Vyšehrad – Benešov 1:2 (kon.) | Písek – Převýšov 1:0 (kon.) | Čížová – Litoměřicko 3:1 (kon.)
Dobrovice – Domažlice 2:0 (kon.)
FK Dobrovice
2:0 (1:0)
TJ Jiskra Domažlice
Sobota 26.05.2018, 17:00 • Husova 627, Dobrovice • Česká fotbalová liga • 29. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Fotbalisté Jiskry Domažlice se přijedou do Dobrovice pomstít za vysokou podzimní porážku 0:3 (8. Volf, 84. Fotr, 90.+3 Bernát). Celek z Chodska je nejútočněji laděným mužstvem ČFL – za vše hovoří květnové výsledky 4:6, 5:0, 4:4 a 5:0. Naposledy si pětigólový příděl z Domažlic odvezli fotbalisté Benátek nad Jizerou.
    V tabulce patří Jiskře páté místo s 50 body a skóre 77:53. Má tedy bezkonkurenčně nejlepší útok, zato čtvrtou nejhorší obranu.
    Nejlepší střelci: 18 – Došlý, 13 – Matějka, 10 – Hejda, 9 – Mužík, 7 – Kropáček.

Domácí klub FK Dobrovice po čtyřech porážkách v řadě měnil trenéra, nástupce i předchůdce Vladimíra Sedláčka v jedné osobě Petr Hejno začal vítězstvím 2:1 nad SK Zápy, před týdnem ale Dobrovice po dobrém začátku utrpěla debakl 5:1 v Králově Dvoře.
    "Picava" má navzdory tomuto výsledku stále třetí nejlepší obranu v soutěži, přesto je až čtrnáctá se 40 body a skóre 40:36.
    Nejlepší střelci: 11 – Volf, 6 – Osvald, 4 – Bernát, Fotr.

FK Dobrovice: Dědek – Sedláček, Routek, Soběslav, Tvaroha – Fotr, Žaloudek, Kostka, Bernát – Volf, Schubert
    Náhradníci: Kraus – Kovač, Peljak, Osvald, Krystan, Novák, Kalíšek

Jiskra Domažlice: Šiman – Chocholušek, Teršl, Bauer, Mlynařík – Hrubý, Došlý. Mužík, Pfeifer – Bezdička, Matějka
    Náhradníci: Brych – Blažek, Braun, Hájovský, Hejda, Vais, Buršík

Rozhodčí: Urban – Tesař, Štuk.

V odpoledním parnu je zatím stadión téměř prázdný, i když do výkopu zbývá jen zhruba sedm minut. Zřejmě dala většina fanoušků přednost televiznímu fotbalu či pobytu u vody.

Nejdůležitější zpráva přišla už včera z Ústí nad Labem, které vyšouplo z druhé ligy Vítkovice a tak při sestupu dvou moravsko-slezských mužstev z ČFL padají pouze dva týmy, už dávno beznadějně odsouzené k sestupu: Sokol Čížová a Polaban Nymburk. Šestnácté místo, které hrozilo Dobrovici a dalším, už znamená záchranu, a tak mohou nejen domácí dohrát sezónu v klidu a pohodě.

Oba celky nastupují z tunelu na hrací plochu, domácí nastupují v modrobíle, hosté v červenočerně pruhovaných dresech. Začne se jako vždy s několikaminutovým zpožděním.

1

1
    Už po 35 vteřinách hry získávají dobrovičtí fotbalisté roh po sraženém centru Dominika Kostky.

5
    Po nepříjemné srážce hlavami mezi Sedláčkem a Bezdičkou rozhodčí přerušuje hru.

7
    V úvodních minutách se nikomu nedaří založit kloudnou akci, nákopy na obou stranách končí v zámezí nebo u brankářů.

9
    Radek Žaloudek napálil z velkého vápna odražený míč, který uvízl v houštině těl před bránou a domácí marně reklamují ruku.

