Celta Vigo – Levante 4:2 (kon.) | Leganés – Real Betis 3:2 (kon.) | Sevilla – Alavés 1:0 (kon.)
Malaga – Getafe 0:1 (kon.) | Las Palmas – Girona 1:2 (kon.) | Villarreal – Real Madrid 2:2 (kon.)
Villarreal CF
2:2 (0:2)
Real Madrid
Sobota 19.05.2018, 20:45 • Estadio de la Cerámica (Villarreal) • Španělská LaLiga • 38. kolo

Z mé strany je to dnes vše, loučím se s vámi a u některého z dalších přenosů brzy napočtenou. (22:39:43)

Držení míče: 38 % : 62 %.
    Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 4:5. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 12:10.

Dnešní zápas nabídl skvělý fotbal s naprosto odlišným herním projevem ze strany obou týmů v každém z poločasů. V tom prvním jasně dominoval hostující Real, který si do svačiny vypracoval dvougólové vedení. Od začátku druhé půle ale tempo hry jasně určovali domácí, kteří se tak v sedmdesáté minutě dočkali zaslouženého prvního gólu. Po něm jejich tlak nepolevil, a i díky skvělému útoku dosáhl domácí tým o několik minut později na zasloužené vyrovnání. V samém závěru zápasu ještě hrozil Real Madrid, branku se jim ale vstřelit nepodařilo, a tak končí poslední utkání obou týmů letošního ročníku La Ligy spravedlivou remízou.

90+4

90+4
    Hlavní rozhodčí ukazuje, že podobné chování tolerovat nebude. Žlutou kartu za nesportovní projev dostává Al-Dawsari (Villarreal CF).

90+3
    Nyní se z rohového kopu mohl prosadit Ramos, který stál na hranici pokutového území naprosto nechráněný, branku ale těsně minul.

90+2
    Realu Madrid se zatím daří v nastaveném čase držet míč na svých kopačkách a jde vidět jejich snaha o vstřelení vítězného gólu.

90+1
    Nastavovat se budou 4 minuty.
    90. Karim Benzema mohl zpečetit osud utkání.

90
    Nakonec to na sebe vzal Karim Benzema, který výstavní technickou střelou málem skóroval! Skvělý zákrok opět vytáhl Fernandéz!

89
    Následný přímý kop nic nepřinesl, ale velkou šanci by mohl přinést následný protiútok Realu, do kterého spěchá hned pětice hráčů!

88
    Tak tohle byl faul poslední záchrany. Tonis Kroos poslal útočníka soupeře k zemi těsně před pokutovým územím a je dalším hráčem, který může být rád, že vidí jen žlutou.

87
    Hra se opět přiostřuje! Zbytečný zákrok na půlce musí bát potrestán, a taky že je! Žlutou kartu dostává Roger Martínéz!
    86. Samuel CASTILLEJO - 2:2

86
    Villarreal právě vstřelil branku!
    A domácí tým po zásluze vyrovnává! SAMUEL CASTILLEJO přebral neskutečnou přihrávku svého spoluhráče, míč si bezchybně zpracoval, udělal kličku brankáři a nakonec poslal míč mezi tři tyče. Stav zápasu je 2:2! Asistence: Rodrigo Hernández.

85
    Tu druhou si vysloužil Casemiro, který poslal úmyslně k zemi soupeře, který by se jinak řítil do velké šance. Zde mohl přijít i přísnější trest.

84
    V zápase se opět přiostřuje. K vidění jsou dvě žluté karty – tu první dostává za předchozí zákrok Castillejo.

83
    Casemira vybídl dlouhou přihrávkou Benzemu, ten ji ale doběhl na poslední chvíli a neměl čas si připravit centr.

82
    Hráči ve žlutých dresech se opět dostali na delší dobu k míči, ke střele se ale zatím nedostali.

81
    Villareal zkoušel rychlý brejk po levé straně, rychlý ale byl až moc. Celou akci zastavuje signalizovaný ofsajd.

80
    Do konce základní hrací doby zbývá asi deset minut, domácí tým v už nemá takový tlak, jako před tím. Realu evidentně pomohlo střídání.

79
    Álvarov měl zbytečné proslovy k hlavnímu rohodčímu, ten na ně reaguje vytáhnutím žluté karty ze své kapisčky.

78
    Na dnešní zápas si našlo cestu 18891 diváků.

77
    Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Pablo Fornals, přichází Samuel Castillejo.

