Kolumbie – Japonsko 1:2 (kon.) | Polsko – Senegal 1:2 (kon.) | Rusko – Egypt 3:1 (kon.)
Kolumbie A
1:2 (1:1)
Japonsko
Úterý 19.06.2018, 14:00 • Mordovia Arena (Saransk) • Mistrovství světa • Skupina H

To už je z mé strany dnes vše. Na shledanou! (16:04:01)
    Japonští samurajové se Kolumbii pomstili za porážku na šampionátu před čtyřmi lety.

Statistiky:
    Držení míče: 42 % : 58 %.
    Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 1:5. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 15:9.

Je konec! Podceňovaní Japonci poráží Kolumbii 2:1 a po závěrečném hvizdu tak mohla propuknout jejich velká radost. Zatímco v první půli se Asiaté proti deseti Kolumbijcům spíše trápili, tak po změně stran se hodně zlepšili, šli za vítězstvím a nakonec se vítězného gólu i dočkali. Pojďme si to ale shrnout od začátku...

První důležitý moment nastal už ve 3. minutě, kdy Carlos Sánchez zablokoval v šestnáctce střelu Kagawy rukou a kromě penalty byl kolumbijský hráč potrestán také červenou kartou. Pokutový kop navíc proměnil Šindži Kagawa a zdálo se, že Kolumbijci to budou mít hodně těžké. Jihoamerický celek se však v deseti nepoložil a troufám si říci, že byl i lepší než Japonci. Ve 39. minutě tak přišlo zasloužené vyrovnání, které zařídil chytře zahraným přímým kopem Juan Fernando Quintero. Ten ho totiž zahrál po zemi, míč prošel pod nadskakující zdí a gólman Kawašima ho lapil až za brankovou čarou.

Po přestávce už to ale byl jiný příběh. Japonci totiž hráli přesilovku mnohem lépe a měli už více ze hry. Šance Inuje nebo Sakaje ještě zůstaly nevyužité, ale v 73. minutě se po rohovém kopu prosadil hlavou Juja Osako. Kolumbii už nepomohl ani James Rodríguez, jenž přišel na trávník v průběhu druhé půle. Právě on měl největší příležitost na vyrovnání, jeho zakončení však srazil na roh Osako.
    Japonsko porazilo favorizovanou Kolumbii 2:1

90+5

90+4
    Japonský brankář Ejdži Kawašima obdržel žlutou kartu za zdržování hry.

90+3
    Santiago Arias fauloval Takašiho Inuje, který si před ním tělem pokryl míč. Čas utíká a Japonci rozehrávají.

90+2
    Dlouhý nákop brankáře Ospiny skončil na hlavě Juty Nagatoma. Ten balón odehrál do autu.

90+1
    Japonci se zase snaží držet míč a připravit tak soupeře o co nejvíce času.

90+1
    Druhý poločas bude nastaven o pět minut!

90
    Centrovaný míč se snášel před bránu na Falcaa, ale Gen Šódži svou práci zvládl! Následně Kolumbii překazil další plány ofsajd.

89
    Johan Mojica na levé straně parádně vykoupal Haragučiho. Ke smůle Kolumbijců to ale nemělo pokračování v podobě přesného centru.

88
    Rychle se blíží závěr zápasu. Japonci se drží na útočné polovině. O deseti hrající Kolumbijci to mají hodně složité a běhají spíše bez míče.

87
    Hiroki Sakaj hezky pronikl po pravé straně a odcentroval. Kolumbijská obrana odvrací.

86
    James Rodríguez fauloval nově příchozího Okazakiho. Záložník Bayernu dostává žlutou kartu.

85
    Střídání v týmu Japonsko: ze hřiště odchází Juja Osako, přichází Šindži Okazaki.

85
    Japonci zatím Kolumbii nepouštějí do závěrečného náporu. Míč se snaží co nejvíce držet na svých kopačkách.

83
    Juja Osako měl po zákroku Davinsona Sáncheze drobný zdravotní problém a hra byla na chvíli přerušena. Nemělo by se ale jedna o nic, co by japonskému útočníkovi znemožnilo dohrát zápas.