Salzburg – Mattersburg 1:0 (kon.) | Sturm Graz – Admira 2:0 (kon.) | Rapid – Rheindorf Altach 4:1 (kon.)
St. Pölten – Austria 2:0 (kon.) | Linz – Wolfsberger 1:3 (kon.)
SK Rapid Vídeň
4:1 (2:1)
SC Rheindorf Altach
Neděle 20.05.2018, 16:30 • Ernst-Happel-Stadion, Vídeň • Rakouská Bundesliga • 35. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Ve 35. kole se proti sobě utkají týmy SK Rapid Vídeň a SC Rheindorf Altach. V posledním vzájemném utkání se tato mužstva spolu utkala v rámci 26. kola na půdě Altachu. V tomto zápase nakonec i přes pár šancí branka nepadla. Nyní se bude hrát na Ernst-Happel-Stadionu ve Vídni. Tento obrovský stadion nabídne kapacitu pro 50 865 diváků. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Christopher Jäger a jeho asistenti Roland Brandner a Stefan Stangl.

SK Rapid Vídeň:

Rapid se momentálně nachází na třetím místě s padesáti osmi body a skóre 64:42. Pro příští sezónu si už tak stoprocentně zajistil kvalifikaci o Evropskou ligu. V posledním utkání přivítal na své půdě už jistého mistra ligy Salzburg. Ve 4. minutě poslal hosty do vedení Farkas. Ve 13. minutě zvýšil vedení Dabbur a ve 26. minutě poslal Salzburg už do tříbrankového vedení Gulbrandsen. V 75. minutě snížil Berisha, ale v 82. minutě přidal druhou branku Dabbur a Rapid Vídeň tak prohrál vysoce 1:4.

SC Rheindorf Altach:

Altach je aktuálně na osmém místě se třiceti sedmi body a skóre 34:47. Altach se pro letošní sezónu zachránil, ale na Evropské poháry nedosáhl. V posledním zápase přivítal na své půdě St. Polten. V 5. minutě poslal domácí do vedení Čeukoua. Ve 24. minutě ovšem srovnal Pak Kwang-Ryong. Ve 27. minutě otočil utkání Atanga. V 74. minutě zajistil výhru hostům Martić. Altach tak prohrál 1:3.

SK Rapid Vídeň: Strebinger – Auer, M. Hofmann, Galvão, Thurnwald – Ljubičić, Schwab – Murg, Joelinton, Schaub – Schobesberger.
    Náhradníci: Knoflach – Veton Berisha, S. Hofmann, Mujakic, Muldur, Pavelic, Petsos.

SC Rheindorf Altach: Lukse – Gebauer, Zwischenbrugger, Netzer, Schreiner – Salomon, Oum Gouet – Meilinger, Nutz, Cheukoua – Grbic.
    Náhradníci: Ozegovic – Aigner, Akyıldız, Janeczek, Ngwat-Mahop, Otubanjo, Tartarotti.

Rozhodčí: Christopher Jäger – Roland Brandner, Stefan Stangl.

1

1
    O úvodní výkop se postarali hosté z Altachu, ovšem posléze ztratili míč.

2
    Joelinton se po skvělé přihrávce dostal do zakončení, ale Andreas Lukse předvedl skvělý zákrok a následuje rohový kop pro Rapid Vídeň!
    2. Joelinton nepřekonal Lukse.

3
    Následný rohový kop nic zajímavého nepřinesl a míč skončil jen v moci Andrease Lukse.

4
    Opět drží míč ve své moci domácí tým, ale následně se hosté provinili faulem ve středu hrací plochy.

5
    Michael Cheukoua se ocitl v ofsajdu a u míče tak budou opět domácí hráči.

6
    Rapid právě vstřelil branku!
    Rapid Vídeň jde už po šesti minutách do vedení! Philipp Schobesberger naprosto fantasticky prošel po levé straně přes dva hráče, následně odcentroval na hlavu JOELINTONA, který zakončil k levé tyči a domácí vedou 1:0. Asistence: Schobesberger.
    6. JOELINTON - 1:0

7
    Hostující hráč se dopustil faulu na polovině Rapidu a u míče tak bude opět Vídeň.

8
    A další faul hostů. Tentokrát se ho dopustil Michael Cheukoua, když podrazil Manuela Thurnwalda.

9
    Následný centr z volného kopu ovšem nic zajímavého nepřinesl a u míče budou hosté.

10
    Domácí jsou opět u balónu, ale tentokrát Philipp Schobesberger do vápna neprošel.

11
    Od začátku utkání je na hřišti pouze jeden tým a to domácí Rapid Vídeň, který stále drží míč na svých kopačkách.

13
    Domácí udělali chybu při rozehrávce, ale hosté si nedokázali s míčem poradit a následuje autové vhazování pro Rapid.

