Česko – V. Británie 0:2 (kon.)
konec
Česko
0:2 (0:1)
Velká Británie
Sobota 07.07.2018, 14:15 • Stadion Evžena Rošického, Praha • Mistrovství světa lékařských týmů • Finále
   
  Já se s vámi tímto loučím, gratuluji Velké Británii k titulu a českému týmu ke skvělým výkonům v průběhu celého turnaje i ve finálovém utkání. Doufám, že jste si přenosy z lékařského šampionátu užili a budu se zase někdy těšit. Na počtenou! (15:59:51)
   
  Nutno říct, že finále bylo vyrovnané a Češi měli šance na vyrovnání. Britové ovšem v desáté minutě otevřeli zásluhou Guye Ansaha-Palmera skóre a nejtěsnější výsledek už ubránili.
   
  Britové jsou mistry světa v lékařském fotbale, avšak Češi si zaslouží potlesk a uznání. Poslední tři šampionáty pokaždé ovládli a letos prohráli jediné utkání, bohužel pro ně přišlo ve finále.
   
  Velká Británie poráží vítěze posledních třech šampionátů Českou republiku a podruhé v historii ovládla Mistrovství světa lékařských týmů ve fotbale.
   
  80
  Konec zápasu.
   
  80
  Češi sice okupují polovinu Britů, ale výsledek je bohužel jasný.
   
  80
  Češi už riskují, ale doplácejí na to směrem dozadu. Okonkwo utekl české obraně, avšak v obrovské šanci tváří v tvář Vojáčkovi minul!
   
  80
  Emms si za protesty vysloužil žlutou kartu, na výsledku to ale asi už nic nezmění.
   
  78
  Molnar to zkusil z pořádné dálky, ale trefil jenom síť brány Taita, který si s rozehrávkou opravdu dává na čas.
   
  77
  Do konce zápasu zbývají už jenom tři minuty, a zatímco Britové zpívají písničku It's coming home, Češi se chystají na závěrečný nápor.
   
  75
  Velká Británie právě vstřelila branku!
  A máme tu možná definitivní pojistku Britů. DAVID EDWARDS uběhl po levém křídle, obehrál českou obranu a bodlem na vzdálenější tyč překonal bezmocného Vojáčka.
   
  74
  Vinkler výborně na polovině hřiště obral o míč britského hráče, avšak střelu nasměroval přímo na střed branky, kde stál připravený Tait.
   
  72
  Nachtnebl musel opět řešit nepříjemného Grandisona, tentokrát si ale poradil čistě a nepustil britského útočníka do šance.
   
  71
  Vinkler se rozhodl z velmi ostrého úhlu vystřelit, špatně se ale postavil tělem a míč poslal daleko mimo tři tyče.
   
  71
  Do konce je necelých deset minut a Češi stále ztrácejí jeden gól.
   
  69
  Nachtnebl poslal na levém křídle na trávník Grandisona, který si odchází odpočinout za trávník. Následný přímý kop v ohrožení branky nevyústil.
   
  68
  Už jsou znát emoce, Češi si stěžují, že Britové s autovým vhazováním dvakrát nespěchají.
   
  67
  Edwards složil na půlce jednoho z českých hráčů a právem si vysloužil žlutou kartu.
   
  67
  Menclův centr na přední tyč Britové odvrátili a už se opět hraje na české polovině.

  Šimon Rogner

  Branky: 10. Ansah-Palmer, 75. Edwards

  Karty:   58. Bartoš (CZE) – 67. Edwards (GBR), 80. Emms (GBR)


  Česko: Vojáček, Žižka – Bartoš (C), Bolen, Malý, Čapek, Trejtnar, Nachtnebl, Šedivý, Teplan, Valevský – Kolář, Kysučan, Čermák, Molnár, Šindelář, Svoboda, Vinkler, Fenakel – Mencl, Bialek, Jůzek, Engel, Nedvěd.
  Velká Británie: Tait, Patel – Watson, Akerman, Thompson, Walden, Stoves, Thoroughood (C), Bader, Burke, Moir, Ansah-Palmer, Norris – Bzeu, Patel, Harris, Akindele, Emms, Hutley, Edwards – Chambers, Grandison, Okonkwo, Giffiths.