trefy v barvách Liverpoolu.

90+3
    90+2. Andrew Robertson dnes poprvé skóroval za Liverpool.

90+2
    Na přihrávku Dannyho Ingse v šestnáctce nedosáhl Dominic Solanke. Ještě se bude kopat od brány Brightonu.

90+1
    Jsou to dvě minuty.

90
    Normální hrací doba se chýlí ke konci. Uvidíme, kolik času sudí nastaví.

89
    A dohrává se na polovině Brightonu. Hosté dnes půlící čáru mockrát nepřešli.

87
    Zápas se dohrává za zvuku oslavných chorálů fanoušků Liverpoolu. Ti se mohou jen těšit na to, co pro ně jejich miláčci připraví ve finále LM.
    85. Andrew ROBERTSON - 4:0

85
    Liverpool právě vstřelil branku!
    A je to 4:0 pro Liverpool! Centr Dannyho Ingse z levé strany odvrátil Dunk přímo k nohám ANDREWA ROBERTSONA, jenž nekompromisně napálil balón do sítě. Robertson se, stejně jako před ním Solanke, raduje z první trefy v barvách Reds.

84
    Mohamed Salah si vyslechl standing ovation a také píseň, kterou pro něho fanoušci Liverpoolu složili. Ti následně začali vyvolávat i druhého vystřídaného hráče, Roberta Firmina.

84
    Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Mohamed Salah, přichází Ben Woodburn.

84
    Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Roberto Firmino, přichází Danny Ings.

83
    Adam Lallana si došel na útočné polovině pro faul. Nyní se ale bude střídat.

81
    Na Anfieldu začalo posledních deset minut této sezóny Premier League. Zápas se již spíše dohrává.

80
    Liverpool bojuje na dálku o třetí místo s Tottenhamem. Ten hraje pořádně divoký zápas s Leicesterem. Harry Kane před chvílí poslal Kohouty do vedení 5:4 a tím i na průběžnou třetí pozici.

79
    Adam Lallana se snažil vybojovat míč proti hostujícímu obránci. Ten si dal do souboje tělo a zkontroloval balón až do zámezí.

78
    Domácí nikam nepospíchají, balón si nahrávají na své polovině.

Martin Augustin

Branky: 26. M. Salah, 40. Lovren (Robertson), 53. Solanke (M. Salah), 85. Robertson

Střely na branku: 11:1. Střely mimo: 5:0. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 3:6.
    Liverpool FC: Karius – Alexander-Arnold, V. van Dijk, Lovren, Robertson – Wijnaldum, Henderson (C), Mané (74. Lallana) – Solanke, M. Salah (84. Woodburn), Firmino (84. Ings).
    Náhradníci: Mignolet – Clyne, Klavan, A. Moreno, Lallana, Ings, Woodburn.

Brighton & Hove Albion: Ryan – Schelotto, Dunk (C), Duffy (71. Goldson), Bong – D. Pröpper, Stephens, Kayal (57. Groß) – Knockaert, Locadia (57. G. Murray), March.
    Náhradníci: Krul – Bruno, Groß, Suttner, Goldson, G. Murray, Ulloa.

Rozhodčí: Friend – Scholes, Massey