Slovensko – Česko U15 5:2 (kon.) | Švýcarsko – Kanada West 1:8 (kon.) | Polsko – Česko U16 0:9 (kon.)
Velká Británie – USA Red 1:7 (kon.) | Slovensko – Kanada East 5:7 (kon.) | Česko U16 – USA Blue 7:0 (kon.)

44:04
    Tým Česko U16 právě vstřelil branku! Ještě jedna branka v americké síti, přesně jak si fanoušci svým pokřikem přáli. Zařídil ji neomylnou koncovkou ONDŘEJ NOVÁK. Asistence: Luděk Pavlík.

42:27
    Češi už mají v tomto utkání poslední úkol, a totiž udržet i ve svém třetím vystoupení na Světovém poháru čisté konto.

41:38
    Vyloučení v týmu Česko U16 (Jan Brtník – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu USA Blue (Dante Douglas – 2 min., napadení).

41:29
    Školoudíkova střela z pravého kruhu se neujala, Salinetro vyrazil betonem.

41:05
    Češi sice hrají ve třech proti čtyřem, ale Američané se vůbec nemohou dostat k míčku.

39:42
    Vyloučení v týmu Česko U16 (Jan Beška – 2 min., hrubost).

39:24
    Vyloučení v týmu Česko U16 (Mathew Migale – 2 min., hákování).

39:24
    Velkou šanci vstřelit už sovu čtvrtou branku v utkání měl Jan Čejka, ale v zakončení ho zahákoval Mathew Migale, který je za to vyloučen.

39:11
    Vyloučení v týmu Česko U16 (VOjtěch Jágr – 2 min., držení protihráče).

38:41
    Z pravé strany pálil Vojtěch Jágr, i proti jeho střele se dokázal Salinetro včas přesunout.

38:07
    Michal Macháček hodně nebezpečně střílel od modré čáry, Salinetro předvedl fantastický zákrok.

37:08
    Z pravého kruhu střílel Václav Školoudík, ale nedokázal překonat hradbu těl před sebou.

36:49
    Vyloučení v týmu USA Blue (Dante Douglas – 2 min., krosček).

35:50
    Češi dál neúnavně útočí a motají hlavy americkým hráčům před jejich brankou. Američané se ze všech sil brání.

34:36
    Tým Česko U16 právě vstřelil branku! A máme tu hattrick! JAN ČEJKA se dnes raduje z gólu už potřetí! Tentokrát dostal pas na levý kruh, odkud nechytatelnou střelou nedal šanci Salinetrovi. Asistence: Jaroslav Svoboda, Jan Brtník.

33:48
    Salinetro znovu musel do akce, rychle zalehl volný kotouč na svém brankovišti.

33:29
    Čejka si naběhl agresivně do brány, ale Salinetro se nenechal rozhodit a míček za sebe nepustil.

32:40
    Z levého kruhu nebezpečně pálil Ondřej Hubálek, ale musel se chytit za hlavu, protože o malý kousek minul. Jinak by na míček zřejmě Salinetro nedosáhl.

31:49
    Tentokrát mělo vyjít zakončení na Vojtěcha Jágra, ale ten byl tísněn obráncem, takže se mu vystřelit nepodařilo.

30:52
    Do dobré pozice mezi kruhy dostal přihrávku Michal Macháček, ale nedokázal dobře zakončit.

30:01

Češi hrají skvělý hokejbal a vedou nad Američany po dvou třetinách už 5:0. Český tým měl opět velice agresivní nástup do druhé třetiny, Američané pomalu nevěděli, kam dřív skočit. Ve 21. minutě se poprvé promítla velká česká převaha také na výsledkové tabuli, přesně nad lapačku se trefil Jan Čejka, který se radoval ve dnešním zápase z branky už podruhé. Další česká radost na sebe nenechala dlouho čekat. Ve 24. minutě v přesilové hře zvedl míček pod horní tyč Jan Stromko. Češi stihli do konce třetiny ještě jeden přesný zásah, tentokrát se v přesilovce trefil z dorážky Čejkovy střely Václav Školoudík.

30:00

29:31
    Michal Macháček si individuálně vytvořil střeleckou pozici, ale z blízka netrefil.

29:01
    Jágr se dostal ke střele z pravého kruhu. Mířil do horního rohu, ale trefil jen boční síť.

