Beerschot – Eupen 3:1 (kon.) | Oostende – Antverpy 3:1 (kon.) | Sint-Truiden – Lokeren 1:1 (kon.)
KFCO Beerschot Wilrijk
3:1 (1:1)
KAS Eupen
Sobota 19.05.2018, 20:00 • Olympisch Stadion, Antverpy • Belgická liga • O Evropskou ligu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Belgická liga má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi KFCO Beerschot Wilrijk a KAS Eupen.

Druholigový Wilrijk se díky postavení na třetí příčce své domácí soutěže automaticky dostal do skupiny o Evropskou ligu. Tam mu to ale dle předpokladů vůbec nevychází, po devíti odehraných zápasech se totiž nachází na samostatném chvostu skupiny B. Beerschot navíc nemá na kontě ještě žádné vítězství, naopak si připsal už pět porážek. V posledních tří zápasů navíc nezískal ani jeden bod, to vše při záporném skóre 11:20.

KAS Eupen

Na opačné straně stojí o něco lépe hrající Eupen, který se pro změnu umístil až na patnácté pozici první ligy. I toto postavení ale zaručuje bitvu o Evropskou ligu, Eupen na ní ale může zapomenout. Nachází se totiž na páté pozici a na vedoucí Lokeren ztrácí propastných dvanáct bodů. Zároveň se Eupen nenachází v úplně dobré formě, neboť čtyři poslední zápasy přinesly hned tři porážky. Hostující tým dnešního utkání má podobné skóre, jako jeho dnešní soupeř – 10:18.

KFCO Beerschot Wilrijk: Romo – Pryčyněnko, Swinkels, van den Bergh – Francois, Maes, Losada, Dom, De Jonghe – Zoua, Mbombo.
    Náhradníci: Steelant – Octávio, Hoffer, Essikal, Diarra, Okotie.

KAS Eupen: Niasse Mbaye – Diallo, Diagné, Wagué, Blondelle – Valiente, Peybernes, Lazare Amani – Ocansey, Tojokawa, M. Koné.
    Náhradníci: Roufosse – Lotiès, Raspentino, Palm, Geurde, El Harrak.

Rozhodčí: Delferière – De Neve, Hutsebaut.

1

3
    Úvod zápasu se odehrává v poměrně opatrném duchu. Oba celky se zatím spíše oťukávají.

5
    Balón nyní drží na kopačkách hráči domácího týmu. Zatím si ho vyměňují na své obranné polovině.

6
    Nyní už balón přebrali fotbalisté Eupenu.

7
    Ti s ním naopak vyrazili dopředu po levém křídle a po zákroku domácího obránce budou zahrávat roh.

7
    Domácí se však ubránili a posílají míč do bezpečí.

8
    Zajímavá akce domácích. Alexander Maes vysunul Kuleho Mbomba, který centroval z levé strany. Nabíhající Jacques Zoua však na míč nedosáhl.

9
    Tohle už byla šance Beerschotu! Přízemní střelu Hernana Losady vyrazil Niasse Mbaye jen před sebe a už to vypadalo, že Jacques Zoua bude uklízet míč do prázdné brány. Vrátit se však ještě stačil Moussa Wagué, který balón odkopl do zámezí.
    9. Wagué zabránil Zouovi v dorážce do prázdné brány.

11
    Hosté málem ohrozili bránu soupeře po rohu. Na míč hlavou těsně nedosáhl před bránou naskakující hráč a jeden z obránců ho následně odehrál do náruče brankáře Roma.

12
    Rychlý brejk domácího týmu. Ten zakončoval technickou střelou z hranice šestnáctky Kule Mbombo, ale pokus mu vůbec nesedl. Balón skončil na tribuně.

14
    Jeden z hostujících hráčů se prezentoval střelou zpoza šestnáctky. Balón však mířil příliš blízko středu brány a Romo ho tak vyboxoval zpět do pole.

16
    Beerschot právě vstřelil branku!
    Domácí se ujali vedení! Na kolmou přihrávku za obranu si naběhl KULE MBOMBO, který následně po zemi chladnokrevně obstřelil vybíhajícího Mbayeho.
    16. Kule MBOMBO - 1:0

18
    Domácí tedy odstartovali zápas lépe a vstřelený gól je navíc povzbudil. Opět se tlačí dopředu.

19
    Velmi dobře to udělal Kule Mbombo, který si narazil míč se Zouou a prověřil Mbayeho ostrou ranou zpoza šestnáctky. Hostující brankář míč přizvedl na roh.

