6:2 (0:0, 4:1, 2:1)
HC Dukla Jihlava
Čtvrtek 09.08.2018, 17:30Zubr Cup

Z mé strany je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a ze zimního stadionu Luďka Čajky vám přeji příjemný zbytek večera. (19:45:02)

Zápas je u konce. Zlín ve svém prvním duelu v přípravě vítězí a výhra je to zasloužená. Utkání se rozhodlo ve druhé třetině, kde si Berani vypracovali vedení 4:1 a ovládnout se jim povedlo i třetí část hry.

59:28
    Stadionem zní Vysoký jalovec, vhazovat se bude u brány Lundströma a je jisté, že Zlín dnešní duel vyhraje.

58:45
    Přihrávka rukou ve středním pásmu. Bude se tedy vhazovat.

57:53
    Ševci oslabení ustáli a jsou v plném počtu.

56:35
    Pekr dostal přihrávku přes celé pásmo, napřáhl k ráně ale nedokázal trefit volné místo mezi tyči a brankářem.

55:48
    Vyloučení v týmu Berani Zlín (Řezníček – 2 min., podražení).

55:06
    Zlín právě vstřelil branku!
    Ševci přesilovku využívají. JAKUB FERENC napřáhl od modré a jeho rána proletěla kolem všech a skončila až v síti Lundströma. Bez asistence.

54:48
    Matějíček dostal pobídku k ráně od modré, čehož se také chopil, ovšem branku těsně minul.

53:49
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Čermák – 2 min., vysoká hůl).

53:22
    Po špatné rozehrávce se dostal k puku Werbik, jenž byl sám možná trochu překvapen a tak si s následnou šancí příliš neporadil.

52:26
    Vhazování po pravé ruce Lundströma.

50:22
    Čachotský projel přes brankoviště, položil si Sedláčka a pokusil se zakončit přes ležícího brankáře do sítě. Byl však už příliš z úhlu a tak bránu minul.

49:59
    Werbik zavezl puk do útočné třetiny, podařilo se mu projít až k bráně a kotouč se nebezpečně proklouzal až pod betony Lundströma.

47:04
    Fořt střílel přes obránce, ale přímo do míst, kde byl připravený gólman.

45:53
    Šlahař se kousek za modrou pokusil o střelu, ale za byla sražená do ochranné sítě.

45:11
    Buly po levé ruce Sedláčka.

43:52
    Dukla právě vstřelila branku!
    LUKÁŠ ANDĚL se po přihrávce od Skořepy dostal za obranu Zlína, jel sám na Sedláčka a střelou nad lapačku snižuje skóre utkání na 2:5 z pohledu Dukly. Asistence: Josef Skořepa, David Váňa.

43:33
    Buly ve středním pásmu po ofsajdu Zlína.

42:40
    JAN VÁCLAVEK vypálil do mantinelu a jeho prudká rána zapadlo do šibenice jihlavské brány. Asistence: Jiří Karafiát, Jakub Ferenc.

42:17
    Fořt si objel branku, předal puk před bránu, ke střele z první se dostal Popelka ale jeho pokus končí v náruči Lundströma.

41:35
    Po prudké přihrávce a následné teči končí puk někde mezi diváky.

41:08
    Žižka nahazoval kotouč od modré, ale Lundström na něj dobře viděl a puk schoval do své výstroje.

40:01

Druhá třetina už byla o hodně pohlednější. První branka utkání otevřela ofenzivní podívanou. Především na straně Zlína, který svého soupeře docela výrazně přehrává.

Další třetina začne přibližně v 19:10.

40:00

38:52
    Popelka se ocitl za branou, dostal se do zakončení, ale Lundström jeho pokus vyrazil betone. K dorážce se ještě protlačil Sedláček, ale ani on nezametl puk do sítě.

38:07
    Po zakázaném uvolnění se hra vrátí před bránu hostů.

37:33
    Kulda se rozjel po straně a ač byl tísněn dvěma obránci, podařilo se mu zakončit a jeho ránu musel Lundström likvidovat v náruči.

37:10
    Nahození od modré podržel Sedláček v lapačce. Dukla získala vhazování v útočné třetině.

36:20
    Karafiát zkusil překvapit Lundströma střelou z úhlu, ale ten si pokryl místo o své tyče a tak se bude vhazovat u jeho brány.

34:41
    Řezníček si vzal puk za brankou, vybruslil k bráně, předal kotouč před brankoviště a tam se do kotouče z první opřel MICHAL POLETÍN, jenž trefil přesně místo nad ramenem Lundströma. Asistence: Dalibor Řezníček, Tomáš Fořt.

32:43
    Domácí šli do brejku dva na jednoho, ale pokazili závěrečnou přihrávku a tak je šance fuč.

30:46

28:46
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Anděl – 2 min., krosček).

28:33
    Zlínští si však berou dvoubrankové vedení rychle zpět. Popelka předal puk Fořtovi, ten kotouč přihrál na MICHALA POPELKU, který dotlačil puk do sítě. Asistence: Tomáš Fořt, Pavel Sedláček.

27:46
    Hosté rázem snižují. Půža vypálil od modré, k teči před brankou se dostal MIHA ŠTEBIH a kotouč skončil za zády Sedláčka. Asistence: Václav Půža.

27:29
    Zlínští jsou aktivní i po gólu a nyní jsou po zásluze odměněni. Kotouč se dostal mezi kruhy, kde se ke střele z otočky dostal Lotyš EDGARDS KULDA a pověsil kotouč nad lapačku gólmana. Asistence: Jakub Šlahař.

