Č. Budějovice – Sparta 2:1 (kon.) | Mattersburg – Znojmo 2:3 (kon.) | Plzeň – Groznyj 4:0 (kon.)
Ried – Liberec 0:2 (kon.)
FC Viktoria Plzeň
4:0 (3:0)
FK Achmat Groznyj
Pátek 06.07.2018, 17:30 • Fotbalový stadion SV Westendorf • Přípravný zápas

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (19:19:42)

Je konec. Viktoria Plzeň nakonec s přehledem zvítězila nad Achmatem 4:0. Už v 8. minutě posunul Řezník míč na Krmenčíka, který si dokázal poradit a otevřel skóre utkání. Ve 31. minutě poslal Kopic přihrávku do běhu, kterou měl zastavit obránce Achmatu, ovšem míč mu přeskočil nohy a s následným samostatným nájezdem si opět poradil Krmenčík. A nakonec těsně před poločasem se Viktoria dostala do přečíslení 3 na 2, ve kterém předal Petržela míč Kopicovi, který se zbavil obránce a následně si poradil i s brankářem. Do druhé půle vlétla Viktorka ve stejném tempu a už po třech minutách se ve velké šanci ocitl Čermák, ovšem brankář Gorodov ho vychytal. V 53. minutě mohl ohrozit plzeňskou branku Ángel, ale míč ve velmi dobré šanci hlavou netrefil. O dvě minuty později odhlavičkoval hostující hráč míč do míst, kde si naběhl Roman Procházka a tvrdou přízemní střelou k pravé tyči poslal Plzeň už do čtyřbrankového vedení. Poslední půlhodina hry už toho moc nenabídla.

90

90
    Plzeň nenechává hrát soupeře už od poloviny hřiště a okamžitě jej napadá.

89
    K míči se postavil Idris Umajev, ovšem jeho střela byla velmi špatná a letěla vysoce nad bránu Viktorie Plzeň.

88
    Poslední minuty jsou u míče častěji hosté a snaží se vstřelit alespoň jednu branku. Následně přišel další faul Plzeňských a nyní bude mít Achmat přímý kop ještě z lepší pozice než předtím.

87
    Michail Gašenkov si naskakoval na centr z pravé strany, ovšem míč ukořistil do rukou Matúš Kozáčik.

86
    Ekpai přes sebe nepustil Ravanelliho, ale hosté získali alespoň autové vhazování.

85
    Střela hostujícího hráče nadělala plzeňskému brankáři Kozáčikovi menší problémy, jelikož mu míč vyklouzl z ruk, ale nakonec jej nadvakrát chytil do své moci.

84
    Kolář se provinil faulem a Achmat tak získal přímý kop z nějakých dvaceti pěti metrů.

83
    Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Procházka, přichází Štursa.

82
    Ekpai ztratil míč na své polovině a do velké šance se dostal hostující útočník, ovšem jeho zakončení bylo navíc, jelikož se ocitl v ofsajdovém postavení.

81
    Nepřesný nákop hostů skončil jen v moci Kozáčika, když mu obránce sklepl míč hlavou.

80
    Nyní se nedovoleným zákrokem prezentoval plzeňský hráč a Achmat tak deset minut před koncem získá míč na svou stranu.

79
    Viktoria získala další rohový kop z levé strany, když byl pokus o centr zblokován hostujícím obráncem.

78
    Střídání v týmu FK Achmat Groznyj: ze hřiště odchází Roši, přichází Bacujev.
    Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Kopic, přichází Zeman.

78
    Následně se ovšem domácí hráč ocitl v ofsajdovém postavení a akce Plzně je u konce.

77
    Ekpai si poradil se dvěma protivníky ve středu hrací plochy a umožnil tak přenést míč z pravé strany na levou.

76
    Hosté se málem dostali do solidní šance, ale zastavil je pomezní rozhodčí, který zvedl praporek na signalizaci ofsajdu.

