Liberec – Mladá Boleslav 5:4 (po pr.) | Žilina – Lipt. Mikuláš 2:2 (kon.) | Olomouc – Třinec 3:2 (2:0 po s.n.)
Zvolen – Poprad 2:3 (1:2 po s.n.) | Slavia – Litoměřice 4:1 (kon.) | Třebíč – Vsetín 0:2 (kon.)
Litvínov – Kladno 5:0 (kon.) | Motor ČB – Irtyš Pavlodar 4:0 (kon.) | Nový Jičín – Opava 2:1 (kon.)
Havlíčkův Brod – Tábor 7:3 (kon.) | Kometa Brno – HC Slovan 2:5 (kon.) | K. Vary – Plzeň 5:3 (kon.)
Banská Bystrica – Detva 9:3 (kon.) | Klatovy – Sokolov 1:6 (kon.) | Benátky n/J – Salzburg II 2:3 (kon.)
Poruba 2011 – Přerov 7:3 (kon.) | Frýdek-M. – Jastrzębie 5:1 (kon.) | Vrchlabí – Kolín 0:1 (po pr.)
HC Energie Karlovy Vary
5:3 (3:2, 0:0, 2:1)
HC Škoda Plzeň
Čtvrtek 09.08.2018, 18:00 • Realistic Arena, Karlovy Vary • Přípravné zápasy

Energie ve třetí třetině přidala ještě dva góly, o které se postaral Havránek v trestném střílení a Stanislav Balán. Plzni se podařilo snížit, autorem třetího gólu hostů se stal Milan Gulaš.

Ode mne je to pro dnešní večer vše, na počtenou se loučí Kamila Ströerová. (20:12:16)

59:49
    Conor Allen ještě vyzkoušel štěstí, Novotný ho vychytal lapačkou.

59:36
    Plzeň se dostává do třetiny a ještě bojuje.

59:26
    Gorčík minul prázdnou bránu!

59:16
    Král je znovu na střídačce.

59:00
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Do prázdné brány se s klidem a přehledem strefuje STANISLAV BALÁN. Asistence: Tomáš Rachůnek

58:40
    Hosté se zabydlují v útočné třetině a hledají skulinu za Novotným.

58:32
    Oba týmy hrají v plném počtu.

58:26
    Při přechodu do útočné třetiny se Škoda dopustila ofsajdu.

58:25
    Do konce zápasu zbývají dvě minuty.

58:16
    Plzeň je znovu bez Krále v brankovišti.

57:49
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Nedorost předal kotouč MILANU GULAŠOVI, který se trefil pod víko Novotného branky. Asistence: Václav Nedorost, Lukáš Pulpán

57:28
    Indiáni zkouší hru se šesti bruslaři.

56:40
    Lukáš Kaňák pálil mimo branku energetiků.

56:26
    Za menší potyčku o branky hostů odchází na trestnou lavici Roman Vráblík (PLZ) a Ondřej Beránek (KVA).

55:48
    Dělovky plzeňských hráčů míří mimo branku Filipa Novotného.

55:10
    Kovačevič těsně minul odkrytou část Královy brány.

54:15
    Druhý zápas v dresu Energie, první západočeské derby v Karlových Varech, domácí publikum a první trestné střílení, ani tato tíha nedopustila, aby se TOMÁŠ HAVRÁNEK snad netrefil a neprostřelil bezmocného Krále.

54:15
    Havránek pojede trestné střílení!

53:36
    Novotného lapačka se lehce dotkla kotouče, který byl vyslán on Jana Matyáška.

53:08
    U branky hostů je nyní velké horko. Ondřej Beránek pálil od kruhů, ale minul svatyni Krále. Ještě předtím se snažil puk dotlačit za záda hostujícího brankáře Gríger.

52:29
    Karlovarští úspěšně vyhazují všechny kotouče.

52:02
    Balán pálil ihned po vhazování, ale puk neměl dostatečnou rychlost, aby vůbec ohrozil brankoviště indiánů.

51:57
    Zakázané uvolnění Plzně.

51:36
    Plzeň se po opuštění útočné třetiny dostala zpět do pásma Karlových Varů, kde se však ani nedostala k ráně na brankáře Karlovarských.

50:55
    Hosté se drží u branky Novotného a hledají vhodnou pozici ke střele.

50:20
    Indiáni se pomalu dostávají do útočné třetiny, energetici napadají plzeňskou rozehrávku, ale k ničemu jim to není.

