Č. Budějovice – Plzeň 3:4 (kon.) | Žilina – Tianjin Quanjian 3:1 (kon.) | Guangzhou FC – Zlín 1:1 (kon.)
SK Dynamo Č. Budějovice
3:4 (3:3)
FC Viktoria Plzeň
Neděle 01.07.2018, 10:30 • Přeštice • Přípravný zápas

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.

Hezký den z Přeštic, vážení příznivci fotbalu, na jižním Plzeňsku se uskuteční další z přípravných zápasů před novou sezonou. Úřadující šampion FC Viktoria Plzeň se střetne s druholigovým celkem SK Dynamo České Budějovice.

Českobudějovické Dynamo zatím odehrálo jediný přípravný zápas, minulý víkend se Jihočeši postavili Příbrami, která oslavila postup do nejvyšší soutěže. Budějovičtí fotbalisté na Složišti svého soka přehráli v poměru 2:1, všechny góly padly již v první půli. Za Dynamo se v sestavě představili jak testovaní hráči, tak i mladíci, které si chtěli trenéři během přípravy prohlédnout v praxi.

SK Dynamo České Budějovice 2:1 1. FK Příbram
    24. Kalousek, 45. Čermák – 23. Soldát

Sestava Dynama:
    1. poločas: Luksch – Řezáč, Havel, Novák, Rychnovský – Čermák, Javorek – Laňka (K), Gebert, Kalousek – Kadula.
    2. poločas: Červenec – Laňka (K), L. Kočí, Kladrubský, Pouček – Čavoš, Rychnovský – Švantner, Gebert, Pešek – Táborský.

Plzeňští mají za sebou už tři duely, všechno pro mě skončili vítězně. Viktoriáni se sice utkali s týmy z nižších soutěží, ale je vysoké výhry na okraj náročné přípravy potěšily. A v posledním odehraném mači se už Západočeši potkali s druholigovým Sokolovem, jenž vede jako hlavní trenér Pavel Horváth, což už byla záživnější zkouška. Úřadující mistr zatím protočil mnoho hráčů, pokaždé do zápasů nastupuje s velice silnou sestavou.

Senco Doubravka 0:7 FC Viktoria Plzeň
    17. Chorý, 37. Štursa, 39. Štursa, 67. Havel, 78. Bakoš, 82. Bakoš, 90. Navrátil

Sestava Plzně:
    1. poločas: Šiman – Řezník, Hubník, Pernica (C), Limberský – Procházka, Hlavatý – Petržela, Šulc, Štursa – Chorý
    2. poločas: Šiman – Havel, Hubník, Pernica (C), Kovařík – Ekpai, Čermák, Kolář, Navrátil – Bakoš, Řezníček
    ____________________________________

Klatovy 0:6 FC Viktoria Plzeň
    14. Kovařík, 22. Krmenčík, 27. Havel, 51. Ekpai, 59. Řezníček, 66. Chorý

1. poločas: Kozáčik – Havel, Řezník, Pernica, Kovařík – Kopic, Hrošovský, Kolář, Navrátil (C) – Bakoš, Krmenčík
    2. poločas: Hruška – Petržela, Hubník, Procházka (C), Limberský – Štursa, Hořava, Čermák, Ekpai – Chorý, Řezníček
    _______________________________________

FC Baník Sokolov 0:2 FC Viktoria Plzeň
    3. Krmenčík, 68. A. Čermák

1. poločas: Hruška – Řezník, Pernica, Limberský, Havel – Ekpai (C), Hrošovský, Procházka, Kopic – Řezníček, Krmenčík
    2. poločas: Šiman – Petržela, Řezník, Limberský, Kovařík – Štursa, Hořava, A. Čermák, Navrátil – Chorý (74. Krmenčík), Bakoš

SK Dynamo Č. Budějovice: Křížek – Řezáč, L. Havel, Kladrubský, Helešic – Čavoš, Javorek – Šplíchal, Pouček, Pešek – Táborský

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Řezník, Pernica, Limberský – Procházka, Hořava – Petržela, Kopic (C), Štursa – Řezníček, Krmenčík.