74
    Havel si zpracoval skvělý křížný centr na pravou stranu a následně poslal rovněž centr před vápno, kde byl připraven Kolář, ovšem jeho rána z voleje skončila hodně mimo bránu Gorodova.

73
    Viktoria drží míč na polovině soupeře a přelévá hru z jedné strany na druhou.

72
    Kovařík zblokoval centr z pravé strany. Po chvíli přišel další faul hráče v bílém, tedy Achmatu.

71
    Další faul ze strany Achmatu, tentokrát se nedovoleným zákrokem provinil Idris Umajev.

70
    Centr z rohu letěl na hlavu hráče Achmatu a hosté se tak dostali do protiútoku na jejímž konci se pokoušel o nůžky Bernard Beriša, ale ty se mu příliš nepovedly.

69
    Následně hostující obránce zachyboval a posléze Plzeň získala rohový kop z levé strany.

68
    Hosté drží míč a snaží se prokombinovat k bráně Plzně, ovšem obrana Viktorie pracuje na sto procent.

66
    Střídání v týmu FK Achmat Groznyj: ze hřiště odchází Silva, přichází Ravanelli.

63
    Plzeň získala rohový kop, ovšem ohrožení hostující brány z toho nebylo a následuje odkop od svatyně Achmatu.

62
    Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Řezník, přichází Havel.
    Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Hubník, přichází Hájek.
    Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Čermák, přichází Kolář.
    Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Limberský, přichází Kovařík.
    Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Krmenčík, přichází Řezníček.
    Střídání v týmu FK Achmat Groznyj: ze hřiště odchází Ucijev, přichází Musalov.
    Střídání v týmu FK Achmat Groznyj: ze hřiště odchází Ivanov, přichází Gašenkov.
    Střídání v týmu FK Achmat Groznyj: ze hřiště odchází Balaj, přichází Sadajev.

60
    Ekpai ještě ukočíroval míč na hrací ploše a následně přišel centr od plzeňského hráče, po kterém odkopl míč do zámezí hostující obránce a následuje rohový kop pro Plzeň.
    58. PROCHÁZKA - 4:0

58
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Centr z levé strany skončil na hlavě hostujícího obránce, který ovšem míč posunul do míst, kde si naběhl ROMAN PROCHÁZKA a ten tvrdou střelou k pravé tyči posílá Viktorii Plzeň už do čtyřbrankového vedení!

57
    Následný Kopicův centr z volného kopu do vápna nikoho nenašel a obrana Achmatu tak odkopla míč do bezpečí.

56
    A opět další tvrdý faul ze strany ruského týmu.

55
    Hosté se provinili dalším faulem, ovšem tentokrát to bylo v pokusu o útok.

54
    Plzeň získala rohový kop z levé strany, ale ten žádnou šanci nepřinesl a u míče tak je Achmat.
    53. Ángel zahodil velkou možnost ke skórování, když netrefil míč.

53
    A nakonec se naprosto sám dostal ke hlavičce Wilker Ángel, ovšem sám před prázdnou svatyní těsně netrefil míč hlavou a Matúš Kozáčik se nyní dostal zlobí na své hráče!

52
    Jan Kopic se provinil faulem na levé straně u svého vápna a Achmat tak získal volný kop a slibnou šanci.

51
    Ekpai ztratil míč na pravé straně a dopředu tak může jít Achmat, ovšem střed hrací plochy byl hodně zahuštěný a celá akce zbržděna.

50
    Nyní Viktoria lehce zariskovala s kombinací u své šestnáctky, ovšem poté nakonec odkopla míč do bezpečí.

49
    Následný rohový kop nic vážnějšího nepřinesl, ale u míče je opět Plzeň.
    48. Šance Čermáka brankou neskončila.

48
    Aleš Čermák se dostal do velmi dobré šance z levé strany, ale následně jeho ránu skvěle vyrazil brankář Gorodov!

47
    Michael Krmenčík se dostal do zakončení po přihrávce z levé strany, ovšem jeho pokus letěl vysoce nad bránu Achmatu.

