Rusko – Kanada 4:5 (po pr.) | USA – Česko 3:2 (kon.) | Švédsko – Lotyšsko 3:2 (kon.)
Finsko – Švýcarsko 2:3 (kon.)
Finsko
2:3 (1:0, 0:3, 1:0)
Švýcarsko
Čtvrtek 17.05.2018, 20:15 • Jyske Bank Boxen, Herning, Dánsko (kapacita: 10 800 míst) • Mistrovství světa • Čtvrtfinále

59:32
    Oddechový čas pro Finsko.

59:32
    A znovu! Tentokrát šlo dokonce o přímý střelecký pokus a ohrožení prázdné branky, kotouč však skončil zhruba metr vedle!

58:47
    Finsko hraje bez brankáře a je v obrovském tlaku!

58:15
    Sateri už mířil z branky, místo toho se ale musel vrátit, aby zasahoval proti ráně Scherweyho, betonem ji však vykopl.

58:00
    Dvě minuty do konce třetí třetiny!

54:29
    Kapanen byl volný u brankoviště, kde dostal možnost střely, ale Genoni vytáhl možná klíčový zákrok a puk pokryl!

53:34
    Pekka Jormakka nabízel svou hůl na teč na střílenou přihrávku před brankou, v dobré možnosti ale minul!

52:57
    Aho se parádním slalomem z rohu hřiště dostal až na osu, dobře pálil na zadní tyč, ale Genoniho vyrážečka byla proti!

52:40
    Dnešní utkání sleduje 5634 diváků.
    48:20 Mikko RANTANEN - 2:3

48:20
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Vymysleli gól po naprosto luxusní akci! Aho z levé strany hodil žabičku na brankoviště Savinainenovi, který pohotově sklepl pod sebe puk pro MIKKU RANTANENA a ten se nikým nehlídán z ideální pozice v mezikruží střelou k tyči nemýlil – 2:3! Asistence: Veli-Matti Savinainen, Sebastian Aho.

47:22
    Třetí švýcarské vyloučení v zápase. Fora zasáhl soupeře holí do obličeje a jde si sednout na 2+2 minuty na trestnou lavici.

45:05
    Místo toho ale zapomněli na Scherweyho, který jel z křídla sám vstříc brance, prudkou ránu Sateri se štěstím vyrazil držadlem své hole!

44:13
    Akce Finů pokračovala, ale o kotouč přišli a Timo Meier jel z obranné třetiny sám na branku! Zkusil vystřelit pod vyrážečku, ale neuspěl, a neujala se ani dorážka z otočky!

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny!

38:38
    Druhé vyloučení na švýcarské straně a šance pro Finy ke snížení. Dvě minuty za podražení soupeře v obranném pásmu si odsedí Kevin Fiala.

35:00
    Na druhé straně při přečíslení dorážel kotouč u tyčky volný Antilla, poslal jej však o několik čísel těsně vedle!
    33:08 Grégory HOFMANN - 1:3

33:08
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Finové jsou zralí na ručník, protože dostávají druhý direkt během jedné minuty! Parádní akci na pravé straně táhl Moser, který v akci 3 na 2 takticky nastřelil kotouč o levý beton Sateriho, jenž byl nucen kotouč vyrazit, a ten dorazil za jeho záda do poloodkryté branky nikým neatakován dojíždějící GRÉGORY HOFMANN – 1:3! Asistence: Simon Moser.
    32:32 Joël VERMIN - 1:2

32:32
    Švýcaři otáčejí skóre a poprvé v duelu vedou! Do pásma se okamžitě vrátili, přičemž VERMIN JOEL dobře přebruslil beka v rohu hřiště, nechal přejet dvojičku soupeřů zamířil do mezikruží, odkud pohotovou ranou našel mezírku mezi betony brankáře Sateriho. Bez asistence.
    29:13 Enzo CORVI - 1:1

29:13
    Následně už ale ani on nestačilo a je vyrovnáno! Parádní zákrok nejprve vytáhl proti kličce Fialy, nicméně puk se odrazil k ENZU CORVIMU. Ten nejprve napálil v jasné tutovce před prázdnou brankou obránce, z dorážky už se ale mýlit nemohl – 1:1! Asistence: Kevin Fiala, Nino Niederreiter.

25:28
    A místo šance přichází první vyloučení, Timo Meier si jde odpočinout na dvě minuty za hákování.

23:18
    Dobrá akce Švýcarů! V akci 2 na 2 dostal Enzo Corvi parádní nabídku na střelu z jedničky do protipohybu Sateriho příklepem, ten ale vytasil skvělý semafor!

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.
    07:01 Markus NUTIVAARA - 1:0

07:01
    Následně už je ale favorit duelu úspěšný a jde do vedení! Koivisto vyvezl kotouč po levém hrazení a parádní křižnou žabkou našel najetého MARKUSE NUTIVAARU, jenž se do své rány z první opřel a kotouč s pomocí hole brankáře Genoniho zametl pod horní tyčku – 1:0! Asistence: Mikka Koivisto, Markus Rantanen.
    04:07 Na druhé straně byl v dobré příležitosti Corvi

04:07
    Poprvé to zahučelo také na druhé straně! Enzo Corvi dostal prudký pas k pravému kruhu z pohledu brankáře, okamžitě pálil, ale branku přestřelil!
    03:19 V první šanci se ocitl mezi kruhy Tolvanen

03:19
    První větší šance! Koivisto našel pasem Tolvanena, který si vybruslil mezi kruhy, ale střelu po ledě nikým neatakován vypustil jen do levého betonu připraveného brankáře Švýcarů!

Daniel Kinc

Branky a nahrávky: 8. Nutivaara (Koivisto, Rantanen), 49. Rantanen (Savinainen, Rantanen) – 30. Corvi (Fiala, Niederreiter), 33. Vermin, 34. Hofmann (S. Moser)

Finsko: Säteri (Husso) – Pokka, Heiskanen, Koivisto, Nutivaara, Kivistö, Honka, Riikola – Mikael Granlund (C), Tolvanen, Rantanen (A) – Savinainen, Aho (A), T. Teräväinen – Kapanen, Jormakka, Manninen – Anttila, Mäenalanen, Pesonen – Palola.
    Švýcarsko: Genoni (Berra) – Diaz (C), Josi (A), Kukan, Untersander, Müller, Fora, Frick – Fiala, Niederreiter (A), Corvi – Meier, Vermin, Andrighetto – Hofmann, S. Moser, Haas – Baltisberger, Schäppi, Rod – Scherwey.

Rozhodčí: Antonín Jeřábek (CZE), Stephen Reneua (USA) – Gleb Lazarev (RUS), Miroslav Lhotský (CZE)