Salzburg – Mattersburg 1:0 (kon.) | Sturm Graz – Admira 2:0 (kon.) | Rapid – Rheindorf Altach 4:1 (kon.)
St. Pölten – Austria 2:0 (kon.) | Linz – Wolfsberger 1:3 (kon.)
SK Sturm Graz
2:0 (0:0)
FC Admira Wacker Mödling
Neděle 20.05.2018, 16:30 • UPC-Arena, Graz • Rakouská Bundesliga • 35. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky rakouské Bundesligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí SK Sturm Graz a FC Flyeralarm Admira.

FC Flyeralarm Admira odehrál 34 zápasů s bilancí 15-6-13 a ziskem 51 bodů. V tabulce je na páté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál jediný. Poradil si s Wolfsbergerem 4:2. Nestačil na Salcburk 2:6 a na Rapid 1:4. Remizoval s Austrií 0:0 a Mattersburgem 1:1.

SK Sturm Graz odehrál 34 zápasů s bilancí 21-3-10 a získal 66 bodů. V tabulce je na druhé pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál tři. Poradil si s Mattersburgem 3:0, Rapidem 4:2 a Lask Linz 3:1. Nestačil na Wolfberger 1:2 a na Salcburk 1:4.

1

2
    Domácí celek kombinuje na své polovině, mnoho šancí k vidění není, ani jeden celek se nemůže propracovat stabilněji do útočného pásma.

5
    Domácí rozehrávají od své branky, do kombinace se zapojil také brankář.

6
    Hosté hrají v červením, domácí v bílém. Stefan Hierländer se pokoušel propracovat do střelecké pozice. Jeho centr postrádal přesnost.

7
    Autové vhazování pro hosty, Thomas Schrammel odrazil na polovině hrací plochy balon do autu.

8
    Wilhelm Vorsager hledal dlouhým pasem spoluhráče, ale jeho akce postrádala přesnost.

9
    Domácí hráč si pomohl na půlce faulem, rozehrávat tak bude hostující celek. Akci zakončoval dobrou střelou Dominik Starkl. S jeho ránou si brankář poradil.

10
    Bright Osagie Edomwonyi odchází za asistence lékařů z hrací plochy, mnoho šancí zatím nesledujeme. Ani jeden celek se nikam nežene.

11
    První výraznější šance v zápase pro domácí. Stefan Hierländer výborně centroval před branku, následně nepřesně zakončoval hlavou Thorsten Röcher.

12
    Autové vhazování pro domácí na útočné polovině. Mnoho šancí zatím k vidění není. Graz je v roli favorita, naopak hosté mohou překvapit.

13
    Fotbalisté v bílém kombinují na útočné polovině, je z toho další vhazování. Následně obrana poslala míč do autu, rohový kop.

14
    S rohovým kopem si obrana dokázala poradil, míč odkopl Thomas Ebner. Domácí tak musí rozehrávat z půlky.

15
    Patnáct minut hry je minulostí a domácí celek dominuje. Sledujeme rychlý fotbal, který musí fanoušky bavit. Stefan Hierländer a spol kombinují na půlce.

16
    Thorsten Röcher zůstává ležet na hrací ploše. Zdá se, že při pokusu o zakončení hlavou utrpěl nějaké zranění. Dooštřen bude za postranní čárou.

17
    Jörg Siebenhandl rozehrává od své branky, přenechává míč pro obránce.

19
    Hostující celek se usadil na útočné polovině, vyplynula z toho rána Wilhelma Vorsagera, kterou obrana tečovala jen na rohový kop. Následně zakončoval Martin Jakolis vysoko nad.

20
    Dvacet minut hry je minulostí, sledujeme rychlý fotbal, ve kterém na výraznější šanci čekáme.

21
    Hraje se spíše na polovině hrací plochy. Právě zde fauloval hostující hráč domácího. Rozehrávat tak bude Graz.

22
    Lukas Spendlhofer centroval před branku, tam byl Bright Osagie Edomwonyi. K hlavičce se nedostal, hostující celek odvrátil na rohový kop.

23
    Domácí fanoušci vytvářejí velmi dobrou atmosféru, sledujeme dobrou podporu příznivců.

24
    Stefan Hierländer těžil z výborné přihrávky spoluhráče, ale jeho rána z první končí nad.

25
    Admira má míč na svých kopačkách, snaží se dostat do výraznější střelecké pozice, zatím je ale obrana domácího celku pozorná.

26
    Bright Osagie Edomwonyi znovu ve velké šanci, jeho ránu zblokoval obránce na rohový kop. Jakob Jantscher rozehrává od praporku, následná rána končí mimo.

28
    Hraje se na polovině, hrací plochy, rozehrávat bude domácí Stefan Hierländer.

29
    Fanoušci SK používají pyrotechniku, a tak není na trávník příliš vidět.

30
    Půlhodina hry je minulostí. Na výraznější příležitost čekáme, největší šanci měl domácí hráč, který minul branku.

31
    Domácí vhazují na útočné polovině, mnoho šancí momentálně k vidění není.

32
    Andreas Leitner rozehrává od své branky, sledujeme aktivní hru domácích, ale defenziva Admiry je nyní pozorná.

32
    Fabio Strauss dostal balon od spoluhráče, jeho rána však končí mimo branku.

35
    Hraje se spíše na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nikam nežene.

37
    Jakob Jantscher nedokázal přesněji vyslat do šance spoluhráče.

39
    Ani jeden celek se nikam nežene. K vidění není příliš mnoho šancí.

41
    Dominik Starkl se pokoušel propracovat do střelecké pozice, ale nedokázal vypálit. Lukas Spendlhofer následně vedl akci domácích, ale neuspěl.