46
    O úvodní výkop se ve druhé půli postarala Plzeň a o pár chvil později přišel další faul ze strany Achmatu.

46
    Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Petržela, přichází Ekpai.
    Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Hrošovský, přichází Hořava.
    Střídání v týmu FK Achmat Groznyj: ze hřiště odchází Švec, přichází Doumbia.
    Střídání v týmu FK Achmat Groznyj: ze hřiště odchází Mitrišev, přichází Beriša.

46

Druhý poločas začne přibližně v 18:30.

První poločas je u konce a Plzeň po skvělém výkonu vede už 3:0. Už v 8. minutě posunul Řezník míč na Krmenčíka, který si dokázal poradit a otevřel skóre utkání. Ve 31. minutě poslal Kopic přihrávku do běhu, kterou měl zastavit obránce Achmatu, ovšem míč mu přeskočil nohy a s následným samostatným nájezdem si opět poradil Krmenčík. A nakonec těsně před poločasem se Viktoria dostala do přečíslení 3 na 2, ve kterém předal Petržela míč Kopicovi, který se zbavil obránce a následně si poradil i s brankářem.

45
    45. KOPIC - 3:0

45
    Ovšem po rohovém kopu se do protiútoku 3 na 2 dostala Plzeň. Milan Petržela posunul míč doprava, kde byl rozeběhnutý JAN KOPIC, který si poradil s obráncem a následně i brankářem! Viktoria tak jde už do tříbrankového vedení a předvádí velice dobrý výkon.

44
    Rizvan Ucijev poslal centr z pravé strany, který nakonec byl velmi nebezpečný, jelikož ho tečoval David Limberský, ale míč letící k pravé tyči vyboxoval Kozáčik. Následuje tak rohový kop pro hosty.

43
    A opět další nedovolený zákrok Achmatu. Ovšem Plzeň se s rychlou rozehrávkou ukvapila a ztratila míč.

42
    Útočník Achmatu se z ničeho nic zjevil na pravé straně a zakončoval, ale Matúš Kozáčik zachoval klidnou hlavu a se střelou z úhlu si poradil.

41
    Hosté zatím kosí plzeňské hráče místy i dost nevybíravými fauly stejně jako nyní ve středu hřiště.

40
    A další faul z hostující strany. Poté si ještě něco vyříkávali Magomed Mitrišev a Radim Řezník. První jmenovaný byl odměněn žlutou kartou.

39
    Do protiútoku se vrhl Achmat, ovšem po pravé straně neprošel.

38
    Poté se ovšem Plzeňští opět semkli a získali míč na svou stranu. Následně ale přišla nepřesná přihrávka na Limberského, který si sbíhal z levé strany.

37
    Čermák se pokoušel projít do vápna, ale hostující obránce skvěle zasáhl a odebral mu míč.

36
    Po odkopu hostujícího brankáře se útočník Achmatu dopustil faulu ve středu hřiště.

34
    Krmenčík se skvěle stáhl ke středu hrací plochy a následně vybojoval další volný kop.

33
    Hosté kombinují ve středu hrací plochy a nemohou se dostat hlouběji do pole.

32
    A opět Michael Krmenčík, který se málem dostal ke střele uvnitř vápna, ovšem tentokrát byl u míče dříve brankář Gorodov.
    31. KRMENČÍK - 2:0

31
    Plzeň jde do dvoubrankového vedení! Jan Kopic se pokusil o přihrávku do běhu, už to vypadalo, že míč skluzem zasáhne obránce Achmatu, ovšem tomu se to příliš nepovedlo a MICHAEL KRMENČÍK se tak dostal do samostatného nájezdu, se kterým si poradil skvěle a přidává druhou branku!

30
    Aleš Čermák k překvapení všech rozehrál rohový kop na obránce Plzně, který stál před středovým kruhem, ten poté hledal centrem ve vápně Krmenčíka, ovšem tomu byl odpískán ofsajd.

