Vegas – Winnipeg 4:2 (kon.)
Vegas Golden Knights
4:2 (1:0, 2:1, 1:1) Stav série: 2:1
Winnipeg Jets
Čtvrtek 17.05.2018, 03:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • Play-off NHL • Finále Z. konference

Hokejisté Las Vegas s velkou dávkou štěstí a díky výbornému brankáři vyhrávají tento zápas 4:2. První branku zápasu vstřelil Jonathan Marchessault hned v úvodní minutě hry. Ve druhé třetině vyrovnal Mark Scheifele, který skvěle tečoval střelu Wheelera. Bleskově ale domácí celek získal vedení zpět. Connor Hellebuyck špatně rozehrál, Erik Haula našel před brankou Jamese Neala, který rychle zakončoval. Vstup do třetí třetiny vyšel Jets na výbornou, rychle snížil Mark Scheifele. Do prázdné branky pojistil výhru Vegas Jonathan Marchessault. (06:10:25)

Československá stopa v utkání:
    Tomáš Tatar (VEG) 0+0, 0 střel, čas na ledě 10:56
    Tomáš Nosek (VEG) 0+0, 1 střela, čas na ledě 12:25

1. Marc-Andre Fleury (VEG) 33 zák., 2 góly, 94,3%
    2. James Neal (VEG) 1+1
    3. Mark Scheifele (WPG) 2+0

Konec zápasu. Závěrečné vyloučení je za hromadnou bitvu.

60:00
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Tyler Myers – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Adam Lowry – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Ryan Reaves – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Ben Chiarot – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Joel Armia – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Andrew Copp – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Deryk Engelland – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Luca Sbisa – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Ryan Carpenter – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Tomáš Nosek – 2 min., hrubost).
    59:57 Jonathan MARCHESSAULT - 4:2

59:57
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Je to jasné, domácí celek tento zápas vyhraje. Kotouč do prázdnou branky elegantně zavezl JONATHAN MARCHESSAULT. Asistence: Brayden McNabb a Marc-Andre Fleury.

59:37
    Domácí minuli prázdnou branku.

59:00
    Poslední minuta hry, Mark Scheifele dostal hru do útočného pásma. Následně domácí vyhazují.

58:45
    Hosté se dostávají do útočného pásma, Connor Hellebuyck míří na střídačku.

58:39
    Oddechový čas pro hosty.

58:30
    Čas z pohledu Jets běží velmi rychle. Pierre-Édouard Bellemare výborně vypálil z první. Connor Hellebuyck pozorný. Drama vrcholí.

58:11
    Connor Hellebuyck už chtěl na střídačku, ale musel se vrátit.

58:00
    Dvě minuty.

57:40
    Connor Hellebuyck maskou zastavil akci domácích, směr hry se rychle otáčí. Následně ale šanci Jets zastavil James Neal.

57:06
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu.

57:00
    Tři minuty hry zbývají do konce třetí třetiny.

56:20
    Marc-Andre Fleury se štěstím vyrazil blafák, kterým se prezentoval hostující Dustin Byfuglien.

56:00
    Brandon Tanev zůstal volný před brankou, přesněji vypálit ale nedokázal.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 1. Marchessault (McNabb), 26. Neal (Haula), 29. Tuch (Neal, Schmidt), 60. Marchessault (McNabb, M.-A. Fleury) – 26. Scheifele (Wheeler), 41. Scheifele (Connor, Wheeler)

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (Lagacé) – McNabb, Schmidt, Theodore, Engelland, Sbisa, C. Miller – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Tuch, Haula, Neal – Carpenter, Eakin, Tatar – Nosek, Bellemare, Reaves.
    Winnipeg Jets: Hellebuyck (S. Mason) – Morrissey, Trouba, Enström, Byfuglien, Chiarot, T. Myers – Connor, Scheifele, Wheeler – Roslovic, Stastny, Laine – B. Tanev, Lowry, Little – Perreault, Copp, Armia.

Rozhodčí: Joannette, McCauley – MacPherson, Murray

Diváci: 18 477