49:59
    Škoda hraje v plném počtu.

49:38
    Energie se usídlila před brankou Krále, ale po nepřesné rozehrávce Kohouta přichází Karlovy Vary o pásmo.

49:28
    Karlovarští se dostávají znovu do třetiny Plzně.

48:50
    Střela Fleka byla vyražena betonem hostujícího gólmana.

48:30
    Balán se snažil ještě dorazit skákající kotouč za brankáře Krále.

47:56
    Jan Eberle (PLZ) si jde odpočinout na dvě minuty na trestnou lavici za krosček.

47:39
    Rohanovu dělovku od modré zastavil brankář Škodovky.

46:28
    Další únik dva na jednoho. Tentokrát Dávid Gríger spolu s Ondřejem Beránkem. Gríger vzal zodpovědnost na sebe a vystřelil od kruhu, na kotouč čekala však připravená lapačka Krále.

45:54
    Do úniku dva na jednoho se dostal Balán s Rachůnkem, ovšem dlouhá nahrávka na Stanislava Balána nenašla svého majitele.

45:28
    Energie vyhodila puk až ke Králi, ale Plzeň se nezastavuje a prahne po vyrovnávací brance.

44:58
    Za brankou zastavuje kotouč Filip Novotný. Karlovarským se ale nedaří osvobodit z plzeňského sevření.

44:48
    Při přechodu do útočné třetiny se Karlovy Vary dopustily ofsajdu.

44:26
    Indiáni prošli do pásma Energie, ale Novotný neměl žádné problémy s jejich pobytem.

44:02
    O mantinel se podařilo vyhodit Lyszczarczykovi.

43:47
    Škodovka vyhazuje na zakázané uvolnění.

43:32
    Dávid Gríger se pokoušel dostat kotouč za záda Krále z těsné blízkosti.

43:08
    Kaňák pálil od modré, poskakující puk uklidnila až lapačka domácího brankáře.

42:58
    Indrákova rána od modré byla vyražena ramenem Novotného.

42:21
    Jakub Flek se dostal do úniku, ale brankář hostí jeho střelu Fleka vyrazil betonem.

42:00
    Střela Kovačeviče se zastavila o brusli Nedorosta.

Dnešní utkání sleduje 2244 diváků.

41:34
    Energie se dostala do útočné třetiny. Ke střele se dostal Mikúš, ale trefil se jen do ochranné sítě za Králem.

40:59
    Ondřej Beránek propasírovával kotouč za Krále, ale hostující brankář ho za svá záda nenechal proniknout.

40:06
    Do útoku se ihned hrne Plzeň. Milan Gulaš si vytvořil šanci, ale orazítkoval jen mantinel za zády Novotného.

40:01

V druhé třetině nebyla k vidění žádná branka. Oba týmy však hrají hodně do těla, snaží se nechybovat. Utkání je hodně vyrovnané, o čemž vypovídá také skóre zápasu. Celky si střídavě vytvářejí šance, které však nedokáží proměnit. Karlovy Vary hrají velmi obětavě, padají do tvrdých dělovek indiánů. Hosté jsou naopak aktivní, bojují o každý kotouč a dychtivě touží po srovnávací brance. Třetí třetina začne v 19:38.

40:00

39:57
    Domácí hrají v plném počtu.

39:46
    Hosté ještě nahazují puk do pásma. Střela Kaňáka skončila jen v ochranné síti za zády Novotného.

39:28
    Do konce druhé třetiny zbývá necelá minuta.

39:20
    Plzeň hraje v plném počtu.

38:36
    Tomáš Mikúš vypíchl kotouč z hokejky Pulpánovi, než se však dostal ke střele, puk mi na oplátku vypíchl gólman Král.

38:10
    Karlovarští obětavě padají do tvrdých střel plzeňských hráčů.

37:55
    Stanislav Balán (KVA) odchází na trestnou lavici na dvě minuty za sekání soupeře.

37:27
    Balán pálil na Krále, ale v cestě mu stále brusle jednoho z bránících hráčů.

37:18
    Vysokou holí trefil Jana Tomečka do hlavy Matyáš Kantner (PLZ), za což si vysloužil od sudích dvě minuty na trestné lavici.

37:04
    Lyszczarczyk se snažil propasírovat kotouč za záda Krále, ale brankář hostů se nenechal zmást.

