Podbrezová B – L. Mikuláš 0:0 (kon.) | Bardejov – Pohronie 1:0 (kon.) | Lok. Košice – Spiš. N. Ves 5:0 (kon.)
Sereď – MFK Zvolen 4:1 (kon.) | Žilina B – Poprad 5:0 (kon.) | Nové Mesto n/V – KFC Komárno 0:1 (kon.)
MŠK Žilina B
5:0 (4:0)
FK Poprad
sk Neděle 20.05.2018, 17:00 • Štadión MŠK Žilina • MONACObet liga • 30. kolo

S konštatovaním, že Žilina B zvíťazila nad Popradom vysoko 5:0 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť počas celej druholigovej sezóny a želám príjemný zvyšok nedele. Dočítania priatelia. (18:51:47)

90+1

90
    V druhom polčase sa bude nastavovať minimálne 1 minúta.

90
    Tentoraz sa však Holiš cez brániaceho Žilinčana dostal, v jasnej pozícii však namieril vysoko nad Leškovu bránku!

89
    Holiš sa snažil prebiť po ľavej strane, cez Moška sa mu to však nepodarilo.

88
    Po priamom kope hostí nasledoval center z pravej strany pred Leška. Všetko však výborným čítaním hry a hlavičkou vyriešil skúsený Tomáš Hučko.

87
    Žltú kartu dostáva Hučko (MŠK Žilina B).

86
    Ďalší rohový kop z ľavej strany rozohrali domáci nakrátko, brankár hostí však napokon vôbec nemusel zasahovať.

85
    Štefan Holiš sa s obviazanou hlavou vracia späť do hry.

84
    Domáci futbalisti znovu kombinujú v strede poľa.

83
    Hosťujúci Štefan Holiš musí byť po súboji v strede poľa ošetrený za postrannou čiarou. Jeho spoluhráči si ešte pýtali žltú kartu pre žilinského futbalistu, no u rozhodcu Jurenku neuspeli.

82
    Rohový kop z pravej strany rozohrali domáci nakrátko, k ohrozeniu Knurovského v bránke hostí nakoniec nedošlo.

81
    Striedanie v tíme FK Poprad: z ihriska odchádza Zošák, prichádza Kopúnek.

80
    Do konca riadneho hracieho času ostáva necelých 10 minút, Žilina B vedie nad Popradom hladko 5:0.

79
    Pekný center hostí z pravej strany, lopta zamierila pod brvno žilinskej bránky, no Martin Leško ju s námahou vyrazil!

78
    Zdá sa, že hostia chystajú posledné dnešné striedanie, keďže sťahujú hráčov z rozcvičky.

77
    Priamy kop domácich z dobrej pozície zahral Michal Klec. Lopta napokon skončila na kopačke Andreja Majštiníka, ktorý delovkou tesne minul bránku hostí. Vyslúžil si však potlesk prítomných fanúšikov.

76
    Žilinčania sa v útoku bavia futbalom, praktický každá druhá akcia domácich doslova smrdí gólov v popradskej bránke.

75
    Štefan Zošák si pripravil pozíciu na strelu na hranici žilinského vápna, lopta mu však nesadla na kopačku, dostala opačný falš a zamierila ďaleko od Leškovej bránky.

73
    Bernard Petrák videl, že Knurovský je ďaleko zo svojej bránky a skúsil ho prekvapiť lobom. Mladý brankár Popradu sa však nenechal nachytať na hruškách.

72
    Čas letí ako bodnutý včelou, domáci necelých 20 minút pred koncom zápasu vedú na Popradom vysoko 5:0.

71
    Po góle Žiliny B ešte nasledovala menšia roztržka pred bránkou hostí, všetko však vyriešil hlavný rozhodca Jurenka, ktorý rázne dohovoril všetkým hráčom.

70
    MŠK Žilina B dáva gól! Rýchle prečíslenie domácich futbalistov, ktorí si z obrany hostí urobili doslova trhací kalendár. Kapitán MICHAL KLEC napokon obišiel aj brankára hostí a zakončil do prázdnej bránky Popradu.

69
    Rýchla akcia domácich, Vallo poslal z pravej strany výborný pas na hlavu nabiehajúceho Bernarda Petráka, ktorý však v záklone v ťažkej pozícii hlavičkoval ďaleko od Knurovského bránky.

68
    Domáci futbalisti sa v kombinácii vidia prakticky naslepo, niektoré útočné akcie mladíkov v drese MŠK B sú skutočne pastvou pre oči diváka.

