Neděle 05.08.2018, 16:00 • Wembley stadium, Londýn • Community Shield

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (18:02:12)
    Manchester City se raduje z pátého zisku FA Community Shield.

Držení míče: 47 % : 53 %.
    Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 4:7. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 6:10.

Je konec. Manchester City dnes vyhrál 2:0 a může se radovat už z pátého zisku Community Shield. Branky jsme se dočkali už ve 13. minutě, když po skvělé spolupráci Mahréze a Fodena zakončoval Aguero, který se trefil přesně k pravé tyči a otevřel skóre utkání. Následně bylo k vidění pár náznaků šancí, ale ani nákop Alonsa ke konci první půle, který vůbec nevypočítal Bravo, brankou neskončil.
    Pět minut po začátku druhé půle se Aguero ocitl ve velké šanci, ale Caballero jeho úmysly přečetl a následně střela skončila v boční síti. V 58. minutě ovšem Silva poslal skvělou přihrávku na Aguera, který si tentokrát poradil a zakončil k pravé tyči. V 73. minutě si mohl Aguero připsat hattrick, ovšem Caballero si s jeho pokusem poradil. Ke konci utkání se domácí dostali do šance, ale gól z toho nebyl.

90+5

90+5
    Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Stones, přichází Gomes.
    90+4. Rudiger zneškodnil střelu Silvy.

90+4
    Hosté se už třetí branky asi nedočkají, jelikož nyní poslal Gomes střelu do skoro prázdné brány, ale Rudiger míč svým tělem vytěsnil vedle brány! Následuje rohový kop.

90+3
    A opět Brahim Diaz dostal skvělou přihrávku za obranu, ale následně poslal svůj pokus jen do brankáře Caballera, který se nenechal vyvést z míry a poradil si s tímto zakončením.

90+1
    Alonso se provinil faulem ve středu hrací plochy a u míče tak bude opět soupeř.

90
    Rozhodčí nastavuje čtyři minuty navíc.

89
    Ovšem následný roh skončil jen u obrany Manchesteru City.
    88. Největší šance Chelsea brankou neskončila.

88
    Nyní se Chelsea dostala do zatím největší šance, když Drinkwater poslal přihrávku před bránu, kde se Abraham zkoušel dostat do zakončení, ale zasáhl pouze Brava a následně ani Moses nedorazil balón do brány. Následuje tak rohový kop pro domácí.

87
    Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Laporte, přichází Otamendi.

87
    Nyní je hra přerušena, jelikož Lapore potřeboval ošetření a vypadá to na střídání.
    86. Fanoušci Chelsea předběžně odcházejí ze stadionu.

86
    Fanoušci Chelsea nejsou s dnešním výkonem spokojení a předběžně odcházejí do útrob stadionu.

85
    Abraham si zpracoval míč ve vápně, ale po jeho otočení o něj přišel. Ovšem nyní se Chelsea zkouší dostat do zakončení.

84
    Gabriel Jesus se sice nedostal přes Luize, ale nakonec přišlo zakončení z jeho nohy, ovšem s tím si poradil Caballero.

82
    Diaz je po svém příchodu velmi aktivní a opět se dostal ke střele, ale tentokrát jeho pokus k levé tyči vyrazil Caballero a po chvíli získali hosté rohový kop, když Luiz odkopl míč do zámezí.

81
    Citizens si přihrávají na polovině soupeře v naprosté pohodě a chtějí vstřelit třetí branku.

80
    Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Aguero, přichází Kompany.

79
    Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Pedro, přichází Moses.

79
    Nový hráč na hřišti Diaz dostal míč na pravou stranu, následně se dostal přes Alonsa, ale jeho střela šla jen do boční sítě.

78
    Centr na Aguera neprošel, jelikož ho zachytila obrana Chelsea.

77
    Manchester City kontroluje závěr zápasu, ale vlastní celé dnešní utkání, ve kterém ukazuje své kvality, které má nyní lepší než Chelsea.

75
    Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Foden, přichází Diaz.

74
    Nyní potřeboval hostující hráč ošetření a hra tak byla přerušena.
    73. Caballero předvedl skvělý zákrok proti střele z voleje Aguera.

73
    A málem si Sergio Aguero připsal hattrick, když se po centru z pravé strany opřel do míče z voleje, ovšem tentokrát Caballero předvedl skvělý zákrok!