36:20
    Při přechodu do útočného pásma se Energie dopustila ofsajdu.

36:05
    Hra se přelévá z jednoho konce na druhý, oba celky si vytvářejí rovnoměrný počet šancí.

35:20
    K šanci se opět dostaly Karlovy Vary, Rohanu střelu tečoval před brankou ještě Beránek.

34:50
    Škoda se ujala kotouče, proplouvá ledovou plochou a snaží se projít přes energetiky až k brance.

34:02
    Vrábík vypálil, ale nepodařilo se mu zasunout puk mezi brusli brankáře Karlových Varů a tyčku.

33:41
    Flek pálil těsně vedle šibenice.

33:08
    Dělovka Balána zůstala v hloučku bránících hráčů.

32:50
    Energetikům se nepodařilo projít přes důslednou obranu Škody.

31:45
    Výborná práce Miroslava Indráka, který zvládl zmást oba karlovarské beky, ovšem konečná střela neprošla za Novotného.

31:13
    Utkání graduje nejen mezi fanoušky, ale také na ledě, kde se opravdu každý hráč hrne do osobního souboje.

30:24
    Vráblíkova hokejka zůstala uvězněna v Beránkovi, nakonec se mu podařilo ji z něj vymanit. Hra byla přesto přerušena.

30:13

29:51
    Rána od Skuhravého mířila mimo branku Krále.

29:15
    Dělovka v podání Václava Nedorosta neprošla za záda Novotného.

28:45
    Všechny kotouče Škodovka s klidem likviduje.

28:23
    Energetikům se nedaří projít do pásma Plzně.

28:11
    Za hákování soupeře si vysloužil dvě minuty Petr Eret (PLZ).

27:54
    Z karlovarského pobytu v obranném pásmu Škody se však nic nestalo.

27:33
    Hosté nahazují do útočné třetiny, kde si puk přebírá Energie, která se hrne do útoku.

27:20
    Energie hraje v plném počtu.

27:19
    David Kvasnička pálil mimo branku domácích.

27:03
    Karlovarským borcům se nedaří získat kotouč a osvobodit se z plzeňského sevření.

26:48
    Preisinger si vytvořil další šanci, kterou Novotný vychytal betonem.

26:29
    Plzeň je v přesilové hře hodně nebezpečná.

26:01
    Vypálit se snažil Preisinger, do jehož střely ale vložil hokejku Gorčík.

25:31
    Hostující si dělají cestu ke střele na Novotného. Karlovy Vary si ale všechny přítomné hráče na ledové ploše pečlivě hlídají.

25:20
    Za karlovarské hrdiny si odchází na dvě minuty posedět Ondřej Beránek (KVA) za držení.

24:53
    Beránek hledal před brankou volného Grígera, který byl však v zajetí jednoho z beků.

24:36
    Do šance se dostal ještě Milan Gulaš, brankář Filip Novotný však nenechal za svými zády ani kousek volný.

24:17
    Do samostatného úniku se dostal Jakub Pour, který trefil tyčku domácí brány.

23:51
    Střelu Podlipnika od modré ještě tečovala noha Fleka.

23:32
    Matic Podlipnik vystřelil od modré, dorážet se snažil Jakub Flek.

23:03
    Karlovarští se zabydleli v útočné třetině, ale po chybné rozehrávce musí Energie pásmo opustit.

22:32

21:53
    Energii se v oslabení daří o něco více. Vyhazuje kotouče a hlídá všechny puky, které překročí modrou čáru.

21:31
    Conor Allen pálil z mezikruží, ale střela mu absolutně nesedla.

20:55
    Karlovarským se podařilo vyhodit kotouč do bezpečí, ale Škodovka se tlačí zpět do obranného pásma Karlových Varů.

20:34
    Milan Gulaš pálil z první po vhazování, ale minul brankoviště energetiků.

20:29
    Za držení si vysloužil dvouminutový trest Sabahudin Kovačevič (KVA).

20:08
    Puku se zmocnila Plzeň, která ho drží ve vlastní třetině a hledá cestu k Novotnému.

