Ufa – Domžale 0:0 (kon.) | Ventspils – Bordeaux 0:1 (kon.) | Tobol Kostanaj – Pjunik 2:1 (kon.)
Jūrmala – La Fiorita 6:0 (kon.) | Constanta – Arnhem 2:2 (kon.) | Kajrat – Alkmaar 2:0 (kon.)
Rudar Velenje – FCSB 0:2 (kon.) | Kutaisi – Víkingur Reykjavík 3:0 (kon.) | Čichura – Maribor 0:0 (kon.)
H. Haifa – Hafnarfjördur 1:1 (kon.) | Balzan – Slovan Bratislava 2:1 (kon.) | Dudelange – KF Drita 2:1 (kon.)
RB Lipsko – Häcken 4:0 (kon.) | APOEL – Flora 5:0 (kon.) | Zrinjski Mostar – Valletta 1:1 (kon.)
Djurgården – Mariupol 1:1 (kon.) | Honvéd – Niederkorn 1:0 (kon.) | CSKA Sofia – Admira 3:0 (kon.)
Maccabi Tel Aviv – Niš 2:0 (kon.) | Žalgiris Vilnius – Vaduz 1:0 (kon.) | Molde – Laçi 3:0 (kon.)
Jagiellonia – Rio Ave 1:0 (kon.) | Soligorsk – Lech Poznaň 1:1 (kon.) | Dinamo Brest – Atromitos 4:3 (kon.)
Linz – Lillestrøm 4:0 (kon.) | Nordsjaelland – AIK Stockholm 1:0 (kon.) | Olimpija Lublaň – Crusaders 5:1 (kon.)
Sutjeska – Alaškert 0:1 (kon.) | FC Santa Coloma – Valur 1:0 (kon.) | New Saints – Lincoln 2:1 (kon.)
Hajduk Split – Slavia Sofia 1:0 (kon.) | Genk – Fola 5:0 (kon.) | Zabrze – Trenčín 0:1 (kon.)
B36 Tórshavn – Besiktas 0:2 (kon.) | St. Gallen – Sarpsborg 2:1 (kon.) | Željezničar Sarajevo – Apollon Limassol 1:2 (kon.)
Partizan Bělehrad – Riteriai 1:0 (kon.) | Atalanta BC – FK Sarajevo 2:2 (kon.) | Hibernian – Asteras 3:2 (kon.)
Osijek – Rangers 0:1 (kon.) | Spartak Subotica – Sparta 2:0 (kon.) | Dundalk – Larnaka 0:0 (kon.)
Aberdeen – Burnley 1:1 (kon.) | Dunajská Streda – Dinamo Minsk 1:3 (kon.) | Stjarnan – Kodaň 0:2 (kon.)
Sevilla – Újpest FC 4:0 (kon.)
FK Ventspils
0:1 (0:1)
Girondins Bordeaux
Čtvrtek 26.07.2018, 16:45 • Olimpiskā centra Ventspils Stadionā • Evropská liga (předkola) • 2. předkolo

Držení míče: 42 % : 58 %.
    Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 0:2. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 18:17. (18:38:58)

Tři nastavené minuty uplynuly a první střetnutí z dvojzápasu druhého předkola Evropské ligy je u konce. Bordeaux si z lotyšského Ventspils odváží vítězství 1:0.

Bordeaux jako favorit dvojutkání vstoupilo do zápasu skvěle. Po faulu na Lukase Leragera se hned ve třetí minutě rozehrával volný přímý kop. K exekuci se postavil teprve devatenáctiletý krajní obránce francouzského celku Zaydou Youssouf a parádní střelou do pravého horního rohu poslal Bordeaux do vedení.

Ve druhé půli se aktivita domácích ještě zvýšila, ale k vyrovnávací brance to nevedlo. Benoit Costil v brance Bordeaux neměl příliš práce a s přehledem si připsal první nulu v letošní sezoně. V závěru se domácí tlačili do zakončení, ale ani jednou se jim nepodařilo překonat pevnou obranu francouzského celku.

90+4

90+3
    Střídající Talbergs vybojoval ve třetí nastavené minutě rohový kop pro Ventspils, ale ani prudký pas do vápna se nepodařilo domácím uklidit do sítě.

90+2
    Hosté měli ještě k dispozici rozehrávku volného přímého kopu, ale střela z klidové pozice se neprodrala přes obrannou zeď domácího celku.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje v druhém poločase tři minuty.

90
    Střídání v týmu FK Ventspils: ze hřiště odchází Pavlov, přichází Talbergs.

89
    Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Tchouaméni, přichází Otávio.

88
    Lerager musel snést tvrdý souboj ve středu pole. Žlutou kartou je potrestán domácí Abdullami Alfa.

87
    Manjgaladze ještě centroval před Costila. Těsně před brankáře Bordeaux se zjevil osamocen Mendes, ale k teči se již střídající fotbalista nedostal.

86
    Poundjé vhodil míč do hry zpoza postranní lajny. Po dlouhém hodu se z druhého doteku pokusil zaskočit Uvarenka Laborde. Jeho pokus však mířil vedle pravé tyče.

85
    Nakonec Bordeaux mohlo vstřelit ještě pojišťovací gól. Po nepříjemném centru se vydal Uvarenko z branky, míč před Sankharém sice vyboxoval, ale jen k nohám Labordeho. Ten však následně pálil jen do obránce před sebou.

84
    Francouzskému týmu stačí držet balon, o což se teď pokusil Costil společně se stoperskou dvojicí.

83
    Bordeaux mělo k dispozici rohový kop. Poundjé centroval na hranici šestnáctky, ale tam byl o něco dříve než Sankharé domácí Alfa.

81
    Posledních zhruba deset minut i s nastavením do konce utkání. Bordeaux stále drží nadějné vedení 1:0 na půdě soupeře z Lotyšska.
    80. Sporný zákrok v pokutovém území Bordeaux

80
    Ani teď se pokutový kop nepíská. Tosin Aiyegun se už už dostával za posledního obránce v pokutovém území, ale jeho pád hlavního rozhodčího nepřesvědčil.

79
    Lotyšský celek se příliš dlouho na útočné polovině nezdržel. Po chybě Leragera s Plašilem se však velmi rychle vrátilo Ventspils k balonu.

78
    Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Kamano, přichází Laborde.

Vít Schück

Branky: 3. Youssouf

Karty:   70. Neziri (VNS), 88. Alfa (VNS) – 69. Kamano (BOR), 77. Koundé (BOR)

Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 0:2. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 18:17.
    FK Ventspils: Uvarenko – Manjgaladze, Batista, Jagodinskis (55. Bulvitis), Neziri – Mamah, Alfa, Akinyemi – Pavlov (90. Talbergs), Rugins (C) (46. Mendes), Aiyegun
    Náhradníci: Melničenko – Tidenbergs, Talbergs, Bite, Litvinskis, Mendes, Bulvitis

Girondins Bordeaux: Costil (C) – Youssouf (65. De Préville), Lewczuk, Koundé, Pablo, Poundjé – Tchouaméni (89. Otávio), Lerager, Plašil – Sankharé, Kamano (78. Laborde)
    Náhradníci: Poussin – Gajić, Otávio, Baysse, De Préville, Vada, Laborde

Rozhodčí: Lapočkin – Lunev, Žvakin (všichni RUS)
    Čtvrtek 02.08.2018
    Bordeaux - Ventspils 2:1

Branky: 10. Kamano, 49. Koundé – 67. Akinyemi

Karty:   87. Lewczuk (BOR) – 42. Mamah (VNS), 90+2. Talbergs (VNS)

Držení míče: 58 % : 42 %.
    Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 10:7. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 13:13.