Salzburg – Mattersburg 1:0 (kon.) | Sturm Graz – Admira 2:0 (kon.) | Rapid – Rheindorf Altach 4:1 (kon.)
St. Pölten – Austria 2:0 (kon.) | Linz – Wolfsberger 1:3 (kon.)
SK Rapid Vídeň
4:1 (2:1)
SC Rheindorf Altach
Neděle 20.05.2018, 16:30 • Ernst-Happel-Stadion, Vídeň • Rakouská Bundesliga • 35. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (18:25:20)

Je konec. Rapid Vídeň nakonec vyhrál 4:1 a před posledním kolem je jasné, že skončí na třetím místě. Od začátku utkání jsou domácí aktivnější a už v 6. minutě šli do vedení, když se prosadil hlavičkou po centru z levé strany Joelinton. V 15. minutě vběhl do mezery mezi obránci opět Joelinton a i se štěstím vstřelil druhou branku. Nakonec těsně před poločasem hosté snížili, když si Adrian Grbic zpracoval míč po centru z levé strany a následně překonal domácího gólmana. V 60. minutě poslal domácí zpátky do dvoubrankového vedení Stefan Schwab. V 73. minutě přidal branku i Steffen Hofmann pro kterého to byl poslední zápas v kariéře a krásně jí tak ukončil.

90+5

90+3
    Rapid tak hraje v devíti hráčích, ovšem stále vede vysoce 4:1.

90+2
    Nyní si své ovace užil i Steffen Hofmann, který přišel na hřiště, vstřelil branku a nyní jako legenda odchází Rapidu Vídeň odchází, jelikož to byl pro tohoto sedmatřicetiletého hráče poslední zápas v kariéře.

90+1
    Louis Schaub opustil hrací plochu, aniž by byl vystřídán, jelikož letos v Rapidu končí.

90
    Následná střela domácího hráče skončila jen nad bránou Andrease Lukse.

89
    Thomas Murg se dostal po skvělé přihrávce do zakončení, ale Andreas Lukse předvedl dobrý zákrok.

88
    A další rohový kop získal Rapid Vídeň.

86
    Mario Pavelic se pokoušel o centr, ale ten byl zblokován. Následně se k míči opět dostali hosté.

84
    Altach získal autové vhazování na své polovině.

83
    Nyní Rapid získal další rohový kop, který bude zahrávat Steffen Hofmann.

81
    Steffen Hofmann se nyní dostal ke střele, ovšem ta skončila mimo hostující bránu.

79
    Opět se dostali domácí ke střele, ale ta nyní nebyla tak razantní a Andreas Lukse si s ní lehce poradil.

78
    Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Stephan Auer, přichází Mario Pavelic.

77
    Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Joelinton, přichází Veton Berisha.

76
    Ovšem střela z něj šla jen nad bránu Richarda Strebingera.

75
    Maximilian Hofmann se nyní provinil faulem a Altach má přímý kop.
    73. Steffen HOFMANN - 4:1

Michal Raška

Branky: 6. Joelinton, 15. Joelinton, 60. Schwab, 73. S. Hofmann – 45. Grbic

Karty:   33. Schaub (RVI), 35. Ljubičić (RVI) – 33. Lukse (ALT)

Držení míče: 64 % : 36 %.
    Střely na branku: 13:3. Střely mimo: 5:3. Rohy: 11:2. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 9:13.
    SK Rapid Vídeň: Strebinger – Auer (78. Pavelic), M. Hofmann, Galvão, Thurnwald – Ljubičić, Schwab – Murg, Joelinton (77. Veton Berisha), Schaub – Schobesberger (67. S. Hofmann).
    Náhradníci: Knoflach – Veton Berisha, S. Hofmann, Mujakic, Muldur, Pavelic, Petsos.

SC Rheindorf Altach: Lukse – Gebauer, Zwischenbrugger, Netzer (46. Janeczek), Schreiner – Salomon, Oum Gouet (71. Aigner) – Meilinger, Nutz (28. Ngwat-Mahop), Cheukoua – Grbic.
    Náhradníci: Ozegovic – Aigner, Akyıldız, Janeczek, Ngwat-Mahop, Otubanjo, Tartarotti.

Rozhodčí: Christopher Jäger – Roland Brandner, Stefan Stangl