14
    Nyní má míč hostující brankář Andreas Lukse, který poslal přihrávku na levou stranu.

15
    Rapid Vídeň jde zaslouženě do dvoubrankového vedení! Dejan Ljubičić získal míč ve středu hrací plochy, následně se vytvořila mezera mezi obránci do které si vběhl JOELINTON a dostal se do velké šance, hostující obránce sice skluzem vyrazil míč, ale pouze přes svého brankáře a Joelinton tak zakončoval do zcela prázdné brány. Asistence: Ljubičić.
    15. JOELINTON - 2:0

17
    A další šance, tentokrát Ljubičić místo střely zvolil přihrávku pod sebe, kde vystřelil jeho kolega, ale jeho pokus byl zblokován.

18
    Nyní se dostal ke střele Thomas Murg, ovšem jeho rána letěla pouze nad bránu Andrease Lukse.

20
    Nyní se Joelinton dopustil faulu ve středu hrací plochy a u míče tak bude i Altach.

21
    Domácí hráč neprošel přes levou stranu, kde mu byl odkopnut míč a Rapid tak získal autové vhazování.

23
    Hosté se dopustili faulu ve středu hrací plochy a Rapid tak zůstane u míče i nadále.

25
    Hosté nyní získali rohový kop, potom co přiletěl centr z levé strany a byl sražen domácím hráčem do zámezí.

26
    Po následném centru se sice dostal ke střele hostující hráč, ale jeho zakončení z voleje nebylo vůbec přesné a míč obloučkem dopadl do rukou brankáře Richarda Strebingera.

27
    Nyní se málem dostal domácí hráč do zakončení, ale po skvělé přihrávce Joelintona na míč nedosáhl.

28
    Nyní míč skončil pouze v zámezí za domácí bránou.

28
    Střídání v týmu SC Rheindorf Altach: ze hřiště odchází Stefan Nutz, přichází Louis Ngwat-Mahop.

30
    Domácí hráč se provinil nedovoleným zákrokem a Altach tak získal volný kop.

31
    Ovšem následný centr nikdo netečoval a míč tak skončil v zámezí za bránou Richarda Strebingera, který má odkop od své svatyně.

33
    Schaub tvrdě srazil protihráče a dostal žlutou kartu.

33
    Žlutou kartu dostává Andreas Lukse (SC Rheindorf Altach).

35
    A další faul ze strany domácích, tentokrát to byl Ljubičić a i on dostal žlutou kartu, jelikož se opět jednalo o tvrdý zákrok.

36
    Domácí nyní kombinují na polovině soupeře, ale zatím se nedostali do žádné šance.

38
    Následně přišel centr do vápna, ale ten nic vážného nepřinesl. Poté se ovšem k míči dostal opět Rapid.

40
    Rapid stále drží míč na svých kopačkách a naprosto kontroluje hru, kdy soupeře do ničeho nepustí.

41
    Altach se po dlouhé době dostal k balónu, ale následně míč vybojovala obrana Rapidu.

43
    Přihrávka hostů z levé strany ve vápně nikoho nenašla, ovšem domácí obránce odkopl míč pouze do zámezí a následuje rohový kop, který bude zahrávat Patrick Salomon.

44
    Ovšem následný rohový kop nic vážného nepřinesl a u míče je Rapid.

45
    Rheindorf Altach právě vstřelil branku!
    Ovšem hosté z ničeho nic snižují! ADRIAN GRBIC dostal fantastický centr do vápna od Salomona, následně si míč zpracoval na prsa a překonal brankáře Richarda Strebingera. Asistence: Salomon.
    45. Adrian GRBIC - 2:1

45+1
    Ve velké šanci se ocitl Thomas Murg, když dostal přihrávku do vápna, ale následně těsně minul levou tyč!
    45+1. Thomas Murg zamířil těsně vedle levé tyče.

45+1

První poločas je u konce a Rapid Vídeň vede 2:1. Od začátku utkání jsou domácí aktivnější a už v 6. minutě šli do vedení, když se prosadil hlavičkou po centru z levé strany Joelinton. V 15. minutě vběhl do mezery mezi obránci opět Joelinton a i se štěstím vstřelil druhou branku. Nakonec těsně před poločasem hosté snížili, když si Adrian Grbic zpracoval míč po centru z levé strany a následně překonal domácího gólmana.

Druhý poločas začne přibližně v 17:33.

46

46
    Střídání v týmu SC Rheindorf Altach: ze hřiště odchází Philipp Netzer, přichází Bernhard Janeczek.

46
    O úvodní výkop se ve druhé půli postaral domácí Rapid, ale posléze získali míč hosté.

48
    Domácí opět drží míč ve své moci a obléhají vápno Altachu.

49
    Střela Philippa Schobesbergera skončila jen v moci Andrease Lukse.

50
    Rapid získal volný kop po faulu hostů z pravé strany.

51
    Domácí získali další rohový kop z pravé strany.

53
    Hosté získali autové vhazování ve středu hrací plochy.

54
    Nyní se hosté dopustili faulu a exekutor přímého kopu bude Stefan Schwab.

55
    A rána z přímého kopu Stefana Schwaba nebyla vůbec špatná, ovšem orazítkovala pouze břevno!

57
    Hosté se sice dostali k centru z pravé strany, ale ten nic vážného nepřinesl.

58
    Nyní se domácí hráč dostal ke střele, ovšem jeho ránu zlikvidoval dobrý zákrokem Andreas Lukse.

59
    Následně Rapid měl rohový kop, ale nakonec z toho nic vážného nebylo.

60
    Rapid jde opět do dvoubrankového vedení! Domácí získali další rohový kop, který zahrával Murg. Centr z jeho nohy našel ve vápně STEFANA SCHWABA, který hlavou zakončil přesně k pravé tyči! Asistence: Murg.
    60. Stefan SCHWAB - 3:1