20:01

Po odpískání ještě došlo k menší potyčce, která se pravděpodobně obejde bez trestů. První třetina byla velmi bohatá na góly. Do vedení šla Energie ihned ve třetí minutě, díky střele Sebastiana Gorčíka. O minutu později zvedly ruce nahoru opět Karlovy Vary, tentokrát se o gól postaral Ondřej Beránek. Třetí branka domácích patřila Stanislavu Balánovi. Hostující odpovědi postupně. Prvně střelou Petra Ereta a minutu před sirénou se ještě zaradoval Milan Gulaš. Utkání je velmi vyrovnané, ale také plné osobních soubojů. Je znát odlišnost derby od normálního zápasu. Druhá část začne v 18:50.

20:00

19:25
    Karlovarští se ještě drží u branky Krále.

19:02
    Do konce prvního dějství zbývá jedna minuta.

18:56
    Hosté vyhazují kotouč přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

18:31
    Plzeňští hokejisté chodí do osobních soubojů s velkou vervou.

18:05
    Když se Plzeň zabydlela v útočné třetině, od modré čáry vypálil MILAN GULAŠ, který propálil všechno, co mu stálo v cestě. Bez asistence.

18:00
    Plzeň okupuje útočnou třetinu.

17:13
    Škoda napadá karlovarskou rozehrávku, domácí se nenechávají zastrašit.

16:36
    Rychlá odpověď v podání energetiků. Zpoza brány dostal přesnou nahrávku STANISLAV BALÁN, který se od bližšího kruhu k plzeňské střídačce trefil k pravé tyčce Královy brány. Asistence: Tomáš Rachůnek, Jakub Flek.

15:51
    Po pěkné kombinaci v útočném pásmu se ke střele dostal PETR ERET, který snižuje gólové manko Škodovky. Asistence: Miroslav Indrák, Lukáš Kaňák.

15:51
    Na ledové ploše zůstal po střetu s vlastním hráčem ležet Tomáš Mikúš, který se za pomoci svých spoluhráčů po delší době zvedá a odjíždí na střídačku.

14:58
    Hosté se přesouvají do útočné třetiny. Václav Nedorost se snažil překonat Novotného, ale nikdo mu nepřišel na pomoc.

14:27
    Havránek zavadil o branku Krále.

14:10

13:41
    Energetikům se nepodařilo usadit v plzeňském pásmu.

12:42
    Energie zahajuje útok, ale Škodovka opět vyhazuje.

12:30
    Karlovým Varům se nedaří projít do útočné třetiny.

12:18
    Plzeňským se bleskově daří osvobodit.

12:07
    Na dvě minuty odchází zpytovat svědomí za držení Rachůnka Jakub Sysel (PLZ).

11:43
    Tomáš Mikúš dostal skvěle nabito zpoza brány, ale Krále nepřekonal. O následnou akci se postaral také Mikúš, ale ani na druhý pokus se z gólu neradoval.

11:35
    Hostující vyhazují na zakázané uvolnění.

10:17
    A opět formace Beránek, Gríger, Kohout. Martin Kohout vybojoval kotouč, našel Grígera, který si ještě počkal na střelu a rozhodl se pro přihrávku do mezikruží na Ondřeje Beránka, který však přímo trefil Krále. Hostující gólman ale neměl tušení, kde se kotouč po střele nachází.

09:57
    I když se jedná o přípravný zápas, přesto se hráči pouští naplno do osobních soubojů a nenechávají nic náhodě.

09:28
    Dorážka Milana Gulaše nenašla cíl v brance Novotného.

08:39
    Rachůnek se snažil vyhodit kotouč do bezpečné vzdálenosti od brankoviště energetiků, ale marně. Domácí jsou pod velkým tlakem Plzně.

08:33
    Milan Gulaš se snažil vyzrát na Filipa Novotného, ten se vyšvihl skvělým zákrokem lapačkou.

07:55
    Další dělovka od Škodovky, tentokrát od Lukáše Pulpána. I tuto ránu si gólman Karlových Varů pohlídal.

07:25
    Miroslav Indrák vypálil z mezikruží, jeho střelu si ale Novotný pohlídal.

07:03
    Škodovka se drží kotouče a snaží se projít přes obranu Energie.

06:34
    Michal Plutnar výtečně připravil o kotouč Lukáše Kaňáka.

06:15
    Gríger vybojoval kotouč za brankou, přihrávka mezi kruhy však nebyla přesná.

05:41
    Milan Gulaš poslal dělovku od modré, kterou Novotný vyrazil.

04:58
    Rachůnek hledal vhodnou pozici ke střele, nakonec si zvolil nahrávku na Kovačeviče, kterému přeskočila hokejku.

