Washington – Tampa 3:0 (kon.)
Washington Capitals
3:0 (0:0, 1:0, 2:0) Stav série: 3:3
Tampa Bay Lightning
Úterý 22.05.2018, 02:00 • Capital One Arena, Washington • Play-off NHL • Finále V. konference

Sedmý zápas série je na programu ve čtvrtek, zahájen bude po 2. hodině ranní. Děkuji Vám za pozornost a někdy se těším zase na počtenou! (05:08:51)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 34:24 (8:6, 15:8, 9:10)
    Zblokované střely – 20:13
    Vyhraná vhazování – 33:28
    Trestné minuty – 9:7
    Hity – 39:19

Sérii mezi Washingtonem a Tampou Bay rozhodne až sedmý zápas! Caps totiž pod hrozbou vyřazení zabrali a výhrou 3:0 si vynutili rozhodující duel na ledě soupeře.

Domácí dnes předvedli velké odhodlání, měli asi větší vůli po vítězství než soupeř, o čemž svědčí například i počet hitů – domácí jich měli o 20 více. To se projevilo především po polovině zápasu, kdy se nadechli k velkému tlaku, který ve 36. minutě zúročil přesilovkovou trefou T. J. Oshie. Pak už musela začít více hrozit i Tampa, ale Kučerov trefil pár sekund před koncem druhé části břevno a další příležitosti hostů pochytal výtečný Holtby. Závěr už zvládli hokejisté Washingtonu skvěle. V 51. minutě totiž jejich náskok navýšil Devante Smith-Pelly a 50 sekund před koncem zpečetil výsledek střelou do prázdné branky T. J. Oshie.

59:10 T. J. Oshie - 3:0

59:10
    Washington právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! Na obranné modré vybojoval kotouč Jay Beagle, jenž s ním dojel až před útočnou modrou. Tam puk přebral Nicklas Bäckström, jenž ho ještě nahrál T. J. OSHIEMU a ten prázdnou branku soupeře neminul. Asistence: Nicklas Bäckström.

58:42
    Ne, hostům není přáno! Hedman od modré minul, puk poté vrátil do brankoviště Nikita Kučerov, ale domácí vzniklý závar přestáli.

58:33
    Hostující kouč Jon Cooper si vyžádal oddechový čas.

58:26
    Nicklas Bäckström mohl definitivně rozhodnout, ale Ondřej Palát se výborně vrátil a uchránil opuštěnou klec svého týmu!

58:06
    Andrej Vasilevskij odjel na střídačku, Tampa to zkouší v šesti!

57:47
    Po vhazování vystřelil Smith-Pelly, jenž donutil Vasilevského přerušit hru. Čas na poslední reklamní přestávku.

57:39
    Zakázané uvolnění Tampy. Hosté působí bezradně a žádný závěrečný nápor zatím nepřichází.

56:37
    Dobrou práci odvedla také elitní formace Caps. Ta připravila Tampu o další desítky sekund, které se odehrály v obranném pásmu hostů.

55:36
    Cenný čas domácím ušetřil Chandler Stephenson. Jeho střela byla sražena do rohu, kde pak domácí útočník ještě pozdržel rozehrávku soupeře.

54:43
    Tím spíše, když Victor Hedman minul branku soupeře. Holtby tak stále drží čisté konto.

54:07
    Čas ubíhá, domácí jsou blízko rozhodujícímu sedmému zápasu.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 36. Oshie (Bäckström, Kuzněcov), 51. Smith-Pelly (Stephenson, Beagle), 60. Oshie (Bäckström)

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Niskanen, Orlov, Carlson, Kempný, Djoos, Orpik (A) – T. Wilson, Kuzněcov, Ovečkin (C) – Oshie, Bäckström (A), J. Vrána – Connolly, Eller, Burakovsky – Smith-Pelly, Beagle, Stephenson.
    Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Domingue) – Girardi, Hedman, Strålman (A), McDonagh, Sergačjov, Coburn – Kučerov, Stamkos (C), Palát – T. Johnson, B. Point, Gourde – J. T. Miller, Cirelli, Killorn – Callahan (A), Paquette, Kunitz.

Rozhodčí: Meier, O'Halloran – Gibbons, Devorski

Diváci: 18506