62
    U míče jsou opět domácí. Následně je hra přerušena, jelikož na zemi leží Joelinton a potřebuje ošetření.

64
    Domácí hráč se dostal po levé straně ke střele, ale Andreas Lukse předvedl velmi dobrý zákrok.

67
    Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Philipp Schobesberger, přichází Steffen Hofmann.

69
    Hosté ztratili míč na polovině soupeře a dopředu tak jde opět Rapid Vídeň.

70
    A následně domácí získali rohový kop, který bude zahrávat Steffen Hofmann.

71
    Následně se ve vápně dostali domácí ke střele, ale ta byla zblokována. Následuje další rohový kop.

71
    Střídání v týmu SC Rheindorf Altach: ze hřiště odchází Samuel Yves Oum Gouet, přichází Hannes Aigner.

72
    Nyní skončil míč pouze v zámezí za hostující bránou.

73
    Rapid vede už 4:1! Patrick Salomon podklouzl ve svém vápně, když chtěl odkopnout míč a k balónu se tak dostal STEFFEN HOFMANN, který nejprve nastřelil hostujícího hráče, ale napodruhé už brankáře Andrease Lukse překonal!
    73. Steffen HOFMANN - 4:1

75
    Maximilian Hofmann se nyní provinil faulem a Altach má přímý kop.

76
    Ovšem střela z něj šla jen nad bránu Richarda Strebingera.

77
    Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Joelinton, přichází Veton Berisha.

78
    Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Stephan Auer, přichází Mario Pavelic.

79
    Opět se dostali domácí ke střele, ale ta nyní nebyla tak razantní a Andreas Lukse si s ní lehce poradil.

81
    Steffen Hofmann se nyní dostal ke střele, ovšem ta skončila mimo hostující bránu.

83
    Nyní Rapid získal další rohový kop, který bude zahrávat Steffen Hofmann.

84
    Altach získal autové vhazování na své polovině.

86
    Mario Pavelic se pokoušel o centr, ale ten byl zblokován. Následně se k míči opět dostali hosté.

88
    A další rohový kop získal Rapid Vídeň.

89
    Thomas Murg se dostal po skvělé přihrávce do zakončení, ale Andreas Lukse předvedl dobrý zákrok.

90
    Následná střela domácího hráče skončila jen nad bránou Andrease Lukse.

90+1
    Louis Schaub opustil hrací plochu, aniž by byl vystřídán, jelikož letos v Rapidu končí.

90+2
    Nyní si své ovace užil i Steffen Hofmann, který přišel na hřiště, vstřelil branku a nyní jako legenda odchází Rapidu Vídeň odchází, jelikož to byl pro tohoto sedmatřicetiletého hráče poslední zápas v kariéře.

90+3
    Rapid tak hraje v devíti hráčích, ovšem stále vede vysoce 4:1.

90+5

Je konec. Rapid Vídeň nakonec vyhrál 4:1 a před posledním kolem je jasné, že skončí na třetím místě. Od začátku utkání jsou domácí aktivnější a už v 6. minutě šli do vedení, když se prosadil hlavičkou po centru z levé strany Joelinton. V 15. minutě vběhl do mezery mezi obránci opět Joelinton a i se štěstím vstřelil druhou branku. Nakonec těsně před poločasem hosté snížili, když si Adrian Grbic zpracoval míč po centru z levé strany a následně překonal domácího gólmana. V 60. minutě poslal domácí zpátky do dvoubrankového vedení Stefan Schwab. V 73. minutě přidal branku i Steffen Hofmann pro kterého to byl poslední zápas v kariéře a krásně jí tak ukončil.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (18:25:20)

Michal Raška

Branky: 6. Joelinton, 15. Joelinton, 60. Schwab, 73. S. Hofmann – 45. Grbic

Karty:   33. Schaub (RVI), 35. Ljubičić (RVI) – 33. Lukse (ALT)

Držení míče: 64 % : 36 %.
    Střely na branku: 13:3. Střely mimo: 5:3. Rohy: 11:2. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 9:13.
    SK Rapid Vídeň: Strebinger – Auer (78. Pavelic), M. Hofmann, Galvão, Thurnwald – Ljubičić, Schwab – Murg, Joelinton (77. Veton Berisha), Schaub – Schobesberger (67. S. Hofmann).

SC Rheindorf Altach: Lukse – Gebauer, Zwischenbrugger, Netzer (46. Janeczek), Schreiner – Salomon, Oum Gouet (71. Aigner) – Meilinger, Nutz (28. Ngwat-Mahop), Cheukoua – Grbic.

Rozhodčí: Christopher Jäger – Roland Brandner, Stefan Stangl