Rozhodčí: Houdek – Mokrusch, Kubec.

1

2
    Viktoriáni se hned v úvodu snažili něco vymyslet na útočné polovině, ale pozorná obrana soupeře jim nic nedovolila. Dopředu se dostalo také Dynamo, ale nepřesný nákop skončil až u Kozáčika.

3
    Řezníček táhl další atak Plzně, ale přihrávka na kolegu Krmenčíka neprošla. Plzeňští se i nadála drží na míči, snaží se trpělivě kombinovat.

4
    Lukáš Pouček srdnatě bojoval u středové čáry proti přesile, ale balon nakonec poslal jen do autu.

4
    První velkou šanci utkání mělo Dynamo! Jakub Pešek se na levé straně zjevil úplně sám, prohnal se do vápna, včasným výběhem ho zastavil Kozáčik.

5
    A znovu Jakub Pešek v akci, nyní českobudějovický záložník trefil po rychlé střele levou tyč plzeňské brány!

6
    Limberský vystihl na půlce rozehrávku soupeře, rychle proběhl do středu, kde se bleskovou kolmicí snažil najít spoluhráče v útoku. To se ale nepovedlo.

7
    Úřadující mistr nepřešel do útočné fáze, protože pas Hořavy na Štursu skončil jen v zámezí. Budějovice se následně snaží dostat k centru po levé straně.

8
    Dynamo několik desítek sekund kombinovalo, ale Plzeň se rychle pohybovala, takže z žádné akce nakonec nic nebylo.

9
    Až teď se po bleskově sehraném brejku opřel do míče Ivo Táborský, přízemní střela českobudějovického útočníka skončila vedle brány.

9
    Již pátá střela Dynama v utkání, z velké dálky se do balonu opřel Michal Řezáč, jeho projektil nadvakrát zkrotil Matúš Kozáčik.

11
    Po centru Jakuba Řezníčka byl ve vápně úplně volný Krmenčík, ale ten nedokázal před odkrytou bránou trefit míč.

12
    Po další rychlé akci Viktorie přijde na řadu první rohový kop pro Plzeň.

13
    Po dlouhatánské kombinaci Plzně se k centru odhodlal Milan Petržela, který měl před bránou několik spoluhráčů. Pas však nebyl přesný, skončil až za bránou.

15
    Plzeňští jsou nyní jasně aktivnějším týmem, ale vždy je ve finální fázi zradí nepřesný centr nebo přihrávka do velkého vápna.

16
    Po rychlém kontru Dynama se i České Budějovice dostanou ke svému prvnímu rohu.

17
    Lukáš Havel se opřel do odraženého míče, jeho parádní projektil zastavil stejně skvělým zákrokem gólman Kozáčik!

18
    Zajímavá akce Plzně, Hořava odcentroval na zadní tyč, kde byl připravený Krmenčík, jenž hlavou vrátil balon před prázdnou bránu. Před Řezníčkem ale včas zasáhla defenziva Dynama.

19
    Po centru od Limberského už se Jakub Řezníček dostal do zakončení, byl sice zády k bráně, ale jeho střela byla i tak nebezpečná, šla těsně mimo.

21
    Neurovnanou hru z obou stran přerušil až faul Kopice, Dynamo se snaží dostat do útočné akce.

22
    Viktoriáni však útočný nával soupeře zvládli ubránit, Limberský se pak s míčem prohnal op levé straně hřiště a vybojoval rohový kop.

22
    Plzeň právě vstřelila branku!
    A je tu první zásah dnešního utkání, po centru od rohového praporku se po několika tečích míč odrazil přímo na malé vápno, kde byl připravený JAKUB ŘEZNÍČEK, jenž hlavou usměrnil balon do sítě. Ten se k němu dostal po centru Kopice a přiťuknutí Procházky.

24
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Ale hned o chvilinku později je vyrovnáno! Aktivní JAKUB PEŠEK se konečně dočkal přesného zásahu, po dvou velkých šancích nyní zamířil přesně ke vzdálenější tyči, Kozáčik nemohl s perfektní přízemní střelou nic udělat.