42
    Lukas Grozurek se přes obránce nedokázal dostat do střelecké pozice, akce Admiry tak končí.

44
    Domácí obrana kombinuje před svou brankou, hosté se nemohou dostat k míči.

45+1
    Dvě minuty se budou nastavovat.

45+1
    Daniel Toth zastavil akci domácích, ale neměl komu rozehrávat, a tak vrací hru na svou obrannou polovinu

45+2
    Ani jeden celek se nikam nežene.

45+2

46

47
    Ani jeden celek do druhého poločasu žádnou změnu v sestavě neudělal.

49
    Sturm Graz právě vstřelil branku!
    Thorsten Röcher hlavičkoval a jeho centr ještě usměrnil mimo dosah brankáře hlavou DENI ALAR. Domácí se dostávají do vedení.
    49. Deni ALAR - 1:0

51
    Domácí celek se dostal do vedení, nyní kombinuje na své obranné polovině, ale do výraznější šance se nemůže dostat.

53
    Jörg Siebenhandl rozehrává od své branky, balon přenechal obránci před bránou.

54
    Graz má převahu, nyní už ale hrají hosté. Daniel Toth postupuje od své branky.

55
    Jörg Siebenhandl musel z branky ven, aby byl u míče dříve než jeho soupeř. Situaci brankář zvládl, a tak vykopává.

57
    Po vstřelené brance v úvodu druhého poločasu hra spadla do průměru a do podoby z prvního poločasu.

58
    Wilhelm Vorsager se pokoušel vyslat do šance spoluhráče, pokus o přihrávku byl však zblokovaný.

58
    Emanuel Aiwu se dostal do střelecké pozice, jeho rána byla zblokovaná domácí obranou.

58
    Deni Alar vypálil z výborné střelecké pozice, jeho rána však končí nad brankou. Andreas Leitner bude vykopávat.

60
    Thorsten Röcher vybojoval pro svůj tým rohový kop. Domácí tak mohou navýšit své vedení.

62
    Rohový kop Grazu byl rychle rozehraný, po centru před branku následovala střela, která byla zblokovaná.

62
    Střídání v týmu FC Flyeralarm Admira: ze hřiště odchází Daniel Toth, přichází Marcus Maier.

63
    Ani jeden celek se nikam nežene. Mnoho šancí momentálně k vidění není.

65
    Hosté rozehrávají zajímavou akci, Lukas Grozurek se pokoušel dostat do šance, pokračoval Martin Jakolis, jehož rána byla zblokovaná na rohový kop.

65
    Admira sice mnoho šancí nemá, ale když už příležitost dostane, jsou to dobré střelecké pozice.

68
    Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Stefan Hierländer, přichází James Jeggo.

70
    Dvacet minut hry zbývá do konce zápasu, domácí celek stále vede o jednu branku.

72
    Domácí celek hraje dál aktivně, Thorsten Röcher dobře vypálil, jeho rána o malý kousek minula branku.

73
    Střídání v týmu FC Flyeralarm Admira: ze hřiště odchází Dominik Starkl, přichází Dominik Puster.

74
    Domácí fotbalisté se pokouší navýšit své vedení, zatím ale marně. Admira hraje před vlastní brankou zodpovědně.

76
    Fotbalisté v bílém pokračují v aktivní hře, Thorsten Röcher hledal spoluhráče před brankou.

76
    Centr před branku jemně tečoval James Jeggo, a tak se míč dostal do míst, kde byl THORSTEN RÖCHER. Jeho rána na vzdálenější tyč šla mimo dosah brankáře, který tak reagovat nedokázal.
    76. Thorsten RÖCHER - 2:0

77
    Domácí Graz hraje dál na útočné polovině.

78
    Hostující hráč si pomohl nedovoleně, rozehrávat tak bude domácí tým.

79
    Domácí fanoušci vytvářejí znovu velmi dobrou atmosféru, zápas se dostává do své finální fáze.

80
    Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Thorsten Röcher, přichází Lucas Fadinger.

81
    Graz kontroluje hru, nikam se nežene a kombinuje na polovině hrací plochy.

84
    Bright Osagie Edomwonyi byl faulovaný, rozehrávat tak bude hostující celek na své obranné polovině.

85
    Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Jörg Siebenhandl, přichází Christian Gratzei.

87
    Střídání v týmu FC Flyeralarm Admira: ze hřiště odchází Martin Jakolis, přichází Marco Hausjell.

88
    V poklidném tempu se zápas dohrává, domácí celek míří za výhrou v tomto zápase.

90
    Probíhá poslední minuta poločasu, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat. Christian Gratzei kryje míč po střele soupeře.

90+1
    Tři minuty se budou nastavovat. Rohový kop pro hostující tým byl hodně nepovedený.

90+2
    Hosté mají sice míč pod kontrolou, ale do výraznější střelecké pozice se nemohou prokombinovat.

90+2
    Bright Osagie Edomwonyi se dostal sám před brankáře, ale nedokázal přesněji vypálit. Výborně zasáhl Andreas Leitner.

90+3

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 11:2. Rohy: 9:5. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 8:15.

Domácí celek potvrdil roli favorita a vyhrává tento zápas 2:0. K vidění nebylo mnoho velkých šancí, ale dvě z nich skončily góly. Admira na body nedosáhla, naopak všechny body zůstávají doma. (18:53:47)