20
    Žlutou kartu dostává Marc Valiente (KAS Eupen).

21
    O domácí aktivitě svědčí i poměr střel na bránu – 5:2.

23
    Hra se teď přeci jen trochu uklidnila, balón mají hosté.

24
    To jim ale dlouho nevydrželo. Brankář Romo rozehrál na své stopery, kteří si nahrávají. Hráči Eupenu totiž vyčkávají u půlící čáry.

27
    Hosté budou zahrávat přímý kop z velmi zajímavé vzdálenosti. Tak 22 metrů od brány soupeře.

28
    Eupen právě vstřelil branku!
    A JUTA TOJOKAWA to kopl naprosto dokonale! Jeho střela totiž přelétla zeď a zapadla přesně do šibenice Romovy brány. Nádhera!
    28. Juta TOJOKAWA - 1:1

30
    Hostující tým vyrovnal hru i skóre. Tenhle zápas dostal zase nový náboj.

31
    Protiútok Eupenu zakončoval střelou z 20 metrů Mamadou Koné. Mířil ale poměrně hodně mimo.

33
    Eupen začíná přehrávat svého soupeře. Míč je teď většinou v blízkosti šestnáctky Beerschotu.

33
    Domácí Kule Mbombo se vrátil vypomoci obraně, ale v jednom ze soubojů si ublížil. Hra musela být přerušena, aby mohl být ošetřen.

35
    Už se opět hraje. Alexander Maes ustál souboj ve středu hřiště, vyvezl míč dopředu a roztáhl hru na levou stranu, kam si naběhl Guillaume Francois. Ten si už ale tak dobře nepočínal a nechal se odzbrojit hostujícím obráncem.

37
    Mamadou Koné špatně zpracoval přihrávku a míč mu odskočil do autu. Vhazují tedy domácí.

39
    Domácí záložník Maes zatím hraje výborný zápas. Ve středu hřiště nyní vyškolil dvojici hráčů soupeře.

40
    Domácí zase zapnuli. Kule Mbombo se v pokutovém území vrhl mezi dva bránící soupeře a vybojoval roh.

41
    Z toho však nic nebylo, jelikož rozhodčí viděl útočný faul jednoho z domácích fotbalistů.

42
    Francois vhodil aut až do šestnáctky, kde se zády k bráně snažil něco vymyslet Mbombo. Balón ho však neposlechl tak, jak asi chtěl.

44
    První poločas pomalu spěje ke svému závěru. Zdá se, že se do šaten půjde za nerozhodného stavu.

45
    Na dlouhý nákop za obranu si nabíhal Hernan Losada. Hru však skvěle přečetl brankář Babacar Mbaye, jenž vyběhl téměř až k půlící čáře a byl u balónu dříve než protihráč.

45+1

Po prvním poločase platí nerozhodný stav 1:1. Domácí začali zápas aktivněji a v 16. minutě se také ujali vedení, když Kule Mbombo dostal přihrávku za obranu a šanci chladnokrevně proměnil. Eupen poté vyrovnal hru i skóre. Ve 28. minutě se z přímého kopu krásně trefil Juta Tojokawa.

46

47
    Ani jeden z trenérů se v poločase neodhodlal k žádným změnám.

49
    Ve druhé půli se zatím hraje poměrně opatrně. Oba týmy se teprve dostávají do tempa.

52
    Přeci jen se probouzejí domácí. Do zakončení se dostal Hernan Losada, který zamířil nad.

53
    Domácí tým nyní okupuje svou útočnou polovinu s míčem na kopačkách.

56
    Z levé strany centroval Eric Ocansey a nabíhající Ibrahim Diallo opravdu dokázal balón zasáhnout. Mezi tyče ho ale nenasměroval.

58
    Balón mají zase hráči Beerschotu, kteří si ho vyměňují zatím na své obranné polovině.

59
    Hosté podnikli rychlý protiútok, z něhož vytěžili rohový kop.

60
    Domácí obrana si centr od rohového praporku pohlídala. Na trávníku navíc zůstává ležet Jan van den Bergh a sudí už povolává na trávník lékaře domácího týmu.

61
    Už se opět hraje. Domácí obránce je v pořádku.

63
    Balón vyvážel dopředu Eric Ocansey. Byl faulován a rozehrávat tak budou hosté.

64
    Hostům nevyšel pokus o přenesení hry na levé křídlo. Mamadou Koné totiž míč nezpracoval.

65
    Na druhé straně nedoběhl přihrávku spoluhráče De Jonghe. Vhazovat bude domácí celek.

66
    Musím říci, že první půle byla zajímavější. Ve druhém dějství jsme toho směrem dopředu ani z jedné strany zatím mnoho neviděli.

