Karviná – Ostrava 0:0 (kon.) | Brno – Jihlava 0:0 (kon.) | Slovácko – Zlín 1:1 (kon.)
Slavia – Jablonec 1:3 (kon.) | Plzeň – Teplice 2:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Dukla Praha 1:0 (kon.)
Sparta – Olomouc 1:0 (kon.) | Liberec – Bohemians 1905 1:0 (kon.)
FC Viktoria Plzeň
2:1 (1:0)
FK Teplice
Sobota 19.05.2018, 16:00 • Doosan Arena, Plzeň • HET liga • 29. kolo
    Fotbalisté Plzně slaví zisk pátého titulu za posledních osm let

Teď už převzali noví mistři HET ligy i mistrovský pohár! Pro letošek je to od nás tedy z Doosan arény vše, přejeme hezký zbytek víkendu a budeme se těšit v následující sezóně s dalšími přenosy, a to i v rámci Ligy mistrů, která se vrací na západ Čech. (18:17:45)

Medaili už postupně obdrželi všichni členové mistrovského týmu, teď mezi posledními i trenér Pavel Vrba, který se tak hned po svém návratu do Plzně raduje z dalšího titulu!
    Plzeň uhájila vysoký nások z podzimu a slaví návrat pozici mistra české ligy

STATISTIKY ZÁPASU

Držení míče: 63 % : 37 %.
    Střely na branku: 12:7.
    Střely mimo: 11:5.
    Rohy: 6:2.

Na podium postupně přicházejí jednotliví hráči a členové realizačního týmu nového mistra české HET ligy. Viktoria si díky dnešnímu vítězství samozřejmě také zajistila potřetí v klubové historii účast ve skupinové fázi Ligy mistrů UEFA!

Plzeňští fanoušci okamžitě s posledním hvizdem rozhodčího Julínka zaplnili trávník v Doosan aréně, na kterém už je postavené provizorní podium. Následovat bude předání poháru pro vítěze HET ligy v sezóně 2017/18.

Za dnešní důležitou výhrou vykročili domácí už v prvním poločase. Ve 24. minutě vstřelil úvodní branku Michael Krmenčík, a trochu tak uklidnil domácí tým. Po poločase navýšil vedení Viktorie výbornou střelou zpoza šestnáctky Milan Petržela a jak se později ukázalo, šlo o gól vítězný. Na druhé straně totiž ještě pět minut před koncem snížil odchovanec Viktorie toho času ve službách Teplic David Vaněček.

Hotovo! Viktoria Plzeň poráží v 29. kole Teplice 2:1 a stává se popáté v klubové historii mistrem české nejvyšší soutěže!

90+1

90+1
    A nakonec se jej ještě dočká. Milan Petržela mu přepouští místo, Ondřej Štursa tak zažije premiéru v rozhodujícím kole celé sezóny.