76
    Z něj byl míč naservírován do vřavy uvnitř vápna, do které ale vyskočil Luca a neohroženě si došel pro míč.

75
    Martinéz se řítil do další velké šance, v momentně, kdy se chystal vystřelit mu ale pod nohy vletěl Casemiro a čistým skluzem posílá míč na rohový kop.

74
    Benzema se z nenápadné šance dostal až do pokutového území, kde také využil příležitost na střele, jeho pokus ale neměl k ohrožení brány dostatečnou razanci.

73
    Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Isco, přichází Mateo Kovačić.

72
    Real nyní bude mít co dělat! Je totiž v zápase výrazně horší a rozdíl je už pouze jednogólový! Zidane bude nejspíše reagovat dalším střídáním.
    71. Roger MARTÍNEZ - 1:2

71
    Co muselo přijít, přišlo! Jen tři minuty po svém příchodu na hřiště dostal skvělou nahrávku, po které si zasekl míč a poslal na Lucu nechytatelnou bombu! Asistence: Rodrigo Hernandéz.

70
    Marcelo fauloval zezadu a přes paty Soriana, dokonce i bez míče. Může být rád, že nedostal žlutou kartu.

69
    Po delší době kombinuje také Real na polovině soupeře, Isco je mužem, který má momentálně míč ve své moci.

68
    Další ofenzivní střídání na straně Villarealu, který vsaází všechno na to, aby vstřelil gól co nejdříve. Čas totiž velmi rychle utíká.

67
    Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Enes Ünal, přichází Roger Martínez.
    66. Sergio Ramos už poněkolikáté zachraňuje madridské.

66
    Real Madrid mohl znovu inkasovat! Po skvělé akci Villaralu se míč řítil až do brány, kde ale stál připravený Ramos a z čáry jej poslal do náručí svého brankáře!

65
    Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Luka Modrić, přichází Marco Asensio.
    64. Real první velkou šanci druhé půle neproměnil.

64
    Obrovská šance Realu Madrid! Jejich hráči se hnali ve čtyřech proti třem obráncům soupeře, Villareal ale skvělým zákrokem zachránil Fernandéz!

63
    První střela madridských ve druhém poločasu, pokus Balea ale nic nebezpečného opravdu nepřinsel.

62
    Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Cristiano Ronaldo, přichází Karim Benzema.

61
    Hraje se stále na polovině Realu, na což bude Zidane reagovat prvním střídáním. Současná situace se mu evidentně nelíbí.

60
    Z ní ale přišla poměrně nepřesná střela, proti které Luca nemusel zasahovat. Real má opět na chvíli klid.

59
    Sansone byl faulován několik metrů před hranicí pokutového území, Villareal bude opět zahrávat velmi nebezpečnou standartní situaci!

58
    Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Javi Fuego, přichází Salem Al-Dawsari.

57
    Real Madrid se stále nemůže k ničemu dostat a vypadá to, že za malý okamžik ještě Villareal posílí svůj útok prvním střídáním.

56
    Ramos si kryl míč tělem a byl zezadu přistrčen jedním z protihráčů, rozhodčí zákrok posoudil jako nedovolený.

55
    Momentálně se snaží svou situaci zachránit vysokým pressingem, který ale znamená pouze to, že villarealští nemají tak snadnou rozehru.

54
    Real Madrid ještě nedokázal ve druhém poločase vystřelit a je jasně horším týmem, nyní si opět koleduje o to, aby dostal gól.

53
    Zajímavou přihrávku do běhu poslal ze své kopačky Fuego, na to ale okamžitě reagoval připravený Luca a pro míč si bezpečně vyběhl.

52
    Sansone ale opět poslal míč jen na hlavu stoperské dvojice madridských, takže se opět domácí ke střele nedostanou.

51
    Villareal už má několik minut míč ve své moci, teď po další solidní akci bude kopat další standartku od rohového praporku.

50
    Z následného rohu se ale nedokázal ve vzduchu prosadit nikdo z hráčů ve žlutém dresu, a tak bude hrát dále Real.

49
    Luca ale předvedl skvělý zákrok a posílá míč jen na rohový kop. Tohle byla gólová šance!
    48. První žlutá karta v zápase.

48
    První kartu v zápase si za agresivní zákrok vysloužil Luk Modrič, jeho tým bude muset čelit nebezpečnému přímému kopu.

