Švýcarsko – Francie 5:1 (kon.) | Finsko – USA 6:2 (kon.) | Bělorusko – Slovensko 4:7 (kon.)
Kanada – Německo 3:0 (kon.) | Rusko – Švédsko 1:3 (kon.) | Lotyšsko – Dánsko 1:0 (kon.)
Kanada
3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Německo
Úterý 15.05.2018, 16:15 • Jyske Bank Boxen (Dánsko) • Mistrovství světa • Skupina B

Kanada naprosto bez problémů porazila na závěr skupiny Německo 3:0. Němci měli jedinou větší šanci, kterou si vypracoval v první třetině Kahun. Jinak nic nepředvedli. S Herningem a celým šampionátem se loučí. Kanaďané naopak postupují do čtvrtfinále. Ve skupině skončí třetí, tudíž půjdou na druhý celek opačné skupiny. Jisté je tedy, že to bude poražený z večerního duelu Rusko – Švédsko. Již po čtvrtfinále tak pojede jeden z adeptů na zlato domů. Němci končí na šestém místě ve skupině B a nenavázali tak na úspěch z letošních olympijských her, kde dosáhli na stříbro. (18:17:37)

59:44
    Eberle měl na levé straně před sebou prakticky prázdnou branku, ale Treutle ještě natáhl skvěle svou hokejku.

59:23
    Němečtí fanoušci vytváří v závěru parádní atmosféru.

58:56
    Turris nenašel zleva před brankou nikoho a ještě budou útočit Němci Holzerem po pravé straně.

58:36
    Po dlouhé době byl Kuemper zapojen do hry, když byl součástí kanadské rozehrávky.

58:14
    Utkání se již jen dohrává a Kanada si užívá závěr zápasu.

57:37
    Po obranném zákroku Nurse zprava ztratili Kanaďané kotouč ve středním pásmu.

57:25
    Beuavillier vystřelil zprava a Treutle bez potíží zasáhl.

57:03
    Treutle vykopl kotouč pravým betonem, ale Němci jsou nadále pod tlakem svého soupeře.

56:43
    Spolupráce Murrayho a Duboise neskončila nahrávkou zprava na druhou tyč.

56:06
    Murray nahazoval kotouč po levé straně a následně si poradil Treutle se střelou z opačné strany.

55:27
    Schenn spolupracoval se Schwartzem, k tomu se přidal i Turris. Až Eberle tečoval kotouč na středu do brankáře.

55:01
    Barzala ubránil na pravém křídle Jonas Müller a Němci po levé straně vyhazují.

54:37
    Chyba McDavida při nahrávce zleva a na modré čáře se po kotouči marně natahoval Parayko.

54:22
    Další zákrok německého brankáře a uvidíme tak buly po jeho levici.

54:01
    McDavid napálil z jedničky kotouč zleva zřejmě do Hagera, posléze jsou Kanaďané před německou brankou.

53:43
    Navíc dvě minuty pro Moritze Müllera za nedovolené bránění v souboji s O´Reillym.

53:22
    Kanada hýří aktivitou v posledních minutách a o tohle vítězství snad ani nemůže přijít.

Vít Muzikář

Branky a nahrávky: 1. B. Schenn (Nugent-Hopkins, McDavid), 29. Nugent-Hopkins (McDavid, Ekblad), 50. Jost (Edmundson)

Kanada: Kuemper (McElhinney) – Vlasic, Parayko, Edmundson, Ekblad, R. Murray, Pulock, Nurse – Schwartz, Dubois, R. O'Reilly (A) – Nugent-Hopkins, McDavid (C), B. Schenn (A) – Jost, Horvat, Eberle – Turris, Beauvillier, Barzal – Pageau.
    Německo: Treutle (Niederberger) – Y. Seidenberg (A), M. Müller, Holzer, D. Seidenberg (C), Krupp, J. Müller, Krämmer, Mebus – Draisaitl, Kahun, Ehliz – Eisenschmid, Hager, Plachta (A) – Noebels, Tiffels, Michaelis – Hofflin, Pietta, Uvira.

Rozhodčí: Gofman, Reneau – Fluri, Lazarev