66
    Hostující protiútok zastavil taktickým faulem Arjan Swinkels. Ten je odměněn žlutou kartou.

67
    Poklidná druhá půle pokračuje sérií přihrávek hráčů Eupenu na vlastní polovině.

68
    Hosté ale chybovali a Diawandou Diagné sestřelil zezadu Losadu. Tohle je zasloužená karta žluté barvy.

68
    Střídání v týmu KFCO Beerschot Wilrijk: ze hřiště odchází Jacques Zoua, přichází Rubin Okotie.

69
    Probudili se fanoušci Beerschotu, kteří by jistě rádi viděli druhý gól v síti Eupenu.

71
    Tečovaný centr Ocanseyho dostihl brankář Romo ještě na hrací ploše. Hosté si tak mohou nechat zajít chuť na rohový kop.

72
    Hostující protiútok vypadal zpočátku nadějně. Pak byl ale zpomalen a definitivně skončil nepovedeným centrem Japonce Tojokawy.

72
    Střídání v týmu KAS Eupen: ze hřiště odchází Ibrahim Diallo, přichází Florian Raspentino.

73
    De Jonghe na půlce podklopl jednoho z hráčů soupeře. Balón pro hosty.

74
    Domácí strhávají čtvrthodinu před koncem vedení na svou stranu! Centr Pryčyněnka z pravé strany brankář Mbaye vyrazil, ale odražený balón si v šestnáctce našel HERNAN LOSADA, který ho z první napálil do volné části svatyně Eupenu – 2:1.
    74. Hernan LOSADA - 2:1

76
    Domácí jsou poměrně blízko prvnímu vítězství ve skupině o Evropskou ligu. Navíc se snaží hrát i nadále aktivně.

78
    Opět nebezpečí před hostující bránou. Střela jednoho z hráčů Beerschotu však byla nepovedená a skončila mimo bránu.

80
    Hosté se ve druhém poločase v útoku moc neprosazují. Jejich snaha končí nepřesnou přihrávkou.

81
    Domácí nevyužili možnosti na rychlý kontr a zpomalili akci. Hernan Losada pak sice s míček individuálně pronikl do pokutového území, kde ale fauloval.

82
    Do konce zbývá nějakých deset minut. Domácí to mají rozjeté nadějně, Eupen stále směrem dopředu nic nepřevádí. Přitom už nadchází čas pro závěrečný nápor.

84
    Domácí navíc mají prostor pro rychlé protiútoky a jeden z nich teď využili! RUBIN OKOTIE přebral míč na levém křídle, přes bránícího Valienteho si ho navedl na pravačku a technickou střelou ke vzdálenější tyči nedal Mbayemu šanci zakročit – 3:1.
    84. Rubin OKOTIE - 3:1

85
    Domácí střídají brankáře! Za potlesku publika odchází z trávníku Rafael Romo, kterého nahradil Quintijn Steelant.

85
    Střídání v týmu KAS Eupen: ze hřiště odchází Jean Thierry Lazare Amani, přichází Ayoub El Harrak.

86
    Centrovaný balón dolétl až na zadní tyč, kde byl Eric Ocansey. Ten však domácí bránu netrefil.

88
    Střídání v týmu KFCO Beerschot Wilrijk: ze hřiště odchází Hernan Losada, přichází Jaric Schaessens.

89
    Fanoušci, hráči a funkcionáři domácího klubu se loučí s Hernanem Losadou. Šestatřicetiletý hráč, který strávil v Beerschotu poslední tři roky, totiž odehrál poslední zápas své kariéry.

90+1
    Rozhodčí nastaví ještě čtyři minuty.

90+3
    Domácí si závěr zápasu užívají, fanoušci dokonce započali mexickou vlnu.

90+4

Fotbalisté Beerschotu přeci jen okusili na závěr skupiny o Evropskou ligu pocit z vítězství. Eupen totiž přehráli 3:1. Po prvním poločase, který přinesl po gólu na každé straně, se rozhodovalo až v závěrečné dvacetiminutovce. V 74. minutě nejprve ozdobil poslední zápas své kariéry gólem Hernan Losada a o deset minut později utkání definitivně rozhodl střídající Rubin Okotie. Fanoušci Beerschotu jsou spokojeni a aplaudují svým hrdinům. (21:58:45)