47
    Real Madrid vstupuje aktivněji i do druhé půle, okamžitě získává míč do své moci a rozehrává z vlastní půle dopředu.

46

První poločas je u konce a nabídl jednoznačnou dominanci hostujícího Realu Madrid. Ten skóroval už v jedenácté minutě, poté dlouho obstřeloval soupeře, až nakonec o dvacet minut později přidal druhý gól. Domácí Villareal se za celou první půli zmohl pouze na jednu solidní střelu, která ale skončila vedle levé tyče.
    Sledujte s námi, jestli bude jednoznačný výkon madridských pokračovat i ve druhém poločase, který by měl začít přibližně v 21:45.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45

44
    Ta ale nepřišla, protože madridští o míč přišli. Mohli se také dostat do velkého nebezpečí, to ale jen v případě, že by Sergio Ramos nepředvedl další výborný obranný zákrok.

43
    Real Madrid drží svého soupeře zamklého téměř v pokutovém území, už několik desítek vteřin na jeho hraně kombinují a snaží se vymyslet zajímavou přihrávku, která by vedla ke střele.

42
    Primárním cílem žluté ponorky by mělo být neinkasovat potřetí do poločasu, protože za stavu 0:3 už by zápas mohli zvrátit jen těžko.

41
    Domácí si znovu poradili, rohový kop totiž nebyl rozehrán ideálně. Real se ale za malý okamžik dostal opět k míči a může se znovu pokoušet o dobytí branky soupeře.

40
    Obstřelování villarealských pokračuje, po výborně mířené ráně Isca bude následovat další roh pro Real Madrid.

39
    Toni Kroos poslal míč na malé vápno, kam věbhl Fernandéz. Ten ale předvedl špatný zákrok, po kterém míč přiletěl k Ronaldovi, ten ale levou nohou bránu netrefil.

38
    Hosté se řítili na soupeře v situaci tři na tři, obrana Villarealu si nakonec poradila a zachránila situaci na rohový kop.

37
    Z následné dorážky ještě hrozil Isco, po velmi těžkém kopu slabší nohou ale posílá míč jen do zámezí.

36
    Marcelo se ocitl v podobné situaci jako před několika minutami a vyřešil to naprosto stejně. Nyní ale nebyl Ronaldo tím, který měl největší výskok.

35
    Gareth Bale poslal propagační pokus na Fernandéze, ten ho ale nemohl nijak ohrozit. Jednalo se v podstatě o darovaný míč.

34
    Real Madrid je stále jednoznačně lepším týmem a díky tomu vstřelil také druhou branku. I teď jsou jeho hráči u míče, další akci tvoří Isco.

33
    Velkou chybu v rozehrávce mohl potrestat Unal, to by ale nesměl nepřesně nahrávat na nabíhajícího spoluhráče.
    32. Cristiano RONALDO - 0:2

32
    Real Madrid právě vstřelil branku!
    Naprosto jednoduchou akci teď předvedl hostující tým. Marcelo vybídl dloubáčkem všechny hráče v šestnáctce, nejvýše vyskočil CRISTIANO RONALDO a uklidil míč přesně mezi tři tyče. Asistence: Marcelo.

31
    Hosté hrají znovu na polovině soupeře a kombinují ze strany na stranu. Došlo také k útočnému faulu, po kterém je ale nařízena výhoda.
    30. První nadějný pokus Villarealu na ohrožení branky.

30
    Naopak na druhé straně předvedl velmi nadějný pokus Fornals, jeho střela ale letí kousek vedl levé tyče!

29
    Casemiro byl dalším mužem, který se pokusil ohrozit villarealskou bránu, jeho dělovka ale končí vysoko nad.

28
    Real Madrid předvádí velmi útočný fotbal, nyní například aktivně útočí v sedmi hráčích.

27
    Varane zkoušel dlouhý centr dopředu, míč mu ale nesedl. Poté se o další chytrou přihrávku pokoušel Casemiro, ale ani Ronadlo se k míči nedostal – stál v ofsajdu.

26
    Fuego měl sice míč ve své moci, okamžitě ale musel reagovat na napadání dvou madridských hráčů. Proto raději rozherává směrem dozadu na stoperskou dvojici.
    25. Ronaldův pád na penaltu nestačil.

25
    Cristiano Ronaldo upadl dvakrát během deseti vteřin uvnitř pokutového území, rozhodčí ale ani za jeden ze zákroků pokutový kop nenařizuje.