29
    A další rohový kop pro Viktorii, která se pokoušela projít po pravé straně, ovšem obránce Achmatu odkopl míč do zámezí.

28
    Krmenčíkova přihrávka nenašla adresáta a dopředu tak můžou jít hosté, ovšem následně skvěle zabojoval Petržela, který získal pro svůj tým autové vhazování.

27
    Následný roh nic nepřinesl, ale Viktoria získala autové vhazování na levé straně.

26
    S centrem z levé strany si obrana Achmatu poradila. Následně ovšem Rodolfo Bispo zahrál míč do zámezí a Plzeň získala rohový kop.

25
    Opět přišel faul ze strany hostů ve středu hrací plochy. Ovšem poslední minuty se hra vyrovnala.

24
    Poté ovšem přišel nepřesný nákop Achmatu, se kterým si Kozáčik lehce poradil.

23
    Nyní je hra pozastavena, jelikož se domácí hráč provinil faulem.

22
    Luděk Pernica se prezentoval tvrdý skluzem na své polovině a rozhodčí mu ukázal kartu žluté barvy.

21
    Následný rohový kop ovšem nic nepřinesl a posléze přišel další faul hostů ve středu hrací plochy.

20
    Nyní se Achmat dostal dopředu po pravé straně, ale následný centr byl zblokován a následuje rohový kop.

19
    Rozhodčí ponechal výhodu pro Achmat a následně ukázal žlutou kartu Řezníkovi.

19
    Hosté zatím nemohou přijít na velmi aktivní hru Plzně a dopustili se dalšího nedovoleného zákroku uprostřed hrací plochy.

18
    A další faul ze strany Achmatu. Tentokrát to schytal Patrik Hrošovský, ovšem i on se nakonec zvedl a bude pokračovat.

17
    Opět získali autové vhazování hosté, ale nemohou se dostat hlouběji na polovinu Viktorky.

16
    Radim Řezník nyní seděl na trávníku, ale vypadá to, že bude moct pokračovat bez problémů.

14
    Krmenčík vyvezl míč z levé strany, ale následně obrana Achmatu skvěle zapracovala a vybojovala autové vhazování.

13
    Achmat se dostal dopředu z levé strany a následně přišla střela Ivanova, ovšem ten podklouzl a míč tak v pohodě chytil Kozáčik.

11
    Centr z kopačky Plzeňských skončil jen v moci brankáře Gorodova.

10
    Viktoria je od začátku utkání aktivnějším týmem a opět se dostali k hranici šestnáctky, ovšem tentokrát střela nepřišla.

9
    Nyní přišel faul z plzeňské strany na polovině soupeře.
    8. KRMENČÍK - 1:0

8
    Plzeň jde do vedení! Petržela se opět skvěle prodral z pravé strany, následně posunul míč Řezníkovi, který viděl pod sebou volného MICHAELA KRMENČÍKA a ten zakončil do brány.

7
    Opět to Viktoria zkoušela po pravé straně, ale následná přihrávka na hranici vápna byla nepřesná a posléze se plzeňský hráč dopustil faulu.

6
    Následný centr z rohu žádnou šanci nenabídl, jelikož míč odhlavičkoval jeden z hráčů Achmatu. Nicméně u balónu nadále zůstává Plzeň.

5
    Do velmi dobré šance se dostal Milan Petržela, ovšem jeho střela byla zblokována a Viktoria tak získala rohový kop.

4
    Plzeň to zkoušela po pravé straně, ovšem centr Petržely byl zblokován hostujícím obráncem a následuje autové vhazování.

3
    Rizvan Ucijev odcentroval z pravé strany, ovšem míč skončil pouze v moci Matúše Kozáčika.

2
    Po bojích ve středu hrací plochy získali hosté autové vhazování.

1
    Hosté se ihned dostali dopředu po pravé straně, ale následná přihrávka před bránu nic velkého nenabídla.

1

Hráči již přicházejí na hrací plochu a za pár chvil se může začít.