25:12
    Popelka mohl zvýšit vedení Beranů. Z boku jel na Lundströma, pokoušel se pověsit puk do růžku branky, ale nedokázal přesně zacílit a střela šla mimo.

23:38
    Domácí jsou zatím lepším týmem a herní převahu konečně využívají. Valenta vyslal střelu od modré, Lundström puk vyrazil před sebe a k dorážce se jako první dostal JAKUB HERMAN, jenž neměl problém procedit kotouč do sítě. Asistence: Tomáš Valenta.

23:17
    Hosté byli pod tlakem a posílají puk přes všechny čáry. Zakázané uvolnění se však nepíská.

22:29
    Karafiát hledal před bránou Fryšaru, ale tomu puk přeskočil hokejku.

21:37
    Až nyní musel gólman Sedláček zasahovat, ale poradil si bez větších potíží. Hostě získali aspoň buly v útočné třetině.

20:57
    Dukla hraje v plném počtu. Během přesilovky si nevytvořila jedinou šanci.

20:01

První třetina příliš hokejové krásy nenabídla. S tím se ale ani nedalo moc počítat a tak je zřejmě větším zklamáním teplo na stadionu. Ani zde se fanoušci příliš neochladí.

Další třetina začne přibližně v 18:18.

20:00

19:42
    Poletín nedovolil obránci vystřelit od modré a poslal puk do středního pásma.

19:13
    Ševci se v oslabení vydali do útoku a získali buly v útočné třetině.

18:54
    Vyloučení v týmu Berani Zlín (Karafiát – 2 min., krosček).

18:33
    Lundström vyráží další střelu, tentokrát z vrcholu kruhu.

17:58
    Werbik vyslal jedovatou střelu z levého kruhu, ale Lundström vyráží.

16:44
    Herman a Kulda mohli jít do přečíslení, ale nyní se projevila nesehranost mezi útočníky, kteří se nedostali ani do zakončení a ještě do sebe navzájem vrazili.

16:04
    Vhazuje se po pravé ruce Sedláčka.

15:32
    Chlubna vybruslil od mantinelu k bráně, pokusil se o střelu na vzdálenější tyč, ale branku minul.

14:44
    Vyloučení v týmu Berani Zlín (Ferenc – 2 min., podražení).

14:22
    Sedláček mohl otevřít skóre duelu. Fořt mu předal puk napříč pásmem, Sedláček se dostal do zakončení, ale místečko mezi betonem a tyčkou Lundströma trefit nedokázal.

12:05
    Zlínu se nepodařilo přejít přes útočnou modrou, jednomu z útočníků se zamotal puk mezi bruslemi. Ofsajd.

09:49
    Domácí jsou zatím stále o něco aktivnějším týmem. Jihlavská obrana však odolává.

07:30
    Zlínští si vytvořili tlak v útočné třetině, ale k šanci se nepropracovali. Jihlava je v plném počtu.

06:05
    Matějíček se ocitl sám mezi kruhy, pokusil se puk umístit pod břevno branky, ale jihlavskou klec úplně minul. K dorážce se pak dostal Herman, ale ten nedokázal překonat ležícího Lundströma.

05:30
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Zeman – 2 min., hákování).

04:35
    Štebih poslal puk na branku, ale Sedláček byl připraven a střelu vyráží.

03:55
    Ševci poslali puk přes všechny čáry. Vhazovat se bude u brány Sedláčka.

03:22
    Řezníček vyslal povedený pas na Šlahaře, ale ten o kotouč přišel.

01:58
    Sedláček se pálil od mantinelu, ale jeho střela jen provětrala lapačku Lundströma.

00:07
    Utkání začíná zakázaným uvolněním Dukly. Hra se přesouvá před bránu Lundströma.

00:01

Berani Zlín: Sedláček (Štůrala) Freibergs, Ferenc, Žižka, Řezníček, Matějíček, Valenta – Šlahař, Herman, Kulda – Puliš, Werbik, Poletín – Popelka, Fořt, Sedláček – Fryšara, Karafiát, Václavek.

HC Dukla Jihlava: Brož (Lundström) – Štindl, Pohl, Suchánek, Váňa, Mareš, Kajínek, Vála, Štebin – Čachotský, Zeman, Chlubna, Pekr, Skořepa, Anděl, Čermák, Osmík, Harkabus, Pospíchal, Půža.

Rozhodčí: Fiala, Koziol – Rožánek, Wesley.

Dobrý horký den z chladného stadionu Luďka Čajky ve Zlíně. Dnes proti sobě nastoupí Berani Zlín a Dukla Jihlava. Pro domácí ševce to bude vůbec první přípravný zápas. To Dukla už odehrála dvě utkání a obě vyhrála. Nejprve porazila kazašský tým Arlan Kokšetau 2:0 a poté 2:1 Olomouc.

Utkání se hraje v rámci Zubr Cupu, kterého se ještě účastní Přerov a Nové Zámky.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Michal Sedláček

Branky a nahrávky: 24. Herman (Valenta), 28. Kulda (Šlahař), 29. Popelka (Fořt, Sedláček), 35. Poletín (Řezníček, Fořt), 43. Václavek (Karafiát, Ferenc), 56. Ferenc – 28. Štebih (Půža), 44. Anděl (Skořepa, Váňa)

HC Dukla Jihlava: Lundström (Brož) – Štindl, Pohl, Suchánek, Váňa, Mareš, Kajínek, Vála, Štebih – Čachotský, Zeman, Chlubna, Pekr, Skořepa, Anděl, Čermák, Osmík, Harkabus, Pospíchal, Půža.

Rozhodčí: Fiala, Koziol – Rožánek, Wesley