72
    Následný centr Gundogana letěl na zadní tyč, kde se dostal ke hlavičce Foden, ale jeho zakončení bylo zblokováno a následuje rohový kop.

71
    Gabriel Jesus, který je na hrací ploše tři minuty byl nyní velmi ostře dohrán Rudigerem, který ho u postranní čáry nakopl, ale rozhodčí Jon Moss nařídil přímý kop bez žluté karty.

70
    Willian si předkopl míč do vápna, ale tam mu ukázal záda Stones a udělal to čistě, tudíž to bude jen odkop od brány Brava.

69
    Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Morata, přichází Abraham.

69
    Stejně jako v první půli tak i tentokrát nařídil hlavní rozhodčí krátkou přestávku na občerstvení.

68
    Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Mahréz, přichází Gabriel Jesus.

67
    Sergio Aguero se ocitl v ofsajdové pasti, ale i tentokrát to bylo na velmi tenké hraně.
    66. Mahrézova střela skončila vedle pravé tyče.

66
    Rijad Mahréz dnes předvádí opravdu velmi dobrý výkon, ale tentokrát jeho střela zamířila jen vedle pravé tyče!

65
    Pedro se dostal až do zakončení, ale jeho střela levou nohou skončila jen vedle brány Brava.

64
    A opět se Rijad Mahréz ocitl v ofsajdové pasti, ovšem podle kamerových záznamů nyní pomezní rozhodčí zvedl praporek chybně.

63
    Citizens se nyní chtěli dostat přes obrannou řadu krásnými přihrávkami a paradíčkami pro diváky, kteří je dnes hlasitě povzbuzují, ovšem nakonec byla nahrávka na Mahréze nepřesná.

62
    Rijad Mahréz se nyní ocitl v ofsajdové pasti a útočná akce Manchesteru je u konce.

61
    Nyní má Pedro opět nějaké zdravotní problémy, které ho trápily i v první půli.

60
    Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Hudson-Odoi, přichází Willian.
    Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Fábregas, přichází Drinkwater.
    58. Sergio AGUERO - 0:2

58
    Manchester City právě vstřelil branku!
    Manchester City jde do dvoubrankového vedení! Chelsea ztratila míč, když se snažila něco vymyslet směrem dopředu a City se tak dostalo do přečíslení šest na čtyři, v jejímž závěru poslal Bernardo Silva skvělou přihrávku na zbíhajícího SERGIA AGUERA, který si tentokrát dokázal poradit a zakončil přesně k pravé tyči! Asistence: Silva.

57
    Poté City ztratilo míč a dopředu tak mohla jít Chelsea, ovšem Hudson-Odoi se nedostal přes Walkera.

56
    Morata se provinil faulem ve středu hrací plochy, když poslal k zemi Fernandinha.

55
    Centr z rohu skončil jen u obrany Manchesteru, která odkopla míč do bezpečí a málem se hosté dostali do protiútoku, ovšem Chelsea nakonec získala balón na svou stranu.

54
    Azpilicueta poslal centr z pravé strany do vápna, kde ho raději odkopl do zámezí Walker a Chelsea tak získala rohový kop z levé strany, který bude zahrávat Fábregas.

52
    A nakonec byla celá akce završena střelou Fodena, ovšem s tou si lehce poradil Caballero.

51
    Opět je u míče Manchester City, který ho drží na své polovině hrací plochy a pomalou kombinací se dostává hlouběji do pole.
    50. Aguero selhal v obrovské příležitosti.

50
    Nyní se Sergio Aguero dostal do obrovské šance, ale druhá branka z toho není! Aguero si skvěle naběhl za centr za obranu a ocitl se naprosto sám před brankářem Caballerem, ovšem ten jeho kličku doprava vystihl a následné střela z úhlu tak skončila jen v boční síti!

49
    Centr hostů z levé strany jen přeletěl všechny hráče ve vápně a nebylo z toho tak nic vážnějšího.

48
    Sergio Aguero se nyní možná trochu unáhlil, když se Citizens dostali do přečíslení 3 na 2, ovšem místo přihrávky přišla pouze střela Aguerova vedle brány Caballera.

47
    Pedro sice dostal míč na pravou stranu, odkud odcentroval, ale jeho centr skončil jen v moci brankáře Brava.

46
    Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Sané, přichází Gundogan.