04:32
    Plzeň vypadá vcelku zaskočeně z karlovarského nátlaku.

03:42
    Oddechový čas pro hosty.

03:42
    Jakmile ke kotouči pustíte druhou formaci, rozklepete se strachy. ONDŘEJ BERÁNEK ačkoli ležel na ledové ploše a sudí chtěl odpískat trestné střílení, přesto se mu podařilo zasunout puk do branky. Bez asistence.

02:59
    Energie se raduje jako první. Ve středním pásmu se puku zmocnil SEBASTIAN GORČÍK, na kterého byly nohy bránících plzeňských hráčů krátké. Bezproblémově prostřelil Tomáše Krále. Asistence: Sabahudin Kovačevič, Ondřej Šafář

02:23
    Šafářova střela od modré nebyla přesná.

02:07
    Škodovka vyhazuje opět na zakázané uvolnění.

01:51
    Karlovarští se velmi snaží o vstřelení úvodní branky.

01:23
    Martin Rohan našel volného Martina Kohouta, střelecky se však neprosadil.

01:03
    Beránek našel Kohouta, který nedokázal těsně trefit branku hostů.

00:41
    Rachůnkova nahrál na Kovačeviče těsně před brankou nebyla přesná.

00:08
    Velice přátelsky pozdravili hostující fanoušci kotel Energie. Zjevně se na derby velmi těšili.

00:05
    Ačkoli se úvodního kotouče zmocnila Plzeň, bleskově vyhazuje na zakázané uvolnění.

00:01

HC Energie Karlovy Vary: Novotný (Závorka) – Šenkeřík, Kovačević, Rohan "A", Plutnar, Podlipnik, Tomeček, Vágner, Šafář – Rachůnek, Balán, Flek – Beránek, Gríger, Kohout – Švec, Skuhravý "C", Lyszczarczyk – Havránek, Mikúš, Gorčík.

HC Škoda Plzeň: Král (Miltchakov) – Sysel, Allen, Pulpán "A", Vráblík, Kvasnička, Kaňák – Kantner, Nedorost, Gulaš "C" – Eret, Němec, Indrák "A" – Kindl, Preisinger, Eberle – Matyášek, Kodýtek, Pour.

Rozhodčí: Kostourek, Grech – Coubal, Fiala.

Karlovarští vyzvali na souboj pražskou Spartu. I když zpočátku byl hostující celek dominujícím týmem na ledové ploše, síly se brzy vyrovnaly. Přesto energetici nestačili na Spartu a padli 4:5. Výtečná formace Beránek, Gríger, Kohout však předvedla famózní práci, jelikož se postarala o tři góly ze čtyř vstřelených. V brance dostal příležitost Tomáš Závorka. Povede se Karlovým Varům vyhrát západočeské derby?

Indiáni za sebou mají již dvě přípravná utkání. Utkali se s Českými Budějovicemi. V prvním vzájemném zápase se čtyřikrát prosadila Plzeň, zato Motor se radoval pouze jednou. Plzeňští fanoušci tak v úvodním klání slavili první výhru na domácí půdě. V odvetě, která se konala 7.8. v Českých Budějovicích bylo utkání velmi vyrovnané. Po první třetině byl stav nerozhodný 1:1. Ve druhém dějství však Škodovka přidala další dva góly. Ve třetí části se Motoru podařilo snížit na rozdíl jedné branky, ale gólové manko již nedotáhl. A tak se opět radovala Plzeň. Ovšem nyní čeká na modrobílé západočeské derby, které má zcela jiný náboj, oproti jiným zápasům. Škodovka se setkala s Karlovarskými naposledy v 26.2.2017. Podaří se Indiánům zdolat energetiky?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Kamila Stříteská Ströer

Branky a nahrávky: 3. Gorčík (Kovačevič, Šafář), 4. Beránek, 17. Balán (Rachůnek, Flek), 55. Havránek (TS), 59. Balán (Rachůnek) – 16. Eret (Indrák, Kaňák), 19. Gulaš, 58. Gulaš (Nedorost, Pulpán)

HC Škoda Plzeň: Král (Milčakov) – Sysel, Allen, Pulpán "A", Vráblík, Kvasnička, Kaňák – Kantner, Nedorost, Gulaš "C" – Eret, Němec, Indrák "A" – Kindl, Preisinger, Eberle – Matyášek, Kodýtek, Pour.

Rozhodčí: Kostourek, Grech – Coubal, Fiala