27
    Tak teď to České Budějovice sehrály ideálně, ve vápně se k míči dostal IVO TÁBORSKÝ, který zachoval chladnou hlavu, poté zamířil do protipohybu gólmana Plzně!

28
    To jsou věci, už je to zase nerozhodně! Kopic nejdříve našel Krmenčíka, jenž nejprve trefil jen břevno, ale z následné dorážky už se JAKUB ŘEŽNÍČEK nemýlil!

30
    Neskutečná přestřelka se nyní mírně uklidnila, oba týmy se snaží v klidu držet na delší čas míč, aby mohly pořádně zakombinovat.

31
    Dynamo se dostane k dalšímu ohrožení brány Plzně, bude totiž zahrávat roh.

31
    Ve vzduchu však nyní vládl stoper Luděk Pernica, jenž poslal míč do bezpečí. Aspoň na chvíli, Budějovice zůstanou po autu u balonu.

32
    Javorek se záhy dostal k míči, jeho nepříjemnou střelu musel nadvakrát zkrotit gólman Kozáčik.

33
    Také úřadující mistr se po chvilce útlumu snaží po pravé straně dostat do šance, kombinace je to zatím postupná a hlavně trpělivá.

34
    Kapitán Jan Kopic se nakonec s míčem prodral do střed hřiště, odkud poslal na bránu Dynama technickou střelu, kterou Křížek lapil do rukavic.

35
    Petržela se snažil diagonálně přihrát na své kolegy, ale v poslední chvíli ho poslal k zemi bek soupeře. Viktoriáni tedy zůstanou u míče.

37
    Po zblokovaném centru z levé strany si Plzeň zkusí další rohový kop.

37
    Po pasu Kopice z levé strany se do zakončení dral Řezníček, ten ale zatím hattrick nepřidal, jeho pokus skončil vedle brány.

38
    Tomáš Hořava dvakrát pálil zpoza vápna, ale ani jeden jeho přízemní projektil k bráně neprošel. Následně se v šanci sám ukličkoval Řezníček.

39
    Po krásně akci se dostal k centru Řezník, ten našel přesným pasem Ondřeje Štursu, jehož hlavička skončila těsně mimo. Dynamo mělo štěstí.

40
    Byla nařízena penalta pro Viktorii Plzeň! V šanci byl faulovaný Jakub Řezníček.

41
    Sám JAKUB ŘEZNÍČEK se postavil k provedení pokutového kopu, přesnou střelou se trefil k levé tyči. Plzeňský útočník tak kompletuje hattrick, stačilo mu k tomu 19 minut.

43
    Viktoriáni jsou znovu ve vedení, v klidu kombinují ve středu hřiště, nechtějí soupeře ke konci poločasu pustit do šance.

45
    Limberský poslal k zemi Šplíchala, Dynamo se přece jenom ještě jednou dostane do šance.

45
    Tak to byl neuvěřitelný gól! Velká chyba Plzně v defenzivě, Petržel chtěl přihrát na Kozáčika, ale ten míč netrefil, takže se před prázdnou brankou nemohl mýlit LUKÁŠ POUČEK.

45

Divoký první poločas a veliká přestřelka! Za úřadující mistra třikrát úřadoval Jakub Řezníček, plzeňský útočník nejprve poslal svůj tým do vedení, poté vyrovnal, záhy poslal Západočechy opět do čela. Jenže Dynamo se také vytasilo s nesmírně produktivní ofenzivou, aktivní Jakub Pešek překonal Kozáčika přízemní střelou, hned po něm úřadoval i Ivo Tábroský. V posledních sekundách první půle se ke snadné trefě dostal i Lukáš Pouček.

Křížek – Řezáč, L. Havel (46. Novák), Kladrubský (C) (46. Fišl), Helešic (46. Rychnovský) – Čavoš, Javorek (46. Ad. Čermák) – Šplíchal (46. Laňka), Pouček (46. Frýdek), Pešek – Táborský (46. Kadula).