Fauly: 3:7

První poločas je u konce a Manchester City zatím vede 1:0. Utkání není zatím nijak atraktivní, ale branky jsme se dočkali už ve 13. minutě, když po skvělé spolupráci Mahréze a Fodena zakončoval Aguero, který se trefil přesně k pravé tyči a otevřel skóre utkání. Následně bylo k vidění pár náznaků šancí, ale ani nákop Alonsa ke konci první půle, který vůbec nevypočítal Bravo, brankou neskončil.

45+2
    45+1. Bravo nevypočítal odskok míče, ale nakonec jej dokázal včas chytit.

45+1
    Nyní Claudio Bravo málem přivedl infarkt Pepu Guardiolovi, když vůbec nevypočítal odskok míče po nákopu Alonsa, který ho nakonec přeskočil, ale pro Manchester dopadlo vše dobře.

45+1
    Rozhodčí nastavil dvě minuty navíc.

45
    Nákop domácích skončil na hlavě Barkleyho, ovšem ten ho prodloužil jen za bránu Manchesteru City a následuje tak odkop Brava od jeho svatyně.

44
    Rijad Mahréz se zatím ukazuje v dobrém světle a skvělou kličkou se zbavil Alonsa, ovšem jeho následný centr slabší pravou nohou skončil jen v moci brankáře Caballera.

43
    Hudson-Odoi si rychlostně věřil na Walkera, ovšem ten mu ukázal pouze svá záda a skvěle si pohlídal míč.

42
    Poslední minuty se neděje nic velkého a hraje se převážně ve středu hrací plochy, kdy míč stále mění majitele.

41
    Nyní byl Pedro nepříjemně dohrán Fernandinhem, který byl u míče později a zasáhl tak domácímu hráči kotník. Ovšem nakonec to vypadá, že jednatřicetiletý španěl bude moct pokračovat.

40
    Hosté s rozehrávkou nespěchají a raději pomalu útočí ze zabezpečené obrany, přes své rychlé hráče v útoku.

39
    Chelsea se sice snaží dostat dopředu, ovšem obrana Manchesteru je zatím bezchybná a nenechala dojít soupeře do žádné větší šance.

38
    Poté Alonso poslal velmi nebezpečný centr z levé strany, který nabíral směr do brány na zadní tyč, ale Claudio Bravo si pro balón vyskočil a chytil jej do své moci.

37
    Pedro nyní poslal špatnou přihrávku, když se nedomluvil se svým kolegou a míč tak skončil u Brava.

36
    Poté Citizens sice získali autové vhazování, ale nic velkého z toho nebylo, jelikož míč skončil z jejich nohou jen v zámezí za bránou a Caballero tak má další odkop od své svatyně.

35
    Alonsovi byl odebrán míč, když se snažil dostat až do vápna a následně tak šel Manchester do rychlého protiútoku, ovšem s Mahrézem si zkušeně poradil David Luiz, který odkopl míč do zámezí.

34
    Callum Hudson-Odoi měl před sebou naprosto prázdnou cestu a opět vypálil zpoza vápna, ovšem Bravo si s jeho pokusem doprostřed brány nadvakrát poradil.

33
    Poté se ale Foden provinil faulem, když poslal k zemi Pedra ve středu hřiště.

32
    Azpilicueta raději poslal míč na Rudigera a Chelsea se tak z rychlého útoku dostala až na svou polovinu.

31
    Domácí dostali dost místa ve středu hrací plochy a dostali se na nějakých dvacet metrů od brány a tak to zkusil Hudson-Odoi, ovšem jeho pokus letěl jen vedle pravé tyče Bravovy brány.

30
    Následně se ovšem rohový kop Saného skončil jen střelou nad bránu Caballera a bude z toho odkop od brány Caballera.

29
    Manchester City se následně dostal dopředu a taky přiletěl centr z pravé strany před bránu Caballera, ale míč byl odvrácen do zámezí a bude z toho rohový kop.

28
    Hostující brankář sice rozehrál, ovšem hlavní rozhodčí jeho rozehrávku nařídil znovu, jelikož bylo porušeno nějaké pravidlo, pravděpodobně šlo o převzetí přihrávky ještě uvnitř šestnáctky.

