St Joseph's – B36 Tórshavn 1:1 (2:4 po pen.) | Riteriai – Cefn Druids 1:0 (kon.) | Gżira – Sant Juliá 2:1 (kon.)
Priština – Europa 5:0 (kon.) | Bala Town – Tre Fiori 1:0 (kon.) | KÍ Klaksvík – Birkirkara 2:1 (kon.)
Folgore – Engordany 1:1 (kon.)
SS Folgore
1:1 (0:0)
La Adelita UE Engordany
Čtvrtek 05.07.2018, 20:45 • Stadio Tulo Morgagni, Forli • Evropská liga (předkola) • Předkolo

S konstatováním, že po bláznivém závěru si andorský tým zajistil postup a v prvním kole si za týden zahraje proti kazašskému Kairat Almaty, se loučím a přeji pěkný zbytek večera. (22:58:07)

Dlouhých 85 minut to vypadalo na nudnou odvetu, v níž si hosté bezbrankovým výsledkem zajistí postup po domácí výhře 2:1, pak se ale děly věci!

Nejdříve se Stefano Sacco prosadil po rohovém kopu a výrazně přiblížil Folgore k senzačnímu postupu, v šesté minutě nastaveného času si ale smolný vlastní gól vstřelil Francesco Sartori a přeci jen postupuje favorizované Engordany!

90+6
    90+6. SARTORI - 1:1

90+6
    Engordany právě vstřelil branku!
    Neuvěřitelné! Semerarovu střelu z dobré pozice kryl brankář Coca, rozehrál rychlý brejk, v jehož závěru si FRANCESCO SARTORI střílí vlastní branku a rozhoduje o postupu andorského týmu!

90+4
    Hosté si přeci jen jednu příležitost vypracovali, Gómezova střela ale byla nepřesná.

90+3
    Před tímto dvojzápasem byl výrazným favoritem na postup andorský tým, přesto ve třetí nastavené minutě odvety je to Folgore, které drží postupový výsledek.

90+2
    I nadále jsou ale aktivnější domácí, Semeraro však byl přistižen v postavení mimo hru.

90+1
    Český rozhodčí Zbyněk Proske ještě poskytuje Engordany pět nastavených minut na postupovou branku.
    Radost v San Marinu je obrovská.

90
    Další nedovolený zákrok Pousy, tentokrát na Sartoriho. Hostům už se výrazně krátí čas na vyrovnání.

89
    Cristopher Pousa se provinil proti pravidlům v souboji s Bernardim a je čtvrtým žlutě napomenutým fotbalistou andorského týmu.

88
    Byť aktuální stav hovoří ve prospěch Folgore, tak jsou to domácí, kteří nadále útočí a v těchto chvílích na hřišti dominují.
    86. SACCO - 1:0

86
    Folgore/Falciano právě vstřelilo branku!
    Přeci jen to domácí dokázali! Po Sartoriho centru od rohového praporku se před brankou prosadil STEFANO SACCO a otevřel skóre zápasu!

V tuto chvíli postupuje Folgore a v historickém večeru sanmarinské kopané by bylo již druhým týmem, který by dokázal postoupit v dvojzápase evropského poháru! Přitom do dnešního dne se to nikdy v historii žádnému tamnímu týmu nepodařilo.

85
    Bernardiho střela je sražena mimo hostující branku, domácí budou pokračovat od rohového praporku.

84
    Finalisté loňského ročníku sanmarinské ligy zatím nestačí na vicemistra Andorry, ještě ale mají šest minut na vítěznou branku a případný nastavený čas druhého poločasu.

82
    Domácí už znovu dobývají soupeřovu defenzivu, k postupu potřebují alespoň jednou skórovat.