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Řezník, Pernica, Hubník, Limberský – Hrošovský, Procházka – Petržela, Čermák, Kopic – Krmenčík
    Náhradníci: Hruška, Šiman, Hájek, Havel, Hejda, Hořava, Kolář, Kovařík, Štursa, Zeman, Ekpai, Bakoš, Chorý, Řezníček

FK Achmat Groznyj: Gorodov – Ucijev, Plijev, Rodolfo, Ángel, Ivanov, Roši, Švec, Silva, Mitrišev, Balaj
    Náhradníci: Gudijev, A. Kadyrov, Doumbia, Sadajev, Kh. Kadyrov, Ravanelli, Gasčenkov, Musalov, Bacujev, Beriša, Chubulov, Umajev.

FK Achmat Groznyj:

Achmat skončil v sezónně až na devátém místě a nebyl daleko od sestupu do nižší ligy. Zatím se v přípravě utkal se třemi týmy. V posledním utkání se utkal s rakouským týmem Schwaz. Ve 33. minutě poslal Achmat do vedení Roši. O čtyři minuty později zvýšil náskok Balaj a o další dvě minuty později přidal druhou branku Balaj. Těsně před koncem prvního poločasu snížil Huber. V 70. minutě přidal čtvrtou branku ruského týmu Silva Lima. Achmat tak vyhrál 4:1.

Kádr Plzně pro soustředění ve Westendorfu

Brankáři: Aleš Hruška, Matúš Kozáčik, Jakub Šiman.

Obránci: Tomáš Hájek, Milan Havel, Lukáš Hejda, Roman Hubník, David Limberský, Radim Řezník, Luděk Pernica.

Záložníci: Aleš Čermák, Tomáš Hořava, Patrik Hrošovský, Daniel Kolář, Jan Kopic, Jan Kovařík, Milan Petržela, Ondřej Štursa, Martin Zeman, Ubong Ekpai, Roman Procházka.

Útočníci: Marek Bakoš, Tomáš Chorý, Michael Krmenčík, Jakub Řezníček

FC Viktoria Plzeň:

Plzeň má za sebou už čtyři přípravné zápasy a nyní sehraje další tři na soustředění v rakouském Westendorfu. V posledním utkání se Viktoria utkala s Českými Budějovicemi, které si nakonec postup do nejvyšší soutěže nezajistily. Ve 22. minutě poslal Plzeň do vedení Řezníček, ovšem o dvě minuty později srovnal Pešek a ve 26. minutě otočil utkání Táborský. Ale o následné dvě minuty bylo srovnáno po druhé brance Rezníčka. Čtyři minuty před koncem první půle zkompletoval Jakub Řezníček hattrick, když proměnil pokutový kop. V samém konci prvního dějství nakonec srovnal Pouček. Ve druhém poločase se proměnily sestavy na obou stranách a jediný gól vstřelil v 72. minutě plzeňský Ekpai. Plzeň tak má zatím stoprocentní bilanci v letní přípravě.

České Budějovice 3:4 Viktoria Plzeň
    Branky: 24. Pešek, 27. Táborský, 45. Pouček – 22. Řezníček, 28. Řezníček, 41. Řezníček (pen.), 72. Ekpai

Sestava Plzně:
    1. poločas: Kozáčik – Řezník, Pernica, Limberský – Procházka, Hořava – Petržela, Kopic (C), Štursa – Řezníček, Krmenčík.

2. poločas: Hruška – M. Havel, Hubník, Hájek, Kovařík – Hrošovský, Al. Čermák – Ekpai, Navrátil, Kopic – Bakoš.

V přátelském utkání se proti sobě utkají týmy FC Viktoria Plzeň a FK Achmat Groznyj. Naposled se spolu tato mužstva utkala v zimní přípravě před dvěma lety. Achmat tehdy vyhrál 3:0, když se v prvním poločase trefil Mitrišev a ve druhé půli Aissati s Grozavem. Utkání se bude hrát v rakouském Westendorfu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.