Itálie – Norsko 1:1 (kon.) | Portugalsko – Finsko 3:0 (kon.)
Itálie
1:1 (0:0)
Norsko
Neděle 22.07.2018, 17:30 • Seinäjoki Stadium - Seinäjoki • Mistrovství Evropy U19 • Skupina A

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek nedělního večera a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit zase na shledanou. (19:34:17)

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 4:5. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 29:22.

Je dobojováno. Po bezbrankovém prvním poločasu jsme se nakonec dočkali dvou branek. Nejprve se do vedení dostali Norové, když ve dvaašedesáté minutě Erling Håland proměnil nařízený pokutový kop. Ovšem ve třiaosmdesáté minutě srovnal přesnou střelou Moise Kean a zařídil tak, že Italové do vyřazovacích bojů postoupí z prvního místa. Naopak Norové se do play-off nepodívají.

90+7

90+6
    Østigård pak nepochopitelně zezadu srazil rukou k zemi Keana a ještě je ze stejného místa nařízen volný přímý kop. Po jeho odehrání už hlavní sudí ukončí tento zápas.

90+5
    Ještě přichází rohový kop na italské straně a to už zřejmě bude poslední akce tohoto zápasu.

90+4
    Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Zaniolo, přichází Melegoni.

90+4
    Borchgrevink po rohovém kopu pálil na italskou branku, ale míč skončil jen vysoko nad ní. Ještě provede odkop od své branky Plizzari.

90+3
    Vetlesen zahrál volný přímý kop, po jeho centru ale pouze odkopl míč mimo ohrožení italské branky Sandro Tonali.

90+2
    Další Keanova střela končí vedle norské branky. Italové jsou nyní všude a ještě se snaží zakončit. Skupinu by tak rádi zakončili bez ztráty kytičky.

90+1
    Faye Lund zablokoval další italskou střelu a nepovolil soupeři otočit skóre na jeho stranu.

90
    Nad rámec řádné hrací doby ve druhém poločase se bude nastavovat ještě pět minut navíc.

90
    Markovic centroval míč z levé strany do pokutového území, Frattesi ho ale odkopl mimo ohrožení vlastní branky.

88
    Následovalo autové vhazování Norů, po něm se ale blíže italské brance nedostali. A opět jsou u balonu Italové a kombinují na norské polovině.

87
    Ale Norové se do zakončení nedostali, míč si převzali Italové a okamžitě míří na opačnou stranu, aby drželi balon co nejdále od vlastní branky.

86
    Tonali nešetrně zajel do Hålanda a dostává za to žlutou kartu. Následovat tak bude nebezpečný volný přímý kop ze strany Norů.

85
    A teď se dá očekávat ze strany Italů převážně obrana. Své první místo ve skupině by si totiž rádi udrželi.

84
    Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Fredriksen, přichází Hauge.

Vendula Zdražilová

Branky: 83. Kean – 62. Håland (pen.)

Karty:   4. Zaniolo (ITA), 38. Scamacca (ITA), 61. Gabbia (ITA), 65. Zanadrea (ITA), 86. Tonali (ITA) – 9. Håland (NOR)

Itálie: Plizzari – Bellanova, Zanandrea, Bettella, Tripaldelli (55. Candela) – Frattesi, Tonali, Gabbia – Zaniolo (90+4. Melegoni) – Scamacca (64. Kean), Pinamonti (C)
    Náhradníci: Cerofolini – Candela, Melegoni, Capone, Brignola, Marcucci, Del Prato, Kean, Mallamo

Norsko: Faye Lund – Borchgrevink, Fredriksen (84. Hauge), Østigård (C), Kitolano – Nordli (57. Markovic), Vetlesen, Børkeeiet, Christensen – Botheim, Håland
    Náhradníci: Ødegaard – Salte, Myhre, Markovic, Hauge, Vinjor, Svendsen, Brynhildsen, Mickelson

Rozhodčí: Andrew Dallas (Skotsko) – Damir Lazić (Bosna a Hercegovina, Aron Härsing (Estonsko)