24
    Posledních několik minut se dostává Villareal do hry, u míče jsou poměrně často. Střelu na bránu se jim ale stále vyprodukovat nepodařilo.

23
    Soriano si skvěle pokryl míč a počkal až bude napadán, poté, co k němu přiběhl Carvajal, nasměroval míč od jeho těla na odkop od brány.

22
    Martinez měl skvělý nápad, když vyslal přihrávku mezi dvěmi protihráči na nabíhajícího Sansoneho. Ten už ale hrát nebude, protože se celou dobu nacházel v ofsajdovém postavení.

21
    Villareal si držel poměrně na dlouhou dobu míč, o něj je připravil až zákrok Isca, který byl jednoznačně za hranicí pravidel. První volný kop pro domácí.

20
    Luca zůstává stále klidný a bez jediného zákroku. Veškerou práci za úvodních dvacet minut za něj odvedla skvěle fungující obrana.

19
    Sansone se žene i se svým týmem na polovinu soupeře, pokusí se vystřelit poprvé v zápase na madridskou bránu.

18
    Z něj ale žádné nebezpečí pro domácí tým nebude, protože se Marcelo při snaze dostat před soupeře dopustil útočného faulu.

17
    Real Madrid si bez problémů poradil a vystihl přihrávku nakrátko, díky tomu může zahájit rychlý brejk.

16
    Po dlouhé době se k míči dostal opět Villareal, zasahovat musel skluzem Segio Ramos. Tentokrát je z toho ale rohový kop pro domácí.

15
    Hostující tým má stále držení míče téměř 70%, i to hovoří, jakým způsobem probíhají úvodní minuty utkání.

14
    Casemiro skočil výborně pod nohy Sansoneho, při svém zákroku skluzem ještě dokonce vybojoval míč pro svůj tým. Skvělá obraná práce.

13
    Bonera si proti němu poradil a poslal míč na autové vhazování. Po něm se Real přesunul na svoji polovinu a začíná novou akci tvořit znovu.

12
    Zápas začal ve velmi dobrém tempu, Real Madrid hraje agresivně a kombinačně dobře. Nyní sprintuje Ronaldo po pravé lajně.
    11. Gareth BALE - 0:1

11
    Další velká šance hostů už končí v bráně! Do pokutového území se probojoval GARETH BALE, který chytrou kličkou do strany oklamal obránce a poté mířil přesně k pravé tyči. Bez asistence.

10
    Zajímavý centr zkonstruoval Gareth Bale, v pokutovém území ale nestál nikdo, kdo by jeho nabídku mohl zužitkovat. Real ale zůstává stále u míče.

9
    Marcelo byl nedovoleným způsobem poslán k zemi a hlavní rozhodčí okamžitě píská a nařizuje přímý kop pro Real Madrid.
    8. Cristiano Ronaldo a jeho první střela na bránu.

8
    Po několika desítkách vteřin, kdy se na hřišti nic nedělo přebral zodpovědnost Cristiano Ronaldo a svojí první střelou dobře provětral Fernandéze!

6
    Villareal se dostal na dostřel, ke ohrožení brány ale ne. Na hranici pokutového území zneškodnil Unala Ramos a u míče jsou opět hosté.

5
    Toni Kroos nerozerál tento kop idélně, a proto se bude muset rychle i se svojí gardou přesunout do obrany.
    4. Ramos měl velkou šanci hned v úvodu utkání.

4
    Celá akce nakonec skončila přihrávkou na volného Ramose, který se vydal na útočný výlet. Ten se vůbec nebál vystřelit a jeho skvěle mířená rána nadělala spoustu nebezpečí! Rohový kop pro hosty.

3
    Nyní ale Real Madrid opět hrozí, tentokrát ze strany druhé. S míčem u nohou peláší po lajně Luka Modrič.

2
    Míč se z této pozice dostal až na hranici pokutového území, zde ale obrana Villarealu předvedla dobrý zákrok a s nebezpečím si poradila.

1
    V tradičním bílých dresech zahájil rozehrávku Real Madrid, míč se poté přesunul do pravé části hřiště, kde si jej převzal Toni Kroos.

1

Hostující Real nastoupí téměř se všemi oporami, včetně hvězdného Cristiana Ronalda, o jehož startu se dlouze diskutovalo. Jediným hráčem, jenž bude v utkání chybět, je brankář Navas. Jeho absence je způsobena rozhodnutím trenéra Zinedina Zidana.