2. poločas: Hruška – M. Havel, Hubník, Hájek, Kovařík – Hrošovský, Al. Čermák – Ekpai, Navrátil, Kopic – Bakoš.

46

49
    Patnáctiminutová přestávka byla nakonec zkrácena, druhá půle tedy začalo dříve. Ve druhém poločase zatím drží míč výhradně Plzeň, k šanci se ale zatím nedostala.

51
    Aleš Čermák se snažil dostat na levé straně k centru, ale obrana Dynama mu to nedovolila. Mistr zůstane u míče i nadále.

52
    Pokračující plzeňská kombinace se přesouvá ze strany na stranu, českobudějovičtí hráči však všechny náběhy Viktorie dokáží eliminovat.

53
    Roman Hubník zkušeně odstavil od míče Peška, jenž se nakonec s balonem dostal až do zámezí. Rozehrávat od brány bude Aleš Hruška.

55
    Rychlý Ekpai se prohnal po pravé straně, poté hledal centrem Hrošovský Bakoše nebo Navrátila, ale ani jeden se nakonec k míči nedostal. Dynama poslalo míč až na půlku soupeře.

56
    Slibně vyhlížející akce Plzně se nakonec přesunula na pravou stranu, odkud centroval Bakoš. Jeho přetažený míč však nenašel žádného jeho kolegu.

57
    Ekpai nádherným centrem oslovil Kopice, ten ještě nevypálil, protože hledal před bránou Bakoše. Před ním včas ulovil míč pozorný gólman Křížek.

58
    Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Jakub Pešek, přichází Patrik Švantner.

59
    Švantner se hned dostal do souboje s Milanem Havlem, ten ho vyhrál, díky čemuž vybojoval autové vhazování pro Viktorii.

60
    Dynamo se však dostalo do bleskového brejku, ten však záhy končí, protože sudí viděli ofsajd.

61
    Ke střele se na druhé straně dostal slovenský útočník Marek Bakoš, nyní měli Jihočeši štěstí, míč šel jen těsně vedle brány.

62
    Ekpai poslal dopředu Milana Havla, toho ale zpacifikovala obrana Dynama, takže se Plzeňští k centru nedostali.

63
    Hájek dlouhým nákopem hledal opět aktivního Ubonga Ekpaie, ten však nyní trošku zaváhal, míč mu utekl až do zámezí. Jinak je Viktoria jasně aktivnějším týmem.

63
    A znovu Ekpai! Nyní se pravý záložník Plzně dostal ve velkém vápnu k míči, zkusil rychle vypálit, gólman Křížek byl včas na zemi, aby mohl míč vyrazit.

65
    Po další rychlé akci Plzně je tu rohový kop pro úřadujícího mistra.

65
    Po centru Jana Kovaříka odvrátila obrana Dynama míč na další rohový kop.

66
    Po centru Hrošovského se míč dostal do obrovské skrumáže před bránou, už to vypadalo, že Hubník vstřelil čtvrtý gól Plzně, ale nakonec je z toho pouze další roh!

68
    Budějovický Laňka skončil po faulu Navrátila na trávníku, Kadula po následném centru hlavičkoval nad bránu, ale navíc byl v ofsajdu.

69
    Lukáš Kočí táhl další zajímavý útok Dynama po levé straně, leč také on byl přichycen v ofsajdu, takže Plzeňští mohou být v klidu.

70
    Patrik Hrošovský se nyní trochu zamotal ve svých kličkách, takže nemohl přihrát na spoluhráče.

71
    Následně se ke střele dostal Aleš Čermák, jeho pokus po zemi vyrazil Křížek před sebe, poté dorážel ještě Kopic, ale z celé akce je nakonec jen roh.

Dnešní utkání sleduje 1 480 diváků.

72
    Viktoria se konečně dočkala rozdílového gólu, celý druhý poločas měla navrch, nyní to přineslo ovoce. UBONG EKPAI se opřel do míče, jenž se po odrazu od země dostal až do brány Dynama!