67
    Dnešné stretnutie sleduje 145 divákov.

66
    Na trávnik ostáva ležať jeden z futbalistov Popradu, potrebovať bude lekárske ošetrenie.

65
    Striedanie v tíme MŠK Žilina B: z ihriska odchádza Krela, prichádza Hučko.

64
    Domáci chystajú aj tretie dnešné striedanie, do hry príde skúsený Tomáš Hučko, ktorý sa znovu vracia k futbalu po problémoch so srdcom.

63
    Odchádzajúci Stanislav Šesták si vyslúžil mohutný potlesk žilinských tribún, vidno, že domáci fanúšikovia na svojho miláčika nezabudli.

62
    Striedanie v tíme FK Poprad: z ihriska odchádza Šesták, prichádza Holiš.

61
    Aktívneho Zošáka v drese hostí zastavil taktickým faulom Jakub Krela.

60
    Ďalší zákrok Knurovského v bránke hostí, tentoraz išlo o výborný a hlavne istý zákrok popradského brankára!

59
    Branislav Šušolík sa z diaľky oprel do strely, ktorú Adrián Knurovský s námahou vyrazil na rohový kop! Zdá sa však, že brankárovi hostí robí problém aj slnko, ktoré mu svieti prakticky priamo do očí.

58
    Center hostí do pokutového územia hľadal Jakuba Hrica. Pred ním však loptu stihol odhlavičkovať Ján Minárik.

57
    Žltú kartu dostáva Šušolík (MŠK Žilina B).

55
    Domáci zahrávali ďalší rohový kop, no znovu im nevyšiel podľa predstáv.

54
    Moško v tvrdom súboji v strede poľa so Šestákom, mladý stopér Žiliny sa okamžite športovo ospravedlnil bývalému reprezentačnému útočníkovi.

53
    Žilinčania sa po dlhšom čase dostali do útoku, ich centrovaná lopta z krídelného priestoru však bola nepresná.

52
    Ďalší center Popradu do priestoru pred bránkou Martina Leška. Ani táto lopta však neznamenala pre žilinského brankára vážnejší problém.

51
    Výborná akcia hostí, Michal Horodník sa snažil prebiť po ľavej strane. Napokon cez brániaceho Moška aj vystrelil, no žilinský brankár jeho pokus kryl.

50
    Tempo hry nám ale mierne opadlo, hostia už pôsobia trošku rezignovane.

49
    Štefan Zošák zakrútil priamy kop z ľavej strany na bránku Martina Leška, ktorý loptu výborne vyboxoval do poľa.

48
    Matej Moško výborne v obrane pred Štefanom Zošákom, dovolím si povedať, že Žiline rastie po Pečalkovi a Škriniarovi ďalší výborný stopér.

47
    Domáci začínajú druhý polčas s chuťou. Rohový kop im však nevyšiel podľa predstáv a loptu získavajú futbalisti Popradu.

46
    Striedanie v tíme MŠK Žilina B: z ihriska odchádza Balaj, prichádza Hundák.

46
    Striedanie v tíme FK Poprad: z ihriska odchádza Jančo, prichádza Horodník.

46
    Začal sa druhý polčas.

Nepekný pohľad sa teraz naskytol fanúšikom Žiliny, Vahan Bičachčjan s barlami opúšťa žilinský štadión a zrejme pôjde o vážnejšie zranenie. Prajeme skoré uzdravenie.

Po prvom polčase máme v Žiline jednoznačný stav a to 4:0. Domáci išli do vedenia v 6.minúte, kedy pokutový kop premenil Jakub Krela. Druhý gól Žiliny pridal v 31. minúte Juraj Martinček. V 42. minúte skóroval striedajúci Bernard Petrák, ktorý nahradil zraneného Vahana Bičachčjana. Skazu Popradu v prvom polčase dokonal v nadstavenom čase kapitán MŠK B Michal Klec. Druhý polčas sa začne približne o 18:05.

45+1
    Prvý polčas sa skončil.

45+1
    MŠK Žilina B dáva gól! Nuž a toto už je mierna exhibícia v podaní Žiliny B, štvrtý gól pridáva po peknej akcii kapitán MICHAL KLEC.

45
    Riadny hrací čas prvého polčasu sa naplnil, nadstavovať v prvom polčase bude hlavný rozhodca Jurenka minimálne minútu.

44
    Práve spomínaný Šesták sa snažil kolmicou vysunúť aktívneho Štefana Zošáka, no jeho úmysel znovu výborne prečítal brankár Martin Leško.

43
    Centrované lopty hostí do žilinskej šestnástky hľadajú zväčša skúseného Stanislava Šestáka. Na bývalého topkanoniera Žiliny si však dáva obrana MŠK veľký pozor.

