Slovensko – USA Red 2:1 (kon.) | Polsko – Kanada West 0:11 (kon.) | Švýcarsko – USA Blue 1:2 (kon.)
Velká Británie – Kanada East 0:13 (kon.) | Česko U16 – Kanada West 6:7 (po pr.) | Česko U15 – USA Red 2:5 (kon.)
Slovensko
2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
USA Red
Sobota 30.06.2018, 11:00Junior World Cup Boys U16 • Skupina A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00 a budeme z něj přinášet změny stavu.

Slováci musí napravit zaváhání proti Kanadě, kde prohráli vyrovnaný duel v posledních minutách. USA si zatím drží skvělou formu, jelikož na turnaji ani jednou nezaváhali a porazili i silný výběr Kanady. Slováci však ukázali, ze umí zabrat a potrápit i největší soupeře. Tabulka je po výhře Čechů nad Kanadou velice zamotaná, takže by se Slovákům nějaké ty body ještě hodily.

Velice očekávaná bitva vypukne již za 12 mnut!

Hráči se již pozdravili a bitva o důležité body může započnout.

Fanoušci bouří a hráči se chystají na úvodní buly!

00:01

00:09
    Američané vyhráli buly a hned se hnaly do útoku. Střelu však nevyprodukovali.

00:37
    Leonard dobře prozkoušel pozorného Ďurise.

01:36
    Jack Gallen se hnal sám na bránu, ale Slovenská obrana nakonec včas zasáhla. Americký útočník upadl a to se samozřejmě nelíbilo fanouškům, hra však plynule pokračuje.

02:02
    Putala za bránou uklidňuje hektický úvod třetiny a snaží se založit první útočný výpad ze strany Slovenska.

02:54
    Ale ne! Velká komplikace pro Slovensko. Jaroslav Kendera si počínal neohrabaně u mantinelu a svého amerického protivníka fauloval. Musí si tedy jít sednout na dvě minuty za nedovolené bránění.

03:42
    USA je v přesilovce velice nebezpečné, ale Slováci se urputně brání.

04:07
    Slovenský útočník se snažil vyhodit míček, ale ten s tečí končí mimo hrací plochu.

04:22
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Faith Slováci se nezdají a otevírají skóre v oslabení. Překvapená obrana Spojených států zapomněla na osamoceného LUKÁŠE VACULÍKA, který po perfektním pasu od Romana Faitha neměl moc starostí se zakončením. USA tedy musí ve své přesilové hře dohánět jednogólové manko.

04:38
    A Slováci jsou do tří. Ketner dostává dvě minuty za sekání

04:46
    Slováci se osvobozují a toto oslabení ve třech už přežijí bez úhony.

05:41
    Mešár vyhazuje do středního pásma, Faith pak jeho vybídku prodloužil až za branku soupeře.

06:35
    Americkým hokejbalistům se přesilové hry vůbec nevyvedly. Obdrželi v nich gól a jejích útočné snažení nevylepšil ani Melillo, který se pokusil o střelu.

07:28
    Po pokusu jednoho ze slovenských hráčů končí míček v ochranné síti.

08:26
    Mojmír Petras vybojoval míč mezi kruhy. Jeho pokus pak zastavil O´Connel vyrážečkou.

09:33
    Marchese hledal svého spoluhráče Gallena, ale míček nenašel adresáta v tmavě modrém. Slováci odrazili míč mimo hrací plochu.

10:37
    Libutka konečně zastavil přihrávkovou kombinaci soupeře a osvobodil svůj celek.

11:39
    Migliozzi nahazoval ze středního pásma velice nepříjemně. K odražému projektilu se následně dostal Marchese, ale toho si pohlídal slovenský obránce.

12:32
    Oliver Ketner je dnes podruhé na trestné, tentorkát za hákování, když se snažil zastavit Barrera.

13:05
    I USA musí pykat za přečiny proti pravidlům. Michael Marchese si počínal nebezpečně s hokejkou a dostává menší trest za vysokou hůl.

13:19
    Icing USA.

13:38
    Petras vyslal dělovku od modré a do jeho míčku pak vložil hůl ještě Danielčák. Míček letěl do proti pohybu gólmana, avšak těsně netrefil zařízení.

14:01
    Poslední minuta první třetiny.

14:20
    Slováci se snaží hrát zodpovědně a ustrážit náskok do druhé periody.

