Vítkovice – Sokolov 4:2 (kon.) | Frýdek-Místek – Ústí n. L. 1:2 (kon.) | Hr. Králové – Opava 1:4 (kon.)
Olympia Radotín – Znojmo 4:1 (kon.) | Příbram – Pardubice 3:1 (kon.) | Varnsdorf – Táborsko 1:1 (kon.)
Č. Budějovice – Třinec 0:0 (kon.) | Vlašim – Žižkov 1:2 (kon.)
FK Frýdek-Místek
1:2 (0:0)
FK VIAGEM Ústí nad Labem
Neděle 20.05.2018, 13:15 • Stadion Stovky, Frýdek-Místek • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 29. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (15:12:29)
    Frýdek-Místek se po pěti letech loučí s Fotbalovou národní ligou.

Pro Frýdek-Místek je to definitivní konec, zatímco Ústí nad Labem je velmi blízko k udržení ve druhé lize.

Je konec. Frýdek-Místek po dnešní prohře je jistým sestupujícím týmem do třetí ligy. Po utkání a odchodu do šaten došlo k menší konfrontaci mezi hlavním rozhodčím a jedním fanouškem, ovšem to už výsledek nezmění. V 7. minutě se dostal Adam Varadi ke střele uvnitř vápna, ale Petr Vašek ukázal dobrý zákrok. Frýdek-Místek byl v prvních třiceti minutách lepším týmem a ve 24. minutě mohl poslat domácí do vedení Petr Literák, ovšem jeho zakončení hlavou skvělým zákrokem vyrazil Petr Vašek. Ke konci poločasu si pár příležitostí vytvořili i hosté, ovšem Mihálek nemusel ani jednou vytáhnout nějaký zázračný zákrok. V 50. minutě Jakubov dostal skvělý centr do vápna a hlavou zakončil k pravé tyči a poslal hosty do vedení. O čtyři minuty později dostal Ismar Tandir míč na hranici vápna a zakončil přesně k levé tyči. V 66. minutě mohl Slaninka dokonat obrat, ale jeho ránu vyrazil Vašek. V 78. minutě se Tandir dopustil faulu ve svém vápně, ale k pokutovému kopu se postavil Alexander Jakubov, který přestřelil domácí svatyni. V 90. minutě ovšem Richter poslal skvělou přihrávku na Novotného, který šel sám na Mihálka a zakončil přesně k pravé tyči. Ústí tak vyhrálo 2:1.

90+2

90+2
    Nákop domácích ukořistili hosté, ale následný nákop skončil jen v zámezí.

90+2
    Domácí získali volný kop, ovšem ten z kopačky Mravce chytil brankář Vašek.

90+1
    Rozhodčí nastavuje dvě minuty navíc.

90+1
    Střídání v týmu FK Ústí nad Labem: ze hřiště odchází Daniel Richter, přichází Jiří Miskovič.

90
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Hosté jdou v poslední minutě do vedení! FILIP NOVOTNÝ dostal skvělou přihrávku za obranu od Daniela Richtra a následně šel naprosto sám na bránu Frýdku-Místku, kdy zachoval klidnou hlavu a zakončil přesně k pravé tyči! Asistence: Richter.

89
    Daniel Procházka si skvěle poradil s dvěma hráči Frýdku-Místku, následně dával míč do vápna, kde byl Alexander Jakubov, ale ten se ke střele nedostal.

88
    Přichystalův centr z volného kopu se točil na zadní tyč, ale tam byl hostující obránce. Posléze se domácí provinili faulem.

87
    Následně se ovšem faulem provinil Zeman na levé straně u rohového praporku na polovině Ústí a rozhodčí vytáhl další žlutou kartu.

86
    Centr Přichystala odhlavičkoval hostující hráč a následuje aut pro domácí.

86
    Válcovny získali autové vhazování. Následně se Varadi pokusil o centr, ale ten byl zblokován. Nicméně Frýdek-Místek získal rohový kop.

85
    Střídání v týmu MFK Frýdek-Místek: ze hřiště odchází Matěj Biolek, přichází Jan Šohaj.

85
    Ovšem centr z rohového kopu odhlavičkoval Literák do bezpečí. Poté ale Ústí získalo autové vhazování a stále je u míče.

84
    Poté přiletěl centr do vápna z pravé strany z nohy Procházky, ale ten jen trefil Peterku. Po pár chvílích hosté získali další rohový kop.

Michal Raška

Branky: 54. Tandir – 50. Jakubov, 90. F. Novotný

Karty:   62. Literák (FRM), 63. Biolek (FRM), 77. Mravec (FRM), 78. Tandir (FRM), 80. Varadi (FRM) – 23. P. Pilík (UNL), 24. Leibl (UNL), 66. J. Pokorný (UNL), 87. M. Zeman (UNL)

Neproměněná penalta: 80. Jakubov (UNL), mimo

Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 6:10. Rohy: 10:6. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 13:6.
    FK Frýdek-Místek: Mihálek – Biolek (85. Šohaj), Literák, Mravec, Fukala – Mozol (46. Přichystal), Dramé (81. Hruška), Willwéber, Slaninka – Varadi, Tandir.
    Náhradníci: Buček – Hruška, Přichystal, Bala, Chvěja, Šohaj, Macej.

FK VIAGEM Ústí nad Labem: Vašek – M. Zeman, J. Pokorný, Kingue, Leibl – J. Peterka (C), Martykán – P. Pilík (76. D. Procházka), D. Richter (90+1. Miskovič), F. Novotný – Jakubov.
    Náhradníci: Němec – Drame, D. Procházka, Miskovič, Gilián, Šnirc, Ťok.

Rozhodčí: Petr Ardeleanu – Valter Boček, Milan Flimmel