Dánsko – Francie 0:0 (kon.) | Austrálie – Peru 0:2 (kon.) | Nigérie – Argentina 1:2 (kon.)
Island – Chorvatsko 1:2 (kon.)
Island
1:2 (0:0)
Chorvatsko
Úterý 26.06.2018, 20:00 • Rostov Arena (Rostov na Donu) • Mistrovství světa • Skupina D

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (22:02:45)

Utkání sledovalo 43 472 diváků.

Držení míče: 41 % : 59 %.
    Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 8:8. Rohy: 10:5. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 10:12.

Je dobojováno. Island musel ve druhém poločasu přidat, pokud chtěl živit šance na postup ze skupiny, ale dlouho mu to nevycházelo. Oživení nadějí přišlo až v 76. minutě, kdy si míč na penaltový puntík postavil Gylfi Sigurdsson a jistou střelou srovnal na 1:1. Islandu však dnes nebylo přáno a v 90. minutě uzavřel skóre utkání Ivan Perišić. Pro Island tak turnaj končí, ve skupině D obsadil poslední místo s jediným bodem, naopak Chorvatsko postupuje z prvního místa a plným bodovým ziskem.
    Chorvaté porazili i Island a postupují do osmifinále bez ztráty jediného bodu.

90+5

90+4
    Ještě dva rohy pro Island, už je to ale na náhodu. Centrované míče obrana Chorvatů odvrací.

90+3
    Islanďané to stále zkouší, před Kaliniće létají centry, tomu ale dobře pomáhá obrana
    90+2. Mateo Kovačić dnes za 82 minut pobytu na trávníku nepokazil jedinou přihrávku.

90+2
    Roh pro Island, je to už ale všechno ve spěchu a bez přípravy. Chorvati se ubránili.

90+1
    Kousek za pokutovým územím vystřelil Rakitić, jeho nízký pokus prolétl kousek vedle branky Islandu.

90
    Budou se nastavovat čtyři minuty.
    90. Ivan PERIŠIĆ - 1:2

90
    Chorvatsko právě vstřelilo branku!
    A je rozhodnuto. Islanďané ztratili na vlastní polovině míč, přišel bleskový kontr a z levé strany vypálil IVAN PERIŠIĆ. Halldórsson si sice na míč sáhl, ale vyrazit jej nedokázal – 1:2.

90
    Je tu poslední střídání Islandu, Birkira Bjarnasona, nahrazuje Arnor Traustason.

89
    Islandu stačí k postupu ze skupiny dát jeden gól, jenže směrem dopředu to dnes opravdu není nejlepší...

88
    Tentokrát pálil Rakitić, i on tlačil míč pod břevno Halldórssonovy branky, jenže ji o kousek přestřelil.

87
    Navíc přišel nedovolený zákrok u levého koutu pokutového území a následuje tak další standardní situace.

86
    Island by potřeboval hrát na druhé straně a pokusit se strhnout vedení na svou stranu. Hraje se ale u branky Halldórssona.