14:54
    Slováci zkusili ještě jeden útok a ten nakonec končí gólem. Vše začalo nebezpečnou střelou Reháka, který úplně rozhodil O´Connela. O gólovou dorážku se pak postaral ANDREJ SIAKEĹ. Velice zasloužený gól. Asistence: Samuel Rehák, Marek Putala

15:00

Toto byla perioda, která přinesla velice zajímavý průběh a ještě zajímavější výsledek. USA bylo v prvních minutách velice aktivní a vypadalo to, že opravdu v sítí první branku. Jenomže když byli Slováci v oslabení, tak obrana Spojených států byla velice nezodpovědná a dovolila Vaculíkovi skórovat. Přestože měli Američané i početní výhodu pěti proti třem, skóre se neměnilo. Slováci pak zkusili ještě jeden útok v závěru třetiny a už to bylo o dvě branky. Vzchopí se Američané a srovnají krok se Slovenskem?

15:01

15:10
    Hned z kraje třetiny se o nebezpečnou střelu postaral Cunningham, který se však nachytal na připraveném Ďurisovi.

16:35
    Kendera to zkusil bekhendem a O´Connel míček vyrazil betonem na levou stranu, kde číhal Faith, ale ten skákající projektil netrefil ideálně.

17:42
    Korbíni byl podražen v samostaném úniku a následuje trestné střílení. Slováci mají obrovskou šanci ovládnout toto utkání.

17:42
    O nájezd se postará právě faulovaný Ivan Korbíni.

17:42
    Korbíni šel vskutku pomalý nájezd. Těsně před O´Connelem udělal dva rychlé pohyby hokejkou a následně zvolil střelu forhendem na vyrážečku. Americký brankář však zachoval chladnou hlavu a s jeho pokusem si poradil.

18:31
    Slováci sice neskórovali, ale Američané pořád hrají jako opaření.

19:09
    Američané začínají vystrkovat růžky a jsou natlačení v obranném pásmu Slovenska. Michael Henry nebezpečně zahrozil, ale Ďuris vytáhl rutinní zákrok.

20:39
    Danielčák se snažil vykličkovat z poza brány, ale na tři americké hráče to bylo příliš obranné. Slovenský striker ztrácí míček a musí spěchat do obrany.

21:06
    Migliozzi se napřáhl před levým kruhem a vyslal velice povedenou střelu, která mířila někam pod horní tyč. Ale Ďuris vytáhl chválihodný zákrok.

21:48
    Tým USA RED právě vstřelil branku! Tak tohle bylo moc i na Ďurise. Američané několika přesnými přihrávkami úplně rozhodili obranu soupeře. Slováci pak mohli jen smutně koukat jak ANTHONY MIGLIOZZI z dorážky rozvlnil síť a vrací svůj tým zpátky do zápasu. Asistence: Joe Melillo

22:50
    Leonard se málem dostal ke střele těsně před gólmanem, ale teď mu nepřálo štěstí.

23:42
    Slováci mají v posledních minutách velice rozhozenou obranu a potřebovali by, aby tato třetina už skončila.

24:01
    O povedenou střelu z většího úhlu na pravé straně se postarala Libutka, ale O´Connel si prostor u své levé tyčky bez problému pokryl.

25:21
    Bohár se postaral o nebezpečnou střelu u levého mantinelu a jeho pokus někdo tečoval. Míček pak málem zapadl oblouček za O´Connela, ale ten předvedl ukázkový přemet a chytil míček do lapačky.

25:28
    Petrasovi ruply nervy a hnal se do osobního souboje. Moc to přehnal, a tak fasuje dvě minut za napadení. USA má možnost napravit si reputaci v přesilovce a srovnat stav zápasu.

26:46
    Pomalá kombinace vyústila ve velice nebezpečnou střelu. Barrera velice svižně nahodil puk na bránu a do jeho pokusu vložil hůl Bahnak a málem rozjásal zámořské publikum. Opravdu nechybělo mnoho k dalšímu gólu.

28:18
    Hrivnák si vyběhl do dobré střelecké pozice na ose hřiště, ale zamířil nad O´Connelovu klec.

29:03
    Hargenrader se dostal do nebezpečné pozice, když dostal nabito velice svižným pasem přímo k pravé tyčce. Ale Ďuris ho neskutečným způsobem vychytal betonem a stal se hrdinou okamžiku. Hargenrader však sekl slovenského gólmana do rukavice a fasuje dvě minuty.

29:03
    Vyloučení v týmu USA Red (Hargenrader – 2 min., sekání).

30:00

To byla třetina. Češi hráli aktivněji a díky trestnému střílení měli obrovskou šanci se dostat do trháku. Nestalo se tak a Spojené státy dokázalo vsítit kontaktní branku. Obrázek hry se pak vyrovnal a šance měli oba týmy zhruba stejné. Do třetí třetiny si Slováci přenesou ještě minutkovou přesilovku. Je na co se těšit.