28:06
    Tým Česko U16 právě vstřelil branku! Čejka opět dostal nabito a znovu jeho střelu dokázal Salinetro vyrazit. Na následnou pohotovou dorážku VÁCLAVA ŠKOLOUDÍKA už ale stačit nemohl. Češi vedou 5:0. Asistence: Jan Čejka, Jan Brtník.

27:58
    Nabito na tvrdou střelu dostal Čejka, ale mířil vedle.

27:31
    Václav Školoudík dostal špatnou přihrávku a míček se od jeho hokejky odrazil na českou střídačku.

27:08
    Od modré čáry z pravé strany vystřelil Ondřej Hubálek, jeho pokus Američané zablokovali.

26:11
    Vyloučení v týmu USA Blue (Vincent Pacheco – 2 min., nedovolené bránění).

23:56
    Tým Česko U16 právě vstřelil branku! Češi přidávají druhý gól ve druhé třetině a už vedou 4:0! Český tým dokázal využít přesilovou hru, dílo dokonal JAN STROMKO, který zvedl míček z blízka pod horní tyč. Asistence: Jan Brtník, Jan Čejka.

23:43
    Ihned po vyhraném vhazování tvrdě vypálil Jan Čejka, brankář Salinetro dokázal jeho ránu chytit.

23:38
    Vyloučení v týmu USA Blue (Dante Douglas – 2 min., nedovolené bránění).

23:19
    Douglas zablokoval střelu Tomáše Fice a hned se hnal dopředu. Vystřelit ale nedokázal.

21:58
    Vyloučení v týmu USA Blue (Michael Bauer – 2 min., sekání).

21:29
    Češi pokračují ve své aktivitě, Američané se dál jen ze všech sil brání. Právě vyhodili míček na zakázané uvolnění.

20:37
    Tým Česko U16 právě vstřelil branku! Češi vedou 3:0, konečně získávají uklidňující tříbrankový náskok! Na pravý kruh dostal přesný pas JAN ČEJKA a dobře mířenou střelou nad lapačku překonal Salinetra. Asistence: Jan Stromko, Jaroslav Svoboda.

19:52
    Češi opět zaměstnávají obranu soupeře, jsou usazeni v útočném pásmu. Z mezikruží zakončoval Čejka, ale nedokázal propálit Nathana Salinetra.

18:37
    Pavel Mašek mířil z pravého kruhu Salinetrovi mezi betony, ten je však měl včas u sebe.

18:03
    Na druhé straně už chtěl střílet z levého kruhu Douglas, ale rychle u něj byl Kopřiva a čistě mu míček sebral.

17:20
    Do další české šance s řítil Samuel Kucharčík, ale na poslední chvíli mu americký obránce znemožnil zakončit.

16:45
    Od modré čáry z levé strany tvrdě vypálil Luděk Pavlík, ale netrefil branku Salinetra.

16:06
    Češi začali druhou třetinu náporem, Američané se ale zatím úspěšně brání.

15:01

První třetina je za námi, Češi vedou nad týmem USA Blue po prvních patnácti minutách hry 2:0. Oba týmy vstoupily do utkání viditelně nahecovány, hlavně prvních pár minut se hrálo opravdu v hodně rychlém tempu. Češi byli přeci jen o něco lepším týmem a ve třetí minutě otevřeli skóre, když ukázkově sehráli přečíslení tři na jednoho a zakončující Jan Stromko rozvlnil síť americké branky. Další branku mohl posléze přidat Jan Bečka, ale ve velké šanci selhal. Tak se Češi radovali z další branky až v osmé minutě, to uplatnil šikovnost a důraz na brankovišti Jan Čejka. Největší šanci USA měl chvíli po druhé české brance Chris Swanson, ale z blízka netrefil prázdnou branku.

15:00

14:50
    Vladimír Šídlo přikryl pod svou lapačku volný míček, který směřoval jeho směrem.

14:13
    Macháček dostal dobrou přihrávku do běhu a už se chystal zakončovat, když mu míček na poslední chvíli vypíchl jeden z Američanů.

13:41
    Čejka dostal dobrou přihrávku mezi kruhy, ale bohužel netrefil americkou branku.

12:30
    U mantinelu v útočném pásmu Čechů probíhal dlouho souboj o míček, nakonec ho pro sebe získali hráči týmu USA Blue.

11:35
    Američané jsou po dlouhé době znovu v plném počtu.

11:18
    Za českou brankou zůstává ležet Dante Dougles a je u něj týmový lékař.

11:08
    Češi měli několik šancí v rychlém sledu, tu největší asi Jan Stromko, který ale nedokázal z úhlu dorazit míček do sítě.