27
    Hra po minutě a půl může pokračovat a následuje odkop od brány Claudia Brava.

26
    Nyní hlavní rozhodčí Jon Moss nařídil krátkou přestávku na občerstvení.

25
    Álvaro Morata si navedl míč na hranici vápna a poté se pokoušel o obstřel, ovšem jeho střela skončila pouze vedle hostující svatyně.

23
    Bernardo Silva se provinil faulem ve středu hrací plochy, ovšem po rozehrávce Chelsea přišla velká chyba a dopředu se vydal Sané, ale ten si míč ve finální fázi hodně předkopl a balón tak chytil do své moci Caballero.

22
    Benjamin Mendy se nyní provinil faulem ve středu hrací plochy, když společně s Fernandinhem semknuli protihráče a nedovoleně ho poslali k zemi.

21
    Poté přiletěl centr do vápna z pravé strany z nohy Mahréze, ale následně míč odhlavičkovala do bezpečí obrana Chelsea.

20
    Chelsea sice napadala rozehrávku soupeře, ale nic velkého z toho nevytěžila a dopředu tak mohou jít po pravé straně opět hosté.

19
    Domácí jen odkopli míč k nohám obrany Manchesteru City, který pod menším tlakem poslala balón až ke svému brankáři.

18
    Opět to byl Sergio Aguero, který si navedl míč na levou nohu a vypálil k pravé tyči, ale tentokrát byl Wilfredo Caballero připraven a chytil jeho pokus.

17
    Ale ani tentokrát centr Fabregase nepřinesl nic vážnějšího, jelikož míč vyboxoval brankář Claudio Bravo.

16
    Následný roh nic velkého nepřinesl, ale následně se Mahréz provinil faulem a Chelsea tak získala volný kop.

15
    Chelsea nyní získala rohový kop z pravé strany, když byl pokus o centr zblokován.
    13. Sergio AGUERO - 0:1

13
    Hosté jdou do vedení! Naprosto skvěle to udělal Rijad Mahréz, který navedl míč na hranici vápna, poté ho posunul Fodenovi, který ho předal SERGIU AGUEROVI, ten si míč dal na levou nohu, čímž zmátl obránce Rudigera a následně vypálil přesně k pravé tyči! Asistence: Foden.

13
    Následně ale skončil odkop hostů jen u Walkera, který posunul míč až ke svému brankáři a Manchester City tak jde opět dopředu.

12
    Barkley neprošel přes dva hráče soupeře, kteří ho čistě odebrali o míč, ovšem poslední minuty se hra vyrovnala a Chelsea ukázala, že taky umí hrát dopředu.

11
    Pedro si nabíhal na přihrávku do běhu příliš brzo a ocitl se tak v ofsajdovém postavení, což viděl i pomezní rozhodčí, který tak zvedl praporek.

10
    Rijad Mahréz sice ztratil míč, který mu vypíchl Alonso, ale jeho kolegové zůstali u míče a následně přišel centr Aguera do vápna, ovšem balón nebyl přesný, ale nakonec se zastavil o rohový praporek a tak hra pokračovala, ovšem hosté poté ztratili míč.

9
    Po chvíli přišla další ztráta míče ze strany hostů a Chelsea tak poslala nákop, kterého se zmocnil Barkley, ale poté jeho spoluhráči nic velkého nevymysleli a nakonec je z toho jen autové vhazování pro hosty.

8
    V kombinaci hostů přišla hrubka ve středu hrací plochy a následně zkoušel projít středem hrací plochy Hudson-Odoi, ovšem obrana Citizens ho skvěle zastavila a odebrala mu balón.

7
    Ovšem nakonec střela debutanta Mahréze skončila pouze ve zdi z hráčů Chelsea, ale následně mají míč opět hosté.

6
    Poté ale přišel faul z domácí strany, když Jorginho poslal k zemi soupeře, který se přes něj pokoušel dostat a Manchester tak získal přímý kop, který bude zahrávat Mahréz.

5
    Hosté jsou zatím od začátku utkání skoro pořád u míče a následně přišel pas na levou stranu, kde byl připraven Sané, který poslal centr do vápna, ovšem ten přeletěl pouze hlavu Alonsa.

4
    Chelsea sice držela míč, ale pouze chvíli a následně se opět dopředu dostává s míčem Foden, ovšem jeho pokus o únik po pravé straně byl zbržděn a nakonec i ukončen.

