Podbrezová B – L. Mikuláš 0:0 (kon.) | Bardejov – Pohronie 1:0 (kon.) | Lok. Košice – Spiš. N. Ves 5:0 (kon.)
Sereď – MFK Zvolen 4:1 (kon.) | Žilina B – Poprad 5:0 (kon.) | Nové Mesto n/V – KFC Komárno 0:1 (kon.)
ŠKF Sereď
4:1 (2:1)
MFK Zvolen
sk Neděle 20.05.2018, 17:00 • Športový futbalový štadión Sereď • MONACObet liga • 30. kolo

Sereď víťazí aj v poslednom dueli ročníka a postupové oslavy tak môžu naplno prepuknúť. A potom je tu Zvolen, ktorý minimálne na rok opúšťa druhú ligu. MFK v nej končí na predposlednej pätnástej priečke. (18:54:01)

Držení míče: 62 % : 38 %.
    Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 11:4. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 6:1. Fauly: 15:7.

90+1

90
    Dnešné stretnutie sleduje 1 189 divákov.

88
    Žltú kartu dostáva Pavlík (MFK Zvolen).

88
    Aktivita sa končí ziskom rohového kopu pre Zvolen.

86
    Hosťujúci hráč získal loptu v stredovom kruhu a ihneď zakladá akciu cez os ihriska.

84
    Striedanie v tíme MFK Zvolen: z ihriska odchádza Gábriš, prichádza Sekereš.

84
    Hostia mohli vyraziť do brejku, šancu na gól ale zastavila nepresnosť.

83
    Domáci futbalisti kontrolujú priebeh duelu, v uplynulých minútach boli jasne lepší.

81
    Desať minút do konca, už ani nie je o čo hrať. Dôležité je, aby sa nik nezranil.

79
    Striedanie v tíme MFK Zvolen: z ihriska odchádza Gregáň, prichádza Oboňa.

79
    Sereď dala gól!
    Je definitívne rozhodnuté o víťazstve majstra, Zvolen sa s druhou ligou rozlúči prehrou. Do streleckej listiny sa zapísal aj MATEJ LODUHA.

77
    Nedovolené bránenie prieniku pozdĺž postrannej čiary znamená faul a loptu pre domáci celok.

76
    Ďalší presný zásah domácich, ŠKF navyšuje svoje vedenie vďaka ĽUBOMÍROVI MICHALÍKOVI.

74
    Hostia sa nevedia dostať do pohody, väčšina ich kombinácii končí buď mimo ihriska, alebo na kopačkách súpera.

73
    Domáci hráči založili rýchly protiútok, ktorý však skončil už v strede ihriska po skvelom zákroku jedného z obrancov hostí.

73
    Striedanie v tíme ŠKF Sereď: z ihriska odchádza Laura, prichádza Bosý.

71
    Dvadsať minút do konca, ešte nie je nič rozhodnuté.

70
    Desiata nepresná strela Serede, Gábriš narýchlo rozohráva.

67
    Blížime sa do druhej polovice druhého polčasu, je čas sa pozrieť na štatistiky.

66
    Nepodarený atak jedného z domácich futbalistov sprava. Gólman hostí zasahovať nemusel a už rozohráva z päťky.

65
    Koncovka domáceho futbalistu nemala nárok na úspech, skončila mimo brány.

65
    Striedanie v tíme MFK Zvolen: z ihriska odchádza Budinský, prichádza Kańuśćák.

63
    Nádejná šanca je minulosťou, nepresnosť pochovala nádeje hostí.

62

61
    Hodina duelu za nami, v druhom dejstve sme videli iba jeden jediný strelecký pokus.

59
    Centrovaná lopta adresáta nenašla, domáca obrana pozorná.

58
    Vhadzovanie pre hostí z úrovne pokutového územia na útočnej polovici.

57
    MFK s nepresnou koncovkou, Penksa rozohráva nakrátko.

56
    Veľa vzrušenia po zmene strán nie je, hru narúšajú kúskovania hry.

54
    Ďalšie previnenie domáceho hráča, hlavný arbiter túto situáciu videl jasne.

53
    Domáci teraz nesúhlasia s výrokom rozhodcu, no píska sa proti ich bráne.

51
    Dva ofsajdy po sebe na konte ŠKF, tento sa pískal až v šestnástke Zvolena.

50
    Striedanie v tíme ŠKF Sereď: z ihriska odchádza Morong, prichádza El – Razek.

49
    Obom tímom už vlastne o nič nejde. Tento zápas sa hrá najmä pre divákov, ktorí si prišli užiť oslavy svojho mužstva do Fortuna ligy.

46
    Striedanie v tíme ŠKF Sereď: z ihriska odchádza Adekuoroye, prichádza Loduha.

46
    Začal sa druhý polčas.

45
    Prvý polčas sa skončil.

44
    Hostia nič nevymysleli, šanca pre Sereď.

43
    Zvolen s voľným kopom na vlastnej polovici, prvé dejstvo sa chýli ku koncu. Veľa sa nadstavovať nebude, ak vôbec.

42
    Márna námaha domáceho futbalistu, pravý krídelník zostal bez podpory spoluhráčov a ľahko stráca loptu.

40
    Sereď kombinuje s loptou na vlastnej polovici.

39
    Útočný výpad nedopadol podľa predstavy domáceho hráča. Gólman hosťujúceho tímu pošle loptu do poľa.