30:01

30:54
    Američané dobře ubránili oslabení a za chvíli budou zase v pěti.

31:28
    Garan špatně vystřídal a teď budou muset Slováci bránit dvouminutové oslabení, protože Hrivnák jde pykat za mnoho hráčů na hřišti. Garan dostává od trenéra pěkně pokáráno.

32:33
    Melillo nepřesnou střelou vyhnal svůj tým z útočné poloviny. Slováci zatím v obranně neudělali chybu.

33:13
    Henry byl moc rychlý, takže akci USA zastavuje ofsajd.

34:09
    Momentálně se hraje v klidnějším tempu a žádné velké šance nepřicházejí.

34:23
    Hargenrader odpyká trest za USA, kvůli příliš mnoho hráčům na hřišti.

35:18
    Tutovka pro Slovensko. Križan se na modré opřel do míčku a jeho střela ze z vnějšku otřela o boční tyč.

36:02
    Slováci zahájili tvrdou hru tělem a to dělá Spojeným státu značné problémy.

36:23
    Američané s mírnými obtížemi přežili oslabení a jsou zase v plné síle.

36:34
    USA se osvobodilo pouze za cenu zakázaného uvolnění.

37:10
    Vysoko míříš! Hrivnák se mezi kruhy opřel do míčku a jeho střela letěla alespoň dva metry nad branku Spojených států.

37:22
    Cunningham srazil slovenského útočníka k zemi a dostává dvě minuty za napadení.

37:57
    Slovenská přesilovka zatím nemastná, neslaná. Na podruhé Slováci rozjíždějí útočnou akci.

38:28
    O´Connel je zatím v bráně bezchybný a dává zabrat elitním slovenským dorážečům. Po zemi to nepůjde chlapci.

39:22
    Spojené státy jsou zase v pěti a Slováci si vypracovali jen jednu nebezpečnou kombinaci.

39:36
    Spojené státy musí zabrat, moc času jim k srovnání skóre už nezbývá.

40:01
    Marchcese se postaral o nebezpečnou střelu z mezikruží a Ďuris jen tak tak udržel míček ve své výstroji.

40:39
    Siakel´ si vytáhl americkou obranu a mohl střílet z výborné střelecké pozice, jenomže míček mu v rozhodující chvíli sjel z čepele a střela neměla potřebnou razanci.

41:29
    Faith to zkusil z opravdu velkého úhlu, ale trefil jen boční síťku O´Connelovy branky.

42:15
    Spojené státy mají už necelé tři minuty na to, aby se zápasem něco udělali. Ale nejsou schopni si vytvořit souvislý tlak v útočném pásmu. Slováci jsou stále aktivnější a je moc dobře, že se nezatáhli do obrany a nebetonují výsledek.

43:01
    Poslední dvě minuty a USA možná za chvíli zkusí hru bez gólmana.

43:27
    Vyloučení v týmu USA Red (Henry – 2 min., hrubost).

43:27
    Toto je kritická situace z pohledu Spojených státu. Minutu před koncem se musí bránit v oslabení.

44:00
    USA vyhazuje přes všechny čáry a mají už jen minutu k tomu něco udělat.

Je konec! Neskutečná radost vypukla na slovenské straně po závěrečné siréně. Slováci zaslouženě vítězí po skvělém kolektivním výkonu. Ve třetí třetině nedovolili Spojeným státům duel zdramatizovat. Spojené státy jako favorité se budou muset zamyslet, protože dnes nepředvedli na jejich poměry nějaký skvělý výkon.

Nejlepšími hráči utkání:
    Daneil Ďuris (SVK) – Calvin O´Connel (USA) (12:25:47)

Šimon Albrecht

Branky a nahrávky: 5. Vaculík (Faith), 15. Siakeĺ (Rehák, Putala) – 22. Migliozzi (Melillo)

Slovensko: Ďuris (Andrisík) – Križan, Hajas, Bodnár, Tomáško, Putala (A), Dlugoš, Mešár, Kendera – Ketner (C), Petrás, Rehák – Vaculík, Faith, Libutka (A) – Siakeľ, Korbíni, Libutka – Schwarz, Danielčák, Garan – Novota
    USA Red: O'Connell (Welsh) – Berrera, Blair, Kelly, Litty, Malloy, Melillo (C), Nolan, Taladjy – Bahnak, Cunningham (A), Danenhower (A), Devine, Gallen, Hargenrader, Henry, Chernetskiy, Leonard, Marchese, Migliozzi, Rennebeck

Rozhodčí: Uhlíř – Gráca