12
    Dobrovice právě vstřelila branku!
    Bernátův centr z přímého kopu zavěsil hlavičkou do vlastní brány JAKUB TERŠL.
    12. TERŠL - 1:0

13
    Volf dával přihrávku do uličky Bernátovi, před ním odehrál smolař z předchozí situace Teršl skluzem na roh.

14
    Při vzdušném souboji na malém vápně píská rozhodčí útočný faul Soběslavovi.

15
    Rozhodčí domlouvá Volfovi, který byl oběma rukama držen a když se vysmekl z nedovoleného sevření, kopl protihráče do kotníku.

19
    Série tvrdých střetů uprostřed hřiště vyvolala postupně bolestivé výkřiky několika hráčů, než se sudí odhodlal odpískat faul domažlickému kapitánu Mužíkovi.

20
    Soběslav pěkně vymotal dva napadající hráče a dlouhým nákopem hledal rozběhnutého Volfa, dříve byl však u míče dvoumetrový gólman Šiman.

22
    Žaloudek na půlce skvěle zastavil domažlický brejk, přes Tvarohu doputoval míč k Bernátovi a jeho tečovaný centr zalehl Šiman až kousek za čarou. Třetí roh pro domácí.

23
    Rozhodčí vyhlašuje přestávku na občerstvení.

25
    Fotrovi chyběl půlkrok, aby zasáhl před prázdnou bránou Bernátův prudký centr.

28
    Fotrův centr po výpadu na pravém křídle odvrátil z malého vápna vracející se Bauer.

30
    Chodové si v náznaku brejku překáželi a míč jim razantně odkopl Soběslav.

31
    Fotr uvolnil Volfa, ten si ještě snažil připravit z otočky lepší střeleckou pozici, ale k zakončení se nedostal.

33
    Statistika utkání je zatím zarážející, nejútočnější celek ČFL má v kolonce střel i rohů nuly.

34
    Nyní už to neplatí, ovšem čárka do statistik je jediným výsledkem velice nepřesného pokusu z dálky.

35
    Bernát se uvolnil u praporku, jenže následný centr byl příliš prudký.

37
    Řada faulů uprostřed hřiště, zápas skutečně mnoho krásy nepobral.

38
    Bernát se před šestnáctkou zbavil svého strážce a vypálil po zemi vedle.

40
    Do ochranné sítě mířil z 22 metrů nejmladší hráč Jiskry Pfeifer.

41
    Hosté ke konci poločasu zvyšují aktivitu, ovšem Hrubého domácí fotbalisté na penaltové značce k zakončení nepustili.

44
    Tvaroha u rohového praporku nepustil dál domažlického Chocholouška.

45
    Fotr sklepával míč pro Volfa do ofsajdu.

45

Úvodních 45 minut dnešního zápasu rozhodně nebylo reklamou na fotbal. Domažlice z posledních čtyř zápasů 18x skórovaly, jenže v Dobrovici zatím ani netrefily bránu. Přesně řečenou jednou ano, k jejich smůle to však byla brána vlastní. Jinak se za celý poločas žádná jiná šance neurodila.

Statistiky první půle:
    Střely na bránu 1:0, střely mimo 1:2, rohy 3:0, fauly 7:10, ofsajdy 1:0.

46

46
    Jiskra Domažlice o přestávce hromadně střídá, odchází čtveřice Teršl, Mlynařík, Došlý a Pfeifer, na hřišti se nově objevují Blažek, Hájovský, Hejda a Vais.

50
    Nic zajímavého se na začátku druhé půle neděje, pokračuje nezáživná hra uprostřed hřiště, kterou jsme tu sledovali celý první poločas.

52
    Zničehonic se Dobrovice dočkala obrovské šance! Fotrův centr promáchl před vlastní bránou exligista Hájovský a jeho hrubici nepotrestal Volf, který úplně sám z malého vápna přestřelil.

54
    Hosté přitvrdili a často si počínají v rozporu s pravidly. Bernátův trestný kop byl ovšem ve vzduchu snadnou kořistí pro Jakuba Šimana.