38
    Hlavný rozhodca teraz rezolútne posúdil situáciu a prisudzuje loptu domácim. Proti pravidlám hral jeden z hráčov hostí.

36
    Fanúšikovia oslavujúci postup si musia tento duel užívať. Zvolenčania mierili v poslednom momente mimo bránu ŠKF.

34
    MFK Zvolen dáva gól! Gólová prestrelka pokračuje! Netrvalo to ani minútu a hostia korigujú. Penksa si na loptu nesiahol a už ju vyťahuje zo siete. Na 1:2 znižuje KRISTIÁN PSÁRSKY.

33
    Výborný úsek hry od istého postupujúceho do Fortuna ligy. Tretia strela na bránu – druhý gól. Pridal ho domáci kapitán MARTIN MEČIAR.

32
    ŠKF pri chuti, domáci získavajú štvrtý rohový kop.

30
    Dlho sme čakali na vôbec prvú koncovku, aby v rozpätí troch minút prišli dve. A práve tá druhá v podaní SAŠU POPINA končí za chrbtom zvolenského gólmana, favorit sa ujíma vedenia.

29
    Zvolenčania v útoku nepochodili, loptu stratili. Vhadzovať bude Sereď.

28
    Až teraz musel Gábriš vytiahnuť zákrok, keď si poradil so zakončením zo strednej vzdialenosti.

27
    Napriek tomu prišla už šiesta nepresná strela Serede.

26
    Tempo hry upadlo, žiaden z celkov nechce urobiť hlúpu chybu.

24
    Omyl pri záverečnej prihrávke, domáci útočník už mohol ísť sám na bránu. Nuž, nestalo sa tak.

23
    Sereď s piatym faulom na vlastnej polovici.

22
    Za posledné dve minúty sa nič zaujímavé na trávniku neudialo.

19
    Penksa mal situáciu uľahčenú, loptu zo vzduchu poľahky chytil.

18
    Sledujeme už piaty rohový kop stretnutia, zahrávajú ho hostia z pravej strany.

17
    Hra je zatiaľ pomerne vyrovnaná, zostupujúci Zvolen odoláva väčšiemu držaniu lopty zo strany Serede.

16
    Skvelá práca obrancov hosťujúceho celku. Nacvičená ofsajdová pasca zafungovala, domáci sa chytili do ofsajdu.

14
    Ani jedna zo štandardiek gól nepriniesla, MFK zostáva pri lopte, keď bude vhadzovať.

13
    Avšak domáci sa musia rýchlo vrátiť späť, rovnaký typ štandardky má k dispozícii aj Zvolen.

12
    Sereď získava už svoj tretí roh duelu.

11
    Zakončenie od domáceho futbalistu smerovalo mimo bránu.

9
    Faul domáceho futbalistu v okolí deliacej čiary. Voľný kop pre hostí.

8
    Teraz sa už MFK definitívne ubránilo, hoci sa domáci hráč dostal do koncovky. Tá bola nepresná, Gábriš vykopáva od brány.

7
    Zvolenčania sa ubránili iba vďaka defenzívnej hlavičke smerujúcej za bránu. Ďalší roh pre víťaza druhej ligy.

6
    Prvý roh zápasu bude patriť domácim.

5
    Na ofsajdy je to už 1:1, nachytať sa dala aj Sereď.

4
    Ofsajdové postavenie hosťujúceho hráča zastavilo nádejnú akciu.

2

1
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

ŠKF Sereď: Penksa – Baša, Mečiar (C), Bilas, Laura, Michalík, Morong, Richnák, Adekuoroye, Djiby Ba, Popin
    Náhradníci: Ružinský – Mihálik, Ulrich, Loduha, Pankarićan, Bosý, El – Razek

MFK Zvolen: Gábriš – Cavar, Šimko, Kotora (C), Budinský, Lupčo, Slovák, Psársky, Tóth, Pavlík, Gregáň
    Náhradníci: Sekereš – Oboňa, Kańuśćák

Rozhodca: Michal Očenáš – Marek Galo, Katarína Smolíková.

ŠKF Sereď

Už teraz istý majster druhej ligy si môže dovoliť osláviť postup do Fortuna ligy pred vlastnými fanúšikmi. Ani Seredi už nepôjde o nič, iba ak o zlepšenie štatistík. ŠKF nazbieralo za 29 zápasov 63 bodov, nastrieľalo najviac gólov zo všetkých tímov (69) a inkasovalo druhý najmenší počet presných zásahov po Poprade (24). Postupová istota sa zrodila poslednú nedeľu na Spiši, keď Sereď porazila trápiacu sa Spišskú Novú Ves 3:1.

MFK Zvolen

Zvolenčania sú po rezerve Podbrezovej druhým zostupujúcim celkom do tretej ligy. O tomto fakte rozhodla minulotýždenná prehra na domácom trávniku s rezervou Žiliny 0:2, pričom oba góly padli po 88. minúte. MFK drží predposledné pätnáste miesto so ziskom 28 bodov a negatívnym skóre 25:49.

Vážení diváci, vitajte pri priamom prenose z 30. kola druhej najvyššej slovenskej futbalovej ligy.
    V dnešnom súboji si zmerajú sily ŠKF Sereď a MFK Zvolen.

Stretnutie sa začne o 17:00.