3
    Leroy Sané vypálil z dálky, ale jeho rána rovněž neskončila mezi třemi tyčemi, nýbrž vedle svatyně Caballera.

2
    Rijad Mahréz se pokusil vystřelit zpoza vápna, ovšem jeho pokus byl zblokován, ale u míče jsou stále hosté.

1

Chelsea FC: Caballero – Azpilicueta (C), Rudiger, Luiz, Alonso – Fabregas, Jorginho, Barkley – Pedro, Morata, Hudson-Odoi
    Náhradníci: Bulka – Abraham, Willian, Drinkwater, Christensen, Moses, Zappacosta

Manchester City: Bravo – Walker, Stones, Laporte, Mendy – Silva, Fernandinho (C), Foden – Mahréz, Aguero, Sané
    Náhradníci: Ederson – Diaz, Gomes, Gundogan, Kompany, Otamendi, Gabriel Jesus

Rozhodčí: Jon Moss – Adam Nunn, Eddie Smart.
    Sestava Manchesteru City graficky.

Sestava Chelsea graficky.

Manchester City – pravděpodobná sestava:

Bravo – Walker, Stones, Laporte, Zinchenko – Foden, Brahim Diaz, Gomes – Mahrez, Nmecha, Sané.

Manchester City:

Manchester City v loňské sezóně naprosto dominoval, když získal titul s rovným počtem sto bodů a skóre 106:27. Citizens si připsali pouhé dvě prohry a hned třicet dva výher. V FA Cupu už to tak slavné nebylo, jelikož vypadli už v osmifinále hodně překvapivě s Wiganem, když na jeho půdě prohráli 0:1. Do následující sezóny je stále hlavním trenérem Pep Guardiola. I v Manchesteru City přišla posila a to Rijad Mahréz za 67 800 000 € z Leicestru. Ovšem Citizens do toho zápasu rovněž nenastoupí v nejlepší sestavě, jelikož budou chybět dvě velké ofenzivní opory De Bruyne a Sterling. Manchester City získal FA Community Shield rovněž 4x, naposled tomu bylo v roce 2012.

Chelsea FC – pravděpodobná sestava:

Caballero – Azpilicueta, Rüdiger, Luiz, Alonso – Fábregas, Jorginho, Barkley – Pedro, Morata, Hudson-Odoi.

Chelsea FC:

Chelsea se v loňské sezóně umístila až na pátém místě se sedmdesáti body a skóre 62:38. Nejlepším střelcem byl s dvanácti góly belgičan Eden Hazard. The Blues ovšem dominovali v FA Cupu, když se v jeho finálním závěru utkali s Manchesterem United. Ve 22. minutě se postaral o vedoucí branku Chelsea Eden Hazard. Následně i přes nápor Red Devils už branka nepadla a tento londýnský celek se tak mohl radovat ze zisku tohoto poháru. V letní přípravě došlo ke změně na postu hlavního trenéra, když byl odvolán ne zrovna přátelsky Antonio Conte a místo něj nastoupil Maurizio Sarri. Chelsea ulovila za 57 000 000 € italec Jorginho, který přišel z Neapole. V přátelských utkání se Chelsea nejprve utkala s Perth Glory, ovšem vyhrála pouze 1:0. Následně se na International Cupu střetla s Interem, který porazila po pokutových kopech 2:1. Poslední zápas bylo londýnské derby v Dublinu s Arsenalem, ale tentokrát Chelsea podlehla po pokutových kopech 1:2. The Blues ovšem nenastoupí ve stoprocentní sestavě, jelikož se z dovolených ještě nevrátily opory Thibaut Courtois, Gary Cahill, Eden Hazard, N’Golo Kanté ani Olivier Giroud. Chelsea získala FA Community Shield 4x, naposled v roce 2009.

V FA Community Shield se proti sobě utkají týmy Chelsea FC a Manchester City. Naposled se spolu tato mužstva utkala v rámci 29. kola Premier League na půdě Manchesteru. Tehdy se o jedinou branku postaral domácí Bernardo Silva a Citizens tak vyhráli 1:0. Nyní se bude už tradičně hrát na stadionu Wembley. Tento největší stánek v Anglii nabídne kapacitu pro 90 000 diváků. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Jon Moss a jeho asistenti Adam Nunn a Eddie Smart.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.