42
    MŠK Žilina B dáva gól! Nedorozumenie na strane hostí využíva BERNARD PETRÁK a zvyšuje vedenie Žiliny B už na 3:0!

41
    Po rohovom kop e hostí musel zasahovať Martin Leško, ktorý však loptu bezpečne kryl.

40
    Do konca riadneho hracieho času polčasu ostáva necelých 5 minút, Žilina B stále vedie 2:0.

39
    Domáci opäť v kombinačnej snahe o prelomenie popradskej defenzívy. Tá však v týchto momentoch stojí na pevných nohách.

38
    Viacero súbojov v strede poľa v krátkom slede za sebou, väčšinu z nich však vyhrali futbalisti Popradu.

37
    Hostia to skúsili dlhým nákopom za obranu domáceho celku, brankár Leško však výborne čítal hru a loptu odkopol ďaleko do poľa.

36
    Malá domov od Minárika narobila mladému brankárovi Leškovi vrásky na čele, napokon však loptu stihol zastaviť ešte pred bránkovou čiarou.

35
    Snaha domácich futbalistov o rýchle prečíslenie nevyšla, k lopte sa znovu dostávajú futbalisti Popradu.

34
    Ošetrovaným Popradčanom bol Dávid Gallovič, ktorý sa už medzičasom vrátil späť do hry.

33
    Na trávniku ostáva ležať jeden z hráčov hostí, po krátkom ošetrení však vstáva a zdá sa, že bude poriadku a bude pokračovať v dnešnom zápase.

32
    Stanislav Šesták v šestnástke Žiliny loptu výborne hlavou sklepol pre Medaka, ktorý však nedokázal strelecky ohroziť Martina Leška.

31
    MŠK Žilina B dáva gól! Rýchla akcia domácich. Strelu Michala Kleca ešte Adrián Knurovský nohou vyrazil, no na následnú strelu JURAJA MARTINČEKA už bol prikrátky!

30
    Z druhého rohového kopu Žilinčania nič zaujímavé nevyťažili. Medzičasom máme za sebou úvodnú polhodinu dnešného zápasu, MŠK B zatiaľ vedie nad Popradom 1:0.

29
    Prvý rohový kop Žiliny B v dnešnom zápase. Po hlavičke jedného z obrancov hostí si mladí Šošoni štandardnú situáciu zopakujú.

28
    Zápas má výborné tempo, prítomní fanúšikovia sa na nudu rozhodne sťažovať nemôžu.

27
    Hostia zachytili rozohrávku domácich na ich polovici, Maťaš skúsil center pred Leška, kde však nenašiel adresáta.

26
    Kristián Vallo sa prebíjal po pravej strane cez obranu hostí. Síce sa veľmi snažil, ale bolo toho príliš a lopta nakoniec skončila za čiarou.

25
    Snaha o rýchly útok v podaní Popradu, prihrávku na Maťaša dobre prečítal krajný obranca Šušolík a získal tak loptu pre svoj tím.

24
    Žilinčania výborne prenášajú ťažisko hry, napriek tomu sa im nedarí preraziť cez výborne organizovanú obranu Popradu.

23
    V Žiline dnes vládne príjemné májové počasie, vidíme zaujímavý zápas. Hostia z Popradu mohutne povzbudzuje hŕstka verných fanúšikov.

22
    Pekná akcia hostí, Duje Medak sa prebil cez obranu Šošonov, napriahol k strele. Martin Leško ju s námahou vyrazil, no lopta sa dostala priamo ku Viktorovi Maťašovi, ktorý však namieril priamo do priestoru, v ktorom bol žilinský brankár!

21
    Domáci futbalisti znovu v typickej kombinácii, tréner Jaroslav Kentoš ich však nabáda k väčšej rýchlosti v kombinácii a práci s loptou.

20
    Poprad má výhodu priameho kopu z dobrej pozície. Do strely sa napokon oprel Jakub Hric, no namieril vysoko nad Leškovu bránku.

19
    Striedanie v tíme MŠK Žilina B: z ihriska odchádza Bičachčjan, prichádza Petrák.

18
    Bičachčjan sa vrátil na trávnik, ale po niekoľkých krokoch znovu končí na trávniku a bude to preňho zrejme koniec v dnešnom zápase.

17
    Žilina znovu v kombinácii v strede poľa. Popradčania však získali loptu do svojej moci.

16
    Bičachčjan je stále v opatere trojice žilinských kustódov a lekára. Uvidíme, či teda bude v dnešnom zápase ešte pokračovať.

15
    Bičachčjan stále ošetrovaný za postrannou čiarou.

14
    V strede poľa nepríjemný súboj Bičachčjana s jedným z hráčov hostí. Ten po súboji dopadol na Vahana a zdá sa, že mladý Arménčan v službách Žiliny sa zranil. Minimálne jeho výkrik tomu rozhodne nasvedčoval.

