Norsko – Anglie 3:0 (kon.) | Ukrajina – Portugalsko 0:5 (kon.) | Itálie – Francie 2:0 (kon.)
Ukrajina
0:5 (0:5)
Portugalsko
Čtvrtek 26.07.2018, 14:00 • Hietalahden jalkapallostadion, Vaasa (FIN) • Mistrovství Evropy U19 • Semifinále

Portugalci deklasovali v semifinále evropského šampionátu do 19 let Ukrajinu 5:0 a zahrají si tak o zlato s vítězem večerního duelu Itálie – Francie. Vše podstatné se událo už v úvodních 31 minutách první půle, kdy vítězové nastříleli všechny tři góly. Ukrajina se poté nezmohla ani na čestný úspěch. (17:21:40)

90+3

90+3
    Žlutou kartu dostává Mykolenko (Ukrajina).

90+1
    Rozhodčí zápas nastaví o tři minuty.

88
    Šance Ukrajinců! João Virginia během krátké chvíle dvakrát vychytal Kulakova.

72
    Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Cicaišvili, přichází Remenjuk.

68
    Druhý poločas se za rozhodnutého stavu spíše dohrává. Oba týmy teď uvítaly přestávku na pití.

65
    Zvýšit portugalský náskok mohl Nuno Santos. S jeho střelou si brankář Kučerjuk poradil.

58
    Žlutou kartu dostává João Virginia (Portugalsko).

58
    Ukrajinci se snaží alespoň o střelení čestného zásahu. Kornijenko teď z přímého kopu minul bránu soupeře.

57
    Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Quina, přichází Nuno Santos.

56
    Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Diogo Costa, přichází João Virginia.

55
    Druhý poločas je zatím o poznání klidnější než první. Buleca teď rozehrával rohový kop, ale portugalská defenziva uhájila čisté konto.

46
    Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Miguel Luís, přichází Teixeira.

46

První poločas je u konce. Ukrajinci by v šatně nejradši už zůstali, neboť jim rozjetí Portugalci stihli nastřílet pět branek a už v polovině utkání je takřka jisté, že se mohou těšit na finále. Už po osmdesáti vteřinách hry otevřel skóre Pedro Correia, v rozmezí od 19. do 21. minuty pak dvakrát udeřil João Filipe a další dva slepené góly o pár minut později přidal i Trincão Francisco.