Villarreal CF: Andrés Fernández – Marín, Bonera, Álvaro González, M. Gaspar – Fornals, Fuego, Hernández, R. Soriano – Ünal, N. Sansone.
    Náhradníci: Barbosa – V. Ruiz, Čeryšev, Castillejo, J. Costa, R. Martínez.

Real Madrid CF: L. Zidane – Marcelo, Ramos, Varane, Carvajal – Modrić, Casemiro, Kroos – Isco – Bale, Ronaldo.
    Náhradníci: Casilla – Nacho Fernández, Benzema, Hernández, L. Vázquez, Asensio, Kovačić.

Rozhodčí: Sánchez – Aguilar, Gallego, Gambín..

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Zdravím všechny fanoušky a fanynky španělské kopané! Fotbalová La Liga se blíží do finále a my vám nabídneme také přenosy ze zápasů poslední kola, zde konkrétně utkání mezi Villarreal CF a Real Madrid CF.

Oba týmy měly cestu sezónou velmi těžkou, obzvláště Real Madrid potkalo spousta problémů. Fanoušci i trenéři čekali po první polovině sezóny určitě více, nakonec se hráčům podařilo vytáhnout na třetí příčku, kde se drží doteď. Domácí Villareal pomýšlel na Ligu mistrů, ta už je ale nedosažitelná. Z pátého místa ztrácejí na postup deset bodů, toto manko v posledním kole určitě nestáhnout. Motivace obou celků není příliš velká, hraje se už pouze o konečné umístění. Real má jistý postup do Ligy mistrů, jejich soupeř zase do Evropské ligy. Hosté se mohou v případě výhry dostat na druhou pozici, to by ale nesmělo druhé Atlético Madrid vůbec bodovat. Domácí musí pouze odolávat nátlaku Betisu, který je v případě většího bodového zisku odsune na šestou pozici. I ta ale znamená přímý postup do zmiňované Evropské ligy.

Villareal drží poměrně dobré výkony na domácí půdě – z posledních deseti zápasů bodovali šestkrát naplno a brali osmnáct bodů. S přípočtem venkovních zápasů je bilance stejná, liší se pouze o jednu remízu. Poslední tři zápasy vyhráli, naposledy 1:0 proti kvalitní Valencii. V tomto zápase by měli být mírným outsiderem.

Real Madrid drží venku také velmi dobrou bilanci, z deseti posledních zápasů vyhráli celkem šestkrát. Obecně venku moc neprohrávají, na soupeře to umí – v této sezóně prohráli mimo svůj stadion je třikrát. Špatná je ale jejich statistika úplně posledních zápasů, kdy dvakrát po sobě nevyhráli, naposledy když nestačili na Sevillu v poměru 3:2.

Vzájemné zápasy těchto týmů nejsou rozhodně jednoznačné, tak, jak by se mohlo zdát. Villareal často na své půdě body Realu bere – z posledních pěti zápasů vyhrál dvakrát Real Madrid, jednou Villareal a dvakrát se týmy rozcházely s jedním bodem.

Těším se na vás u tohoto přenosu, který začne v 20:45.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Daniel Juráš

Branky: 71. R. Martínez (Hernández), 86. Castillejo (Hernández) – 11. Bale, 32. Ronaldo (Marcelo)

Karty:   79. Álvaro González (VLR), 84. Castillejo (VLR), 87. R. Martínez (VLR), 90+4. Al-Dawsari (VLR) – 48. Modrić (REA), 85. Casemiro (REA), 88. Kroos (REA)

Villarreal CF: Andrés Fernández – Marín, Bonera, Álvaro González, M. Gaspar – Fornals (77. Castillejo), Fuego (58. Al-Dawsari), Hernández, R. Soriano – Ünal (67. R. Martínez), N. Sansone.
    Náhradníci: Barbosa – V. Ruiz, Čeryšev, Castillejo, J. Costa, R. Martínez, Al-Dawsari.

Real Madrid: L. Zidane – Marcelo, Ramos, Varane, Carvajal – Modrić (65. Asensio), Casemiro, Kroos – Isco (73. Kovačić) – Bale, Ronaldo (62. Benzema).

Rozhodčí: Sánchez – Aguilar, Gallego, Gambín.