Česko – Faerské ostrovy 4:1 (kon.)
Česko
4:1 (1:0)
Faerské ostrovy
Úterý 12.06.2018, 17:30 • Letní stadion, Chomutov • Kvalifikace mistrovství světa - ženy

To by bylo z mé strany v tuto chvíli všechno. Já se s Vámi loučím, přeji příjemný zbytek dnešního večera a u dalšího fotbalového přenosu zase někdy na počtenou. (19:31:55)

Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 15:2. Rohy: 11:1. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 12:11.
    Český tým vyhrál 4:1 a připsal si tři body do tabulky

Je dobojováno! Český tým si připsal velmi důležité tři body v honbě za druhým místem v této kvalifikační skupině. Dnešní střeleckou listinu otevřela ve 14. minutě Kateřina Svitková. To bylo pro první poločas všechno. Ve druhém poločase už padalo více branek. Všechno začala Lucie Martínková, která se trefila v 52. minutě po skvěle zahraném rohovém kopu. Další branka padla za dalších jedenáct minut. To se trefila domácí kapitánka Lucie Voňková. Střeleckou stopu českého týmu uzavřela v 75. minutě Antonie Stárová. Už se zdálo, že český tým udrží v tomto utkání čisté konto, jenže minutu před koncem základní hrací doby utekla Milja Simonsenová, která svůj samostatný únik završila brankou. Dnešní branka Faerských ostrovů byla vůbec první brankou v tomto kvalifkačním cyklu na MS, které se příští rok koná ve Francii.

90+3

90+2
    Stašková byla blízko branky, jenže její hlavička jenom těsně minula tyčku hostující branky.

90+2
    Poslední nastavenou minutu budou české hráčky rozehrávat další rohový kop. Tohle bude zřejmě poslední standardní situace v tomto utkání.

90+1
    Nastavený čas se odehrává převážně na polovině hostujících hráček, které už zřejmě nemají dostatek síly na delší útočné akce.

90
    Rozhodčí tohoto zápasu se rozhodla ve druhém poločase nastavit dvě minuty nad rámec základní hrací doby zápasu.
    89. SIMONSENOVÁ - 4:1

89
    Faerské ostrovy právě vstřelily branku!
    Tak přece se jenom hostující hráčky dočkaly. MILJA SIMONSENOVÁ ve svém druhém samostatném nájezdu nezaváhala a vstřelila vůbec první gól své reprezentace v tomto kvalifikačním cyklu. Skvělou asistencí se blýskla také Heidi Sevdalová – 4:1.

88
    Hra byla na malou chvíli přerušena, protože na hrací ploše zůstala jedna z hostujících hráček. Rozhodčí bude ve druhém poločase zřejmě nastavovat.

87
    Simonsenová běžela úplně sama na domácí brankářku, ale na poslední chvíli se stačila vrátit domácí hráčka, která jeji následnou střelu dokázala zablokovat.

86
    Zápas se pomalu blíží do svého závěru a už teď je jasné, že si český tým připíše povinné tři body za vítězství.

85
    Český tým zvolil v 85. minutě rozvážnou kombinaci po zemi od vlastní brankářky. Další postup domácích jde hlavně přes levou stranu hřiště.

84
    Stadionem v Chomutově zní: "Dejte jim bůra!". Dočkáme se ho? Zatím to ovšem takhle nevypadá.

83
    Ojedinělá šance Faerských ostrovů končí u brankářky Votíkové, která prokázala vynikající start na míč a celou akci soupeřek ukončila.

82
    Následný rohový kop přinesl hlavičkové zakončení jedné z našich hráček. Hostující brankářka si připsala další zákrok.

Jan Mládek

Branky: 14. Svitková, 52. Martínková, 63. Voňková, 75. Stárová – 89. Simonsenová

Karty:   79. B. Johannesenová (FAO)

Česko: Votíková – Vyštejnová (76. Chlastáková), Bertholdová, Cahynová, Bartoňová – Divišová, Svitková, Stárová, Szewieczková (64. Nepokojová) – Voňková (C), Martínková (64. Stašková)
    Náhradníci: Horáčková, Růžičková – Dědinová, Dlasková, Stašková, Chlastáková, Nepokojová

Faerské ostrovy: A. Hansenová – B. Johannesenová, Argeová, Nielsenová, Danielsenová – Lindholmová (70. Klaksteinová), Lervigová (74. Langgaardová), H. Sevdalová – O. Hansenová (C) (55. Simonsenová) , A. Sevdalová, A. Johannesenová
    Náhradníci: Nicolajsenová – Klaksteinová, Andreasenová, Simonsenová, Akursmørková, Lamhaugeová, Langgaardová

Rozhodčí: Antoniouová – Kourompyliaová, Koutsoumpouová (všechny GRE)