55
    První pohledná akce Jiskry Domažlice. Její kapitán Mužík napřáhl ke střele z 20 metrů, míč letící do šibenice vytáhl vynikajícím zákrokem dosud zcela nezaměstnaný Dědek.

56
    Jiskra Domažlice brzy vyčerpala všechny možnosti střídání: na místo Davida Bezdičky nastupuje Milan Braun.

59
    Na útočný výlet se vydal domácí Tvaroha, po zemi mířil na zadní tyč a přestože to nebyla nijak prudká střela, nakonec jí mnoho nescházelo.

61
    Dnešní utkání sleduje 170 diváků.

62
    Žlutou kartu dostává Mužík (Jiskra Domažlice).

63
    Střídání v týmu FK Dobrovice: ze hřiště odchází Schubert, přichází Krystan.

64
    Žlutou kartu dostává Sedláček (FK Dobrovice).

66
    Až v 66. minutě hosté poprvé kopali roh, před brankovou čarou vyřešil vzniklý závar rezolutním odkopem Bernát.

67
    Mužík vyslal do brejku Hejdu, ten už málem postupoval sám na bránu, jenže míč si přišlápl, zamotal se do kliček a nakonec odcentroval na horní síť.

67
    I ve druhém poločase je v horkém odpoledni vyhlášena "picí" přestávka.

69
    Hostující Matějka si ťukl míč hlavou do sprintu a vybojoval na Soběslavovi druhý roh.

72
    Rychlá kombinace Domažlic vyvrcholila Vaisovou kličkou v šestnáctce, naštěstí pro domácí mu pak vložil nohu do nebezpečné střely pozičně dobře hrající Sedláček.

72
    I tentokrát se Picava ubránila rohu bez větších potíží.

73
    Nejlepší muž na hřišti Pavel Bernát má dnes splněno, na jeho místo přichází Jakub Novák.

76
    Z rychlé a přesné souhry Žaloudka s Krystanem získávají Dobrovičtí roh.

76
    Odražený míč po rohu vracel do ohně Novák a Volfovu dobře mířenou hlavičku lapil skokem k tyči brankář Šiman.

79
    Domácí fotbalisté třímají otěže hry pevně v rukou a zatím nedovolují celku z Chodska pomýšlet na obrat.

80
    Z trošku nepřehledné situace a po nedorozumění dobrovické obrany je tu roh pro Domažlice.

81
    Jeden z domácích si ve vápně nastřelil vlastní ruku, podle výkladu pravidel taková situace není trestána.

81
    Matějka z otočky netrefil dobrovickou svatyni.

83
    Soběslav vysunul po lajně Kostku, jehož přetažený centr umístil u zadní tyče hlavou do sítě MAREK VOLF. Nadšený trenér Hejno běží na trávník obejmout Kostku, který centroval pár metrů od dobrovické lavičky.

84
    Marek Volf za ovací domácích příznivců odchází na lavičku a do hry se zapojí Denis Peljak.

87
    Žlutou kartu dostává Chocholoušek (Jiskra Domažlice).

89
    Novák na malém vápně zablokoval zakončujícího Matějku. Domažlicím už se čas hodně rychle krátí...

90
    Ještě taktické střídání Dobrovice: ze hřiště odchází Dominik Kostka, nastupuje dorostenec Vladislav Kovač.

90

Dobrovičtí fotbalisté letos vynulovali nejlepší útok ČFL a slaví vítězství, jímž navázali na podzimní úspěch v podobě výhry 3:0 ze hřiště Jiskry. V málo pohledném prvním poločase padl jediný gól z hlavy domažlického Teršla do vlastní sítě, po přestávce byly k vidění šance na obou stranách, zasloužené vítězství Dobrovice potvrdil svým dvanáctým gólem sezóny Volf.
    Děkuji za pozornost a z prosluněné Dobrovice přeji hezký sobotní večer všem fotbalovým fanouškům! (18:50:20)