CSKA Moskva – Třinec 7:1 (kon.) | Sparta – HC Slovan 3:0 (kon.) | K. Vary – Trenčín 6:4 (kon.)
HK Riga – Vítkovice 1:4 (kon.) | CSKA Moskva – HK Riga 12:0 (kon.) | Trenčín – Sparta 1:2 (kon.)
Třinec – Vítkovice 1:4 (kon.) | K. Vary – HC Slovan 7:3 (kon.)
HK Riga
1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
HC Vítkovice Ridera
Úterý 07.08.2018, 11:15 • Malá WERK Aréna, Třinec • President Cup

Pokud je vám teplo, můžete odpoledne zavítat na boje o konečné umístění. Z ledničky pod názvem Malá WERK Aréna se s vámi loučí Igor Mainka. (13:27:46)

Nejlepšími hráči posledního zápasu základních skupin byli vyhlášeni oba brankáři Olivers Bantersons a Darek Bartošák.

Základní skupiny President Cupu tímto zápasem skončily. Vítkovice se ve večerním semifinálovém duelu utkají o finále v derby s Oceláři, Rigu čeká od 15 hodin ve velké hale souboj s ruským CSKA Moskva.

59:00
    Závěr utkání pravděpodobně odsedí na trestné lavici Daniles Gontars, který byl vyloučen na dvě minuty za hrubost.

58:49
    Po křížné přihrávce Krejsy pálil z levého kruhu Řepa, ale střela mu nesedla a puk minul bránu.

57:20
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Ostravané využili přesilovku! Střelu Smolky od modré čáry tečoval před soupeřovou brankou MARTIN KUBÍK a nasměroval puk do sítě! Asistence: René Smolka, Tomáš Machů – 1:4.

56:53
    Smolka vjel s pukem do útočného pásma, nahodil puk na gólmana, ten kotouč vyrazil a lotyšští hráči puk vyhodili za modrou čáru.

55:56
    Na závěr utkání tady je přesilovka pro Vítkovice. Reinis Eberlins vyloučen na dvě minuty za sekání.

55:39
    Schauer přihrál z levého kruhu do středu Bradovi, ten z první vypálil po ledě k pravé tyči, kam stačil Bantersons vložit beton a puk vyrazil.

54:17
    Menší šarvátka u lotyšské branky. Rozhodčí vylučovat nebude.

53:10
    Nepříjemná střela Cuba od modré čáry byla připravená na teč, ale žádný z jeho spoluhráčů se puku nedotkl.

51:26
    Žabku Bralense z levého kruhu se snažil Kronbergs usměrnit za záda Bartošáka, ale puk vůbec netrefil.

50:43
    Vítkovice mají v poli znovu pět hráčů.

50:40
    Střelu Kadnikovse od modré zblokoval jeden z vítkovických hráčů.

50:04
    Rize se nedaří usadit v útočném pásmu.

49:42
    Přihrávka Korolse od středové čáry byla nepřesná a rozhodčí odpískali Rize zakázané uvolnění.

48:42
    Martin Kubík přidržel u mantinelu soupeře. Rozhodčí Mikula jeho zákrok viděl a udělil provinilci dvě minuty.

47:24
    Řepa vyslal po levém mantinelu Kotáska, ten si sjel mezi kruhy, odkud zápěstím vypálil. Bantersons s trochou štěstí nepříjemně točící se puk vyrazil vedle brány.

Igor Mainka

Branky a nahrávky: 35. Ostankovics (Gontars, Bralens) – 20. Krejsa (Machů), 29. Vřeský (Kubík, Cubo), 43. Cubo (Krejsa, Kubík), 58. 89 (31, 19)

HK Riga: Bantersons (Seilis) – Eberlins, Korois, Karklins, Zaicevs, Gontars, Scegolevs, Kadnikovs – Kronbergs, Velss, Docenko-Svirido, Ulmanis, Simanovics, Kanins, Silkalns, Gucevics, Ostankovics, Sulcs, Spaks, Bralens.
    HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Münch) – Bystroň, Machú, Smolka, Kelnar, Cubo, Řepa, Vřeský – Rajčan, Macho, Juříček, Kubík, Brada, Krejsa, Kotásek, Schauer, Přibyl, Petr, Koudelný, Skřipčák, Kosina, Veřminovský.