74
    Střelec rozdílového gólu nyní skončil v bolestech na zemi, Ekpai se však rychle oklepal a už je v pořádku zpátky na nohou.

75
    Roman Hubník zvládl odvrátit atak Dynama, které se po delší době dostalo dopředu. U míče už opět vládnou Plzeňští, kteří se ženou na zteč.

76
    Viktoriáni dlouze kombinují okolo vápna Budějovic, zatím tomu chybí přesnější finální fáze v podobě centru či přihrávky. Neujal se ani pas Milana Havla.

77
    Právě Milan Havel se nakonec dostal do zakončení, ale byl už ve velikém úhlu, takže nakonec trefil jen vyběhnutého Kžížka.

79
    Po chvilce nepřesného fotbalu se dopředu prohnali opět Západočeši, Aleš Čermák se snažil zpoza vápna, ale trefil jen prvního hráče před sebou.

80
    Druhý poločas není tak zábavný, jako byl ten první, gólman Aleš Hruška je prakticky bez práce. Plzeňští jsou stále na hřišti dominantní.

81
    Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Michal Řezáč, přichází Marek Kalousek.

83
    Nádherný pas Hrošovského oslovil Jana Kopice, jenž se s míčem dostal až před bránu Dynama, ale v rozhodující chvíli balon netrefil ideálně, ten skončil vedle.

84
    Ubong Ekpai hledal před bránou Navrátila, ten však potřeboval mírně přesnější centr, aby mohl zakončovat. Míč nakonec skončil v zámezí.

86
    Po delší době se musela mít na pozoru také obrana Plzně, Hubník na poslední chvíli skluzem poslal míč do autu. Dynamo však po vhazování ihned o balon přišlo.

87
    Velká nejistota při rozehrávce Plzně, Hruška v nouzi odkopl míč pouze na roh.

88
    Západočeši se nakonec všem centrům Dynama ubránili, sami opět míří dopředu.

88
    Patrik Hrošovský se pokusil z nějakých 18 metrů překonat levačkou Kžížka, ale míč nakonec skončil až nad břevnem českobudějovické brány.

89
    Dynamo se ještě v závěru pokusilo o nějaký závar před Hruškou, ale celou akci zastavuje další ofsajd.

90

Je za námi další přípravné utkání před novou sezonou, z těsné výhry se mohou radovat úřadující mistři z Plzně!

Za Viktorii v první půli třikrát úřadoval Jakub Řezníček, plzeňský útočník nejprve poslal svůj tým do vedení, poté vyrovnal, záhy poslal Západočechy opět do čela. Jenže Dynamo se také vytasilo s nesmírně produktivní ofenzivou, aktivní Jakub Pešek překonal Kozáčika přízemní střelou, hned po něm úřadoval i Ivo Tábroský. V posledních sekundách první půle se ke snadné trefě dostal i Lukáš Pouček.

Ve druhé půli měli Západočeši po celou dobu veliký tlak, který však nedokázali dlouho využít. Vítěznou trefu nakonec obstaral novic v plzeňském týmu Ubong Ekpai.

Z Přeštic je to pro dnešní den všechno, děkuji za sledování psaného přenosu a přeji krásný zbytek víkendu! (12:13:13)

Jan Picka

Branky: 24. Pešek, 27. Táborský, 45. Pouček – 22. Řezníček, 28. Řezníček, 41. Řezníček (pen.), 72. Ekpai

SK Dynamo Č. Budějovice: Křížek – Řezáč (81. Kalousek), L. Havel (46. Novák), Kladrubský (C) (46. Fišl), Helešic (46. Rychnovský) – Čavoš, Javorek (46. Ad. Čermák) – Šplíchal (46. Laňka), Pouček (46. Frýdek), Pešek (58. Švantner) – Táborský (46. Kadula).
    FC Viktoria Plzeň: 1. poločas: Kozáčik – Řezník, Pernica, Limberský – Procházka, Hořava – Petržela, Kopic (C), Štursa – Řezníček, Krmenčík.

Rozhodčí: Houdek – Mokrusch, Kubec

Diváci: 1 480