10:38
    Z otočky střílel z pravého kruhu Macháček, ani jeho pokus s neujal.

10:30
    Čejka se přiřítil do útočného pásma, nechal si míček přiťuknout Jágrem a pak vypálil. Salinetro se jeho střele dobře postavil do cesty.

09:35
    23 sekund se bude hrát tři na tři.

09:35
    Vyloučení v týmu USA Blue (David Gray – 2 min., nedovolené bránění).

08:51
    Vyloučení v týmu USA Blue (Dante Douglas – 2 min., držení protihráče).

08:34
    Vyloučení v týmu Česko U16 (Jan Stromko – 2 min., hákování).

08:34
    Obrovskou šanci měl Chris Swanson, ale z blízka netrefil míček do prázdné branky.

07:58
    Vyloučení v týmu Česko U16 (Srp – 2 min., vysoká hůl).

07:18
    Tým Česko U16 právě vstřelil branku! Jen co Češi přežili přesilovku soupeře, navyšují svůj náskok na 2:0. Před brankou příkladným důrazem vybojoval míček JAN ČEJKA a z blízky se nemýlil. Bez asistence.

07:02
    Od modré čáry vystřelil Mathew Migale, Šídlo si jeho ránu pohlídal.

06:37
    Po obrovské hrubce v americké defenzívě byl před brankou úplně sám Jan Bečka, ale zamířil jen do středu branky a tím usnadnil Salinetrovi výrazně práci.

05:53
    Rozhodčím neunikl ofsajd Američanů.

05:27
    I v oslabení se prodral do zakončení i do koncovky Jan Čejka, Salinetro ale podržel své mužstvo.

05:04
    Vyloučení v týmu Česko U16 (Ondřej Hubálek – 2 min., napadení).

04:52
    Na druhé straně po zemi z pravého kruhu střílel Pavel Mašek, trefil jen beton Salinetra.

04:28
    Češi si museli dělat pořádek před vlastní brankou, kde se semlel pořádný závar. Brankář Šídlo to ale zvládl, míček za svá záda nepustil.

04:00
    Ondřej Novák na chvíli vybojoval míček za brankou USA, ale do zakončení ho obránci Američanů nepustili.

02:55
    Tým Česko U16 právě vstřelil branku! Další šance českého týmu už se ujala a naši mladíci se ujímají vedení 1:0! Češi šli do přečíslení tři na jednoho, které sehráli ukázkově, na konci akce byl JAN STROMKO, který prostřelil z mezikruží Salinetra. Asistence: Jan Čejka.

02:26
    K volnému míčku před brankou se dostal Ondřej Hubálek, ale nepovedlo se mu na dlouhou hůl zakončit ideálně.

01:34
    Od pravého hrazení vypálil nebezpečně Kucharčík, Salinetro dokázal míček vyrazit.

01:11
    Američané hrají v úvodu utkání velice agresivně, nyní se ale dopustili úmyslného ofsajdu a vhazovat se bude před Salinetrem.

00:35
    Hned v úvodu v obranném pásmu zaváhal Brtník, ale jeho spoluhráči jeho chybu napravili. Pak šli Češi dopředu, Jan Stromko nahodil míček a vybojovat vhazování v útočném pásmu.

00:01

Česko U16: Šídlo (Halouzka) – Kopřiva, Brtník, Bečka, Macháček, Hubálek, Čejka, Školoudík, Kucharčík, Novák, Pavlík, Stromko, Mašek, Srp (C), Skorčík, Vaniš, Fic, Krbec, Svoboda, Sedláček, Jágr

USA Blue: Salinetro (Biagettiová) – Douglas, Bauer, Andrews, Cutler, Gray (C), Migale, Litzinger, Geray, Hagan, Tolentino, McGinness, Conway, Hyatt, McCormick, Stefanelli, Poulini, Pecheco, Swanson, OConnell.

Češi mají za sebou na turnaji už dvě vítězství, nejprve včera porazili Švýcarsko 9:0, poté dnes ráno porazili Polsko taktéž 9:0 a vede základní skupinu. Američané na Světovém poháru své první utkání prohráli s Kanadou West 0:7, ve druhém utkání si ale spravili chuť, když porazili 5:1 Polsko.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 3. Stromko (Čejka), 8. Čejka, 21. Čejka (Stromko, Svoboda), 24. Stromko (Brtník, Čejka), 29. Školoudík (Čejka, Brntík), 35. Čejka (Svoboda, Brtník), 45. Novák (Pavlík)