Anderlecht – Genk 1:2 (kon.) | Club Brugge – Gent 0:1 (kon.) | Charleroi – Standard 0:0 (kon.)
RSC Anderlecht
1:2 (0:2)
KRC Genk
Neděle 20.05.2018, 18:00 • Constant Vanden Stockstadion, Brusel • Belgická liga • O titul

Ode mě je to pro dnešek vše. Těším se na Vás zase příště. (20:03:22)

Konečná tabulka čela belgické ligy:

1. Club Bruggy – mistr (základní skupina LM)
    2. Standart Lutych – předkolo LM
    3. Anderlecht – skupina EL
    4. Gent – předkolo EL
    5. Genk – předkolo EL
    6. Charleroi

Je dobojováno! Anderlecht svůj sen o předkolu Champions League nezvládl a musí se tak spokojit se základní skupinou Evropské ligy. Dnes totiž podlehl Genku 1:2. Úvodní branka hostů padla ve 35. minutě, kdy se trefil Dries Wouters. O minutu později navýšil vedení Leandro Trossard. Po změně stran se dočkal tým z Bruselu snížení. V 53. minutě se trefil střelec Łukasz Teodorczyk. Další branka už nepadla a zápas končí poměrem 1:2.

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 5:3. Rohy: 7:3.

90+4

90+4
    Mata zahrál čistě, přestože se to domácím nelíbí. Genk má míč pod kontrolou a probíhají závěrečné vteřinky utkání.

90+3
    Samatta na hrotu útoku zabojoval o míč a získal ho pro svůj celek. Anderlechtu už moc času na vyrovnání nezbývá.

90+2
    Svou střelu záložník Amuzu možná uspěchal. Nemyslel to zle, ale netrefil nakonec prostor, který by trefit chtěl.

90+1
    Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Łukasz Teodorczyk, přichází Silvere Ganvoula.

90+1
    Nastavovat se budou 4 minuty.

89
    Genk se zatím dobře brání a vypadá to, že nyní chytají Secka křeče.

87
    Obrovská šance Teodorczyka. Podobně jako u první branky Bruselu se v podobné pozici vyšplhal do vzduchu a zakončoval. Brankář Vukovic vytáhl skvělý zákrok.

86
    Útočný výlet čerstvého Buffela byl velmi přímočarý. Nakonec vybojoval pro svůj tým několik vteřin navíc.

85
    Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Dieumerci Ndongala, přichází Thomas Buffel.

84
    Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Rjōta Morioka, přichází Albert-Mboyo Lokonga.

84
    Spajič rozehrál míč do strany, kde byl však poctivě bráněn Saelemaekers. Aut pro domácí bude následovat.

83
    Anderlecht předvádí v závěrečných minutách velký tlak.

82
    Trebel opět trefil bránu a opět zamířil k tyči. Brankář Vukovic to však dobře vystihl, jelikož tato standartní situace byla z větší dálky, než ta předchozí.