13
    Snaha domácich futbalistov bola znovu zastavená píšťalkou rozhodcu. Opäť išlo o postavenie mimo hru.

12
    Na opačnej strane sa Viktor Maťaš dostal do streleckej pozície, i jeho strelu však obetavo zblokoval domáci obranca.

11
    Domáci zachytili rozohrávku Popradu v strede poľa a Jakub Krela sa vyrútil dopredu. Trošku sa však zamotal s loptou, takže obrana hostí sa stihla sformovať. Výsledkom akcie bola napokon strela Vahana Bičachčjana, ktorú však obrana FK dokázala zblokovať.

10
    Rýchly protiútok Žiliny B zastavený, Juraj Martinček bol totiž v postavení mimo hru.

10
    Martin Leško si pripisuje ďalší zákrok. Poprad následne zahráva rohový kop. Z tohto centra však Podtatranci nič zaujímavé nevyťažia, pretože končí v rukaviciach Martina Leška.

9
    Zošák sa snažil prihrávkou do priestoru nájsť voľného spoluhráča, no Ján Minárik výborne prečítal jeho úmysel a loptu stihol zastaviť.

8
    Prvé zakončenie hostí do priestoru Leškovej bránky. Po centri z pravej strany sa oprel do hlavičky Stano Šesták, tentoraz mu však lopta nesadla ideálne a Leško s jeho pokusom nemal vážnejší problém.

7
    Na hrote žilinského útoku operuje vysoký Filip Balaj, ktorý sa snažil napádať rozohrávku hostí. V tomto momente mu to však nevyšlo podľa predstáv.

6
    MŠK Žilina B dáva gól! Ponúknutú penaltu JAKUB KRELA s prehľadom premenil, Žilina B teda vedie nad Popradom 1:0!

6
    Faul hostí v pokutovom území, domáci budú kopať pokutový kop!

5
    Domáci to tentoraz skúsili po pravej čiary centrom na rýchleho Jakuba Krela. Jeden z obrancov Popradu bol však rýchlejší a stihol akciu Žiliny zastaviť.

4
    Rýchly útok Popradu stredom poľa potiahol Lukáš Urbanič, taktickým faulom ho zastavil Vahan Bičachčjan.

3
    Prvá útočná snaha hostí, loptu na hranicu šestnástky dostal Stanislav Šesták, ktorého však dobrým obranným zákrokom zastavil domáci Matej Moško.

2
    Domáci futbalisti v kombinácii v strede poľa, center na ľavú stranu pre Šušolka bol však pridlhý a loptu tak získavajú hostia.

1
    Úvodný výkop zápasu patrí futbalistom Žiliny.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

Martin Leško už je na trávniku, zápas sa môže začať.

Úvod zápasu sa trošku naťahuje, žilinský brankár Martin Leško má menšie problémy a musel zamieriť do šatne.

Oba tímy práve nastupujú na trávnik štadióna pod Dubňom v Žiline.

Úvodné zostavy:

MŠK Žilina B: Leško – Vallo, Martinček, Balaj, Bičachčjan, Klec (C), Moško, Minárik, Šušolík, Krela, Majštiník
    Náhradníci: Vajs – Staník, Hučko, Dybala, Petrák, Hundák, Lacko

FK Poprad: Knurovský – Urbanič, Hric, Horváth, Kica, Zošák, Gallovič, Jančo, Maťaš, Medak, Šesták (C)
    Náhradníci: Malec – Palša, Kopúnek, Horodoník, Holiš, Kukoľ

Rozhodca: Jurenka – Sluk, Halíček.

Príjemný dobrý deň zo Žiliny, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu záverečného 30. kola druhej najvyššej futbalovej súťaže, v ktorom futbalisti MŠK Žilina B privítajú na svojom trávniku hráčov FK Poprad. Zápas sa začína o 17:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Žiline B patrí v aktuálnej tabuľke druhej ligy priebežné piate miesto so ziskom 46 bodov. V poslednom doterajšom zápase zverenci trénera Jaroslava Kentoša (po sezóne nahradí pri A-tíme Adriána Guľu) zvíťazili vo Zvolene 2:0 (góly Klec, Balaj).

Hráčom FK Poprad patrí v aktuálnej tabuľke priebežné tretie miesto so ziskom 52 bodov. V poslednom doterajšom zápase zverenci trénera Jaroslava Belejčáka nad Šamorínom hladko 4:0 (góly Popradu Zošák, Maťaš, Šesták, 1x vlastný). V kádri Podtatrancov nájdeme viacero zvučných futbalových mien – Stanislav Šesták, Kamil Kopúnek či Štefan Zošák. Najmä pre Šestáka so Zošákom môže byť dnešný zápas špecifický, keďže v Žiline počas svojej kariéry pôsobili.

Zápas pod Dubňom sa teda začína o 17:00, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.