Pardubice – Mladá Boleslav 0:1 (1:0 po s.n.) | Liberec – Novokuzněck 4:7 (kon.) | Olomouc – HC Slovan 0:0 (zruš.)
Plzeň – Motor ČB 4:1 (kon.) | Přerov – Mountfield HK 2:9 (kon.) | Kokšetau – Slavia 4:2 (kon.)
Havířov – Poprad 4:3 (3:2 po s.n.) | Litoměřice – Kladno 2:1 (kon.) | Poruba 2011 – Vsetín 1:2 (po pr.)
Sokolov – Kadaň 6:3 (kon.) | Děčín – Ústí n/L 1:7 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
1:2 (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
VHK ROBE Vsetín
Čtvrtek 02.08.2018, 18:00 • KOOPERATIVA ARENA • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Ve čtvrtek druhého srpna se v porubské KOOPERATIVA ARENĚ odehraje další zdlouhé řady přípravných zápasů. Tentokrát se bude jednat o souboj dvou CHANCE ligových týmů. Domácí nováček HC RT TORAX Poruba 2011 přivítá ve své tréningové hale celek VHK ROBE Vsetín. Zápas se zde odehraje proto, že v porubské RT TORAX ARENĚ stále probíhá rekonstrukce.

Zatímco u hostů se jedná o letošní premiéru, Ostravané již mají svůj první přípravný mač za sebou. V úterý na svém ledě udolali polské exstraklasisty z Jastrzebie divokým výsledkem 5:4. Dvěma góly a jednou asistencí se v tomto zápase blýskl Michal Vymazal, který je v klubu na zkoušce z druholigového Šumperka. Pět vteřin před koncem pak utkání rozhodl Lukáš Sladkovský.

Úvodní buly bude vhozeno v 18:00, vstupné činí 30,-Kč (děti do 15 let a ZTP, ZTP/P vč. doprovodu zdarma) a vy všichni jste srdečně zváni.

Spojte příjemné s užitečným! Přijďte se v těchto vedrech příjemně zchladit a zároveň podpořit svůj tým!

Hráči obou celků již vcházejí na led. Za malou chvíli zápas začne.

00:01

00:35
    V první větší šanci utkání se obljevil Radim Kucharczyk! Ten si však tváří v tvář Kudelovi s šancí neporadil.

01:40
    V úvodu zápasu jsou o poznání aktivnější hosté. Porubští se zatím spíše brání

02:10
    V první šanci domácích se ocitl Vojtěch Tomi. S jeho střelou z pravého mantinelu si však Šelepněv zkušeně poradil.

03:20
    Nejdříve neproměnil velkou šanci hostující Roman Rác a v následném samostatném úniku neuspěl ani Jakub Illéš!

04:14
    Kúdela bez problémů chytá Vávrovu střelu z mezikruží.

05:20
    Porubský pokus o tlak v pásmu řeší Teper výhozem do středního pásma

05:55
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Hudeček – 2 min., vražení na hrazení).

06:24
    Vojtěch Tomi osvobozuje svůj tým výhozem přes všechny čáry.

07:15
    Po kolotoči v porubském obranném pásmu přišla nepřesná střela Kuronena. Jan Káňa dostává puk za modrou.

07:55

08:07
    Po skrumáži ve vsetínském brankovišti bude následovat buly po Šelepněvově pravici.

08:55
    Michal Vymazal se zkoušel probít před gólmana Valachů. Puk mu však byl díky dobré práci obrany odebrán.

09:30
    Po Kuronenově zblokované ráně končí puk v ochranné síti. Buly po Kudelově pravici.

10:23
    Po Jindrově dělovce zůstal puk v Kudelově výstroji. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.

10:44
    S Hudečkovou střelou z velkého úhlu Šelepněv příliš práce neměl.

11:55
    Svižná hra nahoru – dolů přítomné diváky určitě musí bavit!

13:00
    Hosté teď Porubany zavřeli v jejich obranném pásmu! Ke střele se ale zatím ne a ne dostat.

14:17
    Po Dreslerově špatné rozehrávce puk končí v Šelepněvově lapačce.

14:43
    Rudova střela z hranice kruhů pouze minula pravou tyč Kudelovy svatyně.

15:47
    A znovu špatná rozehrávka Dreslera! Tentokrát situaci na poslední chvíli hasil včasným zákrokem Kudela.

16:21
    Ránu Petera Mikuše z modré čáry Kudela chytá rutinně do lapačky.

17:09
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Illeš – 2 min., podražení).

17:40
    Porubským se zatím v oslabení daří držet hosty mimo své pásmo.

18:27
    Tepperova střela od modré Kudelovi příliš problémů nevytvořila.

18:42
    Po Vávrově ráně se v porubském brankovišti vytvořila taková mini skrumáž. Valaši z ní ale nevytěžili vůbec nic.

18:42
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Podešva – 2 min., vysoká hůl).

19:09

19:09
    Nyní bude následovat zkrácená přesilovka domácího týmu.

20:00

V první třetině jsme mohli sledovat opravdu svižný hokej s minimem přerušení, při němž se střídaly útoky doslova během pár okamžiků. jediné, co dnešnímu zápasu zatím chybí, jsou góly. Tak snad se jich dočkáme v následujících minutách a vteřinách.

Další třetina začne přibližně v 18:46.

Oba týmy jsou už na ledě! Za chvíli pokračujeme!

20:01

20:42

21:00
    Poruba začala tuto třetinu i díky zbytku přesilvky aktivněji. Domácí se však do žádné stoprocentní šance nedostali.

21:50
    Březinova bomba z modré čáry zamířila pouze do Kudelovy vyrážečky.

23:28
    Icing po špatné rozehrávce domácích vrací hru znovu před Kudelu.

24:25
    Po chybné Horákově rozehrávce nastala menší vřava v porubském brankovišti. V té si však Valaši počínali prachbídně a skóre tak zůstává nezměněno.

25:05
    Jelikož Mekinän zachytil puk při porubské rozehrávce až za modrou čárou, píská rozhodčí postavení mimo hru.

26:43
    Hořanský to zkoušel po levém mantinelu. Bohužel pro něj mu ale puk odskočil od hole. Tím domácího brankáře připravil o velké množství práce.

27:36
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Kuronen – 2 min., nedovolené bránění).

28:07
    Po chybě v porubské kombinaci odpaluje Podešva puk až na Kudelu.

29:10
    Domácím se v této početní převaze vůbec nedařilo. Během dvou minut ani jednou Šelepněva neohrozili

29:36

30:25
    Sám před Kudelou se ocitl Mitchell Theoret. Nebyl však v pozici, se kterou by si zkušený porubský gólman neporadil.

31:04
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Rác – 2 min., držení).

31:30
    Po střele Ctirada Ovčačíka od modré se snažil dorážet Jakub Illeš. Jan Šelepněv byl ale pozorný.

32:27
    Ve vlastním oslabení se k bombě od modré dostal hostující Ondračka! Kudelův levý beton byl ale v pohotovosti.

33:04

33:43
    Kolotoč v porubském obranném pásmu zakončil střelou z úhlu Ondřej Kopta. Hynek Kudela však byl u tyčky včas a valašskou radost rázně odmítl.

34:15
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Mäkinen – 2 min., vysoká hůl).

34:55
    Po kontaktu Jankovského a Šelepněva je hra přerušena. Vhazovat se bude po levici vsetínského gólmana.

35:55
    Po nepřesné Finsterleho přihrávce se domácí sami připravili o útočné pásmo.

36:15

36:57
    Porubský icing, buly po Kudelově pravé ruce.

37:59
    Šelepněv si ze vzduchu stáhl Jankovského nahození zpoza modré čáry. Vhazování po jeho pravici.

38:53
    Po chybě hostující obrany se dostal do přímého souboje s Šelepněvem Petr Kaňko! Byl však příliš blízko a vsetínský gólman ho s přehledem vychytal.

40:00

Máme tady konec druhé třetiny, ve které aktéři na obou stranách pokračovali v nastaveném trendu třetiny první. Svižný hokej se šancemi na obou stranách prostě nikoho nemohl nudit! Trochu více ze hry měli domácí, což se projevilo i v počtu jejich přesilovek. Bohužel pro ně jim ale dnes tato herní disciplína vůbec nejde, a tak na světelné tabuli i nadále svítí dvě veliké nuly.

Zanedlouho se vám přihlásím s poslední periodou tohoto střetnutí, ve které už s největší pravděpodobností padne rozhodnutí. Nikam neodcházejte, bude to ještě boj!

Další třetina začne přibližně v 19:34.

Hráči už přicházejí na led. Poslední část za chvíli odstartuje!

40:01

40:23
    První pokus domácích o útok končí odpískaným ofsajdem.

41:02
    Kuronen s Rácem si navzájem vyměnili puk v útočném pásmu. Druhého jmenovaného však s klidem vychytal Kudela.

41:36
    Jenáčkovu bombu přes dva ležící hráče Poruby krásně vychytal gólman Kudela!

42:04
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Šilhavý – 2 min., napadení).

42:10
    Ovčačík bombou od modré trefuje levou tyč!

43:10
    Po Hudečkově špatném zpracování puk opouští porubské útočné pásmo.

44:04

44:55
    A uvidíme další početní výhodu domácích!

44:55
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Vávra – 2 min., držení hole).

45:30
    domácím se znovu nedaří přechod do útočného pásma.

46:16
    Po Ovčačíkově přihrávce pálil mezi Šelepněvovy betony Tomi! Vsetínský gólman však i s trochou štěstí puk vykopl.

46:55

47:25
    Šelepněv si tentokrát bez větších problému poradil s Dreslerovým nahozením ze středu hřiště.

48:42
    Skrumáž před porubskou brankou! Nejdříve se nedokázal prosadit střelou Vávra a následně ani nadvakrát Kuronen! Pokračuje se tak stále za bezbrankového stavu.

50:00
    Střelou z pravé strany se neprosadil Adam Luboš!

50:59
    Poruba právě vstřelila branku!
    A je to tady! Po Illešově střele od levého mantinelu a Šelepněvově zákroku uklidil puk do odkryté branky JAN HUDEČEK a konečně otevřel skóre. Asistence: Jakub Illeš a Jan Káňa.

53:36
    Dreslerova ztečovaná střela si to zamířila pouze do ochranné sítě za Šelepněvovou brankou.

54:35
    Vsetínští se snaží o odpověď. bohužel pro ně se jim to ale zatím nedaří.

55:25
    Další ztečovaná Dreslerova střela končí mimo led.

56:02
    Vsetín právě vstřelil branku!
    A rázem je srovnáno! Po střele Vávry od pravého mantinelu pohotově dorážel za Kudelova záda MARTIN PODEŠVA. Asistence: Tomáš Vávra.

57:17
    Icing domácích vrací puk před kudelu.

57:22
    Hned po buly se o zakončení pokoušel Roman Rác. Kudela byl pozorný.

58:25
    Šilhavého bombu z pravého kruhu Kudela efektně vyrazil držadlem své hole.

59:15
    Vojtěch Tomi mohl rozhodnout! Po chybě jednoho z obránců se rozjel naprosto osamocený na Šelepněva. V přímém souboji však selhal a poslal puk pouze na jeho betony.

60:00

Tak nakonec ani třetí perioda zápasu nerozhodla! Na gól Hudečka hosté rychle zareagovali a díky Martina Podešvy srovnali. Za minutu a půl tak zde v KOOPERATIVA ARENĚ začne pětiminutové prodloužení.

60:01

60:15
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Hudeček – 2 min., nedovolené bránění).

60:30
    Vojtěch Tomi hezky vystihl přihrávku soupeře a vyvezl puk ven z pásma.

61:20
    Domácí zatím drží své soupeře mimo své pásmo.

62:05
    A další vyhození! Tentokrát v podání Dreslera!

62:15

63:34
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Kanko – 2 min., vysoká hůl).

63:55
    Hosté se teď domácí trojici snaží utavit rychlými přihrávkami v pásmu.

64:35
    Je rozhodnuto! Po přesilové kombinaci se mezi kruhy dostal ke střele ONDŘEJ KOPTA a ranou z nápřahu nedal Kudelovi šanci. Asistence: Peter Mikuš a Radim Kucharczyk.

Diváci zde v mrazivé KOOPERATIVA ARENĚ sledovali zápas, který je určitě nemohl nudit. Jediné, co tomuto svižnému utkání chybělo, bylo více gólů. Ty přišly až ve třetí třetině. Skóre po dorážce otevřel Jan Hudeček. Hosté po pěti minutách srovnali díky velice podobné akci. Šťastným střelcem se stal Martin Podešva. V následném prodloužení se domácí nechali dvakrát vyloučit a to se jim stalo osudným. V čase 64:35 ukončil toto utkání svou dělovkou Ondřej Kopta.

A to už je ode mě vše. Z promrzlé KOOPERATIVA ARENY se s vámi loučí David Kubatík. (20:24:03)

David Kubatík

Branky a nahrávky: 51. Hudeček (Illeš, Káňa J.) – 57. Podešva (Vávra), 65. Kopta (Mikuš, Kucharczyk)

HC RT TORAX Poruba 2011: Kudela (Kubáň) – Dundáček, Ovčačík, Horák, Gazda, Dresler, Cypras, Puškár, Adam – Káňa J., Hudeček, Illeš, Jankovský, Kanko, Tomi, Finsterle, Vymazal, Rubner, Sladkovský, Häring, Ollender
    VHK ROBE Vsetín: Šelepněv (Gába) – Mikuš, Mäkinen, Holomek, Ondračka, Teper, Jenáček, Hryciow, Rudl, Podešva, Rác, Šilhavý, Jindra, Hořanský, Kuronen, Kucharczyk, Vávra, Kopta, Theoret, Vítek, Březina

Rozhodčí: